Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Ιουλιέτα είπε:

Γεια σας κορίτσια,

Μια πρακτική ερώτηση που αφορά όσες είμαστε σε διαδικασία υπερήχων, ωοληψίας κλπ. 

Θα χρειαστεί να κάνω Ε2, LH, PRG είτε την Κυριακή, είτε την Δευτέρα που είναι αργία. Έχετε ιδέα που μπορούν να γίνουν εκτός από το ίδιο το κέντρο που τις χρεώνει 75€; 

Κάνε ένα κόπο να πάρεις τηλ σε καναδυο μεγάλα διαγνωστικά κέντρα γιατί του Αγίου Πνευματος δεν είναι επίσημη αργία για ολο τον ιδιωτικό τομέα, παλιότερες συμβάσεις εργασίας που το προβλέπανε έχουν καταργηθεί στους περισσότερους κλάδους. Αν είναι κλειστά κάνε και ένα τηλ σε Ιασω και Μητέρα, παλιοτερα είχα κάνει και στα 2 εξετάσεις συνταγογραφημενες με ΕΟΠΠΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 3 λεπτά , Nels είπε:

Κάνε ένα κόπο να πάρεις τηλ σε καναδυο μεγάλα διαγνωστικά κέντρα γιατί του Αγίου Πνευματος δεν είναι επίσημη αργία για ολο τον ιδιωτικό τομέα, παλιότερες συμβάσεις εργασίας που το προβλέπανε έχουν καταργηθεί στους περισσότερους κλάδους. Αν είναι κλειστά κάνε και ένα τηλ σε Ιασω και Μητέρα, παλιοτερα είχα κάνει και στα 2 εξετάσεις συνταγογραφημενες με ΕΟΠΠΥ.

Ευχαριστώ! Με ραντεβού είχες πάει σε Ιασώ/Μητέρα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Γεια σας κορίτσια,

Μια πρακτική ερώτηση που αφορά όσες είμαστε σε διαδικασία υπερήχων, ωοληψίας κλπ. 

Θα χρειαστεί να κάνω Ε2, LH, PRG είτε την Κυριακή, είτε την Δευτέρα που είναι αργία. Έχετε ιδέα που μπορούν να γίνουν εκτός από το ίδιο το κέντρο που τις χρεώνει 75€; 

Αν είσαι Αθήνα σε κάποιο μαιευτήριο θα τις κάνεις! Εγώ Πασχαλιάτικα έκανα π.χ. μοριακό στο Μητέρα... Αντίστοιχα μόνο με τη συμμετοχή σου αν είναι συνταγογραφημενες θα κάνεις τις εξετάσεις σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Sisheido είπε:

Αν είσαι Αθήνα σε κάποιο μαιευτήριο θα τις κάνεις! Εγώ Πασχαλιάτικα έκανα π.χ. μοριακό στο Μητέρα... Αντίστοιχα μόνο με τη συμμετοχή σου αν είναι συνταγογραφημενες θα κάνεις τις εξετάσεις σου!

Εμφανίζομαι έτσι χωρίς ραντεβού; Και τα αποτελέσματα θα βγουν την ίδια μέρα;

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Εμφανίζομαι έτσι χωρίς ραντεβού; Και τα αποτελέσματα θα βγουν την ίδια μέρα;

 

Ναι δεν χρειάζεται ραντεβού και βγαίνουν σε τρεις ώρες περίπου. Αν κατεβάσεις και την εφαρμογή του από τώρα θα δεις κατευθείαν τα αποτελέσματα. Προσοχή να εχεις γράψει τις εξετάσεις αλλιώς είναι πολύ ακριβά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Σποράκι είπε:

Ναι δεν χρειάζεται ραντεβού και βγαίνουν σε τρεις ώρες περίπου. Αν κατεβάσεις και την εφαρμογή του από τώρα θα δεις κατευθείαν τα αποτελέσματα. Προσοχή να εχεις γράψει τις εξετάσεις αλλιώς είναι πολύ ακριβά!

Ποια εφαρμογή;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ιουλιέτα είπε:

Γεια σας κορίτσια,

Μια πρακτική ερώτηση που αφορά όσες είμαστε σε διαδικασία υπερήχων, ωοληψίας κλπ. 

Θα χρειαστεί να κάνω Ε2, LH, PRG είτε την Κυριακή, είτε την Δευτέρα που είναι αργία. Έχετε ιδέα που μπορούν να γίνουν εκτός από το ίδιο το κέντρο που τις χρεώνει 75€; 

Αν μένεις προς τα νότια μπορείς να πας και στο Ρέα αλλά τις απαντήσεις θα τις στείλουν απευθείας στον γιατρό σου κι όχι σε εσένα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ιουλιέτα είπε:

Ποια εφαρμογή;;

Δεν ξέρω αν μπορώ να το γράψω εδώ, ψάξε στο ιντερνετ το app του ομίλου και θα στο βγάλει αμέσως. Αλλά και αυτό να μην έχεις θα στείλουν τα αποτελέσματα στον γιατρό απευθείας.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ιουλιέτα είπε:

Εμφανίζομαι έτσι χωρίς ραντεβού; Και τα αποτελέσματα θα βγουν την ίδια μέρα;

 

Κοριτσι μου παρε τηλ να ρωτησεις για το εαν δεχονται συνταγογραφηση..εγω που πηγα σε αργίες στο Ιασω (Μ. Παρασκευη & Κυριακη του Πασχα) δεν δεχτηκαν συνταγογραφηση λογω αργιας και πληρωσα καπου 7 ευρω για χοριακη..απλα πρεπει να επιβεβαιώσεις αν τη θεωρουν αργια την Δευτερα.. επιπλεον τα αποτελεσματα δεν μπορουσα να τα παρω εγω λογω αργιας αλλα μονο η γιατρος μου!

Επιπλεον μπορεις να ψαξεις μηπως καποια συνοικιακα μικροβιολογικα ειναι ανοιχτα!

Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο Μητέρα και Ιασώ και μου είπαν ότι τις αργίες δεν εκτελούνται συνταγές ΕΟΠΥΥ, όμως χρεώνονται με αντίστοιχες τιμές, δηλαδή περίπου 25€ σύνολο για Ε2 και LH. 

Τα αποτελέσματα τα δίνουν τηλεφωνικά την ίδια μέρα.

Σας ευχαριστώ όλες!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, TaxAgg είπε:

Καλημέρα ! Δεν έχω εμπειρία να σου απαντήσω αν είναι καλά η όχι τα 4, μιας που κ εγώ βρίσκομαι στην πρώτη διέγερση(κ χωρίς κάποιο χειρουργείο βλέπουμε μόλις 6) κ ωοληψια μάλλον θα γίνει την Δευτέρα. 
Θα σου πω ΟΜΩΣ αυτό που λέω διαρκώς και στον εαυτό μου (με βοηθησαν πολύ κ τα κορίτσια εδώ) πως πρακτικά χρειάζεται ΕΝΑ !! Κ αυτό το ένα κ καλό μπορεί να προκύψει ανεξαιρέτως ωοθυλάκιων ! 
Υπάρχουν κοπέλες που βγάζουν 15 κ καταλήγει μόνο ένα ή δυο καλά και άλλες που βγάζουν 2-3 κ έχει τύχει να είναι και τα 2 καλά !! 
Όποτε, επειδή δεν μπορούμε να επηρεάσουμε κάπως πρακτικά την διαδικασία, το μόνο που έχουμε είναι η προσπάθεια να κάνουμε θετικές σκέψεις !!! 
θετικη σκέψη λοιπόν, πήγαινε αύριο με ένα τεράστιο χαμόγελο! 
σου εύχομαι πολλή καλή επιτυχία 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Ποσό πολυ σε Ευχαριστω για την απάντηση !! Με έκανες κ χαμογέλασα κ θα το θυμάμαι και αυριο το πρωί να πάω με χαμόγελο ! ☺️Καλή επιτυχία κ στην δίκη σου ωοληψια

6 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Στα καλύτερα μου έχω πάρει τρία, πλέον πανηγυρίζω το ένα που παίρνω κάθε μήνα. Δεν έχει σημασία πόσα θα πάρεις, ένα καλό χρειαζόμαστε. Καλή επιτυχία!!!

Σε Ευχαριστω πάρα πολυ!!! Καλή επιτυχία και στη δίκη σου προσπάθεια

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ..θέλω να σας μοιραστώ το εξής :έχει πέσει στα χέρια μου η ιστολογική εξέταση από τη δήθεν υστεροσκοπηση π έγινε από τον παλιό μ γιατρό ..γράφει λοιπον..το υλικό της ιστολογικής είναι από ξεσματα???τι είναι πάλι τα ξεσματα ..γίνεται αυτό στη βιοψία της υστεροσκοπησης ή μου έκανε αποξεση κ κορόιδεψε ?(δεν υπάρχει dvd φυσικά ,γτ μου είπε πως δε χρειάζεται ,το έψαξα παντου..καταγραφή δεν έχει!..πραγματικα μόλις ησυχασω, επειδή είχε τραγική συμπεριφορά κ μου έβαλε κ τις  φωνές , σκέφτομαι κορίτσια να το πάω νομικά !!!έχω αποκτήσει άπειρες φοβίες απο τοτ αν όντως έκανε υστεροσκοπηση ή μήπως έκανε αποξεση?εδώ κ πόσους μήνες είμαι με φοβίες ..συγγνώμη αν σας χάλασα τη διάθεση αλλά με έχουν πιάσει τα κλάματα ..ελπίζω να είναι οι τελευταίες κακές μέρες ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Lotos είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ..θέλω να σας μοιραστώ το εξής :έχει πέσει στα χέρια μου η ιστολογική εξέταση από τη δήθεν υστεροσκοπηση π έγινε από τον παλιό μ γιατρό ..γράφει λοιπον..το υλικό της ιστολογικής είναι από ξεσματα???τι είναι πάλι τα ξεσματα ..γίνεται αυτό στη βιοψία της υστεροσκοπησης ή μου έκανε αποξεση κ κορόιδεψε ?(δεν υπάρχει dvd φυσικά ,γτ μου είπε πως δε χρειάζεται ,το έψαξα παντου..καταγραφή δεν έχει!..πραγματικα μόλις ησυχασω, επειδή είχε τραγική συμπεριφορά κ μου έβαλε κ τις  φωνές , σκέφτομαι κορίτσια να το πάω νομικά !!!έχω αποκτήσει άπειρες φοβίες απο τοτ αν όντως έκανε υστεροσκοπηση ή μήπως έκανε αποξεση?εδώ κ πόσους μήνες είμαι με φοβίες ..συγγνώμη αν σας χάλασα τη διάθεση αλλά με έχουν πιάσει τα κλάματα ..ελπίζω να είναι οι τελευταίες κακές μέρες ...

Γεια σου κορίτσι μου. Απ ό,τι διάβασα σε μια ιστολογικη δική μου για βιοψία ενδομητριου, γράφει ξεσματα ενδομητριου. 

Δε νομίζω να είναι κάτι ύποπτο. 

Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να κοιτάς τον στόχο σου. 

Επεξεργάστηκαν by Neverstop
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Neverstop είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Απ ό,τι διάβασα σε μια ιστολογικη δική μου για βιοψία ενδομητριου, γράφει ξεσματα ενδομητριου. 

Δε νομίζω να είναι κάτι ύποπτο. 

Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να κοιτάς τον στόχο σου. 

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σ.απλά με έχει πιάσει το παράπονο ..τόσο καιρό δε θα είχα τόσες αγωνίες αν είχα το dvd π στην τελική το πλήρωσα κιόλας..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Lotos είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σ.απλά με έχει πιάσει το παράπονο ..τόσο καιρό δε θα είχα τόσες αγωνίες αν είχα το dvd π στην τελική το πλήρωσα κιόλας..

Έχεις δίκιο.. Και μέσα σ όλα αυτά που περνάμε δεν πρέπει να ασχολούμαστε μ αυτά. Και το παράπονο θα σε πάρει και τη δυσπιστία θα έχεις, όλα στο πρόγραμμα. Όλες εδώ σε καταλαβαίνουμε. ❤️

πρίν από 3 λεπτά , Neverstop είπε:

Έχεις δίκιο.. Και μέσα σ όλα αυτά που περνάμε δεν πρέπει να ασχολούμαστε μ αυτά. Και το παράπονο θα σε πάρει και τη δυσπιστία θα έχεις, όλα στο πρόγραμμα. Όλες εδώ σε καταλαβαίνουμε. ❤️

Με τα σικλακουρ πως πήγατε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...