Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Σύλληψη: Θρησκεία κ Ελπίδα !


Recommended Posts

να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη σου ευχομαι (κ μενα η κορουλα μου θαυμα της Αγιας Ειρηνης ειναι) ολα να πανε καλα!!!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 209
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

maryy μου.. δεν με ξέρεις αλλά μπαίνω συχνά στο καφέ της σπερματέγχυσης!

διάβαζα το θαύμα σας και με εκανες να κλάψω... σε καταλαβαίνω τοσο πολύ στα τόσα που έγραψες...

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!


oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου ιστορία maryy μου έχει ως εξής!!!

μετά τον γάμο μας ( σήμερα κλείνουμε 3 χρόνια κιόλας :D ) αρχίσαμε αμέσως για μωράκι εντατικά.. νομιζαμε κι εμείς ότι θα μας έρθει με την 1η.. μετά απο 6 μήνες ανακαλυψαμε ότι ο άντρας μου έχει εκ γενετής αζωοσπερμία.. κάναμε βιοψία αλλά τπτ λόγω του ότι ο καρυότυπος του είναι 47ΧΧΥ οπότε και κατι να βρίσκαμε το μωράκι μας θα γεννιόταν με πρόβλημα.. δεν βρήκαμε ουτε ενα όμως και ο γιατρός μας απέκλεισε οτι μπορει να γίνει αυτο το θαυμα που εγινε σε σας με την χάρη της Αγίας γιατι περι αυτού πρόκειται! το μωράκι σας είναι ευλογημένο!!! χασαμε καθε ελπιδα και οποτε μου ελεγαν για δοτη επεφτα στα πατώματα.. ο άντρας μου και ο γιατρός επέμεναν και τελικά το αποφάσισα και γω. στις 3 προσπάθειες σπερματέγχυσης αποτύχαμε.. έχανα κάθε ελπίδα και ειπα ακόμη μια και μετά εξωσωματική. φοβήθηκα ότι ποτε δεν θα γίνω μανούλα.. και με πλήγωνε τοσο πολύ.. Στο ενδιάμεσο έκανα και σαλπιγγογραφία και μετά απο ένα μήνα θα ξεκινούσαμε.. τότε ήταν που ο άντρας μου έμαθε για την Αγία και έφερε απ' όλα στο σπίτι.. Το βιβλιαρακι, μηλο, λαδάκι και ζωνούλα. του τα έστειλαν κάποιες γνωστές του απο ένα φόρουμ.. το πιστεψε πολύ το πίστεψα κι εγώ και προσευχόμουν.. προχωρήσαμε και πιο νωρίς απ' ότι το είχαμε προγραμματίσει έφαγα το μηλαράκι κάναμε την τοποθέτηση και φορούσα την ζώνη.. έχασα καποια στιγμή τις ελπίδες μου και πανικοβλήθηκα αλλά με στήριξε ο άντρας μου.. το πίστευε πάρα πολύ!! κάποια απο εκείνες τις ημέρες πριν ξεκινήσουμε την προσπάθεια μας είδα όνειρο ότι ερχόταν η Αγία με ένα μωράκι στην αγκαλιά και μου το παρέδωσε.. εγώ πετάχτηκα στον υπνο μου πανικόβλητη αλλά την ελπίδα μου την είχα βαθια μέσα μου.. εναποθέσαμε τις ελπίδες μας στην Αγία και φοβόμουν την αποτυχία.. με πλήγωνε πολύ όλο αυτό που περνούσαμε και που είμασταν τόσο αγαπημένοι και όμως για άλλους που δεν τα υπολόγιζαν τους ερχόταν κατα λάθος όπως έλεγαν ή με την πρώτη..

το αποτέλεσμα εμεινα έγκυος όλα πήγαν καλά ( χρειάστηκε να μείνω στο σπίτι όμως 9 μήνες λόγω συσπάσεων ) και σήμερα έχουμε ένα γιο που έγινε πριν 2 εβδομάδες 1 και τον φωνάζουμε Χρυσοβαλάντη!!!! Το ονομα του καθημερινά μας θυμίζει το θαύμα!!!! Είναι τα πάντα για μας και η Αγία φρόντισε κανένας να μην καταλαβαίνει ότι είναι απο δότη και να έχει ομοιότητα με τον άντρα μου. Αφού όλοι του λένε ότι πήρε απο αυτόν τα πάντα και απο μενα τιποτα εκτός απο τα χρώματα.. Με το καλό απο Αύγουστο θα ξεκινησουμε για το 2ο αλλά το οικονομικό μας σταματάει και είναι τόσο άδικο αυτό.. :( Να θέλεις να κάνεις ένα μωράκι που μόνο αυτό αξίζει στη ζωή και να μην έχεις τους πόρους για τις προσπάθειες.. Εύχομαι όλα τα κοριτσάκια να γίνουν μανούλες και θα τα καταφέρετε αν το πιστέψετε πραγματικά! και εμεις μόλις τα καταφέρουμε θα επισκεφτουμε και το μοναστήρι!

Αγία μου Ειρήνη Χρυσοβαλάντω ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ ΜΟΥ ΜΕ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΝΑΙ!!! ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ ΜΑΣ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΕΣ ΤΗ ΖΩΗ!!!

με τον άντρα μου ποτέ δεν μετανιώσαμε που προχωρήσαμε με δότη γιατι αν δεν ήταν έτσι η κατάσταση δεν θα είχαμε ΑΥΤΟ το μωράκι και δεν τον αλλάζουμε με τιποτα ΜΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!! Αλλά αν γινόταν ένα θαυμα σαν το δικό σου Μaryy μου ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟ!!!! το συζητούσαμε και χθες με κάτι άλλα κοριτσάκια και έπεσα σήμερα στο μήνυμα σου! το πόσο χάρηκα για σενα και πόσο συγκινήθηκα το ξέρει η Αγία!!!! και συνάμα ανατρίχιασα!!!

  • Μου αρέσει 1

oR8mp2.png

P7wlp2.png

Link to comment
Share on other sites

mariamnee μου ανατριχιασα και με τη δικη σου ιστορια!!!! και ειδικα με το ονειρο!!! ηταν τοσο ξεκαθαρο!!!!!!!!!!! συγχαρητηρια κοριτσι μου!!!!!!!!! να χαιρεστε το παιδακι σας και να ναι παντα γερο και δυνατο!! ειναι τοσο θαυματουργη η Αγια και εγω μετα τις δυο αποβολες μου την αμφισβητησα τοσο πολυ, αλλα εκεινη ηταν παντα διπλα μου και ελπιζω να με συγχωρεσει!! μου χαρισε απλοχερα ενα μωρακι και ευχομαι να με βοηθησει και στη συνεχεια!!!!!!!!! με το καλο αγαπη μου και το αδερφακι!! με πιστη και ολα θα πανε καλα!! σε ευχαριστω που εγραψες και εσυ τη δικη σου ιστορια!! και μενα το μωρακι μου ταμενο ειναι!!!!

  • Μου αρέσει 1

Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη σου ευχομαι (κ μενα η κορουλα μου θαυμα της Αγιας Ειρηνης ειναι) ολα να πανε καλα!!!

adnihor καρδουλα μου με το καλο και το δευτερο μωρακι σας!! το ξερω.. εχουμε μιλησει αρκετες φορες και με ειχες στηριξει πολυ στις αποβολες μου με καποια μηνυματα σου!! ειμαι η donatela απο το parents!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πλακα κανεις?κοριτσακι μου διπλη χαρα πηρα τωρα μπραβο κ παλι κ παλι κ παλι μπραβο τωρα θυμηθηκα το πμ που μου εστειλες εδω τυχαια μπηκα κ διαβασα εδω μεσα

ολα να πανε τελεια ενα μικρο ζουμπουρλουδικο μωρακι να γεμησει με φωνουλες το σπιτικο σας


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα!να ευχηθω στις εγκυουλες με το καλο να ερθουν τα μωρακια τους κ να δωσω τις πιο θερμες ευχες μου στις κοπελες που βρισκονται στην προσπαθεια!οι δε μανουλες να χαιρεστε τα παιδακια σας!!!

να σας πω κι εγω την ιστορια μου:

ξεκινησαμε τις προσπαθειες με τον αντρα μου απο τις αρχες του ιουνιου που μας περασε....νομιζα οτι θα ειναι ευκολο πραγμα η συλληψη γι αυτο κ απογοητευτηκα γρηγορα οταν εβλεπα οτι οι μηνες περνουσαν!θελετε ο μεγαλος κυκλος που ειχα (40 μερες) θελετε η δουλεια του αντρα μου που ελειπε για μεγαλα διαστηματα κ δεν μπορουσαμε να ερθουμε σε επαφη τις γονιμες μερες ολα επαιζαν το ρολο τους για την καθυστερηση ενος μωρου!το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου ηρθε να μου δωσει την χαριστικη βολη κ τα λογια του γυναικολογου ηταν εξωσωματικη!ετσι αρχισα να διαβαζω για την Αγια Χρυσοβαλαντω κ τα θαυματα Της!ζητησα απο καποιες κοπελες μεσα απο το φορουμ να μου στειλουν το μηλαρακι,λιγο λαδακι κ την ζωνουλα μια κ ειμαι μακρια απο την αθηνα!πριν ομως απ ολα αυτα αρχισα να προσευχομαι καθε βραδυ στην ΠΑΝΑΓΙΑ μας!επι 3 μερες κοιμομουν κατω απο το μαξιλαρι μου με την εικονα Της!ωσπου ενα βραδυ Την ειδα στον υπνο μου!φορουσε μαυρα και μεσα απο τα μαλλια μου εβγαλε ενα γιασεμι κ μου το εδωσε!ενας μηνας περασε κ ειδα το θετικο τεστ που ονειρευομουν!αυτην την στιγμη βρισκομαι στην 25η εβδομαδα κ περιμενω να ερθει, τον αυγουστο πρωτα ο Θεος, ο γιος μου!το μηλαρακι δεν προλαβα να το φαω αλλα την ζωνουλα την φοραω συνεχεια,οπως επισης σταυρωνω την κοιλιτσα μου με το λαδακι!κοριτσια μετα απο καθε επισκεψη στο γιατρο κ υπερηχο που κανω κ διαπιστωνουμε οτι το μωρο ειναι καλα, ΠΑΝΤΑ αναβω μετα ενα κερακι στην Παναγιτσα κ την ευχαριστω για το θαυμα που μου εστειλε!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις?κοριτσακι μου διπλη χαρα πηρα τωρα μπραβο κ παλι κ παλι κ παλι μπραβο τωρα θυμηθηκα το πμ που μου εστειλες εδω τυχαια μπηκα κ διαβασα εδω μεσα

ολα να πανε τελεια ενα μικρο ζουμπουρλουδικο μωρακι να γεμησει με φωνουλες το σπιτικο σας

για αυτο στο ειπα!!! ειμαι σιγουρη οτι δεν θυμοσουν ποια ειμαι!!! σε ευχαριστω ΑΜΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!! απο το στομα σου και στου Θεού το αυτι!!!!!! με το καλο να υποδεχτειτε και εσεις το δευτερο μωρακι σας που ηρθε τοσο απροσμενα υστερα απο τόση ταλαιπωρια!!!!!!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα!να ευχηθω στις εγκυουλες με το καλο να ερθουν τα μωρακια τους κ να δωσω τις πιο θερμες ευχες μου στις κοπελες που βρισκονται στην προσπαθεια!οι δε μανουλες να χαιρεστε τα παιδακια σας!!!

να σας πω κι εγω την ιστορια μου:

ξεκινησαμε τις προσπαθειες με τον αντρα μου απο τις αρχες του ιουνιου που μας περασε....νομιζα οτι θα ειναι ευκολο πραγμα η συλληψη γι αυτο κ απογοητευτηκα γρηγορα οταν εβλεπα οτι οι μηνες περνουσαν!θελετε ο μεγαλος κυκλος που ειχα (40 μερες) θελετε η δουλεια του αντρα μου που ελειπε για μεγαλα διαστηματα κ δεν μπορουσαμε να ερθουμε σε επαφη τις γονιμες μερες ολα επαιζαν το ρολο τους για την καθυστερηση ενος μωρου!το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου ηρθε να μου δωσει την χαριστικη βολη κ τα λογια του γυναικολογου ηταν εξωσωματικη!ετσι αρχισα να διαβαζω για την Αγια Χρυσοβαλαντω κ τα θαυματα Της!ζητησα απο καποιες κοπελες μεσα απο το φορουμ να μου στειλουν το μηλαρακι,λιγο λαδακι κ την ζωνουλα μια κ ειμαι μακρια απο την αθηνα!πριν ομως απ ολα αυτα αρχισα να προσευχομαι καθε βραδυ στην ΠΑΝΑΓΙΑ μας!επι 3 μερες κοιμομουν κατω απο το μαξιλαρι μου με την εικονα Της!ωσπου ενα βραδυ Την ειδα στον υπνο μου!φορουσε μαυρα και μεσα απο τα μαλλια μου εβγαλε ενα γιασεμι κ μου το εδωσε!ενας μηνας περασε κ ειδα το θετικο τεστ που ονειρευομουν!αυτην την στιγμη βρισκομαι στην 25η εβδομαδα κ περιμενω να ερθει, τον αυγουστο πρωτα ο Θεος, ο γιος μου!το μηλαρακι δεν προλαβα να το φαω αλλα την ζωνουλα την φοραω συνεχεια,οπως επισης σταυρωνω την κοιλιτσα μου με το λαδακι!κοριτσια μετα απο καθε επισκεψη στο γιατρο κ υπερηχο που κανω κ διαπιστωνουμε οτι το μωρο ειναι καλα, ΠΑΝΤΑ αναβω μετα ενα κερακι στην Παναγιτσα κ την ευχαριστω για το θαυμα που μου εστειλε!!!!!!!

libero!!!!!!!!! συγχαρητηρια!!!!!!! με το καλο ο γιοκας!!! να εχουν ολα τα κοριτσια μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και οι κοπελες που προσπαθουν να ξερουν οτι ακομα και αν δεν πηγαινουμε καθε Κυριακη στην εκκλησια ακομα και αν δεν ειμαστε τοσο θρησκες ακομα και αν αγανακτουμε στην απογοητευση μας καποιος απο εκει ψηλα δεν θα μας εγκαταλειψει ποτε!!! ολα αυτα τα ονειρα που βλεπετε ειναι σημαδιακα και δεν ειναι της φαντασιας μας!!! ειναι σημαδια οτι το μωρο ερχεται και για ολες θα ερθει!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κορίτσια, γεία σας και από μένα..

μου έδωσε σήμερα μια γνωστή κομματάκια από το Ευλογημένο μήλο, λαδάκι σε βαμβάκι και σχοινάκι από τη Μονή της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντους..

1. θα φάμε από ένα κομματάκι και τα υπόλοιπα να τα φυλάξω στο ψυγείο?

2. τώρα είναι οι γόνιμες μου μέρες, χρειάζεται με τη νηστεία και αποχή και έτσι να τη κάνουμε πιο μετά?

3. το σχοινάκι είναι πολύ μικρό για να το δέσω στη μέση μου

Ευχαριστώ η Αγία Ειρήνη μακάρι να μας ευολογήσει σύντομα όλες μας να κάνουμε παιδάκια..


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα Tinkerbell!24

Νηστεύεις 3 ημέρες εσύ και 1 ο σύζυγος. Ούτε λάδι, ούτε επαφές. Μπορείς να ξεκινήσεις τη νηστεία μετά τις γόνιμες ημέρες και να φας τότε και το μηλαράκι. Στη ζώνη μήπως γίνεται να προσθέσεις λαστιχάκι ή κάποιο πρόσθετο κομμάτι , ώστε να σου κάνει?

Εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν και η χάρη της να μας αξιώσει να χαρούμε το μώράκι που λαχταράμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Tinkerbell!24

Νηστεύεις 3 ημέρες εσύ και 1 ο σύζυγος. Ούτε λάδι, ούτε επαφές. Μπορείς να ξεκινήσεις τη νηστεία μετά τις γόνιμες ημέρες και να φας τότε και το μηλαράκι. Στη ζώνη μήπως γίνεται να προσθέσεις λαστιχάκι ή κάποιο πρόσθετο κομμάτι , ώστε να σου κάνει?

Εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν και η χάρη της να μας αξιώσει να χαρούμε το μώράκι που λαχταράμε!

ευχαριστώ πάρα πολύ!!!δεν το είχα σκεφτεί, είχα σκεφτεί μόνο να τη δέσω κάπου αλλού..

Μακάρι, οι προσευχές μας να εισακουστούν!!


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Πως μπορω να βρω και εγω αυτο το μηλαρακι?Μενω Καλαματα και δεν νομιζω οτι θα μπορεσω να ανεβω Αθηνα!Μπορει καποιος να μου το στειλει και να της στειλω τα εξοδα αποστολης κτλ?

Επισης,πως το χρησιμοποιω?Νηστευω 3 μερες εγω και 1 ο αντρας μου,χωρις επαφες....!!Το τρωω πριν ή μετα τις επαφες?


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
κορίτσια, γεία σας και από μένα..

μου έδωσε σήμερα μια γνωστή κομματάκια από το Ευλογημένο μήλο, λαδάκι σε βαμβάκι και σχοινάκι από τη Μονή της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντους..

1. θα φάμε από ένα κομματάκι και τα υπόλοιπα να τα φυλάξω στο ψυγείο?

2. τώρα είναι οι γόνιμες μου μέρες, χρειάζεται με τη νηστεία και αποχή και έτσι να τη κάνουμε πιο μετά?

3. το σχοινάκι είναι πολύ μικρό για να το δέσω στη μέση μου

Ευχαριστώ η Αγία Ειρήνη μακάρι να μας ευολογήσει σύντομα όλες μας να κάνουμε παιδάκια..

Καλησπερα.. φάτε απο ενα μηλαράκι εσυ και ο συζηγος μετά απο τρεις μερες νηστεια και το λάδι και εννοειται και ολα τα υπολοιπα.. καλο θα ηταν να το φατε μετα τις γόνιμες αλλα ειναι και υποκειμενικο όποτε αισθανεστε!! μου κανει εντυπωση που λες οτι η ζωνουλα ειναι μικρη, αν δεν σου κανει παρολαυτα βαλτη σαν φυλαχτο μεσα στο στηθοδεσμο!!! μακαρι να βοηθησει ολες η Αγία Ειρήνη όπως βοήθησε και εμένα!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βρω και εγω αυτο το μηλαρακι?Μενω Καλαματα και δεν νομιζω οτι θα μπορεσω να ανεβω Αθηνα!Μπορει καποιος να μου το στειλει και να της στειλω τα εξοδα αποστολης κτλ?

Επισης,πως το χρησιμοποιω?Νηστευω 3 μερες εγω και 1 ο αντρας μου,χωρις επαφες....!!Το τρωω πριν ή μετα τις επαφες?

Καλησπερα, πιο κατω εχω γράψει τα στοιχεια της μονης.. μπορεις να στειλεις γραμμα και να σου στειλουν λαδάκι, μηλαράκι και τη ζωνουλα οι μοναχες.. Εναλλακτικα παρε τηλεφωνο στο μοναστηρι.. 2102822146 .και με χαρα παλι θα σε εξυπηρετησουν και θα σου στειλουν τα πραγματα χωρίς έξοδα.


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...