Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και ό,τι ονειρεύεστε να πραγματοποιηθεί!Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε είτε προσωπική εμπειρία είτε να έχετε ακουστά περίπτωση πρώην καρκινοπαθούς να κατάφερε να βρει στη βιοψία όρχεων σπερματοζωάρια και να επιτεύχθηκε εγκυμοσύνη.Για να σας προλάβω ο άντρας μου πριν από τις χημειοθεραπείες και τη μεταμόσχευση είχε κρυοσυντηρήσει υγιές σπέρμα αλλά καταστράφηκε απο λάθος της κλινικής οπότε τώρα θα κάνουμε βιοψία με την ελπίδα να βρεθούν μιας και στο δείγμα βγάζει ελάχιστα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 32 λεπτά , Ioli90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και ό,τι ονειρεύεστε να πραγματοποιηθεί!Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε είτε προσωπική εμπειρία είτε να έχετε ακουστά περίπτωση πρώην καρκινοπαθούς να κατάφερε να βρει στη βιοψία όρχεων σπερματοζωάρια και να επιτεύχθηκε εγκυμοσύνη.Για να σας προλάβω ο άντρας μου πριν από τις χημειοθεραπείες και τη μεταμόσχευση είχε κρυοσυντηρήσει υγιές σπέρμα αλλά καταστράφηκε απο λάθος της κλινικής οπότε τώρα θα κάνουμε βιοψία με την ελπίδα να βρεθούν μιας και στο δείγμα βγάζει ελάχιστα.

Δεν έχω εμπειρία στο θέμα αλλά φαντάζομαι ότι εφόσον βρίσκουν έστω και λίγα στο δείγμα η βιοψία θα έχει αποτέλεμα. Με έχει σοκάρει όμως το λάθος της κλινικής, πώς είναι δυνατόν;;; 🤬

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Σποράκι είπε:

Δεν έχω εμπειρία στο θέμα αλλά φαντάζομαι ότι εφόσον βρίσκουν έστω και λίγα στο δείγμα η βιοψία θα έχει αποτέλεμα. Με έχει σοκάρει όμως το λάθος της κλινικής, πώς είναι δυνατόν;;; 🤬

Δεν πήραμε απαντήσεις για αυτό φυσικά..Οταν ο αντρας μου ειχε διαγνωστεί το 2015  ήταν στην Κομοτηνή  οπότε όλες οι αρχικές διαδικασίες έγιναν εκεί.Εκεί έγινε η κατάψυξη του σπέρματος και ήταν αποθηκευμένο μέχρι το 2021 όπου αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική και ζητήσαμε να έρθει το δείγμα Θεσσαλονίκη όπου μένουμε.Όταν έγινε η απόψυξη στο εδώ κέντρο μας είπαν πως όλα τα σπερματοζωάρια είναι νεκρά.Το κέντρο εδώ στη Θεσσαλονίκη κατηγόρησε εκείνους που το είχαν αποθηκευμένο εκεινοι κατηγόρησαν αυτό...Βγάζεις άκρη;Ποτέ δε θα μάθουμε τι πραγματικά συνέβη..

πρίν από 16 λεπτά , Σποράκι είπε:

Δεν έχω εμπειρία στο θέμα αλλά φαντάζομαι ότι εφόσον βρίσκουν έστω και λίγα στο δείγμα η βιοψία θα έχει αποτέλεμα. Με έχει σοκάρει όμως το λάθος της κλινικής, πώς είναι δυνατόν;;; 🤬

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ioli90 είπε:

Δεν πήραμε απαντήσεις για αυτό φυσικά..Οταν ο αντρας μου ειχε διαγνωστεί το 2015  ήταν στην Κομοτηνή  οπότε όλες οι αρχικές διαδικασίες έγιναν εκεί.Εκεί έγινε η κατάψυξη του σπέρματος και ήταν αποθηκευμένο μέχρι το 2021 όπου αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική και ζητήσαμε να έρθει το δείγμα Θεσσαλονίκη όπου μένουμε.Όταν έγινε η απόψυξη στο εδώ κέντρο μας είπαν πως όλα τα σπερματοζωάρια είναι νεκρά.Το κέντρο εδώ στη Θεσσαλονίκη κατηγόρησε εκείνους που το είχαν αποθηκευμένο εκεινοι κατηγόρησαν αυτό...Βγάζεις άκρη;Ποτέ δε θα μάθουμε τι πραγματικά συνέβη..

 

Εχεις δίκιο, δεν θα βγάλεις άκρη. Τι να πω. Ευχομαι να πάνε όλα καλά, συνήθως η βιοψία έχει αποτέλεσμα, ακόμα και σε περιπτώσεις που δεν έχουν καθόλου στο δείγμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο 2022 κάναμε 4 σπερμοδιαγράμματα και στα 3 βρηκαμε 10 ενω στο ενα είχαμε βρει 1.300..Αυτό το μήνα ξεκινάμε,θα κάνουμε ταυτόχρονα ωοληψία και βιοψία έτσι ώστε αν βρεθούν να γίνει κατευθείαν η γονιμοποίηση

.Σε ευχαριστώ πολύ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Maria 80 A είπε:

κορίτσια καλησπέρα..έκανα την πρώτη μου  εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες 4ΑΑ και προχτές πήραμε και την πρώτη χοριακη 53,7. σήμερα επανέλαβα τη χοριακη και έχει ανέβει 88,9..εγώ έχω αρχίσει και ανησυχώ.. ενώ ο γιατρός μου είπε απλά να επαναλάβω τη Δευτέρα.. και ότι δεν χρειάζεται ανησυχία από τη στιγμή που δείχνει ότι προχωράει.. έχει κάποια κάτι παρόμοιο...ειλικρινά θα σκάσω ως την Δευτέρα κορίτσια.. 

Υπομονή και θετική σκέψη. Αυξάνεται και εύχομαι να πάρει τα επάνω του ακόμα περισσότερο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Υπομονή και θετική σκέψη. Αυξάνεται και εύχομαι να πάρει τα επάνω του ακόμα περισσότερο.

σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.ειναι τα μόνα που μπορώ να κάνω τώρα από τη μεριά μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Maria 80 A είπε:

σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. και ειλικρινά μου δίνεις πολύ κουράγιο.. προσπαθώ να πιαστώ από οτιδήποτε θετικό...με χει κατακλύσει ο φόβος η αλήθεια είναι.. 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, έκανες τη χοριακη και σχετικά νωρίς και είσαι μέσα στα όρια, λίγο υπομονή και θετική σκέψη θέλουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ioli90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και ό,τι ονειρεύεστε να πραγματοποιηθεί!Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε είτε προσωπική εμπειρία είτε να έχετε ακουστά περίπτωση πρώην καρκινοπαθούς να κατάφερε να βρει στη βιοψία όρχεων σπερματοζωάρια και να επιτεύχθηκε εγκυμοσύνη.Για να σας προλάβω ο άντρας μου πριν από τις χημειοθεραπείες και τη μεταμόσχευση είχε κρυοσυντηρήσει υγιές σπέρμα αλλά καταστράφηκε απο λάθος της κλινικής οπότε τώρα θα κάνουμε βιοψία με την ελπίδα να βρεθούν μιας και στο δείγμα βγάζει ελάχιστα.

Καλησπέρα κοριτσι μου!Ναι, ξέρω περίπτωση ζευγαριού που κράτησαν 3 φυαλιδια με ένα χειρουργείο του συζύγου. Χρησιμοποιούν 1 κάθε φορά. Περιμένει αποτέλεσμα σε λίγες ημέρες. Το αποτέλεσμα όμως εξαρτάται και από τη γυναίκα οπότε το σημαντικό είναι ότι έτσι προχωράτε κανονικά! Καλή επιτυχία να έχετε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, Eternity said:

Για όσα κορίτσια έχουν Instagram, μόλις ανακάλυψα μια διατροφολόγο με ειδίκευση στη γονιμότητα αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δώσω link... 

Στείλε μου αν μπορείς. Αν και μόλις εχτές είχα 1ο ραντεβού με μία και έμεινα αρκετά ευχαριστημένη. Αλλά ας την δω και αυτήν που λες


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

Μα δεν ηταν η ένσταση μου στο να βρει τον λόγο που παθαίνει τις εξωμήτριες, φυσικά και πρεπει να τον βρει. Αυτο ηταν το πρώτο πράγμα που την ρώτησα κιόλας. Αλλά πριν καν μας πει αν γνωρίζει τον λόγο και αν εχει κάνει κατι γι αυτο την συμβουλεύουμε να αφήσει την εξωσωματική και να προσπαθήσει μόνη της; Ειναι δυνατόν; Εντάξει, έχουμε καεί όλες λίγο πολύ από γιατρούς αλλά μην τους βγάλουμε και ολους άκυρους με την μία. Αντί να βοηθάμε στο τελος θα προβληματίζουμε ακομα περισσότερο τις κοπέλες. 
Τώρα για το Ελενας φυσικά δεν διαφωνώ σε αυτά που λες. Εχω στείλει φίλες μου, έχω συμβουλέψει κοπέλες να πάνε, έχω πάει και η ιδια 2 φορές. Απλώς στην συγκεκριμένη περίπτωση φαίνεται ενα ξεκάθαρο πρόβλημα το οποίο δεν εχει να κάνει με ανοσολογικά. Σε καμία περίπτωση δεν ηταν εκει ο ενδοιασμός μου πάντως  

 

'Σώπα καλέ, πες τους που η λύση είναι η εξωσωματική! Για να ξαναέχεις τα ίδια;

Σου το έγραψαν και άλλες, Must μία επίσκεψη στην κα. Οικονομοπούλου στο τμ. αποβολών του Έλενα και όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Άφησε κατά μέρος τις εξωσωματικές και πήγαινε να βρεις την αιτία όσων έχεις περάσει. Εύχομαι η επόμενη εγκυμοσύνη να σου χαρίσει το παιδάκι σου!'

Ειλικρινά πες μου στο παραπάνω πού βλέπεις να της λέω να προσπαθήσει φυσικά. Μάλλον μιλάμε διαφορετική γλώσσα. Η πρόταση 'Άφησε κατά μέρος τις εξωσωματικές και πήγαινε να βρεις την αιτία όσων έχεις περάσει' σημαίνει: άφησε στην άκρη αυτό που σου είπαν για εξωσωματική και βρες την αιτία και χωρίς να το γράψω εννοούσα ότι το επόμενο βήμα θα προκύψει από τη διερεύνηση, δηλαδή αν χρειάζεται ή όχι εξωσωματική.

Κορίτσια, εγώ αποχωρώ, διότι μέλος του φόρουμ μου έκανε αναφορά ότι συστήνω ιδιώτες (!) και μου ήρθε μήνυμα από το διαχειριστή. Όποια θέλει, μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλες!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Για όσα κορίτσια έχουν Instagram, μόλις ανακάλυψα μια διατροφολόγο με ειδίκευση στη γονιμότητα αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δώσω link... 

Κι εγώ θα το ήθελα σε προσωπικό μήνυμα.

Καλημέρα!!!!!

πρίν από 24 λεπτά , Troia είπε:

'Σώπα καλέ, πες τους που η λύση είναι η εξωσωματική! Για να ξαναέχεις τα ίδια;

Σου το έγραψαν και άλλες, Must μία επίσκεψη στην κα. Οικονομοπούλου στο τμ. αποβολών του Έλενα και όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Άφησε κατά μέρος τις εξωσωματικές και πήγαινε να βρεις την αιτία όσων έχεις περάσει. Εύχομαι η επόμενη εγκυμοσύνη να σου χαρίσει το παιδάκι σου!'

Ειλικρινά πες μου στο παραπάνω πού βλέπεις να της λέω να προσπαθήσει φυσικά. Μάλλον μιλάμε διαφορετική γλώσσα. Η πρόταση 'Άφησε κατά μέρος τις εξωσωματικές και πήγαινε να βρεις την αιτία όσων έχεις περάσει' σημαίνει: άφησε στην άκρη αυτό που σου είπαν για εξωσωματική και βρες την αιτία και χωρίς να το γράψω εννοούσα ότι το επόμενο βήμα θα προκύψει από τη διερεύνηση, δηλαδή αν χρειάζεσαι ή όχι εξωσωματική.

Κορίτσια, εγώ αποχωρώ, διότι μέλος του φόρουμ μου έκανε αναφορά ότι συστήνω ιδιώτες (!) και μου ήρθε μήνυμα από το διαχειριστή. Όποια θέλει, μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλες!

Και γιατί αποχωρεις; σου το επέβαλαν από την διαχειριση; δε νομιζω.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Troia είπε:

'Σώπα καλέ, πες τους που η λύση είναι η εξωσωματική! Για να ξαναέχεις τα ίδια;

Σου το έγραψαν και άλλες, Must μία επίσκεψη στην κα. Οικονομοπούλου στο τμ. αποβολών του Έλενα και όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Άφησε κατά μέρος τις εξωσωματικές και πήγαινε να βρεις την αιτία όσων έχεις περάσει. Εύχομαι η επόμενη εγκυμοσύνη να σου χαρίσει το παιδάκι σου!'

Ειλικρινά πες μου στο παραπάνω πού βλέπεις να της λέω να προσπαθήσει φυσικά. Μάλλον μιλάμε διαφορετική γλώσσα. Η πρόταση 'Άφησε κατά μέρος τις εξωσωματικές και πήγαινε να βρεις την αιτία όσων έχεις περάσει' σημαίνει: άφησε στην άκρη αυτό που σου είπαν για εξωσωματική και βρες την αιτία και χωρίς να το γράψω εννοούσα ότι το επόμενο βήμα θα προκύψει από τη διερεύνηση, δηλαδή αν χρειάζεται ή όχι εξωσωματική.

Κορίτσια, εγώ αποχωρώ, διότι μέλος του φόρουμ μου έκανε αναφορά ότι συστήνω ιδιώτες (!) και μου ήρθε μήνυμα από το διαχειριστή. Όποια θέλει, μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλες!

Καλημέρα κορίτσι μου, 

Δεν χρειάζεται να αποχωρήσεις,  έχεις πάντα έναν ευγενικο τρόπο έχεις βοηθήσει τόσα άτομα είτε εδώ δημόσια είτε σε μηνύματα,  επειδή βρέθηκε άτομο να κάνει μια αναφορά που δεν στέκει πουθενά!

Πολλά κορίτσια χαίρονται με τα μηνύματα σου και πρέπει να μείνεις ! 

Λυπάμαι που εδω μέσα υπάρχουν άτομα που δεν βλέπουν την ουσία και κολλάνε σε πράγματα ανούσια!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Για όσα κορίτσια έχουν Instagram, μόλις ανακάλυψα μια διατροφολόγο με ειδίκευση στη γονιμότητα αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δώσω link... 

Καλημέρα ! θα ήθελα κι εγω να μου πεις.....ευχαριστώ!!

πρίν από 53 λεπτά , Troia είπε:

'Σώπα καλέ, πες τους που η λύση είναι η εξωσωματική! Για να ξαναέχεις τα ίδια;

Σου το έγραψαν και άλλες, Must μία επίσκεψη στην κα. Οικονομοπούλου στο τμ. αποβολών του Έλενα και όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Άφησε κατά μέρος τις εξωσωματικές και πήγαινε να βρεις την αιτία όσων έχεις περάσει. Εύχομαι η επόμενη εγκυμοσύνη να σου χαρίσει το παιδάκι σου!'

Ειλικρινά πες μου στο παραπάνω πού βλέπεις να της λέω να προσπαθήσει φυσικά. Μάλλον μιλάμε διαφορετική γλώσσα. Η πρόταση 'Άφησε κατά μέρος τις εξωσωματικές και πήγαινε να βρεις την αιτία όσων έχεις περάσει' σημαίνει: άφησε στην άκρη αυτό που σου είπαν για εξωσωματική και βρες την αιτία και χωρίς να το γράψω εννοούσα ότι το επόμενο βήμα θα προκύψει από τη διερεύνηση, δηλαδή αν χρειάζεται ή όχι εξωσωματική.

Κορίτσια, εγώ αποχωρώ, διότι μέλος του φόρουμ μου έκανε αναφορά ότι συστήνω ιδιώτες (!) και μου ήρθε μήνυμα από το διαχειριστή. Όποια θέλει, μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλες!

Μα όλες μας κατά καιρούς αναφέρουμε ονόματα. Η @Troia έχει βοηθησει πολλά κορίτσια στο φορουμ με τις πληροφορίες της. Το ακούει η διαχείριση παρακαλώ?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...