Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

επισης συενχιζω να διαβαζω μεσα στα δικαιολογητικα των σταθμων εχει και αυτο που λεει η πορκυρηξη που υπογραφουν οι ιδιοκτητες

. Υπεύθυνη Δήλωση με την οποία θα αποδέχεται ότι, σε περίπτωση που υπάρχει βάσιμη καταγγελία μητέρας ότι δεν τηρεί τις υποχρεώσεις που αναφέρονται στην παρούσα και στην αίτησή του, αυτοδικαίως θα αφαιρείται το αντίστοιχο ποσό της επιδότησης που αναγράφεται στη Σύμβασή του με την Ε.Ε.Τ.Α.Α., χωρίς τη δυνατότητα αναπλήρωσης της θέσης.

και στη συμβαση που υπογραφουν λεει αυτο

Η εγγυητική επιστολή καλής εκτέλεσης των όρων της Σύμβασης θα πρέπει να συντάσσεται σύμφωνα με το σχετικό υπόδειγμα του Παραρτήματος 3 της παρούσας και θα επιστρέφεται στον Ανάδοχο μετά την οριστική ποιοτική και ποσοτική παραλαβή και την εκκαθάριση του συνόλου των απαιτήσεων από τους δύο συμβαλλόμενους.

Η Σύμβαση θα περιλαμβάνει, τον αριθμό των παρεχόμενων θέσεων και τη διάρκεια παροχής υπηρεσιών εκ μέρους του κάθε Αναδόχου (αναλυτική λειτουργία ετησίως),το ωράριο λειτουργίας, τις παρεχόμενες υπηρεσίες ανά θέση, τον τρόπο καταβολής αντιτίμου των παρεχόμενων υπηρεσιών, την υποχρέωση του Αναδόχου να μην εισπράττει από τις ωφελούμενες οποιοδήποτε ποσό είτε ως τροφεία είτε ως άλλης μορφής διδάκτρων, ποινικές ρήτρες και κάθε άλλη λεπτομέρεια που κριθεί αναγκαία.

αυτα προς γνωση γιατι αυτοι μου φαινεται θελουν και τη πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο,,,,να δειτε τον οκτωβρη τι θα γινει με τα υλικα ,,,,,,:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πες του να παει να ,,,,μη πω,,,,,εινα παρανομο και αμα σου ζητησει κατι τετοιο απειλησε τον με καταγγελια και θα βγει απο το προγραμμα και θα χασει πελατες,,,,,,
Ας μπει πρώτα και μετά να το κάνει, κι εγώ στη γωνία περιμένω. Ο σύλλογός τους έχει στείλει φιρμάνι στους παιδικούς να εισπράττουν εγγραφή και γραφική ύλη. Ας μπει το παιδί με το καλό και θα το κάνω πανό το κομμάτι που έβαλες πριν (γιατί τους το έλεγα προφορικά και διαφωνούσαν) και θα το κρεμάσω έξω από κάθε παιδικό της περιοχής που συμμετείχε!

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Ότι σήμερα .......Ιουλίου 2012 καταθέτω το παρόν ενδεικτικό εκκαθαριστικό σημείωμα οικονομικού έτους 2012 προς αντικατάσταση του προηγούμενου εκκ. σημειώματος οικονομικού έτους 2011 που κατέθεσα στις ....2012 με την αίτηση μου αριθ. Πρωτοκόλλου .... και ότι τα στοιχεία που δηλώνονται είναι αληθή και ότι το οριστικό εκκαθαριστικό σημείωμα δεν έχει εκδοθεί ακόμη και πως εντός 5 μερών από την παραλαβή του υποχρεούμαι να το προσκομίσω στην Ε.Ε.Τ.Α.Α.

Έκανα ηλεκτρονικά την φορολογική μου δήλωση του οικονομ. 2012 , πήρα το ενδεικτικό εκκ. σημείωμα έκανα κ την υπεύθυνη δήλωση μου κ αύριο βουρ στα γραφεία.

Όποιος/α θέλει ένα υπόδειγμα ή βοήθεια , έβαλα το κειμενάκι που έγραψα στην υπεύθυνη δήλωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατάς εσύ θέση, πώς να την κρατήσεις δλδ? Εκείνοι έχουν διαθέσει συγκεκριμένες θέσεις μέσω εεταα και αυτές θα καλυφθούν έτσι κι αλλιώς! Όταν κι αν περάσετε σε οποιοδήποτε σταθμό θα πας από εκεί με ό,τι σου ζητήσουν (συνήθως βεβαιώσεις από παιδιάτρους για καλή υγεία και εμβόλια)...

Δηλώνεις ό,τι θέλεις τώρα....

Σε ευχαριστώ!

Κάτί άλλο γιατι μπερδευτηκα:rolleyes: εγώ δουλευω, δεν ειμαι ανεργη δηλαδή...ο σύσηγος όμως ειναι άνεργος...

Το δηλώνω ή δεν έχει σημασια?Η ανεργια του συζηγου μετραει μονο για τις άνεργες μητερες?

Ενω στην προσκληση φαινεται να μετράει για ολες, στην αιτηση εκει που δηλώνεται η ανεργια του συζήγου είναι για τις άνεργες:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η ανεργία των συζύγων μετράει μοριακα μόνο όταν πρόκειται για χρόνια ανεργία (άνω έτους) με +10 μόρια. Το λέει στην προκήρυξή στην σελίδα της ανάλυσης των μορίων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ανεργία των συζύγων μετράει μοριακα μόνο όταν πρόκειται για χρόνια ανεργία (άνω έτους) με +10 μόρια. Το λέει στην προκήρυξή στην σελίδα της ανάλυσης των μορίων.

Χρόνια άνεργος είναι....

Στην αίτηση το κουτάκι για τον σύζυγο βρίσκεται στον πίνακα (ΑΝΕΡΓΕΣ) και όχι στα γενικά...εγω ξαναλεω ΔΕΝ ειμαι ανεργη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα για την προκήρυξη ...όχι για την αίτηση.

Για να το δηλώσεις χρειάζεται χαρτί από τον οαεδ για τον σύζυγο όχι απλά να συμπληρώσεις το κουτάκι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα για την προκήρυξη ...όχι για την αίτηση.

Για να το δηλώσεις χρειάζεται χαρτί από τον οαεδ για τον σύζυγο όχι απλά να συμπληρώσεις το κουτάκι.

Καλαμάρακι ξαναδιαβασε την πρώτη μου ερώτηση.

Την προκύρηξη την διαβασα.

Ο σύζυγος ειναι χρόνια άνεργος και ΠΡΟΦΑΝΩΣ εχω και χαρτι απο ΟΑΕΔ...

Το θεμα ειναι αν μετραει για τις άνεργες μητερες ή για όλες..

ΑΝΕΡΓΕΣ

21.*

Αντίγραφο Δελτίου Ανεργίας σε ισχύ έως την ημερομηνία δημοσίευσης της

παρούσας πρόσκλησης και

22.*

Αντίγραφο βεβαίωσης εξατομικευμένης παρέμβασης /ΟΑΕΔ ή

υπεύθυνη δήλωση ότι θα προσκομισθεί βεβαίωση εξατομικευμένης έως

31/12/2012 ή

23.*

Αντίγραφο της εγκριτικής απόφασης επιδότησης του ΟΑΕΔ για άνεργες που

λαμβάνουν ή έχουν λάβει τακτικό επίδομα ανεργίας από τον ΟΑΕΔ και

παραμένουν άνεργες κατά τους τελευταίους 24 μήνες (προ της δημοσίευσης

της πρόσκλησης, δηλ. από 1-6-2010 και μετά)

24. Για γυναίκες που ο σύζυγός τους είναι μακροχρόνια άνεργος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

Κάτί άλλο γιατι μπερδευτηκα:rolleyes: εγώ δουλευω, δεν ειμαι ανεργη δηλαδή...ο σύσηγος όμως ειναι άνεργος...

Το δηλώνω ή δεν έχει σημασια?Η ανεργια του συζηγου μετραει μονο για τις άνεργες μητερες?

Ενω στην προσκληση φαινεται να μετράει για ολες, στην αιτηση εκει που δηλώνεται η ανεργια του συζήγου είναι για τις άνεργες:rolleyes::rolleyes:

Χρόνια άνεργος είναι....

Στην αίτηση το κουτάκι για τον σύζυγο βρίσκεται στον πίνακα (ΑΝΕΡΓΕΣ) και όχι στα γενικά...εγω ξαναλεω ΔΕΝ ειμαι ανεργη.

Καλαμάρακι ξαναδιαβασε την πρώτη μου ερώτηση.

Την προκύρηξη την διαβασα.

Ο σύζυγος ειναι χρόνια άνεργος και ΠΡΟΦΑΝΩΣ εχω και χαρτι απο ΟΑΕΔ...

Το θεμα ειναι αν μετραει για τις άνεργες μητερες ή για όλες..

Ξέρω πολύ καλά τι διαβάζω ....στην ερώτησή σου αναφέρεσαι γενικά αν θα συμπληρώσεις ή όχι το κουτάκι...αναρωτιέσαι κιόλας αν χρειάζεται ή οχι ..δεν αναφέρεσαι σε χαρτί ούτε σε κάτι άλλο. Δεν μπορώ να ξέρω τι χαρτιά έχεις ....δεν είμαι μέντιουμ. Γενικά ρώτησες γενικά σου απάντησα.

Και εφόσον έχεις διαβάσει την προκήρυξη θα έχεις καταλάβει ότι έχει σημασία αλλιώς θα το ανέφερε/απέκλειε ότι αφορά ή όχι τις άνεργες μητέρες. Η λογική του οτι αναφέρεται ως δικαιολογητικό στην ενότητα των δικαιολογητικών των ανέργων μητέρων είναι να μην ξεκρέμαστο σαν κριτήριο -άνεργος σύζηγος- αλλά να αναφερθεί εκεί όπου αναφέρονται τα δικαιολογητικά περί ανεργίας.

Και έτσι κ στην αίτηση βρίσκεται στην περιοχή των ανέργων το κουτάκι των ανέργων συζύγων γιατί εκεί συμπληρώνουμε τα της ανεργίας μητέρων ή συζύγων.

Επίσης αν διαβάσεις την προκήρυξη στη σελίδα 15 το αναφέρει στον πίνακα (όπου κ σου είπα στην πρώτη μου απάντηση) ως προς την οικογενειακή κατάσταση

Η μοριοδότηση των ανωτέρω κριτηρίων παρουσιάζεται αναλυτικά και στον ακόλουθο πίνακα:

ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ ΜΟΡΙΩΝ

1. Ετήσιο δηλωθέν εισόδημα [(Α/Ε) Χ 100] / 12

2. Κατάσταση απασχόλησης, εργασιακή σχέση και είδος απασχόλησης Εργαζόμενες (μισθωτές, αυτοαπασχολούμενες) πλήρους απασχόλησης – αορίστου χρόνου 35

Εργαζόμενες με συμβάσεις μερικής απασχόλησης 45

Εργαζόμενες με συμβάσεις ορισμένου χρόνου 40

3. Ανεργία από ΟΑΕΔ Άνεργες με δελτίο ανεργίας 10

Άνεργες που λαμβάνουν τακτικό επίδομα από ΟΑΕΔ 20

4. Οικογενειακή κατάσταση

Άγαμες μητέρες 30

Χήρες 35

Διαζευγμένες μητέρες ή σε διάσταση 25

Τρίτεκνες-Πολύτεκνες 20

Με σύζυγο μακροχρόνια άνεργο 10

Μητέρες με αναπηρία 35% και άνω 35

Μητέρες με παιδιά ΑμεΑ με αναπηρία 35% και άνω 30

Με σύζυγο ΑμεΑ με αναπηρία 67% και άνω 15

5. Συμμετοχή σε Προγράμματα Συμμετέχουσες σε Ν.Θ.Ε. 40

Συμμετέχουσες σε Ν.Ε.Ε. 35

Συμμετέχουσες σε Σ.Ε.Κ. και STAGE 0

Και για αυτό το κουτάκι στην αίτηση στην περιοχή οπου αναφέρεται η ανεργία έχει το παρακάτω, το συμπληρώνουμε αν μας ενδιαφέρει.

Για γυναίκες που ο σύζυγός τους είναι μακροχρόνια άνεργος κατά την ημερομηνία

υποβολής της αίτησης: Βεβαίωση από τον ΟΑΕΔ

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαρακι μου είσαι ξύπνιο; Θα δούμε μαζί την ανατολή του ήλιου σήμερα;

Μου σφυριξαν τα μαντάτα, ήμουν σίγουρη πως θα είχαμε αλλαγές αλλά φαντάστηκα η πτωχή ότι θα λακιζαν σταθμοί όπως κ πέρυσι, όχι τέτοια συγκλονιστικα πράγματα! Επειδή από το κινητό δεν μπορώ να μπω στην εεταα, εκτός του ότι δέχονται ΚΑΙ εκκαθαριστικα του 2012, υπάρχει τίποτα άλλο; Πείτε όχι, δεν θα το αντέξω!!!

Αχχχχ χαραμισα μια θέση για σταθμό που δεν υπάρχει περίπτωση να μπω, που πας ρε Καραμητρο με 45 μόρια; Καλά να πάθω όμως εγώ δεν είχα πει ότι δεν με ενδιαφέρουν οι ιδιωτικοί; Στο μεταξύ έχω πάθει πλάκα με τα μόρια που διαβάζω, βρε κούκλες είστε σίγουρες για τα 36 μόρια ΜΟΝΟ από το εκκαθαριστικο;

Τελευταία ερώτηση, μου είπαν από τον Δήμο, πως άσχετα σε ποιον σταθμό θα περάσει το παιδί, θα πάει σε αυτόν που ανήκουμε βάσει διεύθυνσης οικίας. Δεν μίλησα, σκέφτηκα ας περάσει πρώτα κ θα το δούμε, άκυρο δεν είναι όμως αυτό που μου είπαν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλαμαρακι μου είσαι ξύπνιο; Θα δούμε μαζί την ανατολή του ήλιου σήμερα;

Μου σφυριξαν τα μαντάτα, ήμουν σίγουρη πως θα είχαμε αλλαγές αλλά φαντάστηκα η πτωχή ότι θα λακιζαν σταθμοί όπως κ πέρυσι, όχι τέτοια συγκλονιστικα πράγματα! Επειδή από το κινητό δεν μπορώ να μπω στην εεταα, εκτός του ότι δέχονται ΚΑΙ εκκαθαριστικα του 2012, υπάρχει τίποτα άλλο; Πείτε όχι, δεν θα το αντέξω!!!

Αχχχχ χαραμισα μια θέση για σταθμό που δεν υπάρχει περίπτωση να μπω, που πας ρε Καραμητρο με 45 μόρια; Καλά να πάθω όμως εγώ δεν είχα πει ότι δεν με ενδιαφέρουν οι ιδιωτικοί; Στο μεταξύ έχω πάθει πλάκα με τα μόρια που διαβάζω, βρε κούκλες είστε σίγουρες για τα 36 μόρια ΜΟΝΟ από το εκκαθαριστικο;

Τελευταία ερώτηση, μου είπαν από τον Δήμο, πως άσχετα σε ποιον σταθμό θα περάσει το παιδί, θα πάει σε αυτόν που ανήκουμε βάσει διεύθυνσης οικίας. Δεν μίλησα, σκέφτηκα ας περάσει πρώτα κ θα το δούμε, άκυρο δεν είναι όμως αυτό που μου είπαν;

Ξυπνια ξύπνια μαζί θα δούμε την ανατολή :tongue:

χαζολογάω αφού ξυπνησα από απογευματινό ύπνο στις 9μιση.... :rolleyes::rolleyes:

Μισό να μπω από το λαπιτοπι κ θα σε απαντήσω

Link to comment
Share on other sites

Τι καλά που είσαι ξύπνια! Χίλια ευχαριστώ που μπαίνεις στον κόπο για χάρη μου! Ξυπνάω στις 9:30μμ δεν λέγεται απογευματινος ύπνος, λέγεται μπερδεψα-τον-υπνο-με-τον-θανατο...

Link to comment
Share on other sites

Τι καλά που είσαι ξύπνια! Χίλια ευχαριστώ που μπαίνεις στον κόπο για χάρη μου! Ξυπνάω στις 9:30μμ δεν λέγεται απογευματινος ύπνος, λέγεται μπερδεψα-τον-υπνο-με-τον-θανατο...

Καλά άσε....επεσα στις 5μιση...κ σηκώθηκα νυχτα χαχαχα

Τεσπα

Από όσο ξερω δεν έχουμε κάτι νεότερο ή διαφορετικό από χτες. Και εγώ αυριο πουρνο πουρνο θα παω να καταθέσω την τροποποιητική μου.

Οσο για αυτό που σε είπε......πες του δε σφάξανε! Ακου τι λεει ο βλάκας....

τα λεει γιατί ειναι δημοτικός κ σου λεει παντού ιδια είναι....

Ασε να δουμε αν θα περασετε κ μετά βλέπουμε

Οσο για τα μόρια είναι απλό....

αν δηλώσεις 6000ευρώ εισόδημα μόνο....τσουπ να τα τα 35 μόρια μόνο από το εισόδημα....ε βάλε κ κανα 20αρικο από την ανεργία....τσουπ να τα τα 55μόρια...απορώ δηλαδή γιατί εργάζομαι...:rolleyes:

Σε αφήνω πάω να ξαπλώσω μπας κ καταφέρω να κλεισω μάτι έστω κ για δυο ώρες:tongue:

Καλό ξημέρωμα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλά άσε....επεσα στις 5μιση...κ σηκώθηκα νυχτα χαχαχα

Τεσπα

Από όσο ξερω δεν έχουμε κάτι νεότερο ή διαφορετικό από χτες. Και εγώ αυριο πουρνο πουρνο θα παω να καταθέσω την τροποποιητική μου.

Οσο για αυτό που σε είπε......πες του δε σφάξανε! Ακου τι λεει ο βλάκας....

τα λεει γιατί ειναι δημοτικός κ σου λεει παντού ιδια είναι....

Ασε να δουμε αν θα περασετε κ μετά βλέπουμε

Οσο για τα μόρια είναι απλό....

αν δηλώσεις 6000ευρώ εισόδημα μόνο....τσουπ να τα τα 35 μόρια μόνο από το εισόδημα....ε βάλε κ κανα 20αρικο από την ανεργία....τσουπ να τα τα 55μόρια...απορώ δηλαδή γιατί εργάζομαι...:rolleyes:

Σε αφήνω πάω να ξαπλώσω μπας κ καταφέρω να κλεισω μάτι έστω κ για δυο ώρες:tongue:

Καλό ξημέρωμα :D

Καλημερα

εγω εστειλα χτες e-mail στην εεταα και τους ειπα οτι ετσι οπως τα εκαναν ευνοειται η ανεργη και οχι εγω που δουλευω. εγω μαζευω 9 μορια λογω εκκαθαριστικου (21.776 ) και αλλα 35 απο εργασιακη σχεση, δηλαδη 44 μορια. εγω που δουλευω ακόμη..... η συνιφαδα μου που το παιζει αγροτισα αλλα τα κτηματα της ειναι 120 χλμ μακρια μαζευει 71 λογω εκκαθαριστικου. και καθεται σπιτι της........ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...