Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εύχομαι αύριο να έχει πέσει η χοριακη σου. 🙏 κι εγω θα παω πολυ πρωι να δωσω αιμα....να δουμε....

      Φάρμακα γιατί συνεχιζεις???Πως το εξήγησε?

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Σου ευχομαι μια μεγάλη χοριακη  🥰 

      Δεν ξέρω,μου είπε απλά να μην κάνω σήμερα την prolutex και αύριο το πρωί να πάω για χοριακη.Αυριο δεν θα πάρω πάντως 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Κορίτσια στα δικά μου νέα.. Σήμερα το πρωί με πήραν και μου είπαν πως ούτε σήμερα έδειξαν σημάδια γονιμοποίησης όποτε τα απέρριψαν. Εν τω μεταξύ έχω πάρει από το πρωί τη μαία της ζήτησα να με πάρει ο γιατρός να συζητήσουμε και ακόμα τίποτα. Νιώθω και άσχημα ότι τους ενοχλώ ας πούμε. Δεν ξέρω πως να συνεχίσω τι να κάνω έχω απελπιστεί 

  • Δύναμη! 1
  • Λυπημένη/-ος 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

@TaxAgg@Fay_@MarGe2022 Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, πρώτη φορά τα αφήνω 5 ημέρες και το άγχος στο ταβάνι. Σκεφτόμαστε θετικά, που θα πάει θα τα καταφέρουμε όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 7
  • Ευχή 2
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Fay_ said:

Κορίτσια στα δικά μου νέα.. Σήμερα το πρωί με πήραν και μου είπαν πως ούτε σήμερα έδειξαν σημάδια γονιμοποίησης όποτε τα απέρριψαν. Εν τω μεταξύ έχω πάρει από το πρωί τη μαία της ζήτησα να με πάρει ο γιατρός να συζητήσουμε και ακόμα τίποτα. Νιώθω και άσχημα ότι τους ενοχλώ ας πούμε. Δεν ξέρω πως να συνεχίσω τι να κάνω έχω απελπιστεί 

Καταλαβαίνω την ψυχολογική κατάσταση στην οποία είσαι και την απογοήτευση που νιώθεις. Αλλά δεν θα ντρεπόμαστε να τους πάρουμε τηλέφωνο κιόλας. 

Δεν ξέρω αν τα άλλα κορίτσια συμφωνούν μαζί μου, αλλά θα πρότεινα να το δεις λίγο ψυχρά: έχεις πάει σε αυτούς για μία δουλειά, μία υπηρεσία. Το δικό σου το 'input' το έδωσες, έδωσαν και αυτοί το δικό τους, και βγήκε ένα αποτέλεσμα - αρνητικό. Πρέπει τώρα να σου εξηγήσουν και να δείτε πως προχωράτε. Οπότε θα πρότεινα να "σκυλιάσεις" λίγο. Ο γιατρός μπορεί να είναι σε κάποια δουλειά. Δες αν θα σε πάρει πίσω σήμερα, αλλιώς την επόμενη εργάσιμη πάρε τηλ και 'χώσε'. Με το γάντι, αλλά 'χώσε'. Και αν δεις ότι δεν σε ικανοποιούν πλέον, υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές. Γιατί όλο αυτό έχει ένα κόστος - σωματικό, ψυχολογικό, οικονομικό. Και αυτό το κόστος όλο το επωμίζεσαι εσύ σε αυτή τη φάση. Βάλε δύναμη! 🥰

 

  • Μου αρέσει 12
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Fay_ είπε:

Κορίτσια στα δικά μου νέα.. Σήμερα το πρωί με πήραν και μου είπαν πως ούτε σήμερα έδειξαν σημάδια γονιμοποίησης όποτε τα απέρριψαν. Εν τω μεταξύ έχω πάρει από το πρωί τη μαία της ζήτησα να με πάρει ο γιατρός να συζητήσουμε και ακόμα τίποτα. Νιώθω και άσχημα ότι τους ενοχλώ ας πούμε. Δεν ξέρω πως να συνεχίσω τι να κάνω έχω απελπιστεί 

Αχ λυπάμαι πραγματικά. Προφανώς και δεν πρέπει νιώθεις άσχημα απλά έχω καταλάβει ότι οι περισσότεροι γιατροί επικοινωνούν μαζί μας όταν το έχουν στο προγραμμα. Εμένα πχ με παίρνει πάντα αργά το βράδυ, προφανώς τότε κάνει όλα του τα τηλέφωνα. Άσε μια δυο μέρες και αν δεν σε πάρει να επιμείνεις, έλεος δηλαδή!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TaxAgg είπε:

Κορίτσια Δευτέρα πάμε για ωοληψια με 9 ωοθυλακια, ε2 1417 & prg 3.0 nmol/L (συν κάποια ακόμα που δεν τα έγραψε σημείωσε τα μεγαλύτερα). 
@maro3 πολύ καλή επιτυχία στην ετ σας 🫶🏼

@Fay_ φαντάζομαι τον πόνο σου, άου στέλνω όμως μια μεγάλη αγκαλιά κ όλη μου την θετική σκέψη για δύναμη ! Πάρε τον χρόνο σου ανασυγκροτήσου & όλα θα γίνουν 🤞🏻

@Σποράκι είχες νεότερα από την ωοληψια; Εύχομαι τα καλύτερα !!!!🤍🤍🤍

@MarGe2022 δεν γνωρίζω καθόλου για πρωτόκολλο που σου πρότεινε ο γιατρός, οοοομως μου ακούγεται πολύ λογικό για κάποιο λόγο ! Εύχομαι ότι κ αν επιλέξεις να αποδώσει το πολυπόθητο !!! Μεγάλη αγκαλιά ♥️

@Marjie θετικότατο μου φαίνεται !! Καλούς διπλασιασμούς θα ευχηθω !!!!

@Andreas81 οι προσευχές μας μαζί σας !!!!! Πήγαν όλα καλά ;;;🫶🏼🤞🏻

@Ana21 πάρε μια ανάσα και πήγαινε κάνε την εξέταση ! Μόνο έτσι θα είσαι σίγουρη κ δεν θα παρατηνεις το άγχος !! Σου εύχομαι ολόψυχα να δεις ένα πολύ πολύ μεγάλο νούμερο !!♥️

Πολύ καλή επιτυχία και σε εσένα!!! ❤👍🙏

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Κορίτσια σος - τις arvekap τις βάζουμε ψυγείο ή στο ντουλάπι; 

Εγώ τα έχω όλα στο ψυγείο λόγω ζέστης, τις εβγαζα όμως μισή ώρα πριν τη χρήση για να έρθουν σε θερμοκρασία δωματίου. Ρωτα κιόλας για σιγουριά στο κέντρο που είσαι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια στα δικά μου νέα.. Σήμερα το πρωί με πήραν και μου είπαν πως ούτε σήμερα έδειξαν σημάδια γονιμοποίησης όποτε τα απέρριψαν. Εν τω μεταξύ έχω πάρει από το πρωί τη μαία της ζήτησα να με πάρει ο γιατρός να συζητήσουμε και ακόμα τίποτα. Νιώθω και άσχημα ότι τους ενοχλώ ας πούμε. Δεν ξέρω πως να συνεχίσω τι να κάνω έχω απελπιστεί 

Προσπάθησε πρώτα πρώτα να ηρεμήσεις. Θα επιδιώξεις να μιλήσετε, αλλά καλύτερα να αφήσεις λίγο τα συναισθήματα να πέσουν. Θα ακούς πιο καθαρά, θα μπορείς να ζητήσεις όσα θες πιο ήρεμα.

Το έχω ζήσει το σκηνικό αμέτρητες πια φορές...υπομονή!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα. Μηπως γνωριζει καποια την puregon ποσο καιρο μπορουμε να την κρατησουμε στο ψυγειο αν δεν την εχουμε ανοιξει; εχει ημερομηνια ληξης το 25 αλλα μια κοπελα μου ελεγε οτι δεν μπορω να την κρατησω πανω απο τριμηνο. Εχει τυχει σε καποια να την κρατησει καιρο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Zaxaroulamak είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Μηπως γνωριζει καποια την puregon ποσο καιρο μπορουμε να την κρατησουμε στο ψυγειο αν δεν την εχουμε ανοιξει; εχει ημερομηνια ληξης το 25 αλλα μια κοπελα μου ελεγε οτι δεν μπορω να την κρατησω πανω απο τριμηνο. Εχει τυχει σε καποια να την κρατησει καιρο; 

Ναι Εγω πέρυσι τις είχα στο ψυγείο 6 μήνες και μετά τις χρησιμοποίησα μια χαρα ήταν 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Σποράκι said:

@TaxAgg@Fay_@MarGe2022 Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, πρώτη φορά τα αφήνω 5 ημέρες και το άγχος στο ταβάνι. Σκεφτόμαστε θετικά, που θα πάει θα τα καταφέρουμε όλες μας!!!

Μακάρι η αλλαγή αυτή να κάνει την διαφορά! 🤞🤞🤞

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να κανω μια κλασικη ερωτηση.. Κυριακη η του Αγιου Πνευματος ποια διαγνωστικα ειναι ανοικτα για να κανω εξετασεις fsh και Ε2? Επισης, αν γνωριζει καποια κοπελα κ ποσο στοιχιζουν ιδιωτικα χωρις ασφάλεια θα με βοηθουσε πολυ ειτε απο εδω ειτε σε πμ. Σας ευχαριστω πολυ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...