Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Lotos είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ..θέλω να σας μοιραστώ το εξής :έχει πέσει στα χέρια μου η ιστολογική εξέταση από τη δήθεν υστεροσκοπηση π έγινε από τον παλιό μ γιατρό ..γράφει λοιπον..το υλικό της ιστολογικής είναι από ξεσματα???τι είναι πάλι τα ξεσματα ..γίνεται αυτό στη βιοψία της υστεροσκοπησης ή μου έκανε αποξεση κ κορόιδεψε ?(δεν υπάρχει dvd φυσικά ,γτ μου είπε πως δε χρειάζεται ,το έψαξα παντου..καταγραφή δεν έχει!..πραγματικα μόλις ησυχασω, επειδή είχε τραγική συμπεριφορά κ μου έβαλε κ τις  φωνές , σκέφτομαι κορίτσια να το πάω νομικά !!!έχω αποκτήσει άπειρες φοβίες απο τοτ αν όντως έκανε υστεροσκοπηση ή μήπως έκανε αποξεση?εδώ κ πόσους μήνες είμαι με φοβίες ..συγγνώμη αν σας χάλασα τη διάθεση αλλά με έχουν πιάσει τα κλάματα ..ελπίζω να είναι οι τελευταίες κακές μέρες ...

Καλησπερα κορίτσι μου,

και εμένα στη δίκη μου ιστολογική εξέταση από υστεροσκοπηση ξεσματα γράφει. Μην ανησυχείς ! Προσπάθησε να ηρεμήσεις .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια μου καλησπέρα! Τα ciclacur λευκά έχουν παρενέργειες; Πριν την ετ τι δόση παίρνατε;είναι καλύτερα από το στόμα η κολπικά;Θα ξεκινήσω να παίρνω ,όχι δε προετοιμάζομαι ακόμη για ετ 😔 , είμαι ακόμη σε καταστολή λόγω του χειρουργείου που έκανα ,θέλουμε να δούμε πόσο παχαινει το ενδομήτριο ομως, αλλά νομίζω ότι μου έδωσε πάρα πολλά να πίνω... Οποία μπορεί εκπέμπω σος😂 Θα μου τη σβουριξει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Liony είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου,

και εμένα στη δίκη μου ιστολογική εξέταση από υστεροσκοπηση ξεσματα γράφει. Μην ανησυχείς ! Προσπάθησε να ηρεμήσεις .

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!να είσαι καλα

πρίν από 12 λεπτά , Neverstop είπε:

Έχεις δίκιο.. Και μέσα σ όλα αυτά που περνάμε δεν πρέπει να ασχολούμαστε μ αυτά. Και το παράπονο θα σε πάρει και τη δυσπιστία θα έχεις, όλα στο πρόγραμμα. Όλες εδώ σε καταλαβαίνουμε. ❤️

Με τα σικλακουρ πως πήγατε? 

Τα παίρνω κανονικα..Δεν έχω κάνει ακόμη υπέρηχο..την επόμενη τεταρτη..απλα τα παίρνω .το μόνο π με καθησυχάζει είναι πως η σαλπιγγογραφια δείχνει την μήτρα καθαρή κ πως  στον υπέρηχο δε φαίνεται κάτι ύποπτο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Τα ciclacur λευκά έχουν παρενέργειες; Πριν την ετ τι δόση παίρνατε;είναι καλύτερα από το στόμα η κολπικά;Θα ξεκινήσω να παίρνω ,όχι δε προετοιμάζομαι ακόμη για ετ 😔 , είμαι ακόμη σε καταστολή λόγω του χειρουργείου που έκανα ,θέλουμε να δούμε πόσο παχαινει το ενδομήτριο ομως, αλλά νομίζω ότι μου έδωσε πάρα πολλά να πίνω... Οποία μπορεί εκπέμπω σος😂 Θα μου τη σβουριξει...

Εμένα μόνο την πρώτη μέρα σαν να με πείραξαν στο στομάχι. Αλλά γενικά δεν παρατήρησα κάτι κι έπαιρνα έξι την ημέρα. 

Το ότι πρηστηκα δεν ξέρω αν οφείλεται στα σικλακουρ, την προγεστερονη η το φαΐ 😂

πρίν από 2 λεπτά , Lotos είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!να είσαι καλα

Τα παίρνω κανονικα..Δεν έχω κάνει ακόμη υπέρηχο..την επόμενη τεταρτη..απλα τα παίρνω .το μόνο π με καθησυχάζει είναι πως η σαλπιγγογραφια δείχνει την μήτρα καθαρή κ πως  στον υπέρηχο δε φαίνεται κάτι ύποπτο..

Σε προβληματίζει το ενδομητριο για ποιο λόγο? Έτυχε να το μετρήσετε σε κύκλο με σερπαφαρ, κλομιφαινη κτλ και δεν ήταν οκ? Δεν θυμάμαι την περίπτωση σου ακριβώς.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Neverstop είπε:

Εμένα μόνο την πρώτη μέρα σαν να με πείραξαν στο στομάχι. Αλλά γενικά δεν παρατήρησα κάτι κι έπαιρνα έξι την ημέρα. 

Το ότι πρηστηκα δεν ξέρω αν οφείλεται στα σικλακουρ, την προγεστερονη η το φαΐ 😂

Σε προβληματίζει το ενδομητριο για ποιο λόγο? Έτυχε να το μετρήσετε σε κύκλο με σερπαφαρ, κλομιφαινη κτλ και δεν ήταν οκ? Δεν θυμάμαι την περίπτωση σου ακριβώς.. 

Σε διέγερση με ενέσεις ήταν λεπτό.ειπε ότι συνέβη λόγω υπερβολικψν οιστρογόνων ο τωρινός μ γιατρός γτ βλέπει κομπλε τη μήτρα στη υστεροσ κ τον υπέρηχο ...έπαθα λέει ορμονικό σοκ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Neverstop είπε:

Εμένα μόνο την πρώτη μέρα σαν να με πείραξαν στο στομάχι. Αλλά γενικά δεν παρατήρησα κάτι κι έπαιρνα έξι την ημέρα. 

Το ότι πρηστηκα δεν ξέρω αν οφείλεται στα σικλακουρ, την προγεστερονη η το φαΐ 😂

Σε προβληματίζει το ενδομητριο για ποιο λόγο? Έτυχε να το μετρήσετε σε κύκλο με σερπαφαρ, κλομιφαινη κτλ και δεν ήταν οκ? Δεν θυμάμαι την περίπτωση σου ακριβώς.. 

@Neverstop ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου ,επειδή έχω κάνει χειρουργείο ινομυωματα,είμαι σε καταστολή περιόδου αυτή τη στιγμή ,δεν είχα κάποιο θέμα πριν από ότι ξέρω ..θέλει να δει προφανώς πόσο παχαινει το ενδομήτριο ( είμαι σε καταστολή και το ενδομήτριο προφανώς επηρεάζει αρνητικά) καθώς όταν βγω από καταστολή θα κάνουμε άμεσα την ετ. και εμένα έξι μου έδωσε για δέκα μέρες .. εσύ πόσες μέρες;αναρωτιέμαι μήπως τα κολπικά είναι καλύτερα για αυτό ρωτάω ,θάλασσα κάνει; Κάνα ποτάκι θα πίνω η μπα;😂

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Maroxmarox είπε:

@Neverstop ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου ,επειδή έχω κάνει χειρουργείο ινομυωματα,είμαι σε καταστολή περιόδου αυτή τη στιγμή ,δεν είχα κάποιο θέμα πριν από ότι ξέρω ..θέλει να δει προφανώς πόσο παχαινει το ενδομήτριο ( είμαι σε καταστολή και το ενδομήτριο προφανώς επηρεάζει αρνητικά) καθώς όταν βγω από καταστολή θα κάνουμε άμεσα την ετ. και εμένα έξι μου έδωσε για δέκα μέρες .. εσύ πόσες μέρες;αναρωτιέμαι μήπως τα κολπικά είναι καλύτερα για αυτό ρωτάω ,θάλασσα κάνει; Κάνα ποτάκι θα πίνω η μπα;😂

Χαχαχα ποτάκι (κρασάκι) έπινα εγώ πριν τη μεταφορά, οκ με μέτρο. Τα ξεκίνησα δεύτερη ημέρα περιόδου και μεταφορά κάναμε την 19η. Το ενδομητριο τελευταία φορά το είδαμε την 13η που ήταν κοντά στο 8 οπότε είχε γίνει δουλίτσα! 

πρίν από 15 λεπτά , Lotos είπε:

Σε διέγερση με ενέσεις ήταν λεπτό.ειπε ότι συνέβη λόγω υπερβολικψν οιστρογόνων ο τωρινός μ γιατρός γτ βλέπει κομπλε τη μήτρα στη υστεροσ κ τον υπέρηχο ...έπαθα λέει ορμονικό σοκ

Δεν πιστεύω να έχεις θέμα.. Θα έτυχε. Εμένα όταν έπαιρνα κλομιφαινη ήταν λεπτό θυμάμαι. Αλλά γενικά και στις κανονικές διεγερσεις δεν θυμάμαι να ήταν μπαμπατσικο. Σίγουρα θα παίζουν το ρόλο τους και τα φάρμακα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ιουλιέτα είπε:

Εμφανίζομαι έτσι χωρίς ραντεβού; Και τα αποτελέσματα θα βγουν την ίδια μέρα;

 

Ναι! Εξυπηρετουν κανονικά και άμεσα.... πες τους κι εσύ ότι είσαι για εξωσωματική και συνήθως σ ένα 3ωρο τα έχουν τα αιματολογικα!

Update... τώρα είδα ότι πήρε τηλ και την απάντηση τους για τις ημέρες αργίες... εγώ όπως σου είπα είχα κάνει μοριακό τεστ που το χρυσό πληρώνουμε ούτως ή άλλως... άτιμη ανάγκη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Neverstop είπε:

Χαχαχα ποτάκι (κρασάκι) έπινα εγώ πριν τη μεταφορά, οκ με μέτρο. Τα ξεκίνησα δεύτερη ημέρα περιόδου και μεταφορά κάναμε την 19η. Το ενδομητριο τελευταία φορά το είδαμε την 13η που ήταν κοντά στο 8 οπότε είχε γίνει δουλίτσα! 

Δεν πιστεύω να έχεις θέμα.. Θα έτυχε. Εμένα όταν έπαιρνα κλομιφαινη ήταν λεπτό θυμάμαι. Αλλά γενικά και στις κανονικές διεγερσεις δεν θυμάμαι να ήταν μπαμπατσικο. Σίγουρα θα παίζουν το ρόλο τους και τα φάρμακα. 

@Neverstop καλά με μέτρο εννοείται!  ,είχες πρηστεί δηλαδή ε;  καλό ενδομήτριο για ετ ποσο πρέπει να είναι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Maroxmarox είπε:

@Neverstop καλά με μέτρο εννοείται!  ,είχες πρηστεί δηλαδή ε;  καλό ενδομήτριο για ετ ποσο πρέπει να είναι;

Εγώ είμαι και παχουλή οπότε ούτως ή άλλως πρησμένη είμαι 😂αλλά ναι, δεν μπορούσα να φορέσω τζιν, με έκανε να δυσανασχετω. Ίσως όμως φταίνε τα άλλα φάρμακα γι αυτό, όχι τα σικλακουρ. 

Πάνω από 7,5 γενικά και τριζωνικο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Maroxmarox είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Τα ciclacur λευκά έχουν παρενέργειες; Πριν την ετ τι δόση παίρνατε;είναι καλύτερα από το στόμα η κολπικά;Θα ξεκινήσω να παίρνω ,όχι δε προετοιμάζομαι ακόμη για ετ 😔 , είμαι ακόμη σε καταστολή λόγω του χειρουργείου που έκανα ,θέλουμε να δούμε πόσο παχαινει το ενδομήτριο ομως, αλλά νομίζω ότι μου έδωσε πάρα πολλά να πίνω... Οποία μπορεί εκπέμπω σος😂 Θα μου τη σβουριξει...

Κ εγώ 6 την ημέρα έπαιρνα από το στόμα για προετοιμασία ετ. Μου έφερναν  ένα ψιλοζαβλακωμα σα νυστα, τον πρώτο καιρό αλλά τίποτα τραγικό. Πρήξιμο μου έφεραν αρκετό περισσότερο κ από τις ορμόνες στη διέγερση κ πειναγα κ όλη την ώρα ... Με ενοχλούσαν όλα μου τα ρούχα κ εσώρουχα αν μπορούσα να κυκλοφορώ μονο με καφτανι σα τον Ντέμη Ρούσο  θα ήμουνα τρισευτυχισμενη 😂. Βέβαια κ εγώ έχω τα κιλακια μου αλλά αυτό το τουμπανιασμα ήταν αξέχαστο. Ευτυχώς κράτησε λίγες μέρες.

Μετά την ετ όμως που τα συνεχίζω μέχρι κ σήμερα δεν έχω αυτό το εφέ ήταν στην αρχή τισ πρώτες 10-15 μέρες που τα έπαιρνα ... 

Αυτή η φορά ήταν η πρώτη μου ετ με κατεψυγμένα έμβρυα οπότε κ πρώτη προετοιμασία ενδομητρίου. Την 13η μέρα είχα ενδομήτριο 13 αλλά δε ξέρω πόσο έφτασε την 18η που έκανα την ετ. Ξέρω όμως ότι από 7,5-8 κ πάνω είσαι κομπλέ 😊 οπωσ είπε κ η @Neverstop

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Lela79 είπε:

Κ εγώ 6 την ημέρα έπαιρνα από το στόμα για προετοιμασία ετ. Μου έφερναν  ένα ψιλοζαβλακωμα σα νυστα, τον πρώτο καιρό αλλά τίποτα τραγικό. Πρήξιμο μου έφεραν αρκετό περισσότερο κ από τις ορμόνες στη διέγερση κ πειναγα κ όλη την ώρα ... Με ενοχλούσαν όλα μου τα ρούχα κ εσώρουχα αν μπορούσα να κυκλοφορώ μονο με καφτανι σα τον Ντέμη Ρούσο  θα ήμουνα τρισευτυχισμενη 😂. Βέβαια κ εγώ έχω τα κιλακια μου αλλά αυτό το τουμπανιασμα ήταν αξέχαστο. Ευτυχώς κράτησε λίγες μέρες.

Μετά την ετ όμως που τα συνεχίζω μέχρι κ σήμερα δεν έχω αυτό το εφέ ήταν στην αρχή τισ πρώτες 10-15 μέρες που τα έπαιρνα ... 

Αυτή η φορά ήταν η πρώτη μου ετ με κατεψυγμένα έμβρυα οπότε κ πρώτη προετοιμασία ενδομητρίου. Την 13η μέρα είχα ενδομήτριο 13 αλλά δε ξέρω πόσο έφτασε την 18η που έκανα την ετ. Ξέρω όμως ότι από 7,5-8 κ πάνω είσαι κομπλέ 😊 οπωσ είπε κ η @Neverstop

Καλή επιτυχία για αύριο στον υπέρηχο! Για κάποιο λόγο πιστεύω θα δείτε δύο 😍σ έστειλα πμ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Neverstop είπε:

Καλή επιτυχία για αύριο στον υπέρηχο! Για κάποιο λόγο πιστεύω θα δείτε δύο 😍σ έστειλα πμ! 

Επίσης κορίτσι μου ! Σου εύχομαι αύριο έναν υπέροχο υπέρηχο !!! 
 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Lela79 είπε:

Κ εγώ 6 την ημέρα έπαιρνα από το στόμα για προετοιμασία ετ. Μου έφερναν  ένα ψιλοζαβλακωμα σα νυστα, τον πρώτο καιρό αλλά τίποτα τραγικό. Πρήξιμο μου έφεραν αρκετό περισσότερο κ από τις ορμόνες στη διέγερση κ πειναγα κ όλη την ώρα ... Με ενοχλούσαν όλα μου τα ρούχα κ εσώρουχα αν μπορούσα να κυκλοφορώ μονο με καφτανι σα τον Ντέμη Ρούσο  θα ήμουνα τρισευτυχισμενη 😂. Βέβαια κ εγώ έχω τα κιλακια μου αλλά αυτό το τουμπανιασμα ήταν αξέχαστο. Ευτυχώς κράτησε λίγες μέρες.

Μετά την ετ όμως που τα συνεχίζω μέχρι κ σήμερα δεν έχω αυτό το εφέ ήταν στην αρχή τισ πρώτες 10-15 μέρες που τα έπαιρνα ... 

Αυτή η φορά ήταν η πρώτη μου ετ με κατεψυγμένα έμβρυα οπότε κ πρώτη προετοιμασία ενδομητρίου. Την 13η μέρα είχα ενδομήτριο 13 αλλά δε ξέρω πόσο έφτασε την 18η που έκανα την ετ. Ξέρω όμως ότι από 7,5-8 κ πάνω είσαι κομπλέ 😊 οπωσ είπε κ η @Neverstop

@Lela79 σα το Ντέμη Ρούσο ε;;😂😂 Έχω χάσει τα μνμ σας ,είσαι εγκυουλα λοιπόν 🙏🙏 Εύχομαι μια ανέφελη εγκυμοσύνη🧡🧡

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! 

Update υπερήχου, συνεχίζουμε με 6 μόνο ωοθυλακια, αλλά μεγάλα (του φάνηκαν του γιατρού) δλδ 20*18, 17*14(*2), 15*12, 14*16, 13*11 κ πάχος ενδομητρίου 7,4(8η μέρα τ κύκλου), E2 740, Prg 2.3

Έχω μια κρυφή φοβισμένη χαρά πως πάμε καλά.. περιμένω τώρα να μου πει ποτέ θα γίνει η ωοληψια γιατί κανονικά έχω κ έναν υπέρηχο την Παρασκευή. 
Θα δείξει 🙏🏼

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 7
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...