Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

      ευχαριστώ κορίτσι  μ! ελπιζω να είσαι καλα! κοντοζυγώνει η μέρα μ και μένα! 

      @linaa θα μπυ κάνουν πάλι ντοπλερ αύριο, γιατί;  ο όρος πέφτει συνεχώς στο maximum 120 σταγόνες! χθες μ το κόψανε για 10 λεπτα και άρχισε να πονάει πολύ η μέση! μου το έβαλαν στις 80 που το ειχα αλλά δεν με έπιασε και μ το αύξησαν ! ο γιατρός πάλι δεν μ λέει τι σκοπό έχει! 

      Υπομονή Κ να μην σκέφτεσε διάφορα . Ο γιατρός σίγουρα θα έχει σκοπό να σε κρατήσει όσο πάει. Όσο σε κρατάνε οι όροι Κ δεν σπάνε τα νερά θα μείνεις εκεί να φτάσεις όσο πιο μακριά γίνετε . 

      Το ντομπλερ θα στο κάνουν προφανώς για να δουν τις τροφοδοσίες των αρτηριών  την γήρανση του πλακούντα  Κ την καρδιά του μωρού εάν ζοριζετε . 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Alex@ είπε:

Γνώμη μου είναι να πας αλλού για 2η γνώμη, όταν νιώθεις πως κάτι δεν σου κάθεται σωστά, δεν κολλάει να πηγαίνεις για 2η γνώμη. Πρέπει να κάνεις ορμονικες, ίσως κ αμη να δεις που βρίσκεσαι.

Εγώ μετά το εξωμητριο άλλαξα γιατρό και εκεί που πήγα συστημένα κιόλας προσπαθούσε να με πείσει να κάνω σπερματεγχυση αλλά ο ουρολογος ήταν αρνητικός στο ενδεχόμενο αυτό, καθώς ήταν φίλος και μας είπε να πάμε ένα εξαμηνο με ελεγχο ωορηξιας πρωτα, όταν το είπα στον γυναικολόγο ότι δεν θελω να κάνω σπερματεγχυση, ξεκίνησε να μου λέει πως δεν έχω χρόνο με τέτοια χαμηλη αμη και πρέπει να βιαστώ, η αμη μου είναι 6 ng/mL, εκεί μου χτύπησε καμπανάκι ότι κάτι παίζει, πήγα με τις εξετάσεις μου σε άλλον γιατρό.

Ο γιατρός που έχω τώρα γτ κ εγώ αλλαξα πρόσφατα είναι καλός...ένας από τους καλύτερους. Απλά αισθάνομαι ότι δεν πιστεύει και τόσο στον φυσικό που κάνω τώρα. Εγώ Αμη είχα κάνει πριν 2 χρόνια και ήταν καλή. Αν δεν είχα καλή Αμη θα έκανα 26 ωάρια τον Φεβρουάριο; Δείχνει και την ποιότητα αυτή η εξέταση η μόνο τα αποθέματα ωαρίων; 

1 hour ago, Alex@ είπε:

Κορίτσια πριν μια ώρα περίπου μου ήρθε περίοδος! Οπότε αύριο πιάνω ως 2η μέρα για να πάω στο κέντρο για έναρξη της διέγερσης;; έχω αγχωθεί τώρα, είναι η  πρώτη μου φορά.

Αν σ έρθει κανονικά κόκκινο ναι αύριο είναι η δεύτερη μέρα 

πρίν από 17 λεπτά , Βάσω91 είπε:

Ο γιατρός που έχω τώρα γτ κ εγώ αλλαξα πρόσφατα είναι καλός...ένας από τους καλύτερους. Απλά αισθάνομαι ότι δεν πιστεύει και τόσο στον φυσικό που κάνω τώρα. Εγώ Αμη είχα κάνει πριν 2 χρόνια και ήταν καλή. Αν δεν είχα καλή Αμη θα έκανα 26 ωάρια τον Φεβρουάριο; Δείχνει και την ποιότητα αυτή η εξέταση η μόνο τα αποθέματα ωαρίων; 

Αν σ έρθει κανονικά κόκκινο ναι αύριο είναι η δεύτερη μέρα 

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε πάρε τηλέφωνο να ειδοποιήσεις το κέντρο σου και θα σε καθοδηγήσουν...με το καλό να πάνε όλα δεξιά!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 23 λεπτά , Βάσω91 είπε:

Ο γιατρός που έχω τώρα γτ κ εγώ αλλαξα πρόσφατα είναι καλός...ένας από τους καλύτερους. Απλά αισθάνομαι ότι δεν πιστεύει και τόσο στον φυσικό που κάνω τώρα. Εγώ Αμη είχα κάνει πριν 2 χρόνια και ήταν καλή. Αν δεν είχα καλή Αμη θα έκανα 26 ωάρια τον Φεβρουάριο; Δείχνει και την ποιότητα αυτή η εξέταση η μόνο τα αποθέματα ωαρίων; 

Αν σ έρθει κανονικά κόκκινο ναι αύριο είναι η δεύτερη μέρα 

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε πάρε τηλέφωνο να ειδοποιήσεις το κέντρο σου και θα σε καθοδηγήσουν...με το καλό να πάνε όλα δεξιά!!!

Σε ευχαριστώ! Μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Η αμη δεν δείχνει ποιότητα, μόνο απόθεμα. Δοκίμασε και με φυσικό αφού είναι κάτι που θες να το προσπαθήσεις εσύ, δεν έχεις κάτι να χάσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melie είπε:

Αν εννοείς ότι η γλυκοζυλιωμένη είναι 7, τότε σημαίνει ότι το σάκχαρό σου έχει ανέβει σταθερά τον τελευταίο καιρό, και δεν είναι μόνο μια μέτρηση τσιμπημένη. Δεν ξέρω σε τι φάση είσαι, αλλά σίγουρα ο ενδοκρινολόγος θα σε βάλει σε αυστηρή διατροφή, και πιθανόν σε αγωγή. Δεν είναι κάτι φοβερό, απλά θέλει αντιμετώπιση. 

Επεξεργασία: Αν παίρνεις ήδη glucophage, τότε σημαίνει ότι δε σε πιάνει. Χρειάζεται ρύθμιση δόσης και πιθανότατα συνδυασμός.

Η ινσουλίνη είναι 7. Δεν ξέρω αν λέγεται και γλυκοζηλιωμενη…είμαι σε φάση προετοιμασίας για διέγερση..και παίρνω 1 glucophage τη μέρα..

 

ευχαριστω πολύ για την απάντηση!!!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alex@ said:

Γνώμη μου είναι να πας αλλού για 2η γνώμη, όταν νιώθεις πως κάτι δεν σου κάθεται σωστά, δεν κολλάει να πηγαίνεις για 2η γνώμη. Πρέπει να κάνεις ορμονικες, ίσως κ αμη να δεις που βρίσκεσαι.

Εγώ μετά το εξωμητριο άλλαξα γιατρό και εκεί που πήγα συστημένα κιόλας προσπαθούσε να με πείσει να κάνω σπερματεγχυση αλλά ο ουρολογος ήταν αρνητικός στο ενδεχόμενο αυτό, καθώς ήταν φίλος και μας είπε να πάμε ένα εξαμηνο με ελεγχο ωορηξιας πρωτα, όταν το είπα στον γυναικολόγο ότι δεν θελω να κάνω σπερματεγχυση, ξεκίνησε να μου λέει πως δεν έχω χρόνο με τέτοια χαμηλη αμη και πρέπει να βιαστώ, η αμη μου είναι 6 ng/mL, εκεί μου χτύπησε καμπανάκι ότι κάτι παίζει, πήγα με τις εξετάσεις μου σε άλλον γιατρό.

Συγγνώμη, με ΑΜΗ 6ng/ml σου είπε να βιαστείς;;;

4 hours ago, Katiamaxiking said:

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια; Γιατί το ραντεβου με τον ενδοκρινολόγο αργεί λίγο..πήρα αποτελέσματα εξετάσεων και έχω σάκχαρο 100 ενώ πάντα ειχα 75-80 και αυτή ήταν και η τελευταία μέτρηση πριν 3 μήνες. Δεν τρώω παραπάνω γλυκά, ίσα ίσα τα έχω περιορίσει. Λετε να παίζει κάποιο ρόλο το glucophage; Η ινσουλίνη βγήκε 7. 

Το glucophage για ποιο λόγο το πήρες; Επίσης πόσες ώρες ήσουν νηστική πριν την εξέταση και τι είχες φάει για βράδυ;

2 hours ago, Βάσω91 said:

Ο γιατρός που έχω τώρα γτ κ εγώ αλλαξα πρόσφατα είναι καλός...ένας από τους καλύτερους. Απλά αισθάνομαι ότι δεν πιστεύει και τόσο στον φυσικό που κάνω τώρα. Εγώ Αμη είχα κάνει πριν 2 χρόνια και ήταν καλή. Αν δεν είχα καλή Αμη θα έκανα 26 ωάρια τον Φεβρουάριο; Δείχνει και την ποιότητα αυτή η εξέταση η μόνο τα αποθέματα ωαρίων; 

Αν σ έρθει κανονικά κόκκινο ναι αύριο είναι η δεύτερη μέρα 

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε πάρε τηλέφωνο να ειδοποιήσεις το κέντρο σου και θα σε καθοδηγήσουν...με το καλό να πάνε όλα δεξιά!!!

Η ΑΜΗ δείχνει το απόθεμα. Την ποιότητα την δείχνει η FSH 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Marlina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στο πρωτόκολλο προετοιμασίας για εμβρυομεταφορά μαζί με ciclacur και utrogestan, εσείς παιρνετε και salospir?

Εγώ ναι, τη δεύτερη φορά μου έβαλε αυτά ακριβώς, συν φυλλικο και prolutex 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Marlina είπε:

Ξεκίνησες από την  1η μερα του κύκλου το salospir?

Ναι 

πρίν από 7 λεπτά , Neverstop είπε:

Ναι 

Ψέμματα, δεν θυμάμαι. Τα σικλακουρ ήταν από 2η μέρα, κ μετά λίγες μέρες το σαλοσπιρ? Ή από τη 2η με τα σικλακουρ. Κόλλησε το μυαλό μου 😜@Marlina

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας. Χρειάζομαι τη βοήθειά σας γιατί ταράχτηκα λίγο. Υπάρχει κάποια που να έχει εμπειρία με puregon?

Λοιπόν, ξεκίνησα χθες 2ο κύκλο διέγερσης. Κάνω 150 μονάδες ημερισίως. Μου είπαν από την κλινική ότι το σκεύασμα έχει πάντα λίγες περισσότερες μονάδες μέσα. Την προηγούμενη φορά η συσκευασία των 900 μονάδων είχε 25 μονάδες "δώρο". 

Σήμερα ήταν η μέρα που θα χρησιμοποιούσα αυτό το δώρο στην αμπούλα, και θα συμπλήρωνα με νέα αμπούλα. Κάνοντας την ένεση, είχε ολόκληρες 150 μονάδες μέσα! Έχει τύχει σε καμιά κάτι αντίστοιχο? Να έχει τόσο πολύ επιπλέον υγρό μέσα η puregon? Δεν έχει λογική. Αγχώνομαι πως έκανα κάτι λάθος και δεν έγινε σωστά η ένεση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Συγγνώμη, με ΑΜΗ 6ng/ml σου είπε να βιαστείς;;;

Το glucophage για ποιο λόγο το πήρες; Επίσης πόσες ώρες ήσουν νηστική πριν την εξέταση και τι είχες φάει για βράδυ;

Η ΑΜΗ δείχνει το απόθεμα. Την ποιότητα την δείχνει η FSH 

Ναι έτσι μου είπε γιατί προερχομουν από μια εξωμητριο με ζωντανό έμβρυο, άκουσα καρδιά στον υπέρηχο κ με πόνεσε πολυ, στην επόμενη ειχα βιοχημική και ήθελε να με εκμεταλλευτει πιστεύω, ήμουν πολύ ευάλωτη εκείνη την περίοδο με όσα έτυχαν και σου λέει θα την κάνω 2 3 σπερματεγχυσεις να πάρω τα λεφτά. Γιατί κ στον έλεγχο της ωορρηξίας  ότι να ναι μου έλεγε, ότι έκανα ωορηξια 10 ή 12η μέρα και εγώ είχα κυκλο 31 ή 33 μέρες!! Δεν έχω κάνει ποτέ κάτω από 28 ημέρες κυκλο!

Θα συμφωνήσω πως η fsh δείχνει την ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Alex@ said:

Ναι έτσι μου είπε γιατί προερχομουν από μια εξωμητριο με ζωντανό έμβρυο, άκουσα καρδιά στον υπέρηχο κ με πόνεσε πολυ, στην επόμενη ειχα βιοχημική και ήθελε να με εκμεταλλευτει πιστεύω, ήμουν πολύ ευάλωτη εκείνη την περίοδο με όσα έτυχαν και σου λέει θα την κάνω 2 3 σπερματεγχυσεις να πάρω τα λεφτά. Γιατί κ στον έλεγχο της ωορρηξίας  ότι να ναι μου έλεγε, ότι έκανα ωορηξια 10 ή 12η μέρα και εγώ είχα κυκλο 31 ή 33 μέρες!! Δεν έχω κάνει ποτέ κάτω από 28 ημέρες κυκλο!

Θα συμφωνήσω πως η fsh δείχνει την ποιότητα.

Σα δεν ντρέπονται μερικοί γιατροί! Εκμεταλλεύονται τον πόνο και την άγνοια των γυναικών. Τι να πεις;;;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marlina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στο πρωτόκολλο προετοιμασίας για εμβρυομεταφορά μαζί με ciclacur και utrogestan, εσείς παιρνετε και salospir?

Εγώ παίρνω και salospir απλά μου το ξεκινάει από την ημέρα που μου τελείωνει η περίοδος. Επίσης, αν η κανονική ροή (κόκκινο αίμα) ξεκινήσει μετά το μεσημέρι ως πρώτη μέρα περιόδου μετράει την επόμενη. Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , SummerDream είπε:

Εγώ παίρνω και salospir απλά μου το ξεκινάει από την ημέρα που μου τελείωνει η περίοδος. Επίσης, αν η κανονική ροή (κόκκινο αίμα) ξεκινήσει μετά το μεσημέρι ως πρώτη μέρα περιόδου μετράει την επόμενη. Καλή επιτυχία!

Μπράβο, αυτό, κόλλησε το μυαλό μου και δεν θυμόμουν, όταν τελείωσε η περίοδος το ξεκίνησα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Συγγνώμη, με ΑΜΗ 6ng/ml σου είπε να βιαστείς;;;

Το glucophage για ποιο λόγο το πήρες; Επίσης πόσες ώρες ήσουν νηστική πριν την εξέταση και τι είχες φάει για βράδυ;

Η ΑΜΗ δείχνει το απόθεμα. Την ποιότητα την δείχνει η FSH 

Δεν ξέρω καθόλου τις τιμές της Αμη...εγώ είχα πριν δύο χρόνια 4,06. Ούτε ξέρω τι σημαίνει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...