Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες τον Ιούλιο 2024


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

ναι δεν εχω άλλο μωράκι, ειχα μείνει πάλι έγκυος αλλά διέκοψα λόγω κακής αυχενικής! άστο δράμα!!! πω πω άρχοντας ο άντρας σου και το χαρέμι του!! άμα τ ακούσει ο άντρας μου θα πει ευτυχία ένα σπίτι γεμάτο γυναίκες!!! εσυ καλε είσαι παλιά γιατί έχεις άγχος ; συνήθως λένε ότι σε κάθε επόμενη εγκυμοσυνη όλα και λιγότερο άγχος έχεις ! δεν ισχύει ε;; ποσο είναι τα κορίτσια σ;

Επειδή έχουν περασει χρόνια από τότε που έκανα τα κορίτσια η μεγαλη είναι 9,5 και η μικρη 7 αυτή η εγκυμοσύνη μου φαίνεται σαν πρωτη εγκυμοσύνη)) Ναι ο άντρας μου ήλπιζε και για ένα αγόρι βέβαια, αλλά δεν πειραζει το σημαντικότερο να ναι υγιέστατο το μωράκι οσο για τις τρεις αδερφές τι καλύτερο)) 

πρίν από 25 λεπτά , Newmum19 είπε:

Γειά σας κορίτσια!

εχθές είχα ραντεβού με την γιατρό μου μετά από την αυχενική, η οποία από όσο μας είπε είναι πολύ καλή! Το μωράκι μας είναι μια χαρά, μεγαλώνει φυσιολογικά και μάθαμε ότι είναι αγοράκι!!

πως είστε εσείς;

Γεια σου!!)) Εμείς κοριτσάκι!)) Με το καλό!!) Το πρωτο σ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 338
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

Καποιες είναι δεύτερη εγκυμοσύνη οπότε το ακούνε πιο νωρίς . Παίζει ρόλο Κ η θέση της μήτρας Κ τα κιλά . 

Ναι σίγουρα! Σε ευχαριστώ,με καθησύχασες..Έχουν περάσει δύο εβδομάδες από τον τελευταίο υπέρηχο και έχω άλλες τόσες για τον επόμενο και πάντα εκεί στη μέση με πιάνει μια ανησυχία αν είναι όλα καλά.

 

2 ώρες πρίν, Newmum19 είπε:

Γειά σας κορίτσια!

εχθές είχα ραντεβού με την γιατρό μου μετά από την αυχενική, η οποία από όσο μας είπε είναι πολύ καλή! Το μωράκι μας είναι μια χαρά, μεγαλώνει φυσιολογικά και μάθαμε ότι είναι αγοράκι!!

πως είστε εσείς;

Τέλεια για την αυχενική! Είναι το πρώτο μεγάλο άγχος να βγει καλή! 

Εμάς μας είπε ότι είναι κοριτσάκι στον προηγούμενο υπέρηχο! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Κορίτσια νύχια και μαλλιά κάνετε??? Επίσης αλλάξατε προϊόντα προσώπου κρέμες κτλ???

Καλησπέρα!! Νυχια κάνω αλλά όχι τζελ που έκανα πριν, δεν μ αφήνει ο γιατρός... Κάνω ημιμόνιμο.. Μαλλιά δεν βάφω επειδή είμαι αλλεργική στις βαφες, σε όλες, ακόμα και στις φυτικές,ενώ παλιοτερα τα έβαφα και δεν είχα ποτε θέμα... Στα 27-28 περίπου μου βγήκε η αλλεργία αυτή και να σκεφτείς οτι τα βάφω από πολυ μικρή ηλικία... Κρεμες προσωπου τις ειχα κόψει, εκτός από απλή ενυδατική, αλλά τώρα δειλά δειλά ξεκίνησα να βαζω ένα σερουμ που χρησιμοποιουσα και πριν κ μ αρέσει πολυ.. Πρέπει να το στείλω στη λογική γιατρό να μ πει αν είναι οκ! Εσυ? 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μαλλί με αφήνει από την 5η με 17η εβδομάδα να βάψω,ενώ νυχια με άφηνε από την αρχή.Βεβαια λόγω αποκόλλησης δεν έχω κάνει τίποτα αφού όλη μέρα είμαι σπίτι.

Κρέμες ενυδατική και μεικ απ έχω πάρει της la roche...είχα ρωτήσει στο φαρμακείο.Καλλυντικα δεν έχω αλλάξει απλά και πάλι δεν βάφομαι πολύ συχνά αφού περισσότερο είμαι στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, anast. είπε:

Εμένα μαλλί με αφήνει από την 5η με 17η εβδομάδα να βάψω,ενώ νυχια με άφηνε από την αρχή.Βεβαια λόγω αποκόλλησης δεν έχω κάνει τίποτα αφού όλη μέρα είμαι σπίτι.

Κρέμες ενυδατική και μεικ απ έχω πάρει της la roche...είχα ρωτήσει στο φαρμακείο.Καλλυντικα δεν έχω αλλάξει απλά και πάλι δεν βάφομαι πολύ συχνά αφού περισσότερο είμαι στο σπίτι.

Νυχια κι εμένα με  αφήνει απλά όχι τζελ, καλλυντικά χρησιμοποιώ τα πάντα επειδή βάφομαι σε καθημερινή βάση.. Εμένα μ αφήνει και αποτρίχωση λέιζερ την οποια βέβαια εγώ σταμάτησα απ όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος.. Λέω αφου έχω το οκ να ξαναξεκινησω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα ούτε νύχια ούτε μαλλιά λέω να ιτσν πάω 17η βδομάδα αλλά τα μαλλιά μου είναι χάλια θέλω τόσο πολύ να τα βάψω. Νύχια δεν με πειράζει το συνήθισα αν και έχω να τα αφήσω φυσικά 2 χρόνια. Αλλά ρε κορίτσια εμένα ο γιατρός στην αρχή δεν μου είπε για κρέμες και καλλυντικά και βάζω ενυδατική και κρέμα ματιών ότι και πριν έχετε καμία να προτείνετε καμιά???

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar122 είπε:

Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα ούτε νύχια ούτε μαλλιά λέω να ιτσν πάω 17η βδομάδα αλλά τα μαλλιά μου είναι χάλια θέλω τόσο πολύ να τα βάψω. Νύχια δεν με πειράζει το συνήθισα αν και έχω να τα αφήσω φυσικά 2 χρόνια. Αλλά ρε κορίτσια εμένα ο γιατρός στην αρχή δεν μου είπε για κρέμες και καλλυντικά και βάζω ενυδατική και κρέμα ματιών ότι και πριν έχετε καμία να προτείνετε καμιά???

Εγώ για ενυδατική βάζω της la roche.Είχα ρωτήσει στο φαρμακείο.Τους είπα ότι θέλω μια κρέμα χωρίς ρετινόλη και parabens που μου είχε πει ο γυναικολόγος να μην χρησιμοποιώ και μου έδωσαν αυτή στο φαρμακείο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση; Χταπόδι σας έχει επιτρέψει ο γιατρός να φάτε; Ο δικός μου μου είπε ναι που τον ρώτησα αλλά σε μια φίλη μου ο δικός της της είχε πει να το αποφύγει...😕

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, anast. είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση; Χταπόδι σας έχει επιτρέψει ο γιατρός να φάτε; Ο δικός μου μου είπε ναι που τον ρώτησα αλλά σε μια φίλη μου ο δικός της της είχε πει να το αποφύγει...😕

Χμμμ για χταπόδι δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά αλλα εγώ που ξεκίνησα σε διατροφολόγο μου είπε ότι δεν κάνει να τρώω ψάρια. Στην πρώτη εγκυμοσύνη η τότε γυναικολόγος μου δεν μου είπε ποτέ να μην τρώω ψάρια και επειδή μου αρέσουν ψάρια και θαλασσινά έτρωγα φουλ και γαρίδες και χταπόδι και καλαμαράκια απ όλα. Δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό που έχω τώρα ακόμα για όλα αυτά όμως. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2024 at 12:39 ΠΜ, anast. είπε:

 

Καλησπέρα κοριτσια!!! Εμένα με αφήνει να τρώω και ψάρια και γαριδες και χταπόδι... Δεν με αφήνει ωμά ψάρια, τυπου σουσι, ουτε μυδια κτλ οστρακοειδή.... Επίσης ουτε κάπνισμα, μου είπε να τα Αποφευγω  αυτά... Αλλά καλά μαγειρεμένα ναι κανένα πρόβλημα... Τόσο ω3 έχει το ψάρι και κανει καλό γιατί όχι? Μήπως σου είπε να αποφευγεις τα μεγάλα ψάρια? Στυλ σολωμο και τόνο? 

Just now, Ναταλια1990 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!!! Εμένα με αφήνει να τρώω και ψάρια και γαριδες και χταπόδι... Δεν με αφήνει ωμά ψάρια, τυπου σουσι, ουτε μυδια κτλ οστρακοειδή.... Επίσης ουτε κάπνιστα, μου είπε να τα Αποφευγω  αυτά... Αλλά καλά μαγειρεμένα ναι κανένα πρόβλημα... Τόσο ω3 έχει το ψάρι και κανει καλό γιατί όχι? Μήπως σου είπε να αποφευγεις τα μεγάλα ψάρια? Στυλ σολωμο και τόνο? 

 

Just now, Ναταλια1990 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!!! Εμένα με αφήνει να τρώω και ψάρια και γαριδες και χταπόδι... Δεν με αφήνει ωμά ψάρια, τυπου σουσι, ουτε μυδια κτλ οστρακοειδή.... Επίσης ουτε κάπνισμα, μου είπε να τα Αποφευγω  αυτά... Αλλά καλά μαγειρεμένα ναι κανένα πρόβλημα... Τόσο ω3 έχει το ψάρι και κανει καλό γιατί όχι? Μήπως σου είπε να αποφευγεις τα μεγάλα ψάρια? Στυλ σολωμο και τόνο? 

 

Καπνιστα εννοούσα και όχι κάπνισμα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Ναταλια1990 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!!! Εμένα με αφήνει να τρώω και ψάρια και γαριδες και χταπόδι... Δεν με αφήνει ωμά ψάρια, τυπου σουσι, ουτε μυδια κτλ οστρακοειδή.... Επίσης ουτε κάπνισμα, μου είπε να τα Αποφευγω  αυτά... Αλλά καλά μαγειρεμένα ναι κανένα πρόβλημα... Τόσο ω3 έχει το ψάρι και κανει καλό γιατί όχι? Μήπως σου είπε να αποφευγεις τα μεγάλα ψάρια? Στυλ σολωμο και τόνο? 

 

Καπνιστα εννοούσα και όχι κάπνισμα! 

Ναι και εμένα με αφήνει να τα τρώω όλα αυτά...απλά επειδή άκουσα έτσι από έναν άλλο γιατρό το είχα απορία...

 

@Mar122δεν σε αφήνει ψάρια; Εμένα μου έχει πει να τρώω και μάλιστα και δύο φορές την εβδομάδα.Ειδικά τσιπούρα τρώω κάθε εβδομάδα,όπως ξέρω ότι πολύ καλό κάνουν και οι σαρδέλες και ο γαύρος.

Μήπως εννοούσε μεγάλα ψάρια που έχουν υδράργυρο; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, anast. είπε:

Ναι και εμένα με αφήνει να τα τρώω όλα αυτά...απλά επειδή άκουσα έτσι από έναν άλλο γιατρό το είχα απορία...

 

@Mar122δεν σε αφήνει ψάρια; Εμένα μου έχει πει να τρώω και μάλιστα και δύο φορές την εβδομάδα.Ειδικά τσιπούρα τρώω κάθε εβδομάδα,όπως ξέρω ότι πολύ καλό κάνουν και οι σαρδέλες και ο γαύρος.

Μήπως εννοούσε μεγάλα ψάρια που έχουν υδράργυρο; 

Μόνο σαρδέλα και γαυρο μου είπε ότι μπορώ αλλά αυτό ο διατροφολόγος δεν έχω ρωτήσει ακόμα τον γυναικολόγο μου εάν ισχύει αυτό για τα υπόλοιπα θα τον ρωτήσω όμως γιατί μου αρέσουν πάρα τα ψάρια και επειδή μένουμε σε νησί ο πεθερός μου πάει συνέχεια για ψάρεμα οποτε έχουμε φρέσκα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mar122 είπε:

Μόνο σαρδέλα και γαυρο μου είπε ότι μπορώ αλλά αυτό ο διατροφολόγος δεν έχω ρωτήσει ακόμα τον γυναικολόγο μου εάν ισχύει αυτό για τα υπόλοιπα θα τον ρωτήσω όμως γιατί μου αρέσουν πάρα τα ψάρια και επειδή μένουμε σε νησί ο πεθερός μου πάει συνέχεια για ψάρεμα οποτε έχουμε φρέσκα ψάρια.

Ναι μωρέ ρωτα..κρίμα είναι να έχεις φρέσκα ψάρια και να μην τρως..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...