Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Mία Νέα Αρχή... στην Γερμανία;;;


Recommended Posts

Το έχω διαβάσει σε ένα άλλο forum, έγραφε οτι κόπηκε από τον Φεβρουάριο του 2012, όσοι το έπερναν πριν και δεν εργάζονταν τους το έκοψαν ενώ όσοι είχαν δουλειά σινεχίζουν και το πέρνουν. Αλλά δεν ξέρω για την Elzu που είναι Γερμανίδα. Κοιτάξτε το άρθρο εδώ

tragic!(pou leei kai i tasoula)

pantos otan piga sto jobcenter mou eipan oti stous 3 mines doulias dikaioumaste kapia voithia....tha ksanapao na to dievkriniso....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τον λίγο καιρό που είμαι Γερμανία, πιστεύω οτι εδώ όποιος έχει θέληση τα καταφέρνει. Οσο για τις ώρες εργασίας, το βλέπω από τον άντρα μου, στη Ελλάδα του φόρτωναν την δουλειά απλήρωτη στο σπίτι. Εδώ με το που τελιώνει το ωράριο του, ξεχνάει την δουλειά και είναι με την οικογένεια του.

ti doulitsa vrike??ti vrike meso gnostou?ego agxonomai ligo(mallon poli)gia ton antra mou!tha ithela poli na vrei kai avtos mia doulia,giati moni mou einai pragmatika diskolo kai psixofthoro na douleveis gia 4!!tha itan megali evkolia...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια! MELYDIA γνωρίζω περί αναγνώρισης Πτυχίου και βρήκα επίσης χρήσιμα links από εδώ γι αυτό.. Αυτό για το οποίο ακούω πρώτη φορά είναι η πρακτική άσκηση. Τι εννοείς? έχεις κάποιες πληροφορίες? Καλή δύναμη σου ευχομαι κ γω ELZU!!!ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ!

enoo oti spoudazeis tin theoria kai meta exeis ena xroniko diastima pou se vazoun se nipiagogio gia praktiki askisi.i kai tavtoxrona?kapies meres spoudes kai kapies meres askisi?kapos etsi...

Link to comment
Share on other sites

ti doulitsa vrike??ti vrike meso gnostou?ego agxonomai ligo(mallon poli)gia ton antra mou!tha ithela poli na vrei kai avtos mia doulia,giati moni mou einai pragmatika diskolo kai psixofthoro na douleveis gia 4!!tha itan megali evkolia...

Ο άντρας μου είναι προγραμματιστής. Βρήκε δουλειά στο επάγγελμα του. Έστελνε βιογραφικά μέσω του ΟΑΕΔ. Δεν έχουμε καθόλου γνωστούς στην Στουτγάρδη. Οι συγγενής του είναι πολύ μακριά γύρω στα 400χλμ.

Όταν με το καλό έρθει ο άντρας σου, πιστεύω οτι θα βρει δουλειά. Άντε να ξεκινήσω και εγώ τα μαθήματα, να βρω και εγώ καμία δουλείτσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αααα αυτό εννοείς? όχι εγώ έχω κάνει ήδη την πρακτική μου στο πανεπιστημιο μου χωρίς αυτή δεν μπορούσα να πάρω το πτυχιο μου ουτως η αλλως. Πάντως σ ευχαριστώ.

Και εγώ το έχω ακούσει για πρακτική άσκηση, άσχετη με το πτυχίο. Διαρκεί γύρω στα δύο χρόνια και ελέγχεσαι για την δουλειά που κάνεις. Αλλά νομίζω οτιο μισθός είναι κανονικός.

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου είναι προγραμματιστής. Βρήκε δουλειά στο επάγγελμα του. Έστελνε βιογραφικά μέσω του ΟΑΕΔ. Δεν έχουμε καθόλου γνωστούς στην Στουτγάρδη. Οι συγγενής του είναι πολύ μακριά γύρω στα 400χλμ.

Όταν με το καλό έρθει ο άντρας σου, πιστεύω οτι θα βρει δουλειά. Άντε να ξεκινήσω και εγώ τα μαθήματα, να βρω και εγώ καμία δουλείτσα.

bravo christina!!!toulaxiston enas,tou opoiou tou einai xrisimo to ptixio tou!!kai ego eixa psaksei meso tis selidas avtis,alla fisika tzifos!poios tha epsaxne gia kathigitria germanikon,apo tin germania,meso internet stin ellada!!!olo koufamares kai ego!!

alla xristina eimai sigouri pos kai esi tha vreis poli evkola doulia edo!!i eidikotita sou einai apo tis pio perizitites edo!!

kai se parakalo-toulaxiston mia gnosti stin stuttgart tin exeis!!-emena!!:)

ante vale esi kafe,kai ego tha valo to mathima-dorean!!:D

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Μελύδια. Μου έφτιαξες λίγο και το κέφι :D.

Έχω πάλι αυτά τα σκαμπανεβάσματα που λέγαμε. :confused:

Αυτές τις μέρες εδώ κοντά που μενω κάνουν δραστηριότητες πηγαίνω τα μεσημέρια με τα παιδιά για να αρχίσουν να έρχονται σε επαφή λίγο με τα γερμανικά. Είναι λίγο δύσκολο και γι' αυτά που δεν μπορούν να συννενοηθούν και εγώ νιώθω λίγο περίεργα που δεν μπορώ να μιλήσω με κανέναν. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Μελύδια. Μου έφτιαξες λίγο και το κέφι :D.

Έχω πάλι αυτά τα σκαμπανεβάσματα που λέγαμε. :confused:

Αυτές τις μέρες εδώ κοντά που μενω κάνουν δραστηριότητες πηγαίνω τα μεσημέρια με τα παιδιά για να αρχίσουν να έρχονται σε επαφή λίγο με τα γερμανικά. Είναι λίγο δύσκολο και γι' αυτά που δεν μπορούν να συννενοηθούν και εγώ νιώθω λίγο περίεργα που δεν μπορώ να μιλήσω με κανέναν. :oops:

se katalavaino!otan fevgeis apo ton kiklo sou kai prepei na ftiakseis kainourgio,einai diskolo...kai avtoi ekei den exoun toso tin anagki na erthoun se epafi me kainourgio kosmo....oxi oti einai psonares,isa isa....mipos o antras sou gnorise kapion apo tin doulia,pou tha itan endiaferon na ginetai filoi?tous aresei poli na tous kaleis sto spiti i na pas gia kafe mazi tous...tora pou ta pitsirikia sou tha pane nipiagogio,sxolio,tha ertheis se epafi me tis mamades,min stenaxoriesai!kai i glossa tha leithei siga siga apo moni tis!!gia mathimata koitakses?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σ'ευχαριστώ πολύ για την πρόταση, να το κανονίσουμε :D. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού για να κάνω αίτηση για τα μαθήματα. Απ' ότι κατάλαβα θα μπω σε τμήμα τον Σεπτέμβρη. Οι περισσότεροι στην δουλειά του άνδρα μου είναι ανύπαντροι χωρίς παιδιά. Η γυναίκα του εργοδότη του, του είπε να βγούμε μόνες μας καμιά φορά. Αλλά δεν μπορώ να συννενοηθώ και ντρέπομαι να πάω.

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα μου το πρωτο λινκ που εστειλες ειναι για το επιδομα ενοικιου????Εγω νομιζα για κοινωνικα σπιτι...ή ειναι το ιδιο πραγμα...πας δηλαδη σε οτι σπιτι θελεις ή σε σπιτια που εχουν αυτοι??? Καλα ε σιγουρα θα το παρουμε αν δουλευει μονο ο ενας μελυδια μου δεν βγαζουμε τοσα χρηματα τον χρονο με καμια περιπτωση.

Πωπω τα διαβαζω ολα αυτα και λεω τι κινητρα σου δινουν να κανεις και δευτερο παιδακι...εδω δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις αλλο...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω και εγω για Στουτγαρδη, βασικα εγω μονο Φρανκφουρτη εχω παει αλλα ποτε για να μεινω.Τι κινητρα υπαρχουν αν κανεις κι αλλο παιδι?

Ελζου γιατι δεν στελνεις ενα εμαιλ η' να παρεις τηλεφωνο απο τωρα να ξερεις τι δικαιουσαι? Πες οτι μενεις Στουτγαρδη, (δωσε εκει και τη διευθυνση που θα σε φιλοξενησουν) και οτι προς το παρον εισαι ανεργη και εσυ και ο αντρας σου. Εγω βρε παιδια παντα απευθυνομαι στις αρμοδιες υπηρεσιες γιατι η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...