Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Kathrin17 είπε:

Ξέχασα να σου πω πως μόνο η αριστερη ωοθήκη έβγαλε αυτά τα ωαρια.. Η δεξιά τίποτα..οποτε ακόμη και η μια μπορεί να κάνει δουλειά και για τις 2.. Σε εμένα αυτό έγινε.

Ναι τα καταφέραμε..εχω την κόρη μου από εκείνη την ωοληψια και αλλά 4 κατεψυγμένα.. Κάποιο από αυτά τα 4 ελπιζουμε μέχρι το καλοκαίρι να μας φέρει εγκυμοσύνη και 2ο παιδακι.. 

Τι ωραία! Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας και με το καλό να ερθει σύντομα ένα δεύτερο μπεμπάκι. Είναι τόσο σημαντικό που μοιράζεσαι την εμπειρία σου, σίγουρα δίνει πολλή δύναμη σε όλες όσες βιώνουν κάτι παρόμοιο.

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

2 ώρες πρίν, Terry1986 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ελπιζω να ειστε καλα.. Βγηκε ο χρωμοσωματικος ελεγχος του σακου της αποξεσης κ τελικα ηταν υγιές... εαν δεν θυμαστε, ειμαι η περιπτωση με τις κακες χοριακες που ωστοσο ειδαμε σακο αλλα οχι εμβρυικά στοιχεια αφου σταματησε η αναπτυξη..

Δεν ξερω τι αλλο θα πρεπει να κοιταξω- εχω πελαγωσει.. θα ξαναπαω κ αυριο στο Ελενα για επαναληψη εξετασεων και μια κοπελα μου ειπε να κοιταξω κ ρευματολογο.. επισης αυριο θα παω στον γιατρο να δω τι θα μου πει.. Μαλλον πρεπει να παω κ στον ενδοκρινολογο ξανα μηκως πρεπει να ψαξω κατι επιπλεον..

Θα κλεισω ραντεβου σιγουρα κ με αλλους γιατρους ραντεβου & θα ασχοληθουμε κ με το σπερμα αν κ οπως φανηκε δεν ηταν η αιτια αλλα θα περασουμε σιγουρα απο επιτροπη οποτε θα το χρειαστουμε οπως κ να εχουμε μια εικονα π βρισκομαστε..

Κοριτσάκι μου!όλα καλά να σ έρθουν σ εύχομαι ..η επόμενη να είναι η τυχερή σ .πολύ καλό ότι κανείς υγιή έμβρυα όμως ε? εγώ χάρηκα π είναι υγιή ..ίσως να κοιτάξεις το ανοσολογικό κομμάτι ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Ξέχασα να σου πω πως μόνο η αριστερη ωοθήκη έβγαλε αυτά τα ωαρια.. Η δεξιά τίποτα..οποτε ακόμη και η μια μπορεί να κάνει δουλειά και για τις 2.. Σε εμένα αυτό έγινε.

Ναι τα καταφέραμε..εχω την κόρη μου από εκείνη την ωοληψια και αλλά 4 κατεψυγμένα.. Κάποιο από αυτά τα 4 ελπιζουμε μέχρι το καλοκαίρι να μας φέρει εγκυμοσύνη και 2ο παιδακι.. 

Να σας ζήσει το κορίτσι σας κ με το καλό να έρθει κ το δεύτερο μωράκι 🫶🏼σας εύχομαι να πραγματοποιηθούν όλα σας τα όνειρα !!!

 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Κοριτσάκι μου!όλα καλά να σ έρθουν σ εύχομαι ..η επόμενη να είναι η τυχερή σ .πολύ καλό ότι κανείς υγιή έμβρυα όμως ε? εγώ χάρηκα π είναι υγιή ..ίσως να κοιτάξεις το ανοσολογικό κομμάτι ?

Σε ευχαριστω γλυκια μ!! Σιγουρα ειναι καλο π τα εμβρυα ειναι υγιη αλλα πρεπει να βρούμε την αιτια π δεν προχωρανε.. εσυ πως πας με τα cyclacur? Σε ειδε ο γυναικολογος ή στον επομενο κυκλο θα σε δει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!

εύχομαι σε όλες σας ότι καλύτερο !να έρθουν δυνατά μωράκια στην αγκαλιά σας !

εγω αύριο εχω την πρώτη μου ωοληψια, μόνο 4 έδειξε ο χτεσινός υπέρηχος από τη δεξιά μεριά . Η αριστερή τίποτα αλλά το περιμέναμε γιατί εχω κάνει κ 2 χειρουργεία ενδομητριωσης. Εχω απογοητευτεί αρκετά γιατί τόσα λίγα δεν εχω ακούσει  .μήπως δεν αξίζει ωοληψια; Δεν ξερω. Ο γιατρός ειπε θα προχωρήσουμε με αυτά που έχουμε και βλέπουμε.

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Terry1986 είπε:

Σε ευχαριστω γλυκια μ!! Σιγουρα ειναι καλο π τα εμβρυα ειναι υγιη αλλα πρεπει να βρούμε την αιτια π δεν προχωρανε.. εσυ πως πας με τα cyclacur? Σε ειδε ο γυναικολογος ή στον επομενο κυκλο θα σε δει?

Ναι ,για δες περισσότερο προς ανοσολογικους λόγους ίσως..θα σ πουν οι γιατροι..επαιρνες κορτιζονη ή κάτι?τα παίρνω κανονικά και θα με δει επόμενη  Τετάρτη ..ακόμη δεν έχω πάει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Liony είπε:

Καλημερα κορίτσια!

εύχομαι σε όλες σας ότι καλύτερο !να έρθουν δυνατά μωράκια στην αγκαλιά σας !

εγω αύριο εχω την πρώτη μου ωοληψια, μόνο 4 έδειξε ο χτεσινός υπέρηχος από τη δεξιά μεριά . Η αριστερή τίποτα αλλά το περιμέναμε γιατί εχω κάνει κ 2 χειρουργεία ενδομητριωσης. Εχω απογοητευτεί αρκετά γιατί τόσα λίγα δεν εχω ακούσει  .μήπως δεν αξίζει ωοληψια; Δεν ξερω. Ο γιατρός ειπε θα προχωρήσουμε με αυτά που έχουμε και βλέπουμε.

Καλημέρα! 
Καλή επιτυχία στην ωοληψία αύριο!

Αναλόγως τι δυναμικότητα έχουν οι ωοθήκες σου. Εγώ π.χ. αν έπαιρνα 4 θα ήμουν φουλ ευχαριστημένη! Στην 1η μου ωοληψία 4 πήρα, στις επόμενες 3 ωοληψίες από ένα. Αλλά και να έχουν δυνατότητες για πολλά παραπάνω οι ωοθήκες σου εγώ και πάλι θα έλεγα ότι αξίζει.  
 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lotos είπε:

Ναι ,για δες περισσότερο προς ανοσολογικους λόγους ίσως..θα σ πουν οι γιατροι..επαιρνες κορτιζονη ή κάτι?τα παίρνω κανονικά και θα με δει επόμενη  Τετάρτη ..ακόμη δεν έχω πάει.

Ναι έπαιρνα κορτιζόνη κανονικά.. θς δουμε..εκανα σημερα στο Ελενα επαναληψη ανοσολογικων..

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , marmaki είπε:

Καλημέρα! 
Καλή επιτυχία στην ωοληψία αύριο!

Αναλόγως τι δυναμικότητα έχουν οι ωοθήκες σου. Εγώ π.χ. αν έπαιρνα 4 θα ήμουν φουλ ευχαριστημένη! Στην 1η μου ωοληψία 4 πήρα, στις επόμενες 3 ωοληψίες από ένα. Αλλά και να έχουν δυνατότητες για πολλά παραπάνω οι ωοθήκες σου εγώ και πάλι θα έλεγα ότι αξίζει.  
 

Σε Ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου! Θα πάω αύριο κ θα δούμε μακάρι να γονιμοποιηθεί έστω κ ένα κ να προχωρήσει . Καλή επιτυχία και σε σένα σε ολη σου την προσπάθεια.🩷

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Liony είπε:

Καλημερα κορίτσια!

εύχομαι σε όλες σας ότι καλύτερο !να έρθουν δυνατά μωράκια στην αγκαλιά σας !

εγω αύριο εχω την πρώτη μου ωοληψια, μόνο 4 έδειξε ο χτεσινός υπέρηχος από τη δεξιά μεριά . Η αριστερή τίποτα αλλά το περιμέναμε γιατί εχω κάνει κ 2 χειρουργεία ενδομητριωσης. Εχω απογοητευτεί αρκετά γιατί τόσα λίγα δεν εχω ακούσει  .μήπως δεν αξίζει ωοληψια; Δεν ξερω. Ο γιατρός ειπε θα προχωρήσουμε με αυτά που έχουμε και βλέπουμε.

Καλημέρα ! Δεν έχω εμπειρία να σου απαντήσω αν είναι καλά η όχι τα 4, μιας που κ εγώ βρίσκομαι στην πρώτη διέγερση(κ χωρίς κάποιο χειρουργείο βλέπουμε μόλις 6) κ ωοληψια μάλλον θα γίνει την Δευτέρα. 
Θα σου πω ΟΜΩΣ αυτό που λέω διαρκώς και στον εαυτό μου (με βοηθησαν πολύ κ τα κορίτσια εδώ) πως πρακτικά χρειάζεται ΕΝΑ !! Κ αυτό το ένα κ καλό μπορεί να προκύψει ανεξαιρέτως ωοθυλάκιων ! 
Υπάρχουν κοπέλες που βγάζουν 15 κ καταλήγει μόνο ένα ή δυο καλά και άλλες που βγάζουν 2-3 κ έχει τύχει να είναι και τα 2 καλά !! 
Όποτε, επειδή δεν μπορούμε να επηρεάσουμε κάπως πρακτικά την διαδικασία, το μόνο που έχουμε είναι η προσπάθεια να κάνουμε θετικές σκέψεις !!! 
θετικη σκέψη λοιπόν, πήγαινε αύριο με ένα τεράστιο χαμόγελο! 
σου εύχομαι πολλή καλή επιτυχία 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Liony είπε:

Καλημερα κορίτσια!

εύχομαι σε όλες σας ότι καλύτερο !να έρθουν δυνατά μωράκια στην αγκαλιά σας !

εγω αύριο εχω την πρώτη μου ωοληψια, μόνο 4 έδειξε ο χτεσινός υπέρηχος από τη δεξιά μεριά . Η αριστερή τίποτα αλλά το περιμέναμε γιατί εχω κάνει κ 2 χειρουργεία ενδομητριωσης. Εχω απογοητευτεί αρκετά γιατί τόσα λίγα δεν εχω ακούσει  .μήπως δεν αξίζει ωοληψια; Δεν ξερω. Ο γιατρός ειπε θα προχωρήσουμε με αυτά που έχουμε και βλέπουμε.

Στα καλύτερα μου έχω πάρει τρία, πλέον πανηγυρίζω το ένα που παίρνω κάθε μήνα. Δεν έχει σημασία πόσα θα πάρεις, ένα καλό χρειαζόμαστε. Καλή επιτυχία!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σας. Ξεκίνησα και εγω για πρώτη φορά αυτό τον μακρύ και επώδεινο δρόμο της εξωσωματικής όπως πολλές άλλες γυναίκες και θα ήθελα την συμβουλή σας. Το πρόβλημα μέχρι τώρα που είχα ήταν η χαμηλή ποσότητα ωαρίων, λογο ηλικίας (40 σχεδον) . Τα υπολοιπα όλα μια χαρα. Κατάφερα και εβαλα 2 εμβρυακια που ηταν αριστης ποιοτητας οπως ειπαν οι γιατροι. Ολα πηγαιναν τελεια, ειχα ολα τα συμπτώματα εγκυμοσυνης  και τη 10 μερα (απο την εμβρυομεταφορα) ξαφνικα άρχισα να εχω απιστευτο αιμα οπως ακριβως αυτό της περιοδου. Πηγα στον γιατρο και μου ειπε οτι η μήτρα μου ηταν πολυ μεγάλη που αν ηταν περιοδος θα ηταν η μιση και οτι την αιμοραγια  την προκάλεσε η Clexan. Μου ειπε να την σταματησω και να αρχισω καποια χαπια που σταματουν την αιμορααγια. Εγω δεν ποναω το στήθος μου οπως πριν, ουτε την πλατη μου, ουτε νιωθω αυτη την συνεχες κουραση που ενιωθα πριν και νιωθω απελπισμενη. Μου ειπε να παω σε 3 μερες να με δει ξανα αλλα εγω θα πεθανω απο το αγχος μου... Εχει κάποια παρόμια εμπειρία; Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeorgiaE είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας. Ξεκίνησα και εγω για πρώτη φορά αυτό τον μακρύ και επώδεινο δρόμο της εξωσωματικής όπως πολλές άλλες γυναίκες και θα ήθελα την συμβουλή σας. Το πρόβλημα μέχρι τώρα που είχα ήταν η χαμηλή ποσότητα ωαρίων, λογο ηλικίας (40 σχεδον) . Τα υπολοιπα όλα μια χαρα. Κατάφερα και εβαλα 2 εμβρυακια που ηταν αριστης ποιοτητας οπως ειπαν οι γιατροι. Ολα πηγαιναν τελεια, ειχα ολα τα συμπτώματα εγκυμοσυνης  και τη 10 μερα (απο την εμβρυομεταφορα) ξαφνικα άρχισα να εχω απιστευτο αιμα οπως ακριβως αυτό της περιοδου. Πηγα στον γιατρο και μου ειπε οτι η μήτρα μου ηταν πολυ μεγάλη που αν ηταν περιοδος θα ηταν η μιση και οτι την αιμοραγια  την προκάλεσε η Clexan. Μου ειπε να την σταματησω και να αρχισω καποια χαπια που σταματουν την αιμορααγια. Εγω δεν ποναω το στήθος μου οπως πριν, ουτε την πλατη μου, ουτε νιωθω αυτη την συνεχες κουραση που ενιωθα πριν και νιωθω απελπισμενη. Μου ειπε να παω σε 3 μερες να με δει ξανα αλλα εγω θα πεθανω απο το αγχος μου... Εχει κάποια παρόμια εμπειρία; Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας... 

Χοριακη έκανες ; 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

Μια πρακτική ερώτηση που αφορά όσες είμαστε σε διαδικασία υπερήχων, ωοληψίας κλπ. 

Θα χρειαστεί να κάνω Ε2, LH, PRG είτε την Κυριακή, είτε την Δευτέρα που είναι αργία. Έχετε ιδέα που μπορούν να γίνουν εκτός από το ίδιο το κέντρο που τις χρεώνει 75€; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...