Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

Κορίτσια ερώτηση είμαι στον 6ο τώρα και δεν έχω αρχίσει να αγοράζω τίποτα ακόμα… δεν θέλω να τα αφήσω τελευταία στιγμή .ειδικα τα ρούχα με το μικρό έκανα αυτό το λάθος και με την κοιλιά στο στόμα έτρεχα να προλάβω … Εσείς έχετε ξεκινήσει τις αγορές ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 327
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Μαρια123 είπε:

Κορίτσια ερώτηση είμαι στον 6ο τώρα και δεν έχω αρχίσει να αγοράζω τίποτα ακόμα… δεν θέλω να τα αφήσω τελευταία στιγμή .ειδικα τα ρούχα με το μικρό έκανα αυτό το λάθος και με την κοιλιά στο στόμα έτρεχα να προλάβω … Εσείς έχετε ξεκινήσει τις αγορές ; 

Και εγώ σε μια εβδομάδα μπαίνω στον 6ο και εγώ δεν έχω αγοράσει τίποτα ακόμα..Έλεγα να ξεκινήσω σε κάνα μήνα! Το μόνο που έχουμε κάνει είναι να έχουμε καταλήξει τι θα αγοράσουμε και από που εννοώ καρότσι ,λίκνο κ.α αλλά δεν έχουμε κάνει αγορές ακόμα σε τίποτα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, anast. είπε:

Πολύ καλά! Γενικά δεν νιώθω ατονία ή κούραση. Εσύ;

Καλύτερα και εγώ αρκετά. Έχω που και που κάτι περίεργα με αναγούλες δεν έχουν σταματήσει τελείως κάτι πονακια από κούραση γιατί δουλεύω ακόμα αλλά σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά καλά.

πρίν από 46 λεπτά , Μαρια123 είπε:

Κορίτσια ερώτηση είμαι στον 6ο τώρα και δεν έχω αρχίσει να αγοράζω τίποτα ακόμα… δεν θέλω να τα αφήσω τελευταία στιγμή .ειδικα τα ρούχα με το μικρό έκανα αυτό το λάθος και με την κοιλιά στο στόμα έτρεχα να προλάβω … Εσείς έχετε ξεκινήσει τις αγορές ; 

Εγώ δεν έχω αγοράσει απολύτως τίποτα ακόμα γιατί περιμένω να μου δώσει ρούχα η ξαδέρφη μου που έχει άπειρα οπότε έχω θα πάρω πιο μετά έτσι κάποια πρώτα ρουχαλάκια. Από έπιπλα θέλω μια αλλαξιερα αλλά και αυτό πιο μετά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε; Εύχομαι όλα καλά!

Να ρωτήσω και τώρα που έρχεται η Καθαρά Δευτέρα τι θα φάτε; Εμένα ο γιατρός μου τα επέτρεψε όλα..εννοώ και γαρίδες και καλαμάρια και χταπόδι αν και με βλέπω να μένω μόνο στις γαρίδες. 

Ξέρω ότι γενικά επιτρέπονται οι γαρίδες απλώς αναρωτιέμαι κάνουν και οι κατεψυγμένες; 

Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2024 at 12:26 ΠΜ, anast. είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εύχομαι όλα καλά!

Να ρωτήσω και τώρα που έρχεται η Καθαρά Δευτέρα τι θα φάτε; Εμένα ο γιατρός μου τα επέτρεψε όλα..εννοώ και γαρίδες και καλαμάρια και χταπόδι αν και με βλέπω να μένω μόνο στις γαρίδες. 

Ξέρω ότι γενικά επιτρέπονται οι γαρίδες απλώς αναρωτιέμαι κάνουν και οι κατεψυγμένες; 

Εγώ αφάνα γαρίδες κατεψυγμένες πάντως.  Ρε συ ταραμά δε άφησε να φας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Mar122 είπε:

Εγώ αφάνα γαρίδες κατεψυγμένες πάντως.  Ρε συ ταραμά δε άφησε να φας?

Και εγώ έφαγα τελικά!

Ταραμά δεν ρώτησα γιατί δεν τρώω έτσι κι αλλιώς αλλά έχω διαβάσει ότι δεν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια πως είστε? Έκανα και εγώ την β επιπέδου και προχωράμε. Έχει ξεκινήσει καμία τσ ψώνια?

Καλά είμαστε! Εσύ; 

Και εμείς κάναμε την β επιπέδου και όλα καλά! 

Εγώ από ψώνια δεν έχω κάνει τίποτα ! Εσύ;

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2024 at 8:55 ΜΜ, anast. είπε:

Καλά είμαστε! Εσύ; 

Και εμείς κάναμε την β επιπέδου και όλα καλά! 

Εγώ από ψώνια δεν έχω κάνει τίποτα ! Εσύ;

Όχι τίποτα ακόμα και γω. Κοιτάζω διαφορά αλλά δεν έχω πάρει τίποτα.  Από κιλά πωε πάς? Πήρα ήδη 6 ρε γαμωτο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Όχι τίποτα ακόμα και γω. Κοιτάζω διαφορά αλλά δεν έχω πάρει τίποτα.  Από κιλά πωε πάς? Πήρα ήδη 6 ρε γαμωτο 

Εγώ έχω πάρει 3 από τον 4ο μέχρι τον 6ο αλλά στο πρώτο τρίμηνο είχα χάσει 3 οπότε είμαι όπως ξεκίνησα.

Εντάξει 6 κιλά δεν είναι πολλά, φυσιολογικά μου φαίνονται.

 

Ναι και εγώ έχω καταλήξει τι θα αγοράσω αλλά ακόμα δεν έχω κάνει τις αγορές..Λέω σε κάνα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anast. είπε:

Εγώ έχω πάρει 3 από τον 4ο μέχρι τον 6ο αλλά στο πρώτο τρίμηνο είχα χάσει 3 οπότε είμαι όπως ξεκίνησα.

Εντάξει 6 κιλά δεν είναι πολλά, φυσιολογικά μου φαίνονται.

 

Ναι και εγώ έχω καταλήξει τι θα αγοράσω αλλά ακόμα δεν έχω κάνει τις αγορές..Λέω σε κάνα μήνα.

Ναι και εγώ από τον άλλο μήνα.  Τα πήρα πολύ γρήγορα όμως στην αρχή δεν έχασα αλλά δεν πήρα κιόλας και αυτά τα πήρα σε 2 μήνες και τα πολλά κιλά μπαίνουν μετά ακόμα είναι αρχή πρέπει να το ραψω

Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2024 at 5:17 ΜΜ, ntonto είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχετε βρει κάτι να βοηθάει στις καούρες? Χρησιμοποιώ gaviscon αλλά δεν γίνεται συνέχεια 

Γεια σου! Εγώ δεν ξέρω δυστυχώς για να σε βοηθήσω...Δεν ρωτάς τον γιατρό σου;

@Mar122 εντάξει πρόσεξε λίγο αν θέλεις με τα κιλά αλλά και πάλι νομίζω ότι δεν είναι υπερβολικά! 

Εγώ πάντως ακολουθώ ακόμα τη διατροφή που μου είχε δώσει ο γιατρός για το ζάχαρο...(αν και έχω κάνει ήδη δύο καμπύλες και όλες είναι εντάξει ευτυχώς) αλλά με βοηθάει πολύ να τρώω αν 2-3 ώρες και ο συνδυασμός των γευμάτων. Βέβαια έχω αυξήσει τις ποσότητες και τρώω και το γλυκάκι μου που και που. Αλλά έχω κόψει σχεδόν εντελώς τα junk food. Άντε να φάω μια φορά το μήνα και αν.

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2024 at 12:57 ΜΜ, anast. είπε:

Γεια σου! Εγώ δεν ξέρω δυστυχώς για να σε βοηθήσω...Δεν ρωτάς τον γιατρό σου;

@Mar122 εντάξει πρόσεξε λίγο αν θέλεις με τα κιλά αλλά και πάλι νομίζω ότι δεν είναι υπερβολικά! 

Εγώ πάντως ακολουθώ ακόμα τη διατροφή που μου είχε δώσει ο γιατρός για το ζάχαρο...(αν και έχω κάνει ήδη δύο καμπύλες και όλες είναι εντάξει ευτυχώς) αλλά με βοηθάει πολύ να τρώω αν 2-3 ώρες και ο συνδυασμός των γευμάτων. Βέβαια έχω αυξήσει τις ποσότητες και τρώω και το γλυκάκι μου που και που. Αλλά έχω κόψει σχεδόν εντελώς τα junk food. Άντε να φάω μια φορά το μήνα και αν.

Ααααα για πες πως είναι πι τιμές σού 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Mar122 είπε:

Ααααα για πες πως είναι πι τιμές σού 

Τώρα στην τελευταία που έκανα που είναι και η κανονική στις εβδομάδες που σου λένε να την κάνεις ήταν

Νηστείας 78 με όριο 92 

1η ώρα 137 με όριο 180 

2η ώρα 113 με όριο 153 

Έκανα των 75 γρ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...