Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Ακριβώς όπως τα λες είναι τα πράγματα. αυτό όμως που σου απαντώ εγώ είναι ότι ο δημοτικός σταθμός που έστελνα μέχρι τώρα τη κόρη μου, ενώ πέρυσι έδωσε 10 θέσεις στο ΕΣΠΑ και έμεναν 20 για να καλυφθούν από εργαζόμενες, ΔΥ και άνεργες (αν περίσσευαν) φέτος δίνει όλες τις θέσεις (30) στο ΕΣΠΑ, με αποτέλεσμα , άνεργες κοπέλες που έχουν υψηλότερα μόρια λόγω εκκαθαριστικού να μπουν με το πρόγραμμα και εγώ που εργάχζομαι και θα συνεχίσω, αν μείνω έξω να μην μπορώ να στείλω την κόρη μου ούτε καν πληρώνοντας τα τροφεία που πληρώνω σήμερα:evil::evil:

καθώς δεν θα υπάρχουν κενές θέσεις!!!!

εννοείται ότι πρέπει να επιδοτούνται και τα παιδιά των ανέργων μητέρων ώστε να μπορέσουν κι αυτές να αναζητήσουν εργασία, δεν παύει όμως να υπάρχει ένα οξύμωρο

καλο ειναι και οι ανεργες να εποφελουνται.....αλλα λεμε οταν μια γυναικα ειναι εργαζομενη(εγω ειμαι εποχιακη) σου λεει το εσπα κατσε σπιτι σου και κρατα το....εξου και τα λιγα μορια σε ανεργες....τωρα οσον αφορα τα εκαθαρηστικα ειναι αλλου παπα ευαγγελιο!!!!!

αλλα καλο θα ειναι να περιμενουμε απλα χωρις να σκεφτομαστε την χ ψ μητερα αν εχει μικρο εκαθαρηστικο και καθεται αν ειναι φοροφυγας αν αν αν!!!!δεν μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο.....αντε καλη επιτυχιαααα σε οοοοοοοοοολες τις μανουλες.........


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θωμαι παρε τηλ στα εσπα και ξεκαθαρισε το απο τωρα!!!!!!πες οτι η δομη γραφει 11μηνο και αυτοι με υποχρεωνουν αν εκλεγει το παιδι μου να πληρωσω και τον αυγουστο!!!!!!!!!!!!σου ειπα εμενα με ρωτησε αν θελω και ειπα οχι!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω κορίτσια και να μου αναπτηροθει το ηθικό, οι περισσοτερες φέτος διαλέγουν κρατικό σταθμό Στις αιτισεις τούς λόγο μεταφορικων στους ιδιοτηκους?

εγω διάλεξα μόνο ιδιοτηκους γιατι δεν υπάρχει μεταφορικο για να τον πάω στον παιδικό κρατικό που είναι μακριά. Οχι οτι έχω ελπίδες με τοσα λίγα μόρια αλλα η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ...

Πέρυσι δήλωσα μόνο ιδιωτικούς αφού ήταν η μόνη μου επιλογή μιας κ ο γιος μου δεν θα ήταν 2,5 τον Σεπτέμβριο βασική προϋπόθεση για τους δημοτικούς. Μιας κι έτσι κι αλλιώς πρέπει να έχω άτομο να παραλαμβάνει το παιδί (9-5 δουλεύουμε) και δεν θέλω να μένει στον σταθμό για ύπνο το μεσημέρι (δλδ δεν με ενοχλεί το ωράριο των δημοτικών σταθμών) καθώς επίσης είναι βασικοτατο για μένα να μην δέχονται άρρωστα παιδάκια, οι δημοτικοί σταθμοί είναι μονόδρομος για μας... Αλλά νομίζω ότι οι περισσότεροι επιλέγουν ιδιωτικούς.

Link to comment
Share on other sites

και χαμηλο εκκαθαριστικο και δουλευει πολυ δυσκολο. ή κρυβει εισοδηματα ή ηταν ανεργη και επιασε δουλεια φετος....
Δεν είναι και πολύ δύσκολο, με τα πετσοκοψίματα στους μισθούς φέτος. Σε ελ.επαγγελματίες όμως (σαν εμένα) είναι πιο συχνό ακόμα να είσαι εργαζόμενη και να έχεις ελάχιστα εισοδήματα τελικά. Αμα υπολογίσεις δε και τον άντρα που ήταν άνεργος στο εκκαθ.του 2012, ανεβαίνω ανέλπιστα σε μόρια

Eleni_k πριν χίλια οκτακόσια (ολογράφως) χρόνια, περίμενα έναν καφέ, είναι έτοιμος;

Υπάρχει άραγε καμιά στην περιοχή της Φιλαδέλφειας, να ανταλλάξουμε απόψεις για τους γύρω σταθμούς;


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν καταλαβαίνω ...λέτε οτι οι ανεργες έχουν πολλά μόρια, μόνο όσες έχουν απολθει πρόσφατα καιβεχου επιδομα, οι μακροχρονιες 10 μόρια έχουμε!! Έπιτα είναι και το εισοδιμα του άντρα ...δεν μπορεί να είναι 6000!! Πως ζούνε!! Πιο εισοδιμα πιάνετε της γυναίκας η το οικογεεειακο? Το οικογενειακο ...μπορεί να ζει με 6000??? ...θα μου πείτε ναι υπάρχουν ε οκ τότε έχουν απόλυτη ανάγκη να βρούνε δουλειά και πρέπει να βοηθηθουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θωμαι παρε τηλ στα εσπα και ξεκαθαρισε το απο τωρα!!!!!!πες οτι η δομη γραφει 11μηνο και αυτοι με υποχρεωνουν αν εκλεγει το παιδι μου να πληρωσω και τον αυγουστο!!!!!!!!!!!!σου ειπα εμενα με ρωτησε αν θελω και ειπα οχι!!

καλη μου κοπελα δεν μπορω να πιασω γραμμη!!!!!!εστειλα μαιλ αλλα τιποτα και αυριο που θα παω για την αιτηση θα τους το πω

Link to comment
Share on other sites

προς απαντηση σε αυτα που γραφετεαι, δεν ηταν αδικο ομως να μου ζηταν δηλωνω το εισοδημα του 2010 που εργαζομουν κ να μου δινουν ταυτοχρονα μορια ως ανεργη και οχι ως εργαζομενη που ημουν το 2010?

ενω με την τροποπιηση δηλωνω τα εισοδηματα μου ως ανεργη και παιρνω μορια ΜΟΝΟ απο την ανεργια μου, χμμμ δικαιο μου ακουγεται;)


.png
Link to comment
Share on other sites

ΚριστινGRZ παρηγγειλα, σου έχω έτοιμη κ ξαπλώστρα έλα τώρα Παρασκευή είκοσι Ιούλιο δύο χιλιάδες δώδεκα στις δώδεκα και δέκα μμ...

Που να ήξερε ο μαλλιας που με έχει κάνει μέσα στην άμμο ότι ασχολούμαι με Π.σταθμούς... Νόμιζε ότι έχει ξεμπερδέψει με τέτοια θέματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια μου , σύγνωμη αν παρεξηγήθηκε κάποια!!

εγώ αναφέρομαι σε φυσιολογικές περιπτώσεις και αυτό που λέω είναι ότι στις περισσότερες από αυτές μια εργαζόμενη με ένα μεσαίο εκκαθαριστικό και μια άνεργη που έιναι απόλυτα λογικό να μην έχει εισοδήματα παρά του συζύγου της μαζεύουν εντέλει τα ίδια μόρια. τίποτα παραπάνω;)εννοείται ότι η κάθε περίπτωση διαφέρει και δεν θα μπούμε στη λογική να μετρήσουμε ποιος τα έχει περισσότερα (τα μόρια;))

Link to comment
Share on other sites

Mα και μια εργαζομενη μπορει να μαζεψει πολλα μορια.. Αυτο εξαρταται απο πολλους παραγοντες βεβαια.. Περσυ εγω για παραδειγμα ειχα μαζεψει 105 μορια και εργαζομουν. Τωρα πως τα μαζεψα να σας πω!! Ειχα χαμηλη φορολογικη δηλωση μιας και ο συζηγος ηταν ανεργος και εγω δουλευα ημιαπασχοληση με συμβαση και ειμαι τριτεκνη. Οποτε καλο θα ηταν να μη μπαινουμε στο κλιπακι να αναρωτιομαστε συνεχως πως μαζευει ο καθενας τοσα μορια και ο αλλος οχι γιατι αυτο εξαρταται απο πολλα οπως προειπα...

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια μου να κανω κι εγω μια ερώτηση? Εψαξα το θεμα, αλλά δεν βρηκα κάτι παρόμοιο, εκτός αν μου ξεφυγε και ζητώ συγνώμη.

Η μπεμπα μου τον Σεπτέμβριο θα ειναι 25 μηνών.

Ο σταθμός που θελω να δηλωσω ανήκει στην κατηγορία Α1.2 και σίγουρα θα τον δηλωσω.

Οι άλλοι σταθμοί (για να συμπληρώσω τους 4 μπας και εχουμε καμιά ελπίδα) ανήκουν στην κατηγορία Α1.1 Μπορώ να τους δηλώσω ή δεν εχω δικαίωμα να βάλω και τις δυο κατηγορίες?

Αλλη μια κουτή ερώτηση... Δεν βλεπω πουθενά στις δομές κατηγορία Β (ολοκληρωμένης φροντίδας). Δεν εχει για Αττική?

Θερμά Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αυτος που δουλευει δεν σημαινει οτι βγαζει τρελα λεφτα. εγω με εκκαθαριστικο του 2010 βγαζω 9 μορια (21.700) και εχω αλλα 35 λογω εργασιας. δηλαδη 44. η κοπελα που ειναι ανεργη και με εκκαθαριστικο του 2012 πλεον πες το χειροτερο 6.000 μαζευει 34 μορια με ενα παιδι και αλλα 10 πες για ανεργη χωρις επιδομα. δηλ και αυτη 44 μορια. αν εχει 2 παιδια παει παραπανω.

εγω πως μπορω να κρατησω την δουλεια μου αν βρεθω εκτος???? και οι μειωσεις βαση νομου και αλλαγη κατωτατου μισθου ξεκινησαν φετος τον Φεβρουαριο που υπεγραωαν οι περισσοτερες νεες συμβασεις, μεταξυ τους και εγω....

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωθέν από εεταα θεσ/νίκης

Πάλι έχει κόσμο πολύ....για τους γνωστούς λόγους...

Πάλι η ουρά κατάθεσης είναι ΜΌΝΟ δύο τρία άτομα...τελειωνεις σε 3 λεπτά αν είσαι έτοιμος.

Καλά κάνουν κάτι τραγικές ερωτήσεις...!!

Τεσπα κατέθεσα το νέο ενδεικτικό εκκ. σημείωμα μαζί με την υπεύθυνη δήλωση κ σε πέντε λεπτά τελείωσα κ μετά πρόσφερα τις υπηρεσίες μου σε μια εγκυουλα που τη λυπήθηκε η καρδιά μου γιατί πήγε με τον γιο της..

Αυταααααα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...