Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, TaxAgg είπε:

Κορίτσια καλημέρα! 

Update υπερήχου, συνεχίζουμε με 6 μόνο ωοθυλακια, αλλά μεγάλα (του φάνηκαν του γιατρού) δλδ 20*18, 17*14(*2), 15*12, 14*16, 13*11 κ πάχος ενδομητρίου 7,4(8η μέρα τ κύκλου), E2 740, Prg 2.3

Έχω μια κρυφή φοβισμένη χαρά πως πάμε καλά.. περιμένω τώρα να μου πει ποτέ θα γίνει η ωοληψια γιατί κανονικά έχω κ έναν υπέρηχο την Παρασκευή. 
Θα δείξει 🙏🏼

Πας πολύ καλά!!! Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

Πας πολύ καλά!!! Καλή επιτυχία!

Ευχαριστώ παρά πολύ ! 
 

Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να σας ακουστεί πολύ χαζό, αλλά θα το πω 😂

μου είπε πως θα κάνουμε την ωοληψια λογικά Δευτέρα, ωστόσο εγώ βάση του κύκλου μου κάνω ωορηξια την Κυριακή.. υπάρχει περίπτωση να κάνω ωορηξια πριν την ωοληψια κ να χάσω την προσπάθεια ; 
επισης μου είπε να έρθω σε επαφή σήμερα κ να μην ξαναέρθω μετά. Ωστόσο εγώ έχω αρκετές ενοχλήσεις κ ενώ έχω όρεξη πονάνε οι ωοθήκες 😂😂 δεν καταλαβαίνω την λογική του ωστόσο..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα 

Από τα 5 γονιμοποιημενα το ένα δεν προχώρησε καθόλου, τα δύο έχουν μείνει στην 3η μέρα με 8 διαιρέσεις και μόνο τα 2 που απέμειναν έφτασαν να γίνουν βλαστοκύστες όπως πρέπει να είναι στη μορφή τους, επίσης είπε πως το ένα είναι άριστο και το άλλο λιγότερο, αυτά τα 2 θα μπουν κατάψυξη.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , TaxAgg είπε:

Ευχαριστώ παρά πολύ ! 
 

Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να σας ακουστεί πολύ χαζό, αλλά θα το πω 😂

μου είπε πως θα κάνουμε την ωοληψια λογικά Δευτέρα, ωστόσο εγώ βάση του κύκλου μου κάνω ωορηξια την Κυριακή.. υπάρχει περίπτωση να κάνω ωορηξια πριν την ωοληψια κ να χάσω την προσπάθεια ; 
επισης μου είπε να έρθω σε επαφή σήμερα κ να μην ξαναέρθω μετά. Ωστόσο εγώ έχω αρκετές ενοχλήσεις κ ενώ έχω όρεξη πονάνε οι ωοθήκες 😂😂 δεν καταλαβαίνω την λογική του ωστόσο..

Λίγο δύσκολο να κανείς νωρίτερα ωορρηξία γιατί το ελέγχει με τις εξετάσεις και τις orgalutran. Μη το σκέφτεσαι, υπομονή μέχρι τη Δευτέρα!

πρίν από 12 λεπτά , Alex@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 

Από τα 5 γονιμοποιημενα το ένα δεν προχώρησε καθόλου, τα δύο έχουν μείνει στην 3η μέρα με 8 διαιρέσεις και μόνο τα 2 που απέμειναν έφτασαν να γίνουν βλαστοκύστες όπως πρέπει να είναι στη μορφή τους, επίσης είπε πως το ένα είναι άριστο και το άλλο λιγότερο, αυτά τα 2 θα μπουν κατάψυξη.

Άρα έχεις τα δυο εμβρυακια που χρειάζεσαι για την εμβρυομεταφορα 😀

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Alex@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 

Από τα 5 γονιμοποιημενα το ένα δεν προχώρησε καθόλου, τα δύο έχουν μείνει στην 3η μέρα με 8 διαιρέσεις και μόνο τα 2 που απέμειναν έφτασαν να γίνουν βλαστοκύστες όπως πρέπει να είναι στη μορφή τους, επίσης είπε πως το ένα είναι άριστο και το άλλο λιγότερο, αυτά τα 2 θα μπουν κατάψυξη.

Μπράβο! Υπέροχα νέα! Αυτά τα δύο θέλουμε!!!! 

Άντε με το καλό η εμβρυομεταφορα!! 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Σποράκι είπε:

Λίγο δύσκολο να κανείς νωρίτερα ωορρηξία γιατί το ελέγχει με τις εξετάσεις και τις orgalutran. Μη το σκέφτεσαι, υπομονή μέχρι τη Δευτέρα!

Άρα έχεις τα δυο εμβρυακια που χρειάζεσαι για την εμβρυομεταφορα 😀

@Σποράκι δεν κάνω orgalutran είναι αντίστοιχη της cetrotide που κάνω να φανταστώ ;

ευχαριστω 🤞🏻

@Alex@ με το καλό η εμβρυομεταφορα σου 🫶🏼🫶🏼

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , TaxAgg είπε:

@Σποράκι δεν κάνω orgalutran είναι αντίστοιχη της cetrotide που κάνω να φανταστώ ;

ευχαριστω 🤞🏻

@Alex@ με το καλό η εμβρυομεταφορα σου 🫶🏼🫶🏼

Πολύ καλά! Πόσο ήταν η lh σου; Αυτή είναι η ορμόνη της ωορρηξίας. Μια φορά μου έτυχε σε φυσικό κύκλο όμως λόγω απότομης αύξησης της ορμόνης αυτής να χάσω το ένα πολύτιμο…έπεσε. Φοβάμαι μήπως μου τύχει πάλι (ως γνωστόν είμαι πολύ τυχερή!!) σε αυτόν τον κύκλο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , TaxAgg είπε:

@Σποράκι δεν κάνω orgalutran είναι αντίστοιχη της cetrotide που κάνω να φανταστώ ;

ευχαριστω 🤞🏻

@Alex@ με το καλό η εμβρυομεταφορα σου 🫶🏼🫶🏼

Ναι είναι το ίδιο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα 

Από τα 5 γονιμοποιημενα το ένα δεν προχώρησε καθόλου, τα δύο έχουν μείνει στην 3η μέρα με 8 διαιρέσεις και μόνο τα 2 που απέμειναν έφτασαν να γίνουν βλαστοκύστες όπως πρέπει να είναι στη μορφή τους, επίσης είπε πως το ένα είναι άριστο και το άλλο λιγότερο, αυτά τα 2 θα μπουν κατάψυξη.

Μπράβο !εύχομαι να είναι το παιδάκι/ια σου  ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι σε φάση που περιμένω σε δύο βδομάδες περίπου να ξεκινήσω 2η διεγερση, έκανα σήμερα επαναληπτικές εξετάσεις στο θυρεοειδή μου, έχω υποθυρεοειδισμό( ρυθμισμένο εδώ κ χρόνια) η TSH  μου αυξήθηκε από 1,6 που ήταν πριν την πρώτη ωοληψια (ακολούθησαν 3 εμβρυομεταφορες) σε 3,4, την ανεβάζουν οι ορμόνες που έχω πάρει? Έχετε ανάλογη εμπειρία υπάρχει περίπτωση να μην μπορέσω να προχωρήσω αυτό το μήνα σε διέγερση? Διάβασα ότι καλό ειναι να είναι κάτω του 2,5..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Visit a vis είπε:

Πολύ καλά! Πόσο ήταν η lh σου; Αυτή είναι η ορμόνη της ωορρηξίας. Μια φορά μου έτυχε σε φυσικό κύκλο όμως λόγω απότομης αύξησης της ορμόνης αυτής να χάσω το ένα πολύτιμο…έπεσε. Φοβάμαι μήπως μου τύχει πάλι (ως γνωστόν είμαι πολύ τυχερή!!) σε αυτόν τον κύκλο. 

Δεν μετράμε lh παρά μόνο οιστραδιολη κ προγεστερονη ! 
ευχομαι να μην σου ξανατύχει 🫶🏼

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , TaxAgg είπε:

Δεν μετράμε lh παρά μόνο οιστραδιολη κ προγεστερονη ! 
ευχομαι να μην σου ξανατύχει 🫶🏼

Σε ευχαριστώ πολύ! Και εσείς να πάρετε ωραία εμβρυάκια…!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι σε φάση που περιμένω σε δύο βδομάδες περίπου να ξεκινήσω 2η διεγερση, έκανα σήμερα επαναληπτικές εξετάσεις στο θυρεοειδή μου, έχω υποθυρεοειδισμό( ρυθμισμένο εδώ κ χρόνια) η TSH  μου αυξήθηκε από 1,6 που ήταν πριν την πρώτη ωοληψια (ακολούθησαν 3 εμβρυομεταφορες) σε 3,4, την ανεβάζουν οι ορμόνες που έχω πάρει? Έχετε ανάλογη εμπειρία υπάρχει περίπτωση να μην μπορέσω να προχωρήσω αυτό το μήνα σε διέγερση? Διάβασα ότι καλό ειναι να είναι κάτω του 2,5..

Την ανεβάζουν σίγουρα. Μην ανησυχείς! Θα σου τη ρυθμίσει ο ενδοκρινολόγος. Θα αυξήσει λίγο την τιμή της θυροξίνης και θα επανέλθει γρήγορα. Επηρεάζει την ετ, γιατί φοβούνται για αποβολές κι όχι την διέγερση, από ότι θυμάμαι. 

Συζήτησέ το με τον ενδοκρινολόγο σου…όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Visit a vis είπε:

Την ανεβάζουν σίγουρα. Μην ανησυχείς! Θα σου τη ρυθμίσει ο ενδοκρινολόγος. Θα αυξήσει λίγο την τιμή της θυροξίνης και θα επανέλθει γρήγορα. Επηρεάζει την ετ, γιατί φοβούνται για αποβολές κι όχι την διέγερση, από ότι θυμάμαι. 

Συζήτησέ το με τον ενδοκρινολόγο σου…όλα καλά θα πάνε!

@Visit a visευχαριστώ για την απάντηση! Για όσες κοπέλες ξεκινάν διέγερση το επόμενο διάστημα ενημερωτικά να σας αναφέρω ότι μολις πήγα στο φαρμακείο (Θεσσαλονίκη) για orgalutran, utrogestan κ ovitrelle κ μου είπαν ότι είναι όλα σε έλλειψη, οπότε φροντίστε να προμηθευτείτε από νωρίς τα φάρμακα που θα χρειαστείτε.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, είμαι σε φάση που περιμένω σε δύο βδομάδες περίπου να ξεκινήσω 2η διεγερση, έκανα σήμερα επαναληπτικές εξετάσεις στο θυρεοειδή μου, έχω υποθυρεοειδισμό( ρυθμισμένο εδώ κ χρόνια) η TSH  μου αυξήθηκε από 1,6 που ήταν πριν την πρώτη ωοληψια (ακολούθησαν 3 εμβρυομεταφορες) σε 3,4, την ανεβάζουν οι ορμόνες που έχω πάρει? Έχετε ανάλογη εμπειρία υπάρχει περίπτωση να μην μπορέσω να προχωρήσω αυτό το μήνα σε διέγερση? Διάβασα ότι καλό ειναι να είναι κάτω του 2,5..

Έπαθα ακριβώς το ίδιο και με ίδιες τιμές, πριν και μετά, με εσένα! Οι γιατροί (γυναικολόγος και ενδοκρινολόγος) μου είπαν ότι δεν έχει σχέση, αλλά εγώ πιστεύω ότι έχει! 

Η ενδοκρινολόγος μου αύξησε το χάπι, αλλά δεν έχω επαναλάβει να δω πως πάει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...