Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 4

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 338
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 3/2/2024 at 5:13 ΜΜ, anast. είπε:

Τι κάνετε; Έκανα σήμερα την καμπύλη των 75γρ. Ευτυχώς όλες οι μετρήσεις μέσα στα 

Μια χαρά με διατροφή θα είσαι σούπερ.  Εγώ σήμερα έχω γιατρό και μάλλον θα μου την γράψει και μένα. 

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια? Εγώ πήγα σήμερα γιατρό όλα καλά μου είπε αλλά το μωρό είναι μια βδομάδα μεγαλύτερο με την βδομάδα που είμαι εγώ εννοείται με έχει αγχώσει τώρα (κλασσικα) αλλά τον γιατρό δεν τον ανησυχεί καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Αν δεν ανησυχεί τον γιατρό σου τότε νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα. Πολυ συχνά υπάρχει κάποια αποκλειση ημερολογιακη με υπερηχογραφικη! Αν ήταν κάτι πιστευω θα σου το έλεγε και ο ίδιος.. Θυμάμαι στις άλλες εγκυμοσυνες και γω είχα καποιες μέρες αποκλειση.. 

Εγώ ΣΚ ήμουν χάλια με γαστρεντερίτιδα.. Σήμερα ευτυχώς είμαι καλυτερα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Ναταλια1990 είπε:

Καλησπέρα!!! Αν δεν ανησυχεί τον γιατρό σου τότε νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα. Πολυ συχνά υπάρχει κάποια αποκλειση ημερολογιακη με υπερηχογραφικη! Αν ήταν κάτι πιστευω θα σου το έλεγε και ο ίδιος.. Θυμάμαι στις άλλες εγκυμοσυνες και γω είχα καποιες μέρες αποκλειση.. 

Εγώ ΣΚ ήμουν χάλια με γαστρεντερίτιδα.. Σήμερα ευτυχώς είμαι καλυτερα.. 

Ωχ έλα ρε συ πρέπει να ήταν δύσκολο είχες και πυρετο??? 

Καλά ναι εγώ με το άγχος δεν τα πάμε πολύ καλά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Mar122 είπε:

Ωχ έλα ρε συ πρέπει να ήταν δύσκολο είχες και πυρετο??? 

Καλά ναι εγώ με το άγχος δεν τα πάμε πολύ καλά. 

Πυρετό όχι ιδιαίτερα, δέκατα είχα μόνο, αλλά δεν έβγαινα από την τουαλέτα!! Ανακατευομουν και με το νερό που έπινα.. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Εγώ πήγα σήμερα γιατρό όλα καλά μου είπε αλλά το μωρό είναι μια βδομάδα μεγαλύτερο με την βδομάδα που είμαι εγώ εννοείται με έχει αγχώσει τώρα (κλασσικα) αλλά τον γιατρό δεν τον ανησυχεί καθόλου. 

Αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός τότε όλα καλά! Εμένα είναι 4 μέρες μεγαλύτερη από την αρχή.

@Ναταλια1990 ωχ... πρέπει να ήταν δύσκολο... Περαστικά σου! 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια πετάγομαι απ' την άλλη ομαδα  αλλά μιας και είδα ότι αναφερθήκατε στο ότι είναι τα μπεμπακια σας μεγαλύτερα είπα να σας ρωτήσω..κι εμένα χτες στην αυχενική Μου το έβγαλε μια εβδομάδα μεγαλύτερο..την Πητ πως την υπολογίζετε τώρα? Με βάση την ημερομηνία που σας έδωσαν στον υπέρηχο?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Mommy10875 είπε:

Ρε κορίτσια πετάγομαι απ' την άλλη ομαδα  αλλά μιας και είδα ότι αναφερθήκατε στο ότι είναι τα μπεμπακια σας μεγαλύτερα είπα να σας ρωτήσω..κι εμένα χτες στην αυχενική Μου το έβγαλε μια εβδομάδα μεγαλύτερο..την Πητ πως την υπολογίζετε τώρα? Με βάση την ημερομηνία που σας έδωσαν στον υπέρηχο?

Εμένα δεν μου είπε κάτι θα τον ρωτήσω όμως την επόμενη φορά. Και μένα μια βδομάδα μεγαλύτερο μου είπε ότι είναι. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mommy10875 είπε:

Ρε κορίτσια πετάγομαι απ' την άλλη ομαδα  αλλά μιας και είδα ότι αναφερθήκατε στο ότι είναι τα μπεμπακια σας μεγαλύτερα είπα να σας ρωτήσω..κι εμένα χτες στην αυχενική Μου το έβγαλε μια εβδομάδα μεγαλύτερο..την Πητ πως την υπολογίζετε τώρα? Με βάση την ημερομηνία που σας έδωσαν στον υπέρηχο?

Εσένα σου είπε κάτι για πητ?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η ΠΗΤ υπολογίζεται με βάση το αποτέλεσμα της αυχενικής.

Εμένα ο γυναικολόγος μου ήδη άλλαξε την τελευταία περίοδο που είχα για να συμβαδίζει με βάση το αποτέλεσμα της αυχενικής.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Εσένα σου είπε κάτι για πητ?? 

Δεν μου είπε και πάνω στην αυχενική γράφει και τις 2 Πητ...δεν το σκέφτηκα εκείνη την ώρα...λογικά θα ισχύει αυτό που λέει η @anast...κι εγώ αυτό πιστεύω...


preg.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mommy10875 είπε:

Δεν μου είπε και πάνω στην αυχενική γράφει και τις 2 Πητ...δεν το σκέφτηκα εκείνη την ώρα...λογικά θα ισχύει αυτό που λέει η @anast...κι εγώ αυτό πιστεύω...

Άρα λογικά πάει μια βδομάδα νωρίτερα σωστά? Γιατί εγώ βλέπω στην χθεσινή εξέταση ότι με έχει με πητ 4 μέρες μετά. Και εγώ δενβτο σκέφτηκα καθόλου εκείνη την στιγμή να τον ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Mar122 είπε:

Άρα λογικά πάει μια βδομάδα νωρίτερα σωστά? Γιατί εγώ βλέπω στην χθεσινή εξέταση ότι με έχει με πητ 4 μέρες μετά. Και εγώ δενβτο σκέφτηκα καθόλου εκείνη την στιγμή να τον ρωτήσω.

Ναι απο 17/8 που με είχε με βάση την περίοδο τώρα Μ έχει βάλει 10/8...ποτέ έχεις Πητ?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Mommy10875 είπε:

Ναι απο 17/8 που με είχε με βάση την περίοδο τώρα Μ έχει βάλει 10/8...ποτέ έχεις Πητ?

Εμένα στην αρχή νου είχε πει 31/7 και τώρα με έχει 4 μέρες μετά το είχα από τα χαρτιά που μου έδωσε βέβαια δεν μου το είπε ο ίδιος. Απλαβμου έκανε εντύπωση επειδή μου είπε ριναιβκια βδομάδα μεγαλύτερο το μωροβαρα θα έπρεπε να είναι νωρίτερα και η πητ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...