Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπέρα…ομολογώ ότι δεν συμμετέχω ενεργά στις συζητήσεις αλλά μέσα από δω έμαθα πολλά…βρήκα άτομα να με καταλαβαίνουν κ να μοιράζομαι τις ανησυχίες μου…για αυτό και σας ευχαριστω!! Εύχομαι οι στόχοι και τα όνειρα όλων μας να γίνουν σύντομα πραγματικότητα!

σημερα είχα τον τελευταίο υπέρηχο,όπου περίμεναμε να δούμε αν πάχυνε τελικά το ενδομήτριο….το οποίο αντιστέκεται σθεναρά! Καμία αλλαγή…παρόλο που αυξήσαμε σε 5 τα cyclacur τος τελευταίες 2 μέρες!οποτε δεν θα προχωρήσουμε σε ετ αυτή τη φορά… από τι επηρεάζεται βρε κοριτσια κ δεν παχαίνει;;;θέλω να πω…τι άλλαξε από την προηγούμενη φορά;κάθε μήνα έτσι θα είναι κ θα ψάχνουμε τον ένα μήνα που θα το παχύνουμε;η τυχαίνει από κύκλο σε κύκλο;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 46 λεπτά , Troia είπε:

Όλα καλά, δεν έγινε τίποτα. Στείλε μου όποτε θέλεις προσωπικό μήνυμα και το κανονίζουμε

 

 

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, χαίρομαι που έχω βοηθήσει κόσμο και είμαι εδώ για όποια κοπέλα χρειάζεται βοήθεια.🧡

Να είσαι καλά και υπάρχουν και άλλες εδώ ,όπως και εγώ που χρειαζόμαστε να σε ακούμε !!! Όπως είπαμε με το καλό το αδελφακι❤️ σύντομα και χωρίς κόπο❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , vasoula88 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα…ομολογώ ότι δεν συμμετέχω ενεργά στις συζητήσεις αλλά μέσα από δω έμαθα πολλά…βρήκα άτομα να με καταλαβαίνουν κ να μοιράζομαι τις ανησυχίες μου…για αυτό και σας ευχαριστω!! Εύχομαι οι στόχοι και τα όνειρα όλων μας να γίνουν σύντομα πραγματικότητα!

σημερα είχα τον τελευταίο υπέρηχο,όπου περίμεναμε να δούμε αν πάχυνε τελικά το ενδομήτριο….το οποίο αντιστέκεται σθεναρά! Καμία αλλαγή…παρόλο που αυξήσαμε σε 5 τα cyclacur τος τελευταίες 2 μέρες!οποτε δεν θα προχωρήσουμε σε ετ αυτή τη φορά… από τι επηρεάζεται βρε κοριτσια κ δεν παχαίνει;;;θέλω να πω…τι άλλαξε από την προηγούμενη φορά;κάθε μήνα έτσι θα είναι κ θα ψάχνουμε τον ένα μήνα που θα το παχύνουμε;η τυχαίνει από κύκλο σε κύκλο;;

Είναι απογοήτευση να ακυρώνεται η ετ αλλά το ενδομήτριο έχει να κάνει με τον κύκλο του κάθε μήνα. Αν γενικά δεν έχεις θέμα ήταν απλά ένας κακός μήνας, δεν σημαίνει ότι θα συμβεί και τον επόμενο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Σποράκι είπε:

Είναι απογοήτευση να ακυρώνεται η ετ αλλά το ενδομήτριο έχει να κάνει με τον κύκλο του κάθε μήνα. Αν γενικά δεν έχεις θέμα ήταν απλά ένας κακός μήνας, δεν σημαίνει ότι θα συμβεί και τον επόμενο!

Στην προηγούμενη προσπάθεια τον Νοέμβριο είχε φτάσει σχεδόν 11…οποτε μου είπε ότι ήταν θέμα κύκλου…τι να πω….τώρα τα μαθαίνω κ εγώ αυτά…ελπίζω όντως να έτυχε…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

46 minutes ago, vasoula88 said:

Κοριτσια καλησπέρα…ομολογώ ότι δεν συμμετέχω ενεργά στις συζητήσεις αλλά μέσα από δω έμαθα πολλά…βρήκα άτομα να με καταλαβαίνουν κ να μοιράζομαι τις ανησυχίες μου…για αυτό και σας ευχαριστω!! Εύχομαι οι στόχοι και τα όνειρα όλων μας να γίνουν σύντομα πραγματικότητα!

σημερα είχα τον τελευταίο υπέρηχο,όπου περίμεναμε να δούμε αν πάχυνε τελικά το ενδομήτριο….το οποίο αντιστέκεται σθεναρά! Καμία αλλαγή…παρόλο που αυξήσαμε σε 5 τα cyclacur τος τελευταίες 2 μέρες!οποτε δεν θα προχωρήσουμε σε ετ αυτή τη φορά… από τι επηρεάζεται βρε κοριτσια κ δεν παχαίνει;;;θέλω να πω…τι άλλαξε από την προηγούμενη φορά;κάθε μήνα έτσι θα είναι κ θα ψάχνουμε τον ένα μήνα που θα το παχύνουμε;η τυχαίνει από κύκλο σε κύκλο;;

Είναι σίγουρα και θέμα κύκλου. Ο επόμενος μπορεί να είναι πολύ καλύτερος και χωρίς να αλλάξεις τίποτα. Επειδή έχω κι εγώ θέμα με αυτό το ρημάδι το ενδομήτριο, ξερω οτι κάποιες φορές οφείλεται σε συμφυσεις στην μήτρα ή φλεγμονή. Έχεις κανει παλιότερα μήπως απόξεση;

13 minutes ago, vasoula88 said:

Στην προηγούμενη προσπάθεια τον Νοέμβριο είχε φτάσει σχεδόν 11…οποτε μου είπε ότι ήταν θέμα κύκλου…τι να πω….τώρα τα μαθαίνω κ εγώ αυτά…ελπίζω όντως να έτυχε…

Αν στον προηγούμενο ήταν 11 τοτε σίγουρα ήταν θέμα κύκλου

18 minutes ago, Angot said:

κορίτσια έχουμε και σελίδα στο insta πλέον;;; 

Μάλλον είχαμε απο καιρό και δεν το ξέραμε 😜

  • Χαχα 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι μέλος καιρό τωρα και διαβάζω ανελλιπώς τις ιστορίες και τα νεα όλων των κοριτσιων αν κ σπάνια παρεμβαίνω-ισως κάποια στιγμή μπω στη διαδικασία να σας διηγηθώ κ τη δική μου ιστορία.

Αισθάνθηκα όμως ότι πρέπει να γράψω κ εγώ με τη σειρά μου πόσο πολύ βοηθήθηκα, πόσες πολύτιμες συμβουλές πήρα και πόσο άνοιξαν τα μάτια μου γύρω από το θέμα εξωσωματική από αυτό εδώ το forum. Γιατί, όπως κ τόσες άλλες γυναίκες, όταν ξεκίνησε η περιπέτεια μου δεν ήξερα πού παν τα τέσσερα κ ακολουθούσα στα τυφλά ο,τι μου έλεγαν-χωρις αποτέλεσμα όπως έχετε καταλάβει.

Ωστόσο εδώ μεσα ανακάλυψα πως η εξωσωματική είναι ένα πολυπαραγοντικό ζήτημα που θέλει πολλή προσοχή και ψάξιμο. Πολύ ψάξιμο. Και πρέπει να πω ότι ήταν κυριως οι συμβουλές και οι αναλύσεις της @Troia που με κατηύθυναν και χάρη σ' αυτές κατάφερα να βελτιώσω πολλά πράγματα που αποτελούσαν extra εμπόδια στην προσπάθεια μου.

Γι' αυτό, πέρα από τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όλες και την ευχή να φέρει το 2023 σε καθεμία μας αυτό που θέλει, νομίζω ότι επιβάλλεται να της  εκφράσω κ εγώ δημόσια τις ευχαριστίες μου. Και να πω ότι αυτό που γίνεται εδώ μέσα από όλες σας είναι σπουδαίο κ πρέπει να συνεχιστεί με κάθε τρόπο.

Τα φιλιά μου, να είμαστε όλες δυνατές κ αισιόδοξες. Τα καλύτερα θα έρθουν♥️

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Είναι σίγουρα και θέμα κύκλου. Ο επόμενος μπορεί να είναι πολύ καλύτερος και χωρίς να αλλάξεις τίποτα. Επειδή έχω κι εγώ θέμα με αυτό το ρημάδι το ενδομήτριο, ξερω οτι κάποιες φορές οφείλεται σε συμφυσεις στην μήτρα ή φλεγμονή. Έχεις κανει παλιότερα μήπως απόξεση;

Αν στον προηγούμενο ήταν 11 τοτε σίγουρα ήταν θέμα κύκλου

Μάλλον είχαμε απο καιρό και δεν το ξέραμε 😜

χαχαχ ενθουσιάστηκα! λοιπόν εχω απορία , εκανα αίματος και η d ήταν 26 δλδ ένα τσικ λιγότερο από ότι θα έπρεπε ! ο γιατρός δεν μου είπε να πάρω κάτι , εγώ όμως πήρα ένα σκεύασμα με d ίσα να την φέρω στα ιδανικά επίπεδα! λέτε να κάνει κακό στη προετοιμασία για τη μεταφορά μου; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

χαχαχ ενθουσιάστηκα! λοιπόν εχω απορία , εκανα αίματος και η d ήταν 26 δλδ ένα τσικ λιγότερο από ότι θα έπρεπε ! ο γιατρός δεν μου είπε να πάρω κάτι , εγώ όμως πήρα ένα σκεύασμα με d ίσα να την φέρω στα ιδανικά επίπεδα! λέτε να κάνει κακό στη προετοιμασία για τη μεταφορά μου; 

Οχι καλε, δεν θα κανει κανενα κακό. Εγω παίρνω πάντα στις ετ μου και με την έγκριση του γιατρού φυσικά. Φαντάσου ειχα 40 και συνέχισα να παίρνω 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Οχι καλε, δεν θα κανει κανενα κακό. Εγω παίρνω πάντα στις ετ μου και με την έγκριση του γιατρού φυσικά. Φαντάσου ειχα 40 και συνέχισα να παίρνω 

Κατά την εμβρυομεταφορα (όχι στις ωοληψιες )πριν και κατά τη διάρκεια της ,παίρνεις βιταμίνες ,ποιες;εάν θες στείλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Maroxmarox said:

Κατά την εμβρυομεταφορα (όχι στις ωοληψιες )πριν και κατά τη διάρκεια της ,παίρνεις βιταμίνες ,ποιες;εάν θες στείλε μου πμ

Παίρνω πάντα Q10, D, C, Ω3, προβιοτικά και σίδηρο και μία στο τόσο πίνω κανέναν ηλεκτρολύτη, zinc και l-arginine. Μετά από την εμβρυομεταφορά κρατάω μόνο την D και τον σίδηρο  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Παίρνω πάντα Q10, D, C, Ω3, προβιοτικά και σίδηρο και μία στο τόσο πίνω κανέναν ηλεκτρολύτη, zinc και l-arginine. Μετά από την εμβρυομεταφορά κρατάω μόνο την D και τον σίδηρο  

Τα πίνεις σαν ξεχωριστές βιταμίνες ,πχ εγώ πίνω τα περισσότερα σε μια πολυβιταμινη και μετά την ετ τα κόβεις κατάλαβα, με οδηγία ενδοκρινολόγου σωστά; Εσύ θυμάμαι είχες πάει Έλενα στη Βεν ,καλά θυμάμαι; Ήταν υπέρ των βιταμινών σου είχε δώσει; Θυμάσαι; Θέλω να αλλάξω ενδοκρινολ ,οκ ξέρω για δύο καλούς αλλά με απίστευτα μακρυνα ραντεβού ...και επειγομαι βασικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Τα πίνεις σαν ξεχωριστές βιταμίνες ,πχ εγώ πίνω τα περισσότερα σε μια πολυβιταμινη και μετά την ετ τα κόβεις κατάλαβα, με οδηγία ενδοκρινολόγου σωστά; Εσύ θυμάμαι είχες πάει Έλενα στη Βεν ,καλά θυμάμαι; Ήταν υπέρ των βιταμινών σου είχε δώσει; Θυμάσαι; Θέλω να αλλάξω ενδοκρινολ ,οκ ξέρω για δύο καλούς αλλά με απίστευτα μακρυνα ραντεβού ...και επειγομαι βασικά 

Κοριτσια μου καλησπερα, είναι να ξεκινήσω σε κανένα μήνα την δευτερη μου προσπαθεια (αν ηρεμησω από τις γριπες που με τυρρανανε καιρό τώρα) εκτός από  d βιταμίνη, φαλλικό οξυ τι άλλο μπορουμε να παρουμε για να βελτιώσουμε τα αυγουλακια μας, γνωρίζει καμια σας κανένα μυστικό? 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου!Ναι, ξέρω περίπτωση ζευγαριού που κράτησαν 3 φυαλιδια με ένα χειρουργείο του συζύγου. Χρησιμοποιούν 1 κάθε φορά. Περιμένει αποτέλεσμα σε λίγες ημέρες. Το αποτέλεσμα όμως εξαρτάται και από τη γυναίκα οπότε το σημαντικό είναι ότι έτσι προχωράτε κανονικά! Καλή επιτυχία να έχετε! 

Φαντάζομαι εννοείς κράτησαν 3 φιαλίδια απο τη βιοψία;Εγω σήμερα ξεκιναω ενεσούλες και μπαίνουμε πια στην τελική ευθεία..Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Maroxmarox said:

Τα πίνεις σαν ξεχωριστές βιταμίνες ,πχ εγώ πίνω τα περισσότερα σε μια πολυβιταμινη και μετά την ετ τα κόβεις κατάλαβα, με οδηγία ενδοκρινολόγου σωστά; Εσύ θυμάμαι είχες πάει Έλενα στη Βεν ,καλά θυμάμαι; Ήταν υπέρ των βιταμινών σου είχε δώσει; Θυμάσαι; Θέλω να αλλάξω ενδοκρινολ ,οκ ξέρω για δύο καλούς αλλά με απίστευτα μακρυνα ραντεβού ...και επειγομαι βασικά 

Να είμαι ειλικρινής τα περισσότερα συμπληρώματα τα παίρνω ύστερα από δικές μου αναζητήσεις εκτός του σιδήρου, των προβιοτικών και της D που μου τα έχει δώσει ο γυναικολόγος μου. Από ενδοκρινολόγους που έχω πάει σε 2 στο Έλενας και σε μία ιδιωτικά δεν μου έχει δώσει κανείς τίποτα παρά μόνο glucophage η τελευταία. Το Q10 όπου και να διαβάσεις σε φορουμ και αρθρα εξωσωματικής όπως και στο it starts with the egg, βοηθάει τοσο στην προετοιμασια για ωοληψία όσο και για ετ καθώς μειώνει το οξειδωτικό στρες και δίνει ενέργεια στα κύτταρα. Την C και το zinc τα παίρνω για ενισχυση ανοσοποιητικού λόγω των αντιβιώσεων που έχω παρει και της κορτιζονης και την l-arginine για πάχυνση του ενδομητρίου.

12 minutes ago, Katrin85 said:

Κοριτσια μου καλησπερα, είναι να ξεκινήσω σε κανένα μήνα την δευτερη μου προσπαθεια (αν ηρεμησω από τις γριπες που με τυρρανανε καιρό τώρα) εκτός από  d βιταμίνη, φαλλικό οξυ τι άλλο μπορουμε να παρουμε για να βελτιώσουμε τα αυγουλακια μας, γνωρίζει καμια σας κανένα μυστικό? 

Όπως είπα και στο προηγούμενο μου μήνυμα, ένα συμπλήρωμα που βοηθάει πολύ στην βελτίωση των ωαρίων είναι το Q10


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...