Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Xristina96 είπε:

Καλησπέρα,

Τέλειο το αποτέλεσμα. Η κινητικότητα αλλάζει κορίτσια. Εμείς από εξειδικευμένο κέντρο έχουμε πάρει διαφορετικά αποτελέσματα. 

38εκ στο συνολικό είναι πένα! 

Όντως ήταν διαφορετικο;;;Το θέμα είναι η μορφολογία,απ' ότι βλέπω π πρέπει να είναι έστω 4% όχι η κινητικότητα..εγώ απορώ πως είχαμε γονιμοποιήσεις κιόλας .κορίτσια πάντως είμαστε μαχητριες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 18 λεπτά , Lotos είπε:

Όντως ήταν διαφορετικο;;;Το θέμα είναι η μορφολογία,απ' ότι βλέπω π πρέπει να είναι έστω 4% όχι η κινητικότητα..εγώ απορώ πως είχαμε γονιμοποιήσεις κιόλας .κορίτσια πάντως είμαστε μαχητριες!

Το είδε ένας ουρολόγος; Ίσως έχει να κάνει με την συνολική εικόνα. Εμείς που έχουμε 8εκ καναμε μικρογονιμοποιηση. Εννοείται πως θα έχεις γονιμοποίησης καλέ, εδώ η φίλη μου είχαν γονιμοποίησης 13 παρακαλώ, με 1 εκ και κακή μορφολογία. 38 που έχετε εσείς είναι τέλειο.

Ναι ήταν. Ο αριθμός δεν φτιάχνει. Η ποιότητα ναι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Lotos είπε:

Όντως ήταν διαφορετικο;;;Το θέμα είναι η μορφολογία,απ' ότι βλέπω π πρέπει να είναι έστω 4% όχι η κινητικότητα..εγώ απορώ πως είχαμε γονιμοποιήσεις κιόλας .κορίτσια πάντως είμαστε μαχητριες!

Μια χαρά είναι το σπερμα, στην αξιολόγηση της μορφολογία οι μονάδες εξωσωματικης είναι πολύ αυστηρές, στο δικό μου κέντρο πχ πανω απο 3% μου είπε ο γιατρός μου ότι πολύ σπάνια δίνανε. Η κινητικότητα που μετράει πολύ στη φυσ. σύλληψη ειναι σουπερ. Για πολλούς από εμάς τέτοιο σπερμα είναι του ονείρου, χαχαχαχα. Εδώ είχαμε παρόμοιο ποσοστό γονιμοποιησεων εμείς με κινητικότητα μόνο μέτρια 10%, 0.5εκ αριθμό και μορφολογία οριακά στο 1%.
Σημασία έχει ότι πήρατε 4 αριστες βλαστοκυστες! Εύχομαι του χρόνου τέτοια μέρα να γιορτάζεις!
Χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες του forum.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nels είπε:

Μια χαρά είναι το σπερμα, στην αξιολόγηση της μορφολογία οι μονάδες εξωσωματικης είναι πολύ αυστηρές, στο δικό μου κέντρο πχ πανω απο 3% μου είπε ο γιατρός μου ότι πολύ σπάνια δίνανε. Η κινητικότητα που μετράει πολύ στη φυσ. σύλληψη ειναι σουπερ. Για πολλούς από εμάς τέτοιο σπερμα είναι του ονείρου, χαχαχαχα. Εδώ είχαμε παρόμοιο ποσοστό γονιμοποιησεων εμείς με κινητικότητα μόνο μέτρια 10%, 0.5εκ αριθμό και μορφολογία οριακά στο 1%.
Σημασία έχει ότι πήρατε 4 αριστες βλαστοκυστες! Εύχομαι του χρόνου τέτοια μέρα να γιορτάζεις!
Χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες του forum.

 

Αχ ελαφρωσα και συγκινήθηκα με τις ευχές σ..να πιάσουν τόπο  !!!όλες μας να κρατάμε υγιέστατα μωρά..μακάρι !στέλνω την αγάπη μου στις μαχητριες !!

Επίσης...χαρίζω ovitrele και arvekap κ puergon των 300 ολόκληρη την ένεση..οποια κοπέλα τη θέλει εννοείται να Μ στείλει ..

  • Μου αρέσει 4
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Δυστυχώς δεν ήταν σε εξειδικευμένο ..κ είχε δείξει πόλη καλή μορφολογία νομίζω 18%...dfi όχι δεν κάναμε ..τώρα τα αποτελέσματα ήταν από το κέντρο ...

Στο φυσιολογικό πληθυσμό το ποσοστό για φυσιολογική μορφολογία είναι 4% άρα το κέντρο κάποιο λάθος είχε κάνει. Δεν μπορεί να είχε 18%. Μην αγχώνεσαι με αυτά τώρα! Μπορεί να μην χρειαστεί να ασχοληθείτε ξανά!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ ξεκίνησα τη διαδικασία για φυσικό κύκλο χωρίς κανένα φάρμακο..μόνο κάτι βιταμίνες..την τρίτη ξανά πάω για υπέρηχο..έχω ένα ωάριο αριστερά που μεγαλώνει από ότι δείχνει απλά φαίνεται ότι η ωορρηξία μ θα καθυστερήσει αντί για 14 ίσως 15-16 ημέρα. Το Σάββατο ήταν 9 χιλιοστά νομίζω αλλά δεν είμαι σίγουρη από τη άγχος μ το ξέχασα...είμαι 11 ημέρα σμρ και την Τρίτη ξανά πάω για υπέρηχο. Έχω αρκετό άγχος για την έκβαση της διαδικασίας. Έχει κάνει καμία ωοληψία με εντελώς φυσικό κύκλο; Πόσα χιλιοστά θα πρέπει να είναι ιδανικά το ωάριο 13 ημέρα;

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Βάσω91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ ξεκίνησα τη διαδικασία για φυσικό κύκλο χωρίς κανένα φάρμακο..μόνο κάτι βιταμίνες..την τρίτη ξανά πάω για υπέρηχο..έχω ένα ωάριο αριστερά που μεγαλώνει από ότι δείχνει απλά φαίνεται ότι η ωορρηξία μ θα καθυστερήσει αντί για 14 ίσως 15-16 ημέρα. Το Σάββατο ήταν 9 χιλιοστά νομίζω αλλά δεν είμαι σίγουρη από τη άγχος μ το ξέχασα...είμαι 11 ημέρα σμρ και την Τρίτη ξανά πάω για υπέρηχο. Έχω αρκετό άγχος για την έκβαση της διαδικασίας. Έχει κάνει καμία ωοληψία με εντελώς φυσικό κύκλο; Πόσα χιλιοστά θα πρέπει να είναι ιδανικά το ωάριο 13 ημέρα;

Δεν υπάρχει ιδανικό! Εγώ με άπειρους φυσικούς συνήθως 7η μέρα ήταν 14 με 16. Μέχρι 9η 10η το παίρναμε. Στον προηγούμενο έφτασα 17η μέρα να το πάρω και μάλιστα πολύ μικρό σε μέγεθος. Παρόλα αυτά ήταν καλό!!! Κάθε κύκλος είναι διαφορετικός, θα το καταλάβεις στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Δεν υπάρχει ιδανικό! Εγώ με άπειρους φυσικούς συνήθως 7η μέρα ήταν 14 με 16. Μέχρι 9η 10η το παίρναμε. Στον προηγούμενο έφτασα 17η μέρα να το πάρω και μάλιστα πολύ μικρό σε μέγεθος. Παρόλα αυτά ήταν καλό!!! Κάθε κύκλος είναι διαφορετικός, θα το καταλάβεις στην πορεία.

Για να δούμε τι θα δούμε λοιπόν!! Σε ευχαριστώ πολύ!!

πρίν από 13 λεπτά , happiness79 είπε:

Εχω καιρό να μπω και να γράψω, αν και σας σκέφτομαι πιο συχνά, ιδίως τα πιο "παλιά" κορίτσια του φόρουμ. Σήμερα όμως ήθελα οπωσδήποτε να βρεθώ κοντά σας με έναν τρόπο, γιατί ξέρω πως η σημερινή γιορτή είναι γροθιά στο στομάχι για όλες τις γυναίκες που προσπαθούν και κοπιάζουν να γίνουν μανούλες και δέχονται ματαιώσεις και λύπες στη διαδρομή. Πέρυσι τέτοια μέρα ήμουν στο παιδικό πάρτυ του βαφτισιμιού μου, περιτριγυρισμένη από παιδάκια και η δική μου αγκαλιά άδεια, θυμάμαι το εσωτερικό άδειασμα και τη θλίψη που με είχε καταβάλλει στη σκέψη ότι μπορεί να μην τα καταφέρω ποτέ να γίνω μάνα. Πέρυσι τέτοια μέρα ήμουν έγκυος και δεν το ήξερα! Φέτος έχω τον μονάκριβο μου! Η σκέψη μου είναι μαζί σας, που τόσο σκληρά αγωνίζεστε για τη μητρότητα. Και θέλω να σας πω να μη χάνετε το κουράγιο σας, ότι είναι θέμα χρόνου να περάσετε στην απέναντι όχθη! Μα η μητρότητα δεν έρχεται μόνο με την κύηση και με τη γέννα, μα μέσα από τη φροντίδα και την αγάπη και ξεκινάει από τη φροντίδα και την αγάπη για τον ίδιο σας τον εαυτό. Και μανούλες είστε ήδη! Εύχομαι σε όλες πολύ σύντομα να γεμίσουν οι κοιλίτσες και οι αγκαλιές σας μωρά τρυφερά! Ολα να σας πάνε καλά!

Έτσι είναι!! Γροθιά στο στομάχι είναι κάθε φορά που βρίσκομαι σε παρέα και ακούω για τον ερχομό ενός παιδιού και χαίρομαι τόσο πολύ για εκείνους μα λυπάμαι και για εμένα...έχω πάψει να θεωρώ δεδομένο ότι κάποια στιγμή θα γίνω μάνα, το ελπίζω μα δεν το έχω δεδομένο. Μακάρι ο Θεός να μας δίνει δύναμη και κουράγιο. Όσο για την ημέρα εγώ θα πω ένα χρόνια πολλά για την δική μου τη μανούλα και μακάρι του χρόνου να γιορτάζω μαζί της!! Όχι μόνο εγώ αλλά όλες μας.Να είμαστε όλοι γεροι δυνατοί και όλα θα βρουν το δρόμο τους!! Χρόνια πολλά σε όλες τις μανουλες του κόσμου και στις μελλοντικές!! Με δύναμη και πίστη συνεχίζουμε!!

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Βάσω91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ ξεκίνησα τη διαδικασία για φυσικό κύκλο χωρίς κανένα φάρμακο..μόνο κάτι βιταμίνες..την τρίτη ξανά πάω για υπέρηχο..έχω ένα ωάριο αριστερά που μεγαλώνει από ότι δείχνει απλά φαίνεται ότι η ωορρηξία μ θα καθυστερήσει αντί για 14 ίσως 15-16 ημέρα. Το Σάββατο ήταν 9 χιλιοστά νομίζω αλλά δεν είμαι σίγουρη από τη άγχος μ το ξέχασα...είμαι 11 ημέρα σμρ και την Τρίτη ξανά πάω για υπέρηχο. Έχω αρκετό άγχος για την έκβαση της διαδικασίας. Έχει κάνει καμία ωοληψία με εντελώς φυσικό κύκλο; Πόσα χιλιοστά θα πρέπει να είναι ιδανικά το ωάριο 13 ημέρα;

Καλημερα εγω εκανα σε εντελως φυσικο κυκλο και μου το πηρε γυρω στα 19 με 20 χιλιοστα αλλα ηταν κουφιο..συνεχισα με τροποποιημενο φυσικο μετα που πετυχε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Jamie είπε:

Καλημερα εγω εκανα σε εντελως φυσικο κυκλο και μου το πηρε γυρω στα 19 με 20 χιλιοστα αλλα ηταν κουφιο..συνεχισα με τροποποιημενο φυσικο μετα που πετυχε!

Καλημέρα!! Οπότε δεν μπορούμε να ξέρουμε μέχρι να μας το πάρει. Υπομονή τότε! Σε ευχαριστώ πολύ!! Ελπίζω όλα να πήγαν καλά σε εσένα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Βάσω91 είπε:

Καλημέρα!! Οπότε δεν μπορούμε να ξέρουμε μέχρι να μας το πάρει. Υπομονή τότε! Σε ευχαριστώ πολύ!! Ελπίζω όλα να πήγαν καλά σε εσένα!

Ναι ναι μεχρι να το παρουν δεν ξερεις τιποτα!!ολα καλα πηγαν την αλλη εβδομαδα γενναω!!ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια!!

  • Μου αρέσει 4
  • Λουλούδια 5
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2023 at 3:31 ΠΜ, Nels είπε:

Και σου είπε ότι χρειάζεται το Era για προσδιορισμό της μεταφοράς βλαστοκυστης σε φυσικό κυκλο? Εμένα να φανταστείς με είδε Σάββατο και ξανά Δευτέρα όπου διαπιστωθηκε ότι η ωορηξια έγινε Κυριακή πρωί, βασικά την ένιωσα κιόλας οπότε επαληθεύτηκε από υπέρηχο και Lh. Και Παρασκευή κάναμε την εμβρυομεταφορα χωρις καθόλου προγεστερονη και οιστρογόνα, μετά τα ξεκίνησα για υποβοήθηση. Τόσο σίγουρος ήταν ότι ακολουθούμε τη φύση, και ήταν και η μοναδική μου γερή βλαστοκυστη, ευτυχώς πήγε καλά.

 

Εγώ προτεινα να το κανουμε για να αποκλείσουμε, εκεινος ελεγε οτι σπανια να υπαρχει μετατόπιση αλλα μαζευα εμβρυα καθε μηνα κ ηθελα να ειμαι σιγουρη για ολα..εκανα σε φυσικο την εξεταση σαν να πηγαινα για ετ χωρις σικλακουρ παρα μονο με ουτρο δηλ εγινε η ωοληψια  ημερα τεταρτη (όπου πηραμε το φυσικο του μηνα & βαλαμε καταψυξη) ξεκινησα τα ουτρο το βραδυ τεταρτης και δευτερα πηγα για την εξεταση..δεν ειχα μετατόπιση κ ακριβως με τον ιδιο τροπο καναμε κ την ετ μετα απο 1 μηνα .σε ποιον γιατρο εισαι γιατι κ μενα ετσι μου ειπε να ακολουθησουμε τη φυση που ειναι σοφή κ του λεω Ε ας μη παρω τοτε ουτε ουτρο κ μου ειπε δε γινεται γιατι πρεπει να ανοιξει καλά καλά το παραθυρο εμφυτευσης 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Ναι ναι μεχρι να το παρουν δεν ξερεις τιποτα!!ολα καλα πηγαν την αλλη εβδομαδα γενναω!!ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια!!

Αχ Παναγία μου τι ευχάριστα νέα...με το καλό με έναν πόνο 🥰🥰🥰🥰

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Ναι ναι μεχρι να το παρουν δεν ξερεις τιποτα!!ολα καλα πηγαν την αλλη εβδομαδα γενναω!!ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια!!

Αχ...Παναγία μ ..μακάρι σε όλες μας τοσυντομοτερο ...να ζήσουν όλα τα γούρια της παρέας μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...