Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια ❤

Η χοριακη της φίλης μου σήμερα 229 από την πρώτη που ήταν 62 , πιστεύω προχωραει δυναμικά το εμβρυακι της , τι λέτε; 

Ένα όμορφο σκ σ όλες 😍

 

 

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 10 λεπτά , Anniee είπε:

Γειά σας κορίτσια ❤

Η χοριακη της φίλης μου σήμερα 229 από την πρώτη που ήταν 62 , πιστεύω προχωραει δυναμικά το εμβρυακι της , τι λέτε; 

Ένα όμορφο σκ σ όλες 😍

 

 

Κανονικότατα!!! ❣️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

Άστα τα ίδια ,υπήρχε μέρα που με κοίταζαν στη δουλειά και απόρησαν ,έβγαζα το ένα έπινα το άλλο !!!! Αχαχχα έχε χάρη πήγα τους να τους πω αλλά τι να καταλάβετε και εσείς τωρα🥰

@Eternity την Ε την είχα ξεχάσει έχεις δικιο ,επίσης κάνει καλό σε δέρμα και μαλλιά!

Εγω αυτή τη φορά να πω την αλήθεια μου δε την πήρα. Αλλά θα την ξεκινήσω άμεσα! Νιώθω ότι κολλάνε στο φαρυγγα τόσα χάπια που παίρνω! Ασε που κάποια είναι και μεγάλα! Τη βιταμίνη D ευτυχώς την παίρνω σε υγρή μορφή. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Eternity είπε:

Εγω αυτή τη φορά να πω την αλήθεια μου δε την πήρα. Αλλά θα την ξεκινήσω άμεσα! Νιώθω ότι κολλάνε στο φαρυγγα τόσα χάπια που παίρνω! Ασε που κάποια είναι και μεγάλα! Τη βιταμίνη D ευτυχώς την παίρνω σε υγρή μορφή. 

Καλά παίρνω πιο πολλά και από τη γιαγιά μου που είναι 85 χρόνων.

DEHA, q10, B12, D, E, zinc και filicine. 
Glocophage x 2

Όταν μου τα έφερε ο κουριερ γελούσε! 

Πάντως από μαλλί, νύχια και δέρμα παράπονο δεν εχω! Για ωάρια τώρα τι να πω δε ξέρω ακόμη! 
Το παιδι πάντως σιγουρα θα έχει λαμπερό δέρμα και μαλλιά! Ελπιζω να κανω κοριτσάκι  😜

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 9
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Anniee είπε:

Γειά σας κορίτσια ❤

Η χοριακη της φίλης μου σήμερα 229 από την πρώτη που ήταν 62 , πιστεύω προχωραει δυναμικά το εμβρυακι της , τι λέτε; 

Ένα όμορφο σκ σ όλες 😍

 

 

Σούπερ η αύξηση!! Με το καλό να πάνε όλα υπέροχα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες! Καλή Κυριακή, παγωμένη.

Τα φεμάρα θα πάρω πρώτη φορά να τα δοκιμάσουμε κι αυτά…τα παίρνατε, όσες κάνατε τροποποιημένο, συγκεκριμένη ώρα πρωί βράδυ; Ποτέ δεν το πετυχαίνω αυτό με τις ώρες. Ακόμη και στις αντιβιώσεις…

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Visit a vis είπε:

Καλημέρα σε όλες! Καλή Κυριακή, παγωμένη.

Τα φεμάρα θα πάρω πρώτη φορά να τα δοκιμάσουμε κι αυτά…τα παίρνατε, όσες κάνατε τροποποιημένο, συγκεκριμένη ώρα πρωί βράδυ; Ποτέ δεν το πετυχαίνω αυτό με τις ώρες. Ακόμη και στις αντιβιώσεις…

 

Καλημέρα και καλή Κυριακή ❄️❄️❄️

ναι συγκεκριμένη ώρα βάζε ξυπνητήρι , για μισή ώρα πίσω μπια δεν έγινε κάτι , 🆘 Εμενα μου έκαναν τρομερές ημικρανίες , Ελπιζω να μην σε επηρεάσουν καθόλου ! Καλή αρχή !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Visit a vis said:

Καλημέρα σε όλες! Καλή Κυριακή, παγωμένη.

Τα φεμάρα θα πάρω πρώτη φορά να τα δοκιμάσουμε κι αυτά…τα παίρνατε, όσες κάνατε τροποποιημένο, συγκεκριμένη ώρα πρωί βράδυ; Ποτέ δεν το πετυχαίνω αυτό με τις ώρες. Ακόμη και στις αντιβιώσεις…

 

Ναι, βάλε ξυπνητήρι καλού κακού. Και να καθυστερήσεις βέβαια δεν έγινε κάτι. Μια φορά είχα ξεχάσει και εντελώς να το πάρω αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Καλό όμως είναι να κρατήσεις μια σταθερή ώρα. Εμένα δεν μου έκαναν καθόλου ημικρανίες πάντως όπως λεει η @silvy22. Το μονο που είχα ήταν εφίδρωση στον ύπνο. Ελπίζω κι εσύ να είσαι ok. Καλή αρχή!

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλά παίρνω πιο πολλά και από τη γιαγιά μου που είναι 85 χρόνων.

DEHA, q10, B12, D, E, zinc και filicine. 
Glocophage x 2

Όταν μου τα έφερε ο κουριερ γελούσε! 

Πάντως από μαλλί, νύχια και δέρμα παράπονο δεν εχω! Για ωάρια τώρα τι να πω δε ξέρω ακόμη! 
Το παιδι πάντως σιγουρα θα έχει λαμπερό δέρμα και μαλλιά! Ελπιζω να κανω κοριτσάκι  😜

 

 

Καλημέρα και από εμένα,

εύχομαι ένα τυχερό 2023 για όλες μας. Θέλω να ρωτήσω αυτό που γραψατε αρκετές κοπέλες για τα glucophage. Επειδή πρωτη φορά το άκουσα. Είναι δλδ αυτό το φάρμακο για τον διαβήτη ή κάποιο άλλο; Βοηθάει όταν έχεις ΣΠΩ ή γενικά; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. 
 

κ εγω έχω να καταθέσω πως αυτά που νομίζω ότι με βοήθησαν ήταν το Q10 κ η λυγαριά, D είχα υψηλή. Δεν έχω δει ακόμα εγκυμοσύνη αλλα νομίζω, αυτα τα δυο που τα έπαιρνα σταθερά πριν τις ωοληψιες πέρυσι που έκανα φυσικούς  πάντα έβρισκαν ωάριο που γονιμοποιούταν. Κ ο πρώτος γιατρός που ειχα πάει μου είδε πει πως έχω κακή ποιότητα ωαρίων…
 

 

Link to comment
Share on other sites

@kateriiina25@silvy22 σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Ελπίζω να μη με επηρεάσουν. Ήδη έχω ζαλάδες ώρες ώρες από τις αντιβιώσεις, αυτό μου λείπει να με πιάσει κι η νέα ουσία!!! 

Ας ελπίσουμε ότι θα φέρει αποτέλεσμα. Κάτι θα δουλέψει και σε εμένα, δεν μπορεί! Έχω αποφασίσει ότι θέλω και προεμφυτευτικό τρομάρα μου!!! Σε ανύπαρκτα έμβρυα...χαχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 4/2/2023 at 12:15 ΠΜ, Eternity είπε:

Ναι, το felicine, το κίτρινο. Γενικά παίρνω 1 την ημέρα. Γενικά πρέπει να το παίρνουμε καθημερινά ειδικά μετά την εμβρυομεταφορα. Το τρίμηνο με τετράμηνο ανάμεσα στις διεγερσεις, απλά μπορει να είμαι πολύ πιο χαλαρή, 2-3 φορές την εβδομάδα από τη στιγμή όμως που έχω ελεγχθεί ότι η τιμή που έχω είναι καλη. Κάνε έναν έλεγχο αρχικά 

Αυτό για το filicine δε το ήξερα η αλήθεια , εγώ όταν βγήκε θετικό το τεστ στην έμβρυομεταφορα τότε και μίλησα με τον εδώ γυναικολόγο μου ,τον ρώτησα να ξεκινήσω και μου είπε όχι εντάξει ακόμα μη τρελενεσαι και αγχώνεσαι τόσα περνεις . Και η αλήθεια είναι μου έκανε εντύπωση γιατί ξέρω ότι από την αρχή πρέπει . 

Στις εξετάσεις που έκανα μετά με την Οικονομοπούλου βρέθηκε αυξημένη ομοκυστεΐνη έτσι μου είπε το οποίο διορθώνεται με filicine. Βέβαια μου είπε ότι δε πιστεύω ότι αυτό φταίει αλλά τώρα και εγώ περνώ της pregnacare που έχουν μέσα τη ρώτησα και μου είπε σε καλύπτει αυτό που έχει . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SofiDim said:

Καλημέρα και από εμένα,

εύχομαι ένα τυχερό 2023 για όλες μας. Θέλω να ρωτήσω αυτό που γραψατε αρκετές κοπέλες για τα glucophage. Επειδή πρωτη φορά το άκουσα. Είναι δλδ αυτό το φάρμακο για τον διαβήτη ή κάποιο άλλο; Βοηθάει όταν έχεις ΣΠΩ ή γενικά; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. 
 

κ εγω έχω να καταθέσω πως αυτά που νομίζω ότι με βοήθησαν ήταν το Q10 κ η λυγαριά, D είχα υψηλή. Δεν έχω δει ακόμα εγκυμοσύνη αλλα νομίζω, αυτα τα δυο που τα έπαιρνα σταθερά πριν τις ωοληψιες πέρυσι που έκανα φυσικούς  πάντα έβρισκαν ωάριο που γονιμοποιούταν. Κ ο πρώτος γιατρός που ειχα πάει μου είδε πει πως έχω κακή ποιότητα ωαρίων…
 

 

Το Glucophage ειναι πράγματι αυτό για τον διαβήτη αλλά το δίνουν και αν έχεις αντίσταση στην ινσουλίνη ή γενικά παθολογική καμπύλη. Εμένα πχ μου το έδωσαν επειδή εχω υπογλυκαιμίες στις 2 ωρες μετά την γλυκόζη. Δεν είναι για όλους πάντως. Αν δεν το χρειάζεσαι δεν θα σου κάνει τίποτα. 
Λυγαριά έπαιρνα κι εγώ κάποτε και με είχε βοηθήσει με την περίοδο μου. Εχω διαβάσει πολλές κοπέλες που τις βοήθησε με τα κυστικά ωάρια από τον πρώτο κιόλας μήνα που το πήραν. Και ότι ρίχνει και την τιμή της FSH επίσης 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα!

ειμαι σήμερα 13 μέρες μετά την ετ εμβρύων 3 ημερών. Εκανα το πρωι ένα τεστ κ ήταν αρνητικό. Εντωμεταξύ το στήθος μου είναι παρά πολύ πρησμένο, έχω σταθερή θερμοκρασία 37 κ πονάκια περιόδου.

αχ τι μας κάνουν τα συμπτώματα κ το μυαλό μας….

Θα κάνω αύριο χοριακη αλλά είμαι σίγουρη για το αποτέλεσμα. 
 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Kate33 είπε:

Κορίτσια καλημερα!

ειμαι σήμερα 13 μέρες μετά την ετ εμβρύων 3 ημερών. Εκανα το πρωι ένα τεστ κ ήταν αρνητικό. Εντωμεταξύ το στήθος μου είναι παρά πολύ πρησμένο, έχω σταθερή θερμοκρασία 37 κ πονάκια περιόδου.

αχ τι μας κάνουν τα συμπτώματα κ το μυαλό μας….

Θα κάνω αύριο χοριακη αλλά είμαι σίγουρη για το αποτέλεσμα. 
 

Αυτή η αβεβαιότητα σπάει νεύρα. Όλα μοιάζουν και με της περιόδου. Μακάρι να μας έχεις θετικά νέα!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Visit a vis είπε:

Αυτή η αβεβαιότητα σπάει νεύρα. Όλα μοιάζουν και με της περιόδου. Μακάρι να μας έχεις θετικά νέα!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν νομίζω.

προφανώς τα δημιουργούν κ τα χάπια τα συμπτώματα γιατί το στήθος μου δεν ήταν ποτέ ξανά έτσι.

κανω φυσικούς κ έχω αλλά δυο έμβρυα στοκ. Άραγε μπορώ να κάνω ετ το επόμενο μήνα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...