Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 hour ago, TaxAgg said:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου !!! 
χαθηκα τον τελευταίο καιρό λόγω προσωπικών θεμάτων. 
ευχομαι σε όσες ξεκινούν νέα προσπάθεια πολύ καλή επιτυχία, όσες αναμένουν αποτελέσματα 3ψηφια νούμερα τουλάχιστον! 
οσες δεν είχαν το αναμενόμενο αποτέλεσμα, σφίξιμο δοντιών ανασυγκρότηση και πάμε ξανά ! 
εγω ξεκίνησα διέγερση με gonal, σήμερα βρίσκομαι στην 6η ημέρα μόλις γύρισα απ τον υπέρηχο. Δεν ξέρω αν πάμε καλά γιατί έχει βγάλει η μια ωοθηκη αρκετά κ μικρά όπως είπε ο γιατρός. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! 

Καλό είναι το ότι έχει βγάλει αρκετά, είναι νωρίς ακόμα για το μέγεθος, θα μεγαλώσουν μην φοβάσαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 ώρα πρίν, MarGe2022 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!! 

Καλό είναι το ότι έχει βγάλει αρκετά, είναι νωρίς ακόμα για το μέγεθος, θα μεγαλώσουν μην φοβάσαι!!!

Δεν ξέρω αγχώθηκα λίγο, η μια ωοθηκη έβγαλε 5 για την ώρα κ η δεξιά 1! 
πηρα κ αιματολογικές, οιστραδιολη 411 κ προγ. 2,1. 
μου είπε συνεχίζω γκοναλ απόγευμα κ cetrotide το πρωί. 
Ούτως η άλλως Παρασκευή τελειώνουμε. Ήταν 9 μέρες μόνο ! 
Εύχαριστω  πολύ 🫶🏼🫶🏼🫶🏼

  • Καλή τύχη! 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, TaxAgg είπε:

Δεν ξέρω αγχώθηκα λίγο, η μια ωοθηκη έβγαλε 5 για την ώρα κ η δεξιά 1! 
πηρα κ αιματολογικές, οιστραδιολη 411 κ προγ. 2,1. 
μου είπε συνεχίζω γκοναλ απόγευμα κ cetrotide το πρωί. 
Ούτως η άλλως Παρασκευή τελειώνουμε. Ήταν 9 μέρες μόνο ! 
Εύχαριστω  πολύ 🫶🏼🫶🏼🫶🏼

Γεια σου κορίτσι μου. Όπως σου τα είπε η @MarGe2022, προσπάθησε να ηρεμήσεις. Όλα θα πάνε μια χαρά. Σήμερα είναι ακόμη Δευτέρα, μέχρι την Παρασκευή είναι πολλές οι μέρες, θα μεγαλώσουν κι άλλο! Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να μην φαίνονται όλα στον υπέρηχο, και κατά την ωοληψία να πάρει ωάρια από ωοθυλάκια που δεν είχαν εντοπιστεί. Έχει συμβεί σε εμένα. Νομίζω είναι αρκετά σύνηθες. 

Είναι η πρώτη σου διέγερση? Αν όχι, τι ανταπόκριση είχες σε προηγούμενες και με πόσες μονάδες? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Όπως σου τα είπε η @MarGe2022, προσπάθησε να ηρεμήσεις. Όλα θα πάνε μια χαρά. Σήμερα είναι ακόμη Δευτέρα, μέχρι την Παρασκευή είναι πολλές οι μέρες, θα μεγαλώσουν κι άλλο! Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να μην φαίνονται όλα στον υπέρηχο, και κατά την ωοληψία να πάρει ωάρια από ωοθυλάκια που δεν είχαν εντοπιστεί. Έχει συμβεί σε εμένα. Νομίζω είναι αρκετά σύνηθες. 

Είναι η πρώτη σου διέγερση? Αν όχι, τι ανταπόκριση είχες σε προηγούμενες και με πόσες μονάδες? 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Είναι η πρώτη μου διέγερση όποτε δεν έχω καμία εικόνα ! Ξέρω πως κάνω το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών, παίρνω 250 μονάδες gonal κ cetrotide από σήμερα το πρωί. 
Έχω υπέρηχο Τετάρτη (8η μέρα τ κύκλου) κ τελευταίος υπέρηχος Παρασκευή (10η μέρα) που λογικά αν πάνε όλα καλά μετά θα κάνουμε ωοληψια.. 

με στεναχώρησε λίγο η αντίδραση του γιατρού που στην αρχή είδε την δεξιά ωοθηκη κ είπε αααα δεν βγάλαμε, γιατί ; Κ μετά με ρώτησε αν έχω υδροσαλπιγγα (που δεν έχω απ όσο ξέρω, έχω κάνει εννοείται κ σαλπιγγογραφια) η νοσοκόμα δίπλα του μ έκανε νόημα τύπου όλα οκ. Και εκείνη είπε η αριστερή έχει πολλά αλλά μικρά. Όποτε έφυγα από το νοσοκομείο αρκετά μπερδεμένη. 
μετά όταν πήρα τις αιματολογικές κάπως πήρα τα πάνω μου γιατί μ είπε κ η μικροβιολόγος πως είναι καλές για 6η μέρα διέγερσης. 
Δεν ξέρω πως πάω πρακτικά 😂 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , TaxAgg είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Είναι η πρώτη μου διέγερση όποτε δεν έχω καμία εικόνα ! Ξέρω πως κάνω το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών, παίρνω 250 μονάδες gonal κ cetrotide από σήμερα το πρωί. 
Έχω υπέρηχο Τετάρτη (8η μέρα τ κύκλου) κ τελευταίος υπέρηχος Παρασκευή (10η μέρα) που λογικά αν πάνε όλα καλά μετά θα κάνουμε ωοληψια.. 

με στεναχώρησε λίγο η αντίδραση του γιατρού που στην αρχή είδε την δεξιά ωοθηκη κ είπε αααα δεν βγάλαμε, γιατί ; Κ μετά με ρώτησε αν έχω υδροσαλπιγγα (που δεν έχω απ όσο ξέρω, έχω κάνει εννοείται κ σαλπιγγογραφια) η νοσοκόμα δίπλα του μ έκανε νόημα τύπου όλα οκ. Και εκείνη είπε η αριστερή έχει πολλά αλλά μικρά. Όποτε έφυγα από το νοσοκομείο αρκετά μπερδεμένη. 
μετά όταν πήρα τις αιματολογικές κάπως πήρα τα πάνω μου γιατί μ είπε κ η μικροβιολόγος πως είναι καλές για 6η μέρα διέγερσης. 
Δεν ξέρω πως πάω πρακτικά 😂 

Καλό είναι οι γιατροί να είναι λίγο πιο αναλυτικοί αλλά συνήθως δεν συμβαίνει. Έκτη μέρα λογικό να είναι μικρά, θα μεγαλώσουν μην αγχώνεσαι. Καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , TaxAgg είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ! Είναι η πρώτη μου διέγερση όποτε δεν έχω καμία εικόνα ! Ξέρω πως κάνω το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών, παίρνω 250 μονάδες gonal κ cetrotide από σήμερα το πρωί. 
Έχω υπέρηχο Τετάρτη (8η μέρα τ κύκλου) κ τελευταίος υπέρηχος Παρασκευή (10η μέρα) που λογικά αν πάνε όλα καλά μετά θα κάνουμε ωοληψια.. 

με στεναχώρησε λίγο η αντίδραση του γιατρού που στην αρχή είδε την δεξιά ωοθηκη κ είπε αααα δεν βγάλαμε, γιατί ; Κ μετά με ρώτησε αν έχω υδροσαλπιγγα (που δεν έχω απ όσο ξέρω, έχω κάνει εννοείται κ σαλπιγγογραφια) η νοσοκόμα δίπλα του μ έκανε νόημα τύπου όλα οκ. Και εκείνη είπε η αριστερή έχει πολλά αλλά μικρά. Όποτε έφυγα από το νοσοκομείο αρκετά μπερδεμένη. 
μετά όταν πήρα τις αιματολογικές κάπως πήρα τα πάνω μου γιατί μ είπε κ η μικροβιολόγος πως είναι καλές για 6η μέρα διέγερσης. 
Δεν ξέρω πως πάω πρακτικά 😂 

Αγνόησέ τον! Εξοργίζομαι οταν ακούω τέτοια σχόλια από γιατρούς. Θεωρώ πως ο κύκλος σου θα πάει μια χαρά και θα πάρετε ωάρια! Θέλεις μήπως να μοιραστείς την ηλικία σου? Σε κάθε περίπτωση μην επιτρέψεις να σε ρίξει ψυχολογικά όλο αυτό. Εγώ κλείνω σε λίγο τα 42 και στην 1η μου διέγερση πήραμε 12 ωάρια (σχετικά πολλά για την ηλικία μου) και από αυτά έμεινε μόνο μία βλαστοκύστη! Την οποία και πανηγύρισα έξαλλα 🤣 Να χαίρεσαι για κάθε βήμα, έστω και μικρό. Μην ξεχνάς ότι δεν υπάρχει τίποτα που να μην μπορεί να αντιμετωπιστεί σήμερα. Με υπομονή και αισιοδοξία θα φτάσεις στο στόχο σου ❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλό είναι οι γιατροί να είναι λίγο πιο αναλυτικοί αλλά συνήθως δεν συμβαίνει. Έκτη μέρα λογικό να είναι μικρά, θα μεγαλώσουν μην αγχώνεσαι. Καλή επιτυχία!!!

μια έπρεπε αλλά δυστυχώς δεν…

ευχαριστώ πολύ 🫶🏼

πρίν από 24 λεπτά , Soho24 είπε:

Αγνόησέ τον! Εξοργίζομαι οταν ακούω τέτοια σχόλια από γιατρούς. Θεωρώ πως ο κύκλος σου θα πάει μια χαρά και θα πάρετε ωάρια! Θέλεις μήπως να μοιραστείς την ηλικία σου? Σε κάθε περίπτωση μην επιτρέψεις να σε ρίξει ψυχολογικά όλο αυτό. Εγώ κλείνω σε λίγο τα 42 και στην 1η μου διέγερση πήραμε 12 ωάρια (σχετικά πολλά για την ηλικία μου) και από αυτά έμεινε μόνο μία βλαστοκύστη! Την οποία και πανηγύρισα έξαλλα 🤣 Να χαίρεσαι για κάθε βήμα, έστω και μικρό. Μην ξεχνάς ότι δεν υπάρχει τίποτα που να μην μπορεί να αντιμετωπιστεί σήμερα. Με υπομονή και αισιοδοξία θα φτάσεις στο στόχο σου ❤

Είμαι 34! Με ΑΜΗ 8.71 (που συνεχώς αναφέρει πως είναι χαμηλή) κ γενικά όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις υποδειγματικές ! 
γενικα είμαι αρκετά κουλ (λίγο ζαλισμένη, ζαβωμενη ίσως φταίνε οι ενέσεις) απλά σήμερα που ήταν ο δεύτερος υπέρηχος περίμενα πως κ πως να δω ξέρεις, αν ξεκινήσαμε καλά κτλ κτλ ! 
Με έριξε λιγάκι αλλά έχω άλλες 4 μέρες μπροστά μου μέχρι να οριστεί ωοληψια ! 
ευχαριστω παρά παρά πολύ για το μπουστ! Ειλικρινά με βοηθά πολύ !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , TaxAgg είπε:

μια έπρεπε αλλά δυστυχώς δεν…

ευχαριστώ πολύ 🫶🏼

Είμαι 34! Με ΑΜΗ 8.71 (που συνεχώς αναφέρει πως είναι χαμηλή) κ γενικά όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις υποδειγματικές ! 
γενικα είμαι αρκετά κουλ (λίγο ζαλισμένη, ζαβωμενη ίσως φταίνε οι ενέσεις) απλά σήμερα που ήταν ο δεύτερος υπέρηχος περίμενα πως κ πως να δω ξέρεις, αν ξεκινήσαμε καλά κτλ κτλ ! 
Με έριξε λιγάκι αλλά έχω άλλες 4 μέρες μπροστά μου μέχρι να οριστεί ωοληψια ! 
ευχαριστω παρά παρά πολύ για το μπουστ! Ειλικρινά με βοηθά πολύ !

8,71 είναι πολύ καλή ΑΜΗ. Τι να πούμε και εμείς που παλεύουμε με 0,ΧΧ (άγνωστο πλέον). Μη κολλάς σε αυτό το νούμερο, ξεχνα το. Απορώ μόνο γιατί κάποιοι γιατροί μας αγχώνουν έτσι, αν ήταν να έχουμε σούπερ τιμές θα έπρεπε να είμαστε και 25 χρονών!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , TaxAgg είπε:

μια έπρεπε αλλά δυστυχώς δεν…

ευχαριστώ πολύ 🫶🏼

Είμαι 34! Με ΑΜΗ 8.71 (που συνεχώς αναφέρει πως είναι χαμηλή) κ γενικά όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις υποδειγματικές ! 
γενικα είμαι αρκετά κουλ (λίγο ζαλισμένη, ζαβωμενη ίσως φταίνε οι ενέσεις) απλά σήμερα που ήταν ο δεύτερος υπέρηχος περίμενα πως κ πως να δω ξέρεις, αν ξεκινήσαμε καλά κτλ κτλ ! 
Με έριξε λιγάκι αλλά έχω άλλες 4 μέρες μπροστά μου μέχρι να οριστεί ωοληψια ! 
ευχαριστω παρά παρά πολύ για το μπουστ! Ειλικρινά με βοηθά πολύ !

Η ΑΜΗ σου ειναι αρκετά καλή, σίγουρα θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερη. Ωστόσο, η ΑΜΗ είναι μόνο μια ένδειξη για το απόθεμα στις ωοθήκες σου, κι εσύ έχεις μπει ήδη σε διαδικασία εξωσωματικής, οπότε να μην σε αγχώνει ΚΑΘΟΛΟΥ! Όμως κορίτσι μου, η ηλικία σου είναι υπέροχη! Έχεις την ποιότητα των ωαρίων με το μέρος σου, που είναι το πιο σημαντικό όλων. Εστίασε σε αυτό και σκέψου ότι, βάσει στατιστικής, μπορείς να ελπίζεις σε πολύ καλό ποσοστό βλαστοκυστών. Έλα έλα, ανέβα γρήγορα. Αν βοηθάει, εγώ κατά τη διέγερση χόρευα "τον χορό των ωαρίων" 🤣 Στροβιλιζόμουν μέσα στο σπίτι και έλεγα "πάμε κορίτσια, πάμε όλες μαζί να μεγαλώσουμε". Απόλαυσε αυτή τη διαδρομή. Είναι αυτή που θα σε οδηγήσει στο μωρό σου ❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Σποράκι είπε:

8,71 είναι πολύ καλή ΑΜΗ. Τι να πούμε και εμείς που παλεύουμε με 0,ΧΧ (άγνωστο πλέον). Μη κολλάς σε αυτό το νούμερο, ξεχνα το. Απορώ μόνο γιατί κάποιοι γιατροί μας αγχώνουν έτσι, αν ήταν να έχουμε σούπερ τιμές θα έπρεπε να είμαστε και 25 χρονών!!!

Μικροβιολόγοι κτλ μ λένε πως πραγματικά είναι πολύ καλό νούμερο κ πως κ πιο μικρές κοπέλες από εμένα μπορεί να έχουν πολύ χαμηλότερη αλλά δεν παίζει ρόλο, ακριβώς όπως λες κ εσυ ! 
Δεν ξέρω πως σκέφτεται ο κάθε γιατρός κ τι στάνταρ έχει.

Και δεν μας κατηύθυνε σκόπιμα σε εξωσωματική, περισσότερο δίκη μας απόφαση ήταν να το κάνουμε όσο ακόμα είμαστε «νέοι» κ αφού δεν ήρθε στην διετία. Ήρθαν δυο βιοχημικές. 

δεν ξέρω.. όλα θα φανούν στην πορεία ! 
θετική σκέψη για όλες μας 🤞🏻🤞🏻
 

  • Καλή τύχη! 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TaxAgg είπε:

Μικροβιολόγοι κτλ μ λένε πως πραγματικά είναι πολύ καλό νούμερο κ πως κ πιο μικρές κοπέλες από εμένα μπορεί να έχουν πολύ χαμηλότερη αλλά δεν παίζει ρόλο, ακριβώς όπως λες κ εσυ ! 
Δεν ξέρω πως σκέφτεται ο κάθε γιατρός κ τι στάνταρ έχει.

Και δεν μας κατηύθυνε σκόπιμα σε εξωσωματική, περισσότερο δίκη μας απόφαση ήταν να το κάνουμε όσο ακόμα είμαστε «νέοι» κ αφού δεν ήρθε στην διετία. Ήρθαν δυο βιοχημικές. 

δεν ξέρω.. όλα θα φανούν στην πορεία ! 
θετική σκέψη για όλες μας 🤞🏻🤞🏻
 

Ίδια ηλικία με σένα το 2019 εκανα την 1η διέγερση και ευχομαι να'ναι κ η μοναδική.. 5-6η μέρα είδαμε όσα είδατε κ σεις.. Απογοητευτικά γιατί νομιζα οτι τόσα θα'ναι.. Στους επόμενους υπερήχους βλέπαμε όλο κ περισσότερα.. Τλκ καταλήξαμε στην ωοληψια να παρουμε 15 και να είναι ώριμα τα 10..ετσι συμβαίνει, εμφανίζονται και άλλα κ μεγαλώνουν.. Γιατρός δεν ειμαι αλλα αυτό βλέπω ότι ισχύει συνήθως.. 

Αναμονή για τον επόμενο υπέρηχο.. Θετική σκέψη, πλησιαζεις όλο και πιο κοντά στο σκοπό σου!! Καλη επιτυχία! 

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Soho24 είπε:

Η ΑΜΗ σου ειναι αρκετά καλή, σίγουρα θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερη. Ωστόσο, η ΑΜΗ είναι μόνο μια ένδειξη για το απόθεμα στις ωοθήκες σου, κι εσύ έχεις μπει ήδη σε διαδικασία εξωσωματικής, οπότε να μην σε αγχώνει ΚΑΘΟΛΟΥ! Όμως κορίτσι μου, η ηλικία σου είναι υπέροχη! Έχεις την ποιότητα των ωαρίων με το μέρος σου, που είναι το πιο σημαντικό όλων. Εστίασε σε αυτό και σκέψου ότι, βάσει στατιστικής, μπορείς να ελπίζεις σε πολύ καλό ποσοστό βλαστοκυστών. Έλα έλα, ανέβα γρήγορα. Αν βοηθάει, εγώ κατά τη διέγερση χόρευα "τον χορό των ωαρίων" 🤣 Στροβιλιζόμουν μέσα στο σπίτι και έλεγα "πάμε κορίτσια, πάμε όλες μαζί να μεγαλώσουμε". Απόλαυσε αυτή τη διαδρομή. Είναι αυτή που θα σε οδηγήσει στο μωρό σου ❤

Χαχαχαχαχαχαχχα πέθανα με τον χορό τον ωαρίων !!!!! 
Από αύριο θα τον ξεκινήσω ✌🏻💪🏻 σήμερα κάπως κομμένη είμαι ! 
ειλικρινά ευχαριστώ !

πρίν από 24 λεπτά , Kathrin17 είπε:

Ίδια ηλικία με σένα το 2019 εκανα την 1η διέγερση και ευχομαι να'ναι κ η μοναδική.. 5-6η μέρα είδαμε όσα είδατε κ σεις.. Απογοητευτικά γιατί νομιζα οτι τόσα θα'ναι.. Στους επόμενους υπερήχους βλέπαμε όλο κ περισσότερα.. Τλκ καταλήξαμε στην ωοληψια να παρουμε 15 και να είναι ώριμα τα 10..ετσι συμβαίνει, εμφανίζονται και άλλα κ μεγαλώνουν.. Γιατρός δεν ειμαι αλλα αυτό βλέπω ότι ισχύει συνήθως.. 

Αναμονή για τον επόμενο υπέρηχο.. Θετική σκέψη, πλησιαζεις όλο και πιο κοντά στο σκοπό σου!! Καλη επιτυχία! 

Ευχαριστώ παρά παρά πολύ !! 
αυτο που με «νευριάζει» είναι πως δεν μπορώ να κάνω κατι πλην της θετικής διάθεσης κ ενέργειας ! Και μόνο αναμονή ! Αλλά οκ, αυτό μας έτυχε, υπάρχουν σοβαρότερα κ χειρότερα ! 
Προσπαθώ πολύ να σκέφτομαι φουλ θετικά ! 
Να ρωτήσω αν θέλεις απαντάς φυσικά !
Τα καταφερατε τελικά τότε ; Στην 1η ωοληψια ;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , TaxAgg είπε:

Χαχαχαχαχαχαχχα πέθανα με τον χορό τον ωαρίων !!!!! 
Από αύριο θα τον ξεκινήσω ✌🏻💪🏻 σήμερα κάπως κομμένη είμαι ! 
ειλικρινά ευχαριστώ !

Ευχαριστώ παρά παρά πολύ !! 
αυτο που με «νευριάζει» είναι πως δεν μπορώ να κάνω κατι πλην της θετικής διάθεσης κ ενέργειας ! Και μόνο αναμονή ! Αλλά οκ, αυτό μας έτυχε, υπάρχουν σοβαρότερα κ χειρότερα ! 
Προσπαθώ πολύ να σκέφτομαι φουλ θετικά ! 
Να ρωτήσω αν θέλεις απαντάς φυσικά !
Τα καταφερατε τελικά τότε ; Στην 1η ωοληψια ;

Όλα θα πάνε πολύ πολύ καλά 🥰

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Ελπιζω να ειστε καλα.. Βγηκε ο χρωμοσωματικος ελεγχος του σακου της αποξεσης κ τελικα ηταν υγιές... εαν δεν θυμαστε, ειμαι η περιπτωση με τις κακες χοριακες που ωστοσο ειδαμε σακο αλλα οχι εμβρυικά στοιχεια αφου σταματησε η αναπτυξη..

Δεν ξερω τι αλλο θα πρεπει να κοιταξω- εχω πελαγωσει.. θα ξαναπαω κ αυριο στο Ελενα για επαναληψη εξετασεων και μια κοπελα μου ειπε να κοιταξω κ ρευματολογο.. επισης αυριο θα παω στον γιατρο να δω τι θα μου πει.. Μαλλον πρεπει να παω κ στον ενδοκρινολογο ξανα μηκως πρεπει να ψαξω κατι επιπλεον..

Θα κλεισω ραντεβου σιγουρα κ με αλλους γιατρους ραντεβου & θα ασχοληθουμε κ με το σπερμα αν κ οπως φανηκε δεν ηταν η αιτια αλλα θα περασουμε σιγουρα απο επιτροπη οποτε θα το χρειαστουμε οπως κ να εχουμε μια εικονα π βρισκομαστε..

  • Δύναμη! 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, TaxAgg είπε:

Χαχαχαχαχαχαχχα πέθανα με τον χορό τον ωαρίων !!!!! 
Από αύριο θα τον ξεκινήσω ✌🏻💪🏻 σήμερα κάπως κομμένη είμαι ! 
ειλικρινά ευχαριστώ !

Ευχαριστώ παρά παρά πολύ !! 
αυτο που με «νευριάζει» είναι πως δεν μπορώ να κάνω κατι πλην της θετικής διάθεσης κ ενέργειας ! Και μόνο αναμονή ! Αλλά οκ, αυτό μας έτυχε, υπάρχουν σοβαρότερα κ χειρότερα ! 
Προσπαθώ πολύ να σκέφτομαι φουλ θετικά ! 
Να ρωτήσω αν θέλεις απαντάς φυσικά !
Τα καταφερατε τελικά τότε ; Στην 1η ωοληψια ;

Ξέχασα να σου πω πως μόνο η αριστερη ωοθήκη έβγαλε αυτά τα ωαρια.. Η δεξιά τίποτα..οποτε ακόμη και η μια μπορεί να κάνει δουλειά και για τις 2.. Σε εμένα αυτό έγινε.

Ναι τα καταφέραμε..εχω την κόρη μου από εκείνη την ωοληψια και αλλά 4 κατεψυγμένα.. Κάποιο από αυτά τα 4 ελπιζουμε μέχρι το καλοκαίρι να μας φέρει εγκυμοσύνη και 2ο παιδακι.. 

  • Μου αρέσει 4

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...