Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 hour ago, Ιουλιέτα είπε:

Έπαθα ακριβώς το ίδιο και με ίδιες τιμές, πριν και μετά, με εσένα! Οι γιατροί (γυναικολόγος και ενδοκρινολόγος) μου είπαν ότι δεν έχει σχέση, αλλά εγώ πιστεύω ότι έχει! 

Η ενδοκρινολόγος μου αύξησε το χάπι, αλλά δεν έχω επαναλάβει να δω πως πάει.

Έστειλα τις εξετάσεις στο γιατρό κ περιμένω να δω τι θα μου πει κ μένα... Κ εγώ πιστεύω έχει σχέση, ο θυρεοειδής μου είναι ρυθμισμένος πάνω από 10 χρόνια χωρίς πρόβλημα κ μόλις πήρα ορμονες αυξήθηκε η TSH, δε νομίζω να είναι τυχαίο... 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια μου καλημερα. Έκανα χθες ωοληψια 2 ωάρια. Με πήραν νωρίς το πρωί και μου είπαν πως δεν υπάρχουν σημάδια γονιμοποίησης αλλά θα τα ξανά δουν αύριο. Είμαι πολύ στεναχωρημένη. Είναι η 4η ωοληψια μου αυτή και ακόμα κανενα έμβρυο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, έχω απελπιστεί, νιώθω πως είναι όλα μάταια.

  • Λυπημένη/-ος 10
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Fay_ said:

Κορίτσια μου καλημερα. Έκανα χθες ωοληψια 2 ωάρια. Με πήραν νωρίς το πρωί και μου είπαν πως δεν υπάρχουν σημάδια γονιμοποίησης αλλά θα τα ξανά δουν αύριο. Είμαι πολύ στεναχωρημένη. Είναι η 4η ωοληψια μου αυτή και ακόμα κανενα έμβρυο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, έχω απελπιστεί, νιώθω πως είναι όλα μάταια.

κορίτσι μου! λυπάμαι τόσο πολύ... σε νιώθω, σε νιώθω γιατί και εγώ έκανα την 2η πριν λίγες μέρες και δεν έχουμε έμβρυο κανένα. Ξέρω πως είσαι χίλια κομμάτια τώρα, αλλά θα δεις, θα γίνει και για εμάς!!! Με τον γιατρό κανόνισε συνάντηση για next steps - που το αποδίδει;  Προσπάθησε να ξεκουραστείς σήμερα, και θα σου στείλω πάλι όσο πιο γρήγορα μπορέσω γιατί είμαι στη δουλειά. 

Σου στέλνω τεράστια αγκαλιά!!! 💓

 

Καλό μήνα σε όλες! Τα κορίτσια που έχετε γράψει και κάνετε διέγερση αυτές τις μέρες καλή επιτυχία!!! Θετικές σκέψεις! 😘

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , MarGe2022 είπε:

κορίτσι μου! λυπάμαι τόσο πολύ... σε νιώθω, σε νιώθω γιατί και εγώ έκανα την 2η πριν λίγες μέρες και δεν έχουμε έμβρυο κανένα. Ξέρω πως είσαι χίλια κομμάτια τώρα, αλλά θα δεις, θα γίνει και για εμάς!!! Με τον γιατρό κανόνισε συνάντηση για next steps - που το αποδίδει;  Προσπάθησε να ξεκουραστείς σήμερα, και θα σου στείλω πάλι όσο πιο γρήγορα μπορέσω γιατί είμαι στη δουλειά. 

Σου στέλνω τεράστια αγκαλιά!!! 💓

 

Καλό μήνα σε όλες! Τα κορίτσια που έχετε γράψει και κάνετε διέγερση αυτές τις μέρες καλή επιτυχία!!! Θετικές σκέψεις! 😘

Όχι δεν έχω μιλήσει με το γιατρό και ούτε έχω τη δύναμη να ξανά προσπαθήσω νομίζω ή τουλάχιστον έτσι τα σκέφτομαι τώρα 😢

  • Δύναμη! 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

Όχι δεν έχω μιλήσει με το γιατρό και ούτε έχω τη δύναμη να ξανά προσπαθήσω νομίζω ή τουλάχιστον έτσι τα σκέφτομαι τώρα 😢

Κοπέλα μου λυπάμαι πολύ για την έκβαση της προσπάθειας σου. Ξέρω πως δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς αλλά βγάλε σημερα την στεναχώρια σου, την πικρία σου, ξέσπασε και αύριο θα είναι μια καινούρια μέρα κ θα δεις που θα έχεις την δύναμη να το αντιμετωπισεις!

Μίλα με τον γιατρό σου μήπως αλλάξετε θεραπεία ή να πας με φυσικούς όπως κάνουν πολλά κορίτσια (συγγνώμη αλλά δεν έχω παρακολουθήσει την διαδικασία σου).

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια μου καλημερα. Έκανα χθες ωοληψια 2 ωάρια. Με πήραν νωρίς το πρωί και μου είπαν πως δεν υπάρχουν σημάδια γονιμοποίησης αλλά θα τα ξανά δουν αύριο. Είμαι πολύ στεναχωρημένη. Είναι η 4η ωοληψια μου αυτή και ακόμα κανενα έμβρυο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, έχω απελπιστεί, νιώθω πως είναι όλα μάταια.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι τεράστια η απογοήτευση και τώρα φαίνονται όλα μαύρα. Θα γίνει όμως και η χαρά θα είναι τεράστια. Να ξέρεις ότι μου έχει τύχει δυο φορες να μη γονιμοποιηθούν αμεσως και στη συνέχεια προχώρησαν κανονικά. Σήμερα είχα και εγώ ωοληψια σε φυσικό κύκλο και από τώρα τρέμω για το αυριανό τηλεφώνημα 🙄

  • Καλή τύχη! 6
  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fay_ είπε:

Κορίτσια μου καλημερα. Έκανα χθες ωοληψια 2 ωάρια. Με πήραν νωρίς το πρωί και μου είπαν πως δεν υπάρχουν σημάδια γονιμοποίησης αλλά θα τα ξανά δουν αύριο. Είμαι πολύ στεναχωρημένη. Είναι η 4η ωοληψια μου αυτή και ακόμα κανενα έμβρυο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, έχω απελπιστεί, νιώθω πως είναι όλα μάταια.

Λυπάμαι τόσο πολύ. Καταλαβαίνω ότι το βιώνεις σαν ένα μικρό πένθος, και είναι απόλυτα φυσιολογικό και αναμενόμενο. Πάρε το χρόνο σου να ηρεμήσει το σώμα και η ψυχή σου. Υπάρχουν τρόποι, θα χρειαστεί όμως να οπλιστείς με υπομονή. Δεν έχω παρακολουθήσει τι πρωτόκολλο ακολουθήσατε, αλλά ακούω ότι οι φυσικοί κύκλοι μπορούν να δώσουν ποιοτικότερα ωάρια. Πρωτίστως ξεκουράσου, θα συζητήσετε με το γιατρό σου τα επόμενα βήματα όταν νιώσεις έτοιμη. Το ξέρω ότι ακούγεται απίθανο αυτή τη στιγμή, αλλά θα έρθει η μέρα που θα χαμογελάσεις με ευχάριστα νέα. Σου στέλνω άπειρη θετική ενέργεια.

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Σποράκι είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι τεράστια η απογοήτευση και τώρα φαίνονται όλα μαύρα. Θα γίνει όμως και η χαρά θα είναι τεράστια. Να ξέρεις ότι μου έχει τύχει δυο φορες να μη γονιμοποιηθούν αμεσως και στη συνέχεια προχώρησαν κανονικά. Σήμερα είχα και εγώ ωοληψια σε φυσικό κύκλο και από τώρα τρέμω για το αυριανό τηλεφώνημα 🙄

Σου εύχομαι να ακούσεις ευχάριστα νέα αύριο! Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια που αφιερώσατε λίγο χρόνο για να μου γράψετε! Εύχομαι σε ολες τα καλύτερα 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Fay_ είπε:

Σου εύχομαι να ακούσεις ευχάριστα νέα αύριο! Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια που αφιερώσατε λίγο χρόνο για να μου γράψετε! Εύχομαι σε ολες τα καλύτερα 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Και σε εσένα ευχομαι μια ευχάριστη ανατροπή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια μου καλημερα. Έκανα χθες ωοληψια 2 ωάρια. Με πήραν νωρίς το πρωί και μου είπαν πως δεν υπάρχουν σημάδια γονιμοποίησης αλλά θα τα ξανά δουν αύριο. Είμαι πολύ στεναχωρημένη. Είναι η 4η ωοληψια μου αυτή και ακόμα κανενα έμβρυο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, έχω απελπιστεί, νιώθω πως είναι όλα μάταια.

Καλησπέρα. Καταλαβαίνω απόλυτα τον πόνο σου. Πρόσφατα το πέρασα..μιλά με τον γιατρό σου, πάρε τον χρόνο σου και θα ξανά βρεις την δύναμη που χρειάζεται!!Υπομονή πίστη και συνεχίζουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα ολοκληρώθηκε η διαδικασία της 2ης διέγερσης, από την οποία πηραμε δυο βλαστοκύστες 5ης ημέρας άριστης ποιότητας, και μία 6ης ημέρας μέτριας ποιότητας (ΒΒ). Έχω άλλη μία βλαστοκύστη από την 1η μου διέγερση τον Φεβρουάριο. Αναμένω να επιστρέψει ο γιατρός μου από το εξωτερικό την επόμενη εβδομάδα για να συζητήσουμε από κοντά, στο μεταξύ θα εκτιμούσα όμως και τη δική σας άποψη. Έχει κολλήσει το μυαλό μου και επιθυμώ διακαώς και 3η διέγερση μετά από κανένα τρίμηνο. Είμαι 42 ετών και νιώθω την ανάγκη να μαζέψω 2-3 βλαστοκύστες ακόμη. Ποια η άποψή σας? Είναι υπερβολή να προχωρήσω σε τρεις διεγέρσεις σε βάθος επτά μηνών? 

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! 

Έχει κάνει ο σύντροφος σας ορμονικές εξετάσεις και ενώ τα αποτελέσματα δεν ήταν καλά, είδατε βελτίωση; εκανε ο δικος μου επαναληπτικές και ενώ τον Σεπτέμβριο ειχε υψηλή προλακτίνη και λίγο χαμηλή τεστοστερόνη, ξαναέκανε τωρα και ενω έφτιαξαν αυτες οι δυο, οι fsh, lh και οιστραδιόλη εκτοξεύτηκαν πολυ.. και εχω ανησυχησει! Ο ουρολόγος του ειπε οτι μάλλον ειναι λαθος η μετρηση της fsh, οτι δεν μπορει να εχει αυξηθει τοσο.. γενικα ξεκαθαρη απαντηση δεν εχουμε παρει ακομα . Παιρνει προφερτιλ και σερπαφαρ εδω και ενα μηνα.. και Νοεμβριο θελουμε να κανουμε εξωσωματική.. αλλά αγχωνομαι μηπως αντι να φτιαξει το σπερμα χειροτερεψει κι αλλο; Εκανε κ επεμβαση κιρσοκηλης τον περασμενο Νοεμβριο και φοβαμαι μηπως το χειροτερεψε το θεμα μας.. αν εχει καποια αναλογη εμεπιρια ή ξερει τι παιζει με αυτες τις ορμονες και αν αυξομειώνονται ετσι ας με ενημερωσει! Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Soho24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα ολοκληρώθηκε η διαδικασία της 2ης διέγερσης, από την οποία πηραμε δυο βλαστοκύστες 5ης ημέρας άριστης ποιότητας, και μία 6ης ημέρας μέτριας ποιότητας (ΒΒ). Έχω άλλη μία βλαστοκύστη από την 1η μου διέγερση τον Φεβρουάριο. Αναμένω να επιστρέψει ο γιατρός μου από το εξωτερικό την επόμενη εβδομάδα για να συζητήσουμε από κοντά, στο μεταξύ θα εκτιμούσα όμως και τη δική σας άποψη. Έχει κολλήσει το μυαλό μου και επιθυμώ διακαώς και 3η διέγερση μετά από κανένα τρίμηνο. Είμαι 42 ετών και νιώθω την ανάγκη να μαζέψω 2-3 βλαστοκύστες ακόμη. Ποια η άποψή σας? Είναι υπερβολή να προχωρήσω σε τρεις διεγέρσεις σε βάθος επτά μηνών? 

Καλό είναι όσο βγάζουμε ωαρια και παίρνουμε έμβρυα να το εκμεταλλευόμαστε γιατί δεν ξέρουμε τι ανταπόκριση θα έχουμε στο μέλλον. Θεωρητικά διέγερση μπορείς να κάνεις μήνα παρά μήνα αλλά καλό είναι να μην υπερβάλουμε και εμείς. Πες στον γιατρό σου τι σκέφτεσαι και θα σου πει το σωστό, μπορεί και να συμφωνήσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλό είναι όσο βγάζουμε ωαρια και παίρνουμε έμβρυα να το εκμεταλλευόμαστε γιατί δεν ξέρουμε τι ανταπόκριση θα έχουμε στο μέλλον. Θεωρητικά διέγερση μπορείς να κάνεις μήνα παρά μήνα αλλά καλό είναι να μην υπερβάλουμε και εμείς. Πες στον γιατρό σου τι σκέφτεσαι και θα σου πει το σωστό, μπορεί και να συμφωνήσει.

Έτσι σκέφτομαι κι εγώ, δεν ξέρω τι έκβαση θα είχε πιθανή εμβρυομεταφορά και πόσα ωάρια θα παίρναμε αν θα έπρεπε να επιστρέψουμε στις διεγέρσεις μετά από 5-6 μήνες. Από άποψη ηλικίας είμαι στα κόκκινα, κυρίως στο θέμα της ποιότητας. Εκκρεμεί και προεμφυτευτικός, ο οποίος αναμένω να έχει κάποιες απώλειες. Θα το συζητήσω με τον γιατρό μου. Τον εκτιμώ σαν άνθρωπο, οπότε θα τον εμπιστευτώ.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! Πρώτα από όλα εύχομαι σε όλους τα καλύτερα... Με ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σας!! Καλώς σας βρήκα!!!Ήρθε για τον αντρούλη μου και εμένα ο σημαντικός μας μήνας, η έμβρυομεταφορά κατεψυγμένων  Βλαστοκυστών!! Καλή επιτυχία σε όλους μας λοιπόν μέσα από την καρδιά μου!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Καλή τύχη! 5
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...