Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Άκου , ο αριθμός πρωτοκόλλου πάει πακέτο με μία ημερομηνία , αλλα όχι και με ώρα.Δηλαδή αν μία μαμά πήγε να καταθέσει πχ Δυετέρα στις 7μιση το απόγευμα χάνει το δικαίωμα της τροποποίησης???

τι να σου πω δεν ξερω..κι εγω δευτερα πρωι πηγα και μετα το απογευμα μπηκα εδω στη συζητηση μας και ειδα που λεγατε για την τροποποιηση και μπηκα και στην εεταα...προφανως ΑΝ ισχυει κατι τετοιο θα δεχτουν αλλαγες μονο σε οσους κατεθεσαν μεχρι και 16/7...αλλα σου λεω.ξερω ατομο που κατεθεσε τριτη πρωι χωρις ναχει ενημερωθει γιατι ελειπε διακοπες..αυτος δηλαδη τι θα κανει τωρα?

ειναι λιγο αδικη ρε γμτ αυτη η ταλαιπωρια....

σε αυτα δυστυχως η ελλαδα ειναι πρωτη...


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τι να σου πω δεν ξερω..κι εγω δευτερα πρωι πηγα και μετα το απογευμα μπηκα εδω στη συζητηση μας και ειδα που λεγατε για την τροποποιηση και μπηκα και στην εεταα...προφανως ΑΝ ισχυει κατι τετοιο θα δεχτουν αλλαγες μονο σε οσους κατεθεσαν μεχρι και 16/7...αλλα σου λεω.ξερω ατομο που κατεθεσε τριτη πρωι χωρις ναχει ενημερωθει γιατι ελειπε διακοπες..αυτος δηλαδη τι θα κανει τωρα?

ειναι λιγο αδικη ρε γμτ αυτη η ταλαιπωρια....

σε αυτα δυστυχως η ελλαδα ειναι πρωτη...

Κι εγώ Τρίτη πρωί τα έστειλα με courrier.Το έμαθα για την τροποποίηση την Τετάρτη το πρωί.Δεν έχω πάντα πρόσβαση στο ίντερνετ και νόμιζα ότι δεν χρειάζεται να ελέγχω συνέχεια το σαιτ για αλλαγές.Αύριο το πρωί θα πάρω άδεια από τη δουλειά μου και θα πάω αυτοπροσώπως να καταθέσω το Ε1 μαζί με την υπεύθυνη δήλωση χωρίς να είναι επικυρωμένο όπως το ζητάνε,γιατί στην εφορία δεν μου το επικυρώνουν,είναι περιττό λέει.Θα πάω προσωπικά γιατί δεν έχω αριθμό πρωτοκόλλου λόγω του ότι τα έστειλα με κούριερ και ελπίζω να βγάλω κάποια άκρη.Θα ενημερώσω για την εξέλιξη...Αγχώθηκα λίγο για το ότι μπορεί να μην το δεχθούν...


SFGvp2.pngfruqp2.png
Link to comment
Share on other sites

τα μεταφέρω από προηγούμενα threats - και για τις καινούργιες

Όταν θα βγουν τα αποτελεσματα των δυνητικά ωφελουμένων , θα πας στο νομό σου και θα κλικάρεις τα αποτελέσματα βάσει μορίων(όχι αλφαβητικά).

Βρίσκεις τη θέση σου και ασχολείσαι πλέον με αυτές που είναι πάνω από εσένα.

Την υπόλοιπη λίστα,την κάτω από εσένα ,την αγνοείς.

Μετά μετράς όλες(από τις απο πάνω σου) όσες έχουν την πρώτη σου επιλογή ανεξάρτητα αν αυτές την έχουν δεύτερη,τρίτη ή τέταρτη.

- σε τεχνικούς όρους : πιάνεις το νουμερακι της πρωτης σου επιλογης, το κάνεις cory και μετά Paste στο παραθυρακι ευρεσης. εμφανιζονται κιεζικοι χαρακτηρες!

με αυτους αρχιζεις και ψαχνεις ολο το κειμενο και κοιτας ποσες ειναι παραπανω

Από την καταμέτρηση αυτή θα δείς πόσες είναι αυτές που έχουν την πρώτη σου επιλογή.

Αν ο αριθμός αυτός είναι μικρότερος από των αριθμό των θέσεων που δίνει ο συγκεκριμένος σταθμός για την ηλικιακή κατηγορία σου* τότε είσαι ok.

Αν ο αριθμός αυτός είναι μεγαλύτερος,τότε μετράς αυτές που έχουν την πρώτη σου επιλογή και αυτές ως πρώτη

.

Αν ο νέος αυτός αριθμός είναι μικρότερος από τις θέσεις,τότε ευελπιστείς να πάρουν τις υπόλοιπες που σε περνάνε και την έχουν ως δευτεροτριτοτέταρτη επιλογή να τις πάρουν στην πρώτη τους επιλογή.

*πάντα κοιτάμε αυτές που είναι στην ίδια ηλικιακή κατηγορία με εμάς.

απο ser@finoς

ετσι τα κανα και εγώ - και βρήκα ακριβώς το αποτεελσμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

οκ τα καταθεσε ο συζυγος αι μου ειπε για το πανικο που γινοτανε με ολους αποεξω που γραφανε και γραφανε,,,,,σε 5 λεπτα ειχε τελειωσει,,,ρωτησε κιολας ποτε θα βγουνε τα τελικα και του ειπανε σε ενα μηνα (!!!!) λετε να τραβηξει τοσο???εγω υπολογισα καπως ως εξης,,,,

23/07 ληγουν καμια βδομαδα να βγουνε τα προσωρινα καμια 5 μερες να γινει η ενσταση καλο 17/08 με 20/08,,,,τι λετε εσεις???

επισης μπορει καποιος να μου πει κατι για τα μορια ,,,,λεει η προκυρηξη οτι στο συνολικο εισοδημα παει 1000 για καθε παιδι,,,δηλαδη εγω με 5555 βαζω συν 2000 (εχω δυο παιδια ) για να βγαλω μετα τα μορια απο το εισοδημα???δε ταπαω καλα με αυτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χτες έμαθα με τηλεφώνημα στον δήμο μου, Νέο Ηράκλειο Αττικής, οτι 2 δημοτικοί σταθμοί που συμμετείχαν πέρσι στο πρόγραμμα και δεν υπάρχουν στις δομές φέτος,........

συμμετέχουν κανονικά στο πρόγραμμα!!!!

Και μου δώσαν και τους κωδικούς τους για να τους δηλώσω αν θελω!!!

Μου είπαν απο τον δήμο οτι εγινε λάθος απο την ΕΕΤΑΑ και για αυτό δεν φαίνονται οι δομες αυτες!!!:shock:

Αν κάποια μαμά ενδιαφέρεται, και δεν εχει καταθέσει ακόμη!!! πρόκειται για τους σταθμούς:

1)Ε τμήμα προσχ. αγωγής νηπίων - Ναρκίσσων 10 - τηλ 2132000163 -ΚΩΔΙΚΟΣ 21797

2) νηπιακό τμήμα- βορείου ηπείρου 41 - τηλ 2102832500- ΚΩΔΙΚΟΣ 21807

ΑΙΣΧΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

οκ τα καταθεσε ο συζυγος αι μου ειπε για το πανικο που γινοτανε με ολους αποεξω που γραφανε και γραφανε,,,,,σε 5 λεπτα ειχε τελειωσει,,,ρωτησε κιολας ποτε θα βγουνε τα τελικα και του ειπανε σε ενα μηνα (!!!!) λετε να τραβηξει τοσο???εγω υπολογισα καπως ως εξης,,,,

23/07 ληγουν καμια βδομαδα να βγουνε τα προσωρινα καμια 5 μερες να γινει η ενσταση καλο 17/08 με 20/08,,,,τι λετε εσεις???

επισης μπορει καποιος να μου πει κατι για τα μορια ,,,,λεει η προκυρηξη οτι στο συνολικο εισοδημα παει 1000 για καθε παιδι,,,δηλαδη εγω με 5555 βαζω συν 2000 (εχω δυο παιδια ) για να βγαλω μετα τα μορια απο το εισοδημα???δε ταπαω καλα με αυτα

οχι ακριβως ετσι

κανεις 26000 / 6000 (αντι του 5555) λογικα θα βαλουν και φετος οριο στα χαμηλα εισοδηματα. φανταζεσαι καποια με 2 παιδια και 800 ευρω εισοδημα ποσα μορια μαζευει???

και σωστα σου ειπανε σε ενα μηνα οτι θα βγουν. και μονη σου που τα κανεις ενα μηνα γραφεις.... 19/7 με 20/8

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για φετος αλλα μου φαινεται πολυ σ' ενα μηνα να βγουν τα αποτελεσματα.Περσι ειχαν βγει οι προσωρινοι πινακες στις 24 Ιουλιου και στις 29 Ιουλιου οι τελικοι. Απο την ΕΕΤΑΑ μας ειπαν οτι 31/7 θα βγουν οι προσωρινοι πινακες.


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σορρυ, αν επαναλαμβάνω κάτι που έχετε πει, αλλά καίγομαι και δεν έχω χρόνο να δω τα προηγούμενα. Μου κάνουν πρόσληψη αύριο. Είμαι εντάξυ; Η αναγγελία πρόσληψης πως επικυρπώνεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σορρυ, αν επαναλαμβάνω κάτι που έχετε πει, αλλά καίγομαι και δεν έχω χρόνο να δω τα προηγούμενα. Μου κάνουν πρόσληψη αύριο. Είμαι εντάξυ; Η αναγγελία πρόσληψης πως επικυρπώνεται;

δυστυχώς οχι έπρεπε η πρόσληψη να είχε γίνει πριν τις 19.06.12 που βγήκε η πρόσκληση.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα πηγα σε παιδικο σταθμο της πετρουπολης πολυ γνωστο που περνει μερος στο εσπα...

μου ειπαν οτι εκτος της μετακινησης χρεωνομαι 325ε επιπλεον ετησιως επειδη ειναι ανοιχτα 12 μηνες ενω το εσπα δικαιολογει 11 μηνες...!!!!:evil::evil::evil:

και δεν το λεει στην προσκληση για λογους χωροταξικους μαλλον αν καταλαβα καλα

εσας σας ειπαν κατι τετοιο αναλογο?γιατι να το χρεωθω οταν για ενα μηνα θα στειλω το παιδι στο χωριο?

Link to comment
Share on other sites

οχι ακριβως ετσι

κανεις 26000 / 6000 (αντι του 5555) λογικα θα βαλουν και φετος οριο στα χαμηλα εισοδηματα. φανταζεσαι καποια με 2 παιδια και 800 ευρω εισοδημα ποσα μορια μαζευει???

και σωστα σου ειπανε σε ενα μηνα οτι θα βγουν. και μονη σου που τα κανεις ενα μηνα γραφεις.... 19/7 με 20/8

α καλα ειμαι ξανθια ασχετα οτι ειμια κοκκινομαλα εχω χασει τη μπαλα με τις ημερομηνιες χααχχαχααχχααχχαχααχ

οποτε εαν μπει πλαφον στο εισοδημα οπως περσυ τα μορια μου ειναι 36,1+10 (σαν ανεργη απλη πια και οχι με επιδοτηση ) συνολο 46,1 δηλαδη 46

σωστα???ξεχναω κατι???

μαλλον παω ξυπολυτη στα αγκαθια με αυτα τα μορια ,,,τελεια!!!

εντιτ: τωρα μπηκα στη περσυνη κατασταση να δω τι μορια ειχα περσυ και ειχα 27,1 και μπηκε η κορη η μεγαλη η μικρη δε τακαταφερε,,,,λετε??με καιει πολυ γιατι εχω σχεδον ετοιμη δουλεια μονο να τακτοποιησω την μικρη θελω η μεγαλη παει νηπιο,,,αλλιως παλι θα κατσουμε σπιτι ,,,,τι σας λεω το πονο μου συγνωμη ολες στο ιδιο καζανι βραζουμε,,,,,

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα πηγα σε παιδικο σταθμο της πετρουπολης πολυ γνωστο που περνει μερος στο εσπα...

μου ειπαν οτι εκτος της μετακινησης χρεωνομαι 325ε επιπλεον ετησιως επειδη ειναι ανοιχτα 12 μηνες ενω το εσπα δικαιολογει 11 μηνες...!!!!:evil::evil::evil:

και δεν το λεει στην προσκληση για λογους χωροταξικους μαλλον αν καταλαβα καλα

εσας σας ειπαν κατι τετοιο αναλογο?γιατι να το χρεωθω οταν για ενα μηνα θα στειλω το παιδι στο χωριο?

Εμένα μου είπαν χειρότερα, έγραψα και e-mail εεταα αλλά απάντηση δεν πήρα... Και γιατί δεν τους απάντησες εσύ ότι εκείνο τον μήνα εσύ δεν θα πηγαίνεις απλά το παιδί σχολείο κι έτσι δεν χρειάζεσαι την έξτρα υπηρεσία τους;

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα πηγα σε παιδικο σταθμο της πετρουπολης πολυ γνωστο που περνει μερος στο εσπα...

μου ειπαν οτι εκτος της μετακινησης χρεωνομαι 325ε επιπλεον ετησιως επειδη ειναι ανοιχτα 12 μηνες ενω το εσπα δικαιολογει 11 μηνες...!!!!:evil::evil::evil:

και δεν το λεει στην προσκληση για λογους χωροταξικους μαλλον αν καταλαβα καλα

εσας σας ειπαν κατι τετοιο αναλογο?γιατι να το χρεωθω οταν για ενα μηνα θα στειλω το παιδι στο χωριο?

να δω τι αλλο θα ακουσω!!!!κατσε να δεις τι λεει η προκυρηξη

Στα ανωτέρω ετήσια ανώτατα όρια δαπάνης σε Ευρώ (?) περιλαμβάνονται και οι δαπάνες για γραφική ύλη αξίας 100?.

Όταν δεν παρέχεται σίτιση κατά τα αναφερόμενα ανωτέρω, δηλαδή στις Δομές των περιπτώσεων Α1.1, Α1.2, Α2, Β1 και Β2, θα πρέπει να υποβάλλεται από το Φορέα και η αντίστοιχη οικονομική προσφορά.

Οι Δομές των περιπτώσεων Α1.1, Α1.2, Α2, Β1 και Β2, που παρέχουν υπηρεσίες μετακίνησης θα πρέπει να δηλώσουν σαφώς στην αίτηση συμμετοχής της Δομής τις εξυπηρετούμενες περιοχές, καθώς και το κόστος των υπηρεσιών αυτών, το οποίο δεν καλύπτεται στο πλαίσιο της παρούσας και κατά συνέπεια θα βαρύνει τις ωφελούμενες μητέρες, εφόσον επιθυμούν την παροχή των σχετικών υπηρεσιών μετακίνησης.

Τα ανωτέρω ποσά καλύπτουν το συνολικό κόστος των παρεχόμενων υπηρεσιών, πλην της μετακίνησης για τις Δομές των περιπτώσεων Α1.1, Α1.2, Α2, Β1 και Β2, ανά θέση και ως εκ τούτου, ο Ανάδοχος δεν δύναται να προβεί σε είσπραξη τροφείων ή άλλης μορφής διδάκτρων ή οποιουδήποτε αντιτίμου από τις ωφελούμενες (όπως για παράδειγμα κόστος εγγραφής) ή δαπάνες διοργάνωσης εκδηλώσεων στο πλαίσιο των θρησκευτικών εορτών ή εθνικών επετείων.

Οι τυχόν άλλες ειδικές υπηρεσίες (π.χ. κολύμπι, επισκέψεις σε μουσεία, παρακολούθηση θεατρικών ή άλλων παραστάσεων, εκδηλώσεων κ.ά.) που παρέχονται από τις Δομές και είναι προαιρετικές, εφόσον τις επιλέξουν οι ωφελούμενες θα επιβαρύνουν οικονομικά τις ίδιες.

δ) Ο κάθε Ανάδοχος Φορέας θα πρέπει να δηλώσει ποσοστό έκπτωσης που τυχόν επιθυμεί να προσφέρει επί των ανωτέρω αναφερομένων τιμών στο υπό στοιχείο γ΄, ανά θέση που θα καλυφθεί και ανά κατηγορία για το σύνολο των παρεχόμενων υπηρεσιών (κατηγορία θέσης).

πες του να παει να ,,,,μη πω,,,,,εινα παρανομο και αμα σου ζητησει κατι τετοιο απειλησε τον με καταγγελια και θα βγει απο το προγραμμα και θα χασει πελατες,,,,,,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...