Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

α κοιτα σύμπτωση χαχαχχα , εγώ ειμαι 33 και θα γεννήσω στο Μητερα!  να άπω βέβαια ότι εγώ το θέμα τύχης το εχω ψηλά ότι ηλικια  και να σαι ! κοίταξε να δεις  εγώ από χθες νιώθω συχνά ντούκου ντούκου κανονικά στο χέρι μ! θεωρητικά είναι το μωρο αλλά ξέρω κ γω … 

Αχ..τι ωραία! ☺️Ε..το μωρό θα είναι λογικά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 350
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια κι εγώ εδώ και δυο μερες νιώθω το μωρό... Πολυ ελαφρά αλλά και για πολυ λιγο, αλλά το έχω νιώσει... Ανυπομονώ να ξεκινήσει τις πιο έντονες εμφανίσεις)) 

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2024 at 9:49 ΠΜ, Ναταλια1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε πως είστε? Εγώ έχω μέρες να ζυγιστώ, με τόσο που τρώω νομίζω υποσυνειδητα το αποφευγω)) Η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει αρκετά.. Την προηγουμένη εβδομάδα που πήγα στο γιατρό ήμουν 16 εβδομάδες και το μωρό μ ζυγιζε 150 γραμμάρια!)) 

Εγώ ευτυχώς δεν έχω πάρει κιλά ακόμα από τους εμετούς βέβαια που δεν λένε να σταματήσουν δεν το αντέχω άλλο. 

21 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια ! γεννάω και γω πρώτα ο θεός ιούλιο ! μεθαύριο μπαίνω στον 5ο μήνα και περιμενω να έρθει ο Μάρτιος για την β επιπέδου με τρόμο μπορώ να σας πω! να σας ρωτησω υην καμπύλη σακχάρου ποτέ την κάνατε;

επισης  έτυχε σε κανένα κορίτσι με άψογη αυχενικη να βγάλει κακή β επιπέδου; εχω αγχωθεί τρομερά επειδή έκατσα 15η εβδομάδα και κοίταξα τις καμπύλες του μωρού μ, δεν ήταν όλες στα πράσινα και δεν με είχαν ενημερώσει ότι ακόμα δεν κοιτάζουμε καμπύλες… αλλά όπως και να χει εμένα μ κάτσε 

Καλώς ήρθες στην ομάδα.! Αχ εγω να δεις άγχος που έχω με όλα αυτά δεν υπάρχει. 

πρίν από 55 λεπτά , Ναταλια1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι εγώ εδώ και δυο μερες νιώθω το μωρό... Πολυ ελαφρά αλλά και για πολυ λιγο, αλλά το έχω νιώσει... Ανυπομονώ να ξεκινήσει τις πιο έντονες εμφανίσεις)) 

Ναιιιι ναι και εγώωω. 

Κορίτσια νιώθει καμία πόνους περιόδου?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Mar122 είπε:

Εγώ ευτυχώς δεν έχω πάρει κιλά ακόμα από τους εμετούς βέβαια που δεν λένε να σταματήσουν δεν το αντέχω άλλο. 

Καλώς ήρθες στην ομάδα.! Αχ εγω να δεις άγχος που έχω με όλα αυτά δεν υπάρχει. 

Ναιιιι ναι και εγώωω. 

Κορίτσια νιώθει καμία πόνους περιόδου?

καλημερα κοριτσι μ, ποσο είσαι ; εγώ ειμαι 17+3  και εχω β επιπέδου αρχες Μαρτίου ! καμια φορά εχω πονάκια περιόδου αλλά κρατάνε λιγο με πιάνουν δηλαδή μέσα στη μέρα 5-6 φορες αλλά μετά από κανα 2 λεπτό που χαλαρώνω περνάνε ! ειχα ρωτήσει κ μου ειχ επεί είναι φυσιολογικό! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Angot είπε:

καλημερα κοριτσι μ, ποσο είσαι ; εγώ ειμαι 17+3  και εχω β επιπέδου αρχες Μαρτίου ! καμια φορά εχω πονάκια περιόδου αλλά κρατάνε λιγο με πιάνουν δηλαδή μέσα στη μέρα 5-6 φορες αλλά μετά από κανα 2 λεπτό που χαλαρώνω περνάνε ! ειχα ρωτήσει κ μου ειχ επεί είναι φυσιολογικό! 

Καλημέρα! Κι εγώ σήμερα 17 εβδομάδων με πητ 9 Ιουλίου... Έκλεισα 7 Μαρτίου Β επιπέδου... Εγώ δεν έχω τπτ από συμπτώματα πια(αναγουλες ,πομους κτλ) ... Ευτυχώς!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! 

Ούτε εγώ έχω πόνους περιόδους,αν και νομίζω ότι και να έχεις φυσιολογικό είναι.

Εγώ ειμαι 15 και 6 αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω αισθανθεί σίγουρα το μωρό.Να αρχίσω να ανησυχώ;😕

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anast. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Ούτε εγώ έχω πόνους περιόδους,αν και νομίζω ότι και να έχεις φυσιολογικό είναι.

Εγώ ειμαι 15 και 6 αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω αισθανθεί σίγουρα το μωρό.Να αρχίσω να ανησυχώ;😕

Μετά τις 17 εβδομάδες θα το καταλάβεις το μωρό είναι πολύ νωρίς ακόμα . Οι πόνοι περιόδου μετά την αυχενική δεν είναι φυσιολογικοί είναι συσπάσεις Κ πρέπει να συνενοηστε με τον γιατρό.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ναταλια1990 είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ σήμερα 17 εβδομάδων με πητ 9 Ιουλίου... Έκλεισα 7 Μαρτίου Β επιπέδου... Εγώ δεν έχω τπτ από συμπτώματα πια(αναγουλες ,πομους κτλ) ... Ευτυχώς!! 

και γω εχω 5 Μαρτίου! μέχρι τότε δε θέλω να πιστευω ότι ειμαι έγκυος γιατί φοβάμα , ήταν και η 4η εξωσωματική αυτό το μωρο όποτε δυσκολεύτηκα αρκετά ! εσυ έχεις ξεκινήσει ετοιμάζεσαι; έχεις κάνει καμια αγορά;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

Μετά τις 17 εβδομάδες θα το καταλάβεις το μωρό είναι πολύ νωρίς ακόμα . Οι πόνοι περιόδου μετά την αυχενική δεν είναι φυσιολογικοί είναι συσπάσεις Κ πρέπει να συνενοηστε με τον γιατρό.

Πριν έγραψα 15 και 6 από ότι είδα.. μπερδεύτηκα...χαχα..16 και 5 εννοούσα..Ναι το έχω ακούσει για μετά τις 17 εβδομάδες,έχω διαβάσει και για μετά τις 20 απλώς βλέπω ότι αρκετές κοπέλες εδώ έχουν αισθανθεί το μπεμπέ πιο νωρίς και προβληματίζομαι...αλλά εντάξει όλα σχετικά είναι στην εγκυμοσύνη! 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anast. είπε:

Πριν έγραψα 15 και 6 από ότι είδα.. μπερδεύτηκα...χαχα..16 και 5 εννοούσα..Ναι το έχω ακούσει για μετά τις 17 εβδομάδες,έχω διαβάσει και για μετά τις 20 απλώς βλέπω ότι αρκετές κοπέλες εδώ έχουν αισθανθεί το μπεμπέ πιο νωρίς και προβληματίζομαι...αλλά εντάξει όλα σχετικά είναι στην εγκυμοσύνη! 

 

Καποιες είναι δεύτερη εγκυμοσύνη οπότε το ακούνε πιο νωρίς . Παίζει ρόλο Κ η θέση της μήτρας Κ τα κιλά . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Angot είπε:

και γω εχω 5 Μαρτίου! μέχρι τότε δε θέλω να πιστευω ότι ειμαι έγκυος γιατί φοβάμα , ήταν και η 4η εξωσωματική αυτό το μωρο όποτε δυσκολεύτηκα αρκετά ! εσυ έχεις ξεκινήσει ετοιμάζεσαι; έχεις κάνει καμια αγορά;

Ευχομαι αυτή την φορά να πανε ολα τέλεια και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη, θα είναι η τυχερή σου φορά!!! Με την εξωσωματική ένα μωράκι έχεις? Σου ευχομαι να αποβαλεις το άγχος και να το χαρεις... Είσαι έγκυος!!!)) Οχι δεν έχω ξεκινήσει τις αγορές, έχω κι αλλά δυο κοριτσάκια και αυτό κορίτσι ειναι., αλλά είπα ότι τώρα θα τα αγοράσω όλα καινουρια από την αρχή, εκτός από το καρότσι που είναι τριπλό με κάθισμα αυγό και πορτ  μπεμπέ που το έχω από την δευτερη και είναι σαν καινουριο... Αλλά μετά την Β επιπέδου μόλις δουμε ότι όλα είναι καλά και μας επιβεβαιώσει το φυλο.. Θα ξεκινήσω τις αγορές!!! Την ίδια μέρα! 

Ο άντρας μου λέει τι γρήγορα που περνανε οι εβδομάδες, είσαι ήδη 17 εβδομάδων.. Εμένα παλι μου φαίνεται ακριβώς το αντίθετο... Νιώθω ότι περναει τώρα τόσο αργά ο καιρός... Κάθε φορά αιώνας μου φαίνεται μέχρι να πάω στο γιατρό.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ναταλια1990 είπε:

Ευχομαι αυτή την φορά να πανε ολα τέλεια και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη, θα είναι η τυχερή σου φορά!!! Με την εξωσωματική ένα μωράκι έχεις? Σου ευχομαι να αποβαλεις το άγχος και να το χαρεις... Είσαι έγκυος!!!)) Οχι δεν έχω ξεκινήσει τις αγορές, έχω κι αλλά δυο κοριτσάκια και αυτό κορίτσι ειναι., αλλά είπα ότι τώρα θα τα αγοράσω όλα καινουρια από την αρχή, εκτός από το καρότσι που είναι τριπλό με κάθισμα αυγό και πορτ  μπεμπέ που το έχω από την δευτερη και είναι σαν καινουριο... Αλλά μετά την Β επιπέδου μόλις δουμε ότι όλα είναι καλά και μας επιβεβαιώσει το φυλο.. Θα ξεκινήσω τις αγορές!!! Την ίδια μέρα! 

Ο άντρας μου λέει τι γρήγορα που περνανε οι εβδομάδες, είσαι ήδη 17 εβδομάδων.. Εμένα παλι μου φαίνεται ακριβώς το αντίθετο... Νιώθω ότι περναει τώρα τόσο αργά ο καιρός... Κάθε φορά αιώνας μου φαίνεται μέχρι να πάω στο γιατρό.. 

ναι δεν εχω άλλο μωράκι, ειχα μείνει πάλι έγκυος αλλά διέκοψα λόγω κακής αυχενικής! άστο δράμα!!! πω πω άρχοντας ο άντρας σου και το χαρέμι του!! άμα τ ακούσει ο άντρας μου θα πει ευτυχία ένα σπίτι γεμάτο γυναίκες!!! εσυ καλε είσαι παλιά γιατί έχεις άγχος ; συνήθως λένε ότι σε κάθε επόμενη εγκυμοσυνη όλα και λιγότερο άγχος έχεις ! δεν ισχύει ε;; ποσο είναι τα κορίτσια σ;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

καλημερα κοριτσι μ, ποσο είσαι ; εγώ ειμαι 17+3  και εχω β επιπέδου αρχες Μαρτίου ! καμια φορά εχω πονάκια περιόδου αλλά κρατάνε λιγο με πιάνουν δηλαδή μέσα στη μέρα 5-6 φορες αλλά μετά από κανα 2 λεπτό που χαλαρώνω περνάνε ! ειχα ρωτήσει κ μου ειχ επεί είναι 

Εμένα μου ξεκίνησε μαγνήσιο μου είπε ξεκούραση και αν θέλω να μου γράψει αναρρωτική αλλααααα δεν γίνεται με τίποτα να λείψω από την δουλειά αυτό το διάστημα. Μου είπε ότι είναι από κούραση. Εγώ ειμαι 14η βδομάδα τώρα. Έχω πητ 31 Ιουλίου αλλαβεπειδη θα πάω με προγραμματισμένη καισαρική θα είναι κάπου στα μέσα του μήνα 

πρίν από 18 λεπτά , Ναταλια1990 είπε:

Ευχομαι αυτή την φορά να πανε ολα τέλεια και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη, θα είναι η τυχερή σου φορά!!! Με την εξωσωματική ένα μωράκι έχεις? Σου ευχομαι να αποβαλεις το άγχος και να το χαρεις... Είσαι έγκυος!!!)) Οχι δεν έχω ξεκινήσει τις αγορές, έχω κι αλλά δυο κοριτσάκια και αυτό κορίτσι ειναι., αλλά είπα ότι τώρα θα τα αγοράσω όλα καινουρια από την αρχή, εκτός από το καρότσι που είναι τριπλό με κάθισμα αυγό και πορτ  μπεμπέ που το έχω από την δευτερη και είναι σαν καινουριο... Αλλά μετά την Β επιπέδου μόλις δουμε ότι όλα είναι καλά και μας επιβεβαιώσει το φυλο.. Θα ξεκινήσω τις αγορές!!! Την ίδια μέρα! 

Ο άντρας μου λέει τι γρήγορα που περνανε οι εβδομάδες, είσαι ήδη 17 εβδομάδων.. Εμένα παλι μου φαίνεται ακριβώς το αντίθετο... Νιώθω ότι περναει τώρα τόσο αργά ο καιρός... Κάθε φορά αιώνας μου φαίνεται μέχρι να πάω στο γιατρό.. 

Καλέ και εμένα το ίδιο μου φαίνεται ότι περνάει τόσο αργά ο καιρός 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

εχθές είχα ραντεβού με την γιατρό μου μετά από την αυχενική, η οποία από όσο μας είπε είναι πολύ καλή! Το μωράκι μας είναι μια χαρά, μεγαλώνει φυσιολογικά και μάθαμε ότι είναι αγοράκι!!

πως είστε εσείς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...