Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Kate33 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν νομίζω.

προφανώς τα δημιουργούν κ τα χάπια τα συμπτώματα γιατί το στήθος μου δεν ήταν ποτέ ξανά έτσι.

κανω φυσικούς κ έχω αλλά δυο έμβρυα στοκ. Άραγε μπορώ να κάνω ετ το επόμενο μήνα;

Ο λυπαμαι , θα δείξει αύριο , βεβαια και μπορείς να κανείς στο επόμενο περίμενε να δούμε τη χοριακη λίγο υπομονη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

22 minutes ago, Neverstop said:

 Καλημέρα! Αυτές τις δημοσιεύσεις με τα κινέζικα που έρχονται από χθες σωρηδόν τις βλέπετε κι εσείς? @CoffeeMakerτι φάση? 

Εμένα τον τελευταίο καιρό δεν μου δείχνει καθόλου διαφημίσεις 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εμένα τον τελευταίο καιρό δεν μου δείχνει καθόλου διαφημίσεις 

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/24392-dp미아오피『dalpocha10com』미아오피-미아건마/

 

Αυτό εννοώ, όχι διαφημίσεις.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Το Glucophage ειναι πράγματι αυτό για τον διαβήτη αλλά το δίνουν και αν έχεις αντίσταση στην ινσουλίνη ή γενικά παθολογική καμπύλη. Εμένα πχ μου το έδωσαν επειδή εχω υπογλυκαιμίες στις 2 ωρες μετά την γλυκόζη. Δεν είναι για όλους πάντως. Αν δεν το χρειάζεσαι δεν θα σου κάνει τίποτα. 
Λυγαριά έπαιρνα κι εγώ κάποτε και με είχε βοηθήσει με την περίοδο μου. Εχω διαβάσει πολλές κοπέλες που τις βοήθησε με τα κυστικά ωάρια από τον πρώτο κιόλας μήνα που το πήραν. Και ότι ρίχνει και την τιμή της FSH επίσης 

Καλημέρα κοριτσι! 
Εχεια παραπάνω πληροφορίες για λυγαριά; Κάπου είχα διαβάσει ότι βοηθάει με την προγεστερονη, κατα συνέπεια καλύτερες πιθανότητες για φυσική σύλληψη, δεν είχα βρει κάτι για ποιότητα ωαρίων. 
Αν όμως βοηθάει με κυστικα και FSH  να την πάρουμε και αυτή! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 minutes ago, Neverstop said:

Ααα δεν το είχα δει

21 minutes ago, Chris_V said:

Καλημέρα κοριτσι! 
Εχεια παραπάνω πληροφορίες για λυγαριά; Κάπου είχα διαβάσει ότι βοηθάει με την προγεστερονη, κατα συνέπεια καλύτερες πιθανότητες για φυσική σύλληψη, δεν είχα βρει κάτι για ποιότητα ωαρίων. 
Αν όμως βοηθάει με κυστικα και FSH  να την πάρουμε και αυτή! 

Καλημέρα. Σου παραθέτω copy paste τις ιδιότητες αλλά ανεξάρτητα με αυτό έχω διαβάσει εμπειρίες γυναικών που είδαν την FSH τους να μειώνεται, άλλες με ΣΠΩ να τους έρχεται η περίοδος και άλλες που είχαν συνέχεια κυστικά τους σταμάτησαν. 

Διεγείρει την υπόφυση και συμβάλλει στην παραγωγή και την ισορροπία των ορμονών. Η λυγαριά συμβάλλει στην αντιμετώπιση της δυσμηνόρροιας, της αμηνόρροιας, ρυθμίζει τη διάρκεια του εμμηνορροϊκού κύκλου όταν αυτός είναι πολύ βραχύς, παρέχει ανακούφιση από τη δυσμηνόρροια και αυξάνει την αναλογία των οιστρογόνων έναντι της προγεστερόνης, εξισορροπώντας τις υπερβολικές τιμές των οιστρογόνων. 

Δεν πρέπει όμως να χορηγείται παράλληλα με άλλες ορμόνες 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Κορίτσια καλημερα!

ειμαι σήμερα 13 μέρες μετά την ετ εμβρύων 3 ημερών. Εκανα το πρωι ένα τεστ κ ήταν αρνητικό. Εντωμεταξύ το στήθος μου είναι παρά πολύ πρησμένο, έχω σταθερή θερμοκρασία 37 κ πονάκια περιόδου.

αχ τι μας κάνουν τα συμπτώματα κ το μυαλό μας….

Θα κάνω αύριο χοριακη αλλά είμαι σίγουρη για το αποτέλεσμα. 
 

Περίμενε να δεις και τη χοριακη καμία φορά αργεί ν ανέβει! Καλή επιτυχία εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Αυτό για το filicine δε το ήξερα η αλήθεια , εγώ όταν βγήκε θετικό το τεστ στην έμβρυομεταφορα τότε και μίλησα με τον εδώ γυναικολόγο μου ,τον ρώτησα να ξεκινήσω και μου είπε όχι εντάξει ακόμα μη τρελενεσαι και αγχώνεσαι τόσα περνεις . Και η αλήθεια είναι μου έκανε εντύπωση γιατί ξέρω ότι από την αρχή πρέπει . 

Στις εξετάσεις που έκανα μετά με την Οικονομοπούλου βρέθηκε αυξημένη ομοκυστεΐνη έτσι μου είπε το οποίο διορθώνεται με filicine. Βέβαια μου είπε ότι δε πιστεύω ότι αυτό φταίει αλλά τώρα και εγώ περνώ της pregnacare που έχουν μέσα τη ρώτησα και μου είπε σε καλύπτει αυτό που έχει . 

@Ria_ εμένα με συμβούλεψαν από την πρώτη μέρα που βγήκε το θετικό τεστ να τα ξεκινήσω. Επιπλέον, όταν προσπαθούσαμε στην αρχή με φυσικό τρόπο ο τότε γυναικολόγος μου το είχε δώσει από την αρχή καθώς βελτιώνει την ποιότητα και την ωρίμανση του ωοθηλακίου μαζί με την βιταμίνη Ε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

@Ria_ εμένα με συμβούλεψαν από την πρώτη μέρα που βγήκε το θετικό τεστ να τα ξεκινήσω. Επιπλέον, όταν προσπαθούσαμε στην αρχή με φυσικό τρόπο ο τότε γυναικολόγος μου το είχε δώσει από την αρχή καθώς βελτιώνει την ποιότητα και την ωρίμανση του ωοθηλακίου μαζί με την βιταμίνη Ε. 

Α μάλιστα κατάλαβα ,δε ξέρω τι να πω ίσως και εγώ βλακεία που δεν επερνά από μόνη μου . Δεν λέω ότι φταίει αυτό τώρα αλλά κατάλαβες ποτέ δε ξέρεις μπορεί και απλά να έτυχε απλά περνάνε όλα από το μυαλό . 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate33 είπε:

Κορίτσια καλημερα!

ειμαι σήμερα 13 μέρες μετά την ετ εμβρύων 3 ημερών. Εκανα το πρωι ένα τεστ κ ήταν αρνητικό. Εντωμεταξύ το στήθος μου είναι παρά πολύ πρησμένο, έχω σταθερή θερμοκρασία 37 κ πονάκια περιόδου.

αχ τι μας κάνουν τα συμπτώματα κ το μυαλό μας….

Θα κάνω αύριο χοριακη αλλά είμαι σίγουρη για το αποτέλεσμα. 
 

Να μην εμπιστεύεσαι τα τεστ ούρων, καλύτερα να πας αύριο να κάνεις την χοριακή για να έχεις ξεκάθαρα αποτελέσματα. Εγώ την ίδια μέρα που έκανα χοριακή και βγήκε θετική, το τεστ ούρων ήταν αρνητικό. Είχα πει στην κοπέλα που μου πήρε το αίμα ότι δεν περιμένω κάτι θετικό, μετά από μερικές ώρες δεν πίστευα στα μάτια μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Neverstop είπε:

κι εμένα τα βγάζει, αν κάνω ανανέωση της σελίδας, στρώνει.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EvgeniaCher είπε:

@Ria_ εμένα με συμβούλεψαν από την πρώτη μέρα που βγήκε το θετικό τεστ να τα ξεκινήσω. Επιπλέον, όταν προσπαθούσαμε στην αρχή με φυσικό τρόπο ο τότε γυναικολόγος μου το είχε δώσει από την αρχή καθώς βελτιώνει την ποιότητα και την ωρίμανση του ωοθηλακίου μαζί με την βιταμίνη Ε. 

Επίσημα με την εμβρυομεταφορα τα είχα ξεκινήσει και εγώ. 
Ο γυναικολόγος μου ο απλός τα συστήνει 3-4 μήνες πριν την εγκυμοσύνη. Γενικά τα δίνουν για το νευρικό σύστημα του εμβρύου. 
Υπαρχει όμως σε όλα τα συμπληρώματα που παίρνουμε πριν τη σύλληψη. 
Δεν εχω ιδέα αν επηρεάζει η έλλειψη σε αποβολές. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EvgeniaCher είπε:

Να μην εμπιστεύεσαι τα τεστ ούρων, καλύτερα να πας αύριο να κάνεις την χοριακή για να έχεις ξεκάθαρα αποτελέσματα. Εγώ την ίδια μέρα που έκανα χοριακή και βγήκε θετική, το τεστ ούρων ήταν αρνητικό. Είχα πει στην κοπέλα που μου πήρε το αίμα ότι δεν περιμένω κάτι θετικό, μετά από μερικές ώρες δεν πίστευα στα μάτια μου. Σου εύχομαι τα καλύτερα!!

Ευχαριστώ κορίτσια για την στήριξη. Μακάρι να υπάρξει αντίστοιχο plot twist κ για εμένα!

ειχες κάνει με πρωινά ουρά;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate33 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για την στήριξη. Μακάρι να υπάρξει αντίστοιχο plot twist κ για εμένα!

ειχες κάνει με πρωινά ουρά;

Δεν ήταν με τα πρωινά ούρα, αλλά είχαν περάσει πάνω από 2 ώρες όπου δεν είχα λάβει νερό και η ευαισθησία του τεστ ήταν 10 μονάδες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...