Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

Κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη σας σε πόσες εβδομάδες νιώσατε το μωρό; Εγώ σήμερα συμπληρώνω την 19η εβδομάδα και δεν είμαι σίγουρη αν την έχω νιώσει ακόμα.Που και που έχω κάτι ενοχλήσεις σαν να σφίγγει ο μυς αλλά σχετικά ψηλά και δεν ξέρω αν είναι κίνηση του μωρού ή κάτι άλλο, όπως επίσης έχω σχεδόν κάθε μέρα γουργουρητα είτε έχω φάει είτε οχι που και παλι δεν ξέρω αν είναι από το έντερο.

Ευτυχώς αύριο έχω υπέρηχο γιατί έχω να πάω έναν μήνα και μια ανησυχία την έχω αν είναι όλα καλά .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 338
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, anast. είπε:

Κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσύνη σας σε πόσες εβδομάδες νιώσατε το μωρό; Εγώ σήμερα συμπληρώνω την 19η εβδομάδα και δεν είμαι σίγουρη αν την έχω νιώσει ακόμα.Που και που έχω κάτι ενοχλήσεις σαν να σφίγγει ο μυς αλλά σχετικά ψηλά και δεν ξέρω αν είναι κίνηση του μωρού ή κάτι άλλο, όπως επίσης έχω σχεδόν κάθε μέρα γουργουρητα είτε έχω φάει είτε οχι που και παλι δεν ξέρω αν είναι από το έντερο.

Ευτυχώς αύριο έχω υπέρηχο γιατί έχω να πάω έναν μήνα και μια ανησυχία την έχω αν είναι όλα καλά .

εγώ το ένιωσα στις 17 εβδομάδες ξεκάθαρα με χτύπημα! τώρα είναι 19+5 και παίζουμε ξύλο! με το καλό είναι μεγάλη ανακούφιση να το καταλαβαίνεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ το νιώθω το μωρό, αλλά όχι δυνατές κλωτσιές, νιωθω απλά ότι κινείται ή ένα σκουντηγμα... Ανυπομονώ να γίνουν πιο δυνατές και πιο συχνές οι εμφανίσεις της μπέμπας μ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγα χτες στον γιατρό για τον υπέρηχο και όλα εντάξει! Μου είπε ότι μάλλον μετά την 20η με 23η εβδομάδα θα το νιώσω πιο έντονα και ότι αυτό το γουργουρητο που νιώθω πολύ συχνά μπορεί να είναι το αμνιακό υγρό όταν κινείται το μωρό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anast. είπε:

Πήγα χτες στον γιατρό για τον υπέρηχο και όλα εντάξει! Μου είπε ότι μάλλον μετά την 20η με 23η εβδομάδα θα το νιώσω πιο έντονα και ότι αυτό το γουργουρητο που νιώθω πολύ συχνά μπορεί να είναι το αμνιακό υγρό όταν κινείται το μωρό.

Και γω δεν το έχω νιώσει ακόμα και ανυπομονώ.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα! κ εγω το έχω νιώσει αλλά πολύ ελαφριά προς το παρόν..ανυπομωνώ κι εγώ να γίνουν πιο έντονες και πιο συχνές οι κινήσεις του! σαν να σε καθησυχάζει ότι όλα είναι καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ τελικά εδώ και δύο μέρες έχω αρχίσει και τη νιώθω,ελαφριά και εγώ ακόμα.Δινω τώρα περισσότερη προσοχή στο γουργουρητό που μου είπε ο γιατρός και εστιάζω περισσότερο στο σημείο που το ακούω και νομίζω ότι τη νιώθω πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια μας! Εγώ έχω το εξής σύμπτωμα την τελευταία εβδομάδα, αν το έχει αντιμετωπίσει κάποια.. όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι πονάει μετά από λίγο και το αντίστοιχο πόδι δεξιά και αριστερά του μηρού😂 όταν ξαπλώνω ανάσκελα περνάει. 18w5d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 23/2/2024 at 12:45 ΜΜ, ntonto είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια μας! Εγώ έχω το εξής σύμπτωμα την τελευταία εβδομάδα, αν το έχει αντιμετωπίσει κάποια.. όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι πονάει μετά από λίγο και το αντίστοιχο πόδι δεξιά και αριστερά του μηρού😂 όταν ξαπλώνω ανάσκελα περνάει. 18w5d

Με το καλό και το δικό σου μωράκι! Εγώ δεν έχω νιώσει κάτι αντίστοιχο για να σε βοηθήσω...🤔🙄

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/2/2024 at 12:45 ΜΜ, ntonto είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια μας! Εγώ έχω το εξής σύμπτωμα την τελευταία εβδομάδα, αν το έχει αντιμετωπίσει κάποια.. όταν είμαι ξαπλωμένη στο πλάι πονάει μετά από λίγο και το αντίστοιχο πόδι δεξιά και αριστερά του μηρού😂 όταν ξαπλώνω ανάσκελα περνάει. 18w5d

Πετάγομαι από τις μαμάδες Ιουλίου '23 γιατί το είχα κι εγώ αυτό.. υπομονή, δε μπορείς να κάνεις και πολλά! Πάντως με το που θα γεννήσεις σταματάει!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Όλα καλά; 

Να ρωτήσω κάτι...Έκανα τις εξετάσεις του μήνα και βλέπω ότι ο αιματοκρίτης κάθε μήνα πέφτει παρά το ότι έχω αυξήσει το συμπλήρωμα σιδήρου που παίρνω.Ξέρω ότι είναι λογικό γιατί τραβάει το μωρό σίδηρο.

Είδα ότι σε αυτές τις εξετάσεις  έπεσαν και η αιμοσφαιρίνη και τα ερυθρά και αυξήθηκε η μέση περιεκτικότητα.Είναι αλληλένδετα αυτά με τον αιματοκρίτη σωστά; 

Θα ρωτήσω και τον γιατρό εννοείται αλλά μέχρι να μιλήσω μαζί του είπα να ρωτήσω μήπως κάποια ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anast. είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; Όλα καλά; 

Να ρωτήσω κάτι...Έκανα τις εξετάσεις του μήνα και βλέπω ότι ο αιματοκρίτης κάθε μήνα πέφτει παρά το ότι έχω αυξήσει το συμπλήρωμα σιδήρου που παίρνω.Ξέρω ότι είναι λογικό γιατί τραβάει το μωρό σίδηρο.

Είδα ότι σε αυτές τις εξετάσεις  έπεσαν και η αιμοσφαιρίνη και τα ερυθρά και αυξήθηκε η μέση περιεκτικότητα.Είναι αλληλένδετα αυτά με τον αιματοκρίτη σωστά; 

Θα ρωτήσω και τον γιατρό εννοείται αλλά μέχρι να μιλήσω μαζί του είπα να ρωτήσω μήπως κάποια ξέρει.

Και εμένα έχει πέσει πολύ πάρα είναι στο 31 ο αιματοκρίτη. Εσύ πόσο έχεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Mar122 είπε:

Και εμένα έχει πέσει πολύ πάρα είναι στο 31 ο αιματοκρίτη. Εσύ πόσο έχεις?

Τώρα έχει πάει στο 33,3.Εχουν πέσει και τα υπόλοιπα σε εσένα ερυθρά και αιμοσφαιρίνη ή μόνο ο αιματοκρίτης;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...