Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

12 ώρες πρίν, TaxAgg είπε:

Κορίτσια Δευτέρα πάμε για ωοληψια με 9 ωοθυλακια, ε2 1417 & prg 3.0 nmol/L (συν κάποια ακόμα που δεν τα έγραψε σημείωσε τα μεγαλύτερα). 
@maro3 πολύ καλή επιτυχία στην ετ σας 🫶🏼

@Fay_ φαντάζομαι τον πόνο σου, άου στέλνω όμως μια μεγάλη αγκαλιά κ όλη μου την θετική σκέψη για δύναμη ! Πάρε τον χρόνο σου ανασυγκροτήσου & όλα θα γίνουν 🤞🏻

@Σποράκι είχες νεότερα από την ωοληψια; Εύχομαι τα καλύτερα !!!!🤍🤍🤍

@MarGe2022 δεν γνωρίζω καθόλου για πρωτόκολλο που σου πρότεινε ο γιατρός, οοοομως μου ακούγεται πολύ λογικό για κάποιο λόγο ! Εύχομαι ότι κ αν επιλέξεις να αποδώσει το πολυπόθητο !!! Μεγάλη αγκαλιά ♥️

@Marjie θετικότατο μου φαίνεται !! Καλούς διπλασιασμούς θα ευχηθω !!!!

@Andreas81 οι προσευχές μας μαζί σας !!!!! Πήγαν όλα καλά ;;;🫶🏼🤞🏻

@Ana21 πάρε μια ανάσα και πήγαινε κάνε την εξέταση ! Μόνο έτσι θα είσαι σίγουρη κ δεν θα παρατηνεις το άγχος !! Σου εύχομαι ολόψυχα να δεις ένα πολύ πολύ μεγάλο νούμερο !!♥️

καλή επιτυχία στην ωοληψια!!!!🌟🌟🌟🌟

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Pontikis είπε:

Κοριτσια να κανω μια κλασικη ερωτηση.. Κυριακη η του Αγιου Πνευματος ποια διαγνωστικα ειναι ανοικτα για να κανω εξετασεις fsh και Ε2? Επισης, αν γνωριζει καποια κοπελα κ ποσο στοιχιζουν ιδιωτικα χωρις ασφάλεια θα με βοηθουσε πολυ ειτε απο εδω ειτε σε πμ. Σας ευχαριστω πολυ! 

12 -13€ η καθε μια πχ βιοιατρικη 

On 1/6/2023 at 11:27 ΜΜ, winspert είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εχω κ εγω δυο ερωτήσεις.

Πρωτη.....αν έχει κανει καποια εμβρυομεταφορά με ενα φρεσκο κ ενα κατεψυγμένο εμβρυο μαζι κ αν πετυχε φυσικα....

Και δευτερη....μετά από ληψη σερπαφαρ ή φεμαρα στον ιδιο κυκλο γίνεται εμβρυομεταφορά ή είναι προτιμότερο στον επόμενο; Ρωταω μονο για το αν υπάρχει το φάρμακο στον οργανισμό για μέρες μετα και δεν είναι καλο να γίνει και εμβρυομεταφορά...

Εγω εκανα με 2 φρεσκα κ ενα απο καταψυξη σε φυσικο κυκλο δηλ πηρα μονο ουτρο ,τίποτα αλλο ,ούτε σικλακουρ ουτε κορτιζονη κλπ !
αν δεν λεπταινουν το ενδομητριο αυτα τα χαπια πιστευω μπορείς να κανεις ετ . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Τη βοήθειά σας παρακαλώ, γιατί είμαι σε τρέλα πάλι.

Τον προηγούμενο μήνα μου πήραν δύο ωάρια σε απολύτως φυσικό κύκλο.

Τώρα δοκίμασα Femara και την 6η μέρα έκανα υπέρηχο και είδαν 2 ωοθυλάκια αριστερά (4 και 6) και ένα δεξιά (9). Σήμερα 8η ημέρα μου είπε ότι βλέπει μόνο καταβολές και ίσως δεν με έπιασαν τα Femara. 

Μου είπε να ξανακάνουμε υπέρηχο την Τετάρτη μήπως μεγαλώσει κάποιο.

Πείτε μου γνώμες. Πιστεύετε μπορεί να βγει κάτι αργότερα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nephele78 είπε:

12 -13€ η καθε μια πχ βιοιατρικη 

Εγω εκανα με 2 φρεσκα κ ενα απο καταψυξη σε φυσικο κυκλο δηλ πηρα μονο ουτρο ,τίποτα αλλο ,ούτε σικλακουρ ουτε κορτιζονη κλπ !
αν δεν λεπταινουν το ενδομητριο αυτα τα χαπια πιστευω μπορείς να κανεις ετ . 

Απλα φανταζομαι οτι η βιοιατρικη θα ειναι κλειστη αυριο κ μεθαυριο. Αναρωτιεμαι ποσο εχουν αυτες οι εξετασεις fsh ε2 σε αυτα που ειναι ανοικτα. Σε ευχαριστω πολυ παντως!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Pontikis είπε:

Απλα φανταζομαι οτι η βιοιατρικη θα ειναι κλειστη αυριο κ μεθαυριο. Αναρωτιεμαι ποσο εχουν αυτες οι εξετασεις fsh ε2 σε αυτα που ειναι ανοικτα. Σε ευχαριστω πολυ παντως!!! 

Καλημερα! Μπορεις να παρεις στα μαιευτήρια να ρωτήσεις τιμες! Σιγουρα κανουν αιμοληψιες χωρις ραντεβου σε αργίες. Εχω παει στο Ιασω Κυριακή του Πασχα.

Νομιζω μια κοπελα πριν 2-3 μερες ειπε πως ρωτησε γι αυτες τις δυο κ της ειπαν 25 ευρω και πως τις αργιες δεν εκτελουνται συνταγογραφησεις αλλα κανουν τιμοκαταλογο ΕΟΠΥΥ.. 

Πχ την χοριακη μπορει να την χρεωνουν 15-25 ευρω χωρις συνταγη αλλα αν πας σε αργία την χρεωνουν 7 κατι...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Είμαι λίγες μέρες πριν την εμβρυομεταφορά και η tsh βγήκε 8,76 μIU/ml. Πόσο είναι κανονικά; Πώς υπολογιζεται; Δεν μπορώ να βρω την ενδοκρινολογο μου. 

Ευχαριστώ!

Καλή επιτυχία και δύναμη σε όλες🙏

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ZoiD83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Είμαι λίγες μέρες πριν την εμβρυομεταφορά και η tsh βγήκε 8,76 μIU/ml. Πόσο είναι κανονικά; Πώς υπολογιζεται; Δεν μπορώ να βρω την ενδοκρινολογο μου. 

Ευχαριστώ!

Καλή επιτυχία και δύναμη σε όλες🙏

Νομίζω κανονικά θέλουν να είναι κάτω από 2.5 αλλά ρώτα οπωσδήποτε γιατρό! Έχουμε συζητήσει κι άλλη φορά εδώ μήπως την ανεβάζουν τα φάρμακα της διέγερσης.

πρίν από 44 λεπτά , Terry1986 είπε:

Καλημερα! Μπορεις να παρεις στα μαιευτήρια να ρωτήσεις τιμες! Σιγουρα κανουν αιμοληψιες χωρις ραντεβου σε αργίες. Εχω παει στο Ιασω Κυριακή του Πασχα.

Νομιζω μια κοπελα πριν 2-3 μερες ειπε πως ρωτησε γι αυτες τις δυο κ της ειπαν 25 ευρω και πως τις αργιες δεν εκτελουνται συνταγογραφησεις αλλα κανουν τιμοκαταλογο ΕΟΠΥΥ.. 

Πχ την χοριακη μπορει να την χρεωνουν 15-25 ευρω χωρις συνταγη αλλα αν πας σε αργία την χρεωνουν 7 κατι...

Στα νοσοκομεία μου είπαν ακριβώς αυτό, ότι δεν εκτελούνται συνταγές αλλά έχουν τιμές ΕΟΠΥΥ.

Ρώτησα όμως και στη Βιοϊατρική και μου είπαν ότι εκτελούν συνταγές κανονικά.

πρίν από 57 λεπτά , Pontikis είπε:

Απλα φανταζομαι οτι η βιοιατρικη θα ειναι κλειστη αυριο κ μεθαυριο. Αναρωτιεμαι ποσο εχουν αυτες οι εξετασεις fsh ε2 σε αυτα που ειναι ανοικτα. Σε ευχαριστω πολυ παντως!!! 

Η Βιοϊατρική είναι ανοιχτά τη Δευτέρα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , ZoiD83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Είμαι λίγες μέρες πριν την εμβρυομεταφορά και η tsh βγήκε 8,76 μIU/ml. Πόσο είναι κανονικά; Πώς υπολογιζεται; Δεν μπορώ να βρω την ενδοκρινολογο μου. 

Ευχαριστώ!

Καλή επιτυχία και δύναμη σε όλες🙏

Οπωσδηποτε προσπαθησε να μιλησεις με τον ενδοκρινολογο..η tsh ρυθμιζεται αρκετα γρηγορα με αλλαγη δοσολογιας οποτε το πιθανοτερο ειναι να μην χασεις τον κυκλο αρκεί να κινηθεις αμεσα.. γνωριζω οπως σου ειπε και η @Ιουλιέτα πως οι γιατροι την θελουν κατω απο 2,5 στην ΕΤ.. οποτε μιλα και με τον εξωσωματικο! Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @Ιουλιέτα @Terry1986 δυστυχώς δεν βρίσκω την ενδοκρινολογο μου. Πρέπει να την αλλάξω είναι πολύ δύσκολη η επικοινωνία μας. Είναι σε δημόσιο νοσοκομείο, βέβαια πηγαίνω στα απογευματινά της ραντεβού αλλά μετά η επικοινωνία μας είναι πολύ δύσκολη. Δυστυχως Δεν θα προχωρήσω γιατί η εμβρυομεταφορα ήταν προγραμματισμένη για την Τρίτη και ο εξωσωματικός είπε να τη ρυθμίσουμε πρώτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , ZoiD83 είπε:

Ευχαριστώ @Ιουλιέτα @Terry1986 δυστυχώς δεν βρίσκω την ενδοκρινολογο μου. Πρέπει να την αλλάξω είναι πολύ δύσκολη η επικοινωνία μας. Είναι σε δημόσιο νοσοκομείο, βέβαια πηγαίνω στα απογευματινά της ραντεβού αλλά μετά η επικοινωνία μας είναι πολύ δύσκολη. Δυστυχως Δεν θα προχωρήσω γιατί η εμβρυομεταφορα ήταν προγραμματισμένη για την Τρίτη και ο εξωσωματικός είπε να τη ρυθμίσουμε πρώτα.

Σωστά σου είπε, και εγώ  ακύρωσα εμβρυομεταφορα με τιμή TSH 3.80. Θα πάρεις Τ4 και θα πέσει γρήγορα, εγώ στον επόμενο μήνα έκανα την εμβρυομεταφορα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ιουλιέτα είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Τη βοήθειά σας παρακαλώ, γιατί είμαι σε τρέλα πάλι.

Τον προηγούμενο μήνα μου πήραν δύο ωάρια σε απολύτως φυσικό κύκλο.

Τώρα δοκίμασα Femara και την 6η μέρα έκανα υπέρηχο και είδαν 2 ωοθυλάκια αριστερά (4 και 6) και ένα δεξιά (9). Σήμερα 8η ημέρα μου είπε ότι βλέπει μόνο καταβολές και ίσως δεν με έπιασαν τα Femara. 

Μου είπε να ξανακάνουμε υπέρηχο την Τετάρτη μήπως μεγαλώσει κάποιο.

Πείτε μου γνώμες. Πιστεύετε μπορεί να βγει κάτι αργότερα;

Ευχαριστώ.

Σου είπε διαστάσεις? Δεν πιστεύω πως όγδοη ημέρα μπορεί κανείς να βγάλει συμπεράσματα. Εμένα πχ που έχω και μεγαλούτσικο κύκλο αργούσαν να πάρουν μπρος. Φυσικά και να κάνεις ξανά υπέρηχο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , ZoiD83 είπε:

Ευχαριστώ @Ιουλιέτα @Terry1986 δυστυχώς δεν βρίσκω την ενδοκρινολογο μου. Πρέπει να την αλλάξω είναι πολύ δύσκολη η επικοινωνία μας. Είναι σε δημόσιο νοσοκομείο, βέβαια πηγαίνω στα απογευματινά της ραντεβού αλλά μετά η επικοινωνία μας είναι πολύ δύσκολη. Δυστυχως Δεν θα προχωρήσω γιατί η εμβρυομεταφορα ήταν προγραμματισμένη για την Τρίτη και ο εξωσωματικός είπε να τη ρυθμίσουμε πρώτα.

Καλύτερα να προχωρήσεις τον επομενο μήνα εχοντας ολες τις προϋποθέσεις με το μερος σου! Να μην εχεις αμφιβολιες και "αν"!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Neverstop είπε:

Σου είπε διαστάσεις? Δεν πιστεύω πως όγδοη ημέρα μπορεί κανείς να βγάλει συμπεράσματα. Εμένα πχ που έχω και μεγαλούτσικο κύκλο αργούσαν να πάρουν μπρος. Φυσικά και να κάνεις ξανά υπέρηχο. 

Όχι, είπε ότι είναι καταβολές μόνο, ότι είναι πολύ μικρά.

Εντωμεταξύ και η Ε2 είναι μόνο 14 και η LH30. Δεν ξέρω πόσο θα έπρεπε να ήταν με τα Femara.

Εγώ έχω μικρό κύκλο, όμως. Μου ήρθε στις 21 μέρες με όλα αυτά που παίρνω... Και κρατάει και περισσότερο από ότι συνήθως από τότε που άρχισα φάρμακα ενέσεις κλπ. 8η μέρα κι έχω ακόμη καφέ.

😥

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...