Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Σύλληψη: Θρησκεία κ Ελπίδα !


Recommended Posts

ευχαριστω παρα πολυ tinkerbell για τα γλυκα σου λογια και τις ευχες σου που σου τις ανταποδιδω μεσα απο τη καρδια μου!

Ειναι δυσκολο ομως να μην απελπιστεις μετα απο τοσο καιρο....

το ξέρω από πρώτο χέρι ότι είναι πολύ δύσκολο..έρχονται στιγμές που ο φόβος και η απελπισία εγκλωβίζει τη ψυχή μας..

όμως όλο αυτό είναι η δοκιμασία μας..είναι ο σταυρός μας..και με τη βοήθεια του θεού θα έρθει και για μας η ανάσταση!


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 209
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το ξέρω από πρώτο χέρι ότι είναι πολύ δύσκολο..έρχονται στιγμές που ο φόβος και η απελπισία εγκλωβίζει τη ψυχή μας..

όμως όλο αυτό είναι η δοκιμασία μας..είναι ο σταυρός μας..και με τη βοήθεια του θεού θα έρθει και για μας η ανάσταση!

Μακαρι να ερθει. Σκεφτομαι ομως οτι υπαρχει παντα και η περιπτωση να μην αποκτησω ποτε παιδι. Αυτη η σκεψη με τρελλαινει. Δεν μπορει φυσικα κανεις να καταλαβει αυτον τον πονο οταν δεν τον εχει νοιωσει οπως εσυ.

Ευχομαι κι εσενα ο Θεος συντομα να σου στειλει ενα παιδακι!

Συγνωμη, σημερα ειμαι αρκετα απαισιοδοξη. Περασε 1 χρονος, εγω ελπιδα, περασαν δυο, εγω ελπιδα, εχασα το μωρο, ειπα δοξα τω Θεω, περασαν 3 χρονια, εκανα υπομονη, περασαν τεσσερα... απεκτησα ενα σωρο ψυχοσωματικα. Φτανει κανεις καποτε και στα ορια του. Σ ευχαριστω πολυ παντως. Προσπαθεις πολλα χρονια για παιδακι?

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω από πρώτο χέρι ότι είναι πολύ δύσκολο..έρχονται στιγμές που ο φόβος και η απελπισία εγκλωβίζει τη ψυχή μας..

όμως όλο αυτό είναι η δοκιμασία μας..είναι ο σταυρός μας..και με τη βοήθεια του θεού θα έρθει και για μας η ανάσταση!

τινκεριτσα γεια και απο εδω κοριτσακι μου!ευφημια μου ειναι ακριβως οπως τα λεει η τινκεριτσα-δοκιμασια περναμε-συντομα θα ερθει η ανασταση .να παροσευχεσαι παρα πολυ και να στηριζεσαι ολοκληρωτικα στο θεο μας.αυτος εχει το πανω χερι-εννοειται θα ακολουθεις και τις οδηγιες του γιατρου σου,συν αθηνα και χειρα κινει,λεει ο θυμοσοφος λαος!εμεις μονοι μας δεν μπορουμε να τα βγαλουμε περα ή θα γινουμε νευρωτικοι ή χαπακηδες και δε ξερω εγω τι αλλο..εννοειται και ο συζυγος πρεπει να Πιστευει.αυτα απο μενα.


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites

γεια σου janneta... εγω παντως ειμαι πολυ κοντα στο να γινω νευρωτικη :-) ... και για να ειμαι ειλικρινης εχω κτεβασει ηδη μερικα χαπακια τον τελευταιο καιρο, φυτικα βεβαια...

Ειδικα την ωρα του πειρασμου και της απελπισιας δυσκολευομαι παρα πολυ να προσευχηθω. Δεν θελω και να ζηταω και να λεω στο Θεο συνεχως να μου δωσει παιδι.. το νοιωθω λαθος, κι ας ειναι η μεγαλυτερη επιθυμια μου.

Αυτο που πραγματικα κλονισε κατα καποιον τροπο οχι ακριβως την πιστη μου αλλα την ελπιδα μου ειναι ενα γεγονος που μου συνεβη πριν δυο χρονια, οταν ειχα μεινει εγκυος. Ειχα παρακαλεσει τον αγιο Ραφαηλ, προσευχομουν ηλπιζα κτλ. Μια νυχτα ειδα οραμα την μικρη αγ Ειρηνη που μου εδωσε ενα δωρο, σε μπλε χαρτι τυλιγμενο. Τοτε ακριβως εμεινα εγκυος! Πιστευα οτι εγινε το θαυμα κι οτι επιτελους θα γεμιζε η ζωη μας χαρουμενες φωνουλες και αγαπη. Να ομως που το εχασα! τελικα ηταν πειρασμικο το οραμα. Αλλα εμενα με τσακισε. Παλι σηκωθηκα βεβαια αλλα απο τοτε δεν παρακαλαω τοσο συχνα στη προσευχη μου.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου janneta... εγω παντως ειμαι πολυ κοντα στο να γινω νευρωτικη :-) ... και για να ειμαι ειλικρινης εχω κτεβασει ηδη μερικα χαπακια τον τελευταιο καιρο, φυτικα βεβαια...

Ειδικα την ωρα του πειρασμου και της απελπισιας δυσκολευομαι παρα πολυ να προσευχηθω. Δεν θελω και να ζηταω και να λεω στο Θεο συνεχως να μου δωσει παιδι.. το νοιωθω λαθος, κι ας ειναι η μεγαλυτερη επιθυμια μου.

Αυτο που πραγματικα κλονισε κατα καποιον τροπο οχι ακριβως την πιστη μου αλλα την ελπιδα μου ειναι ενα γεγονος που μου συνεβη πριν δυο χρονια, οταν ειχα μεινει εγκυος. Ειχα παρακαλεσει τον αγιο Ραφαηλ, προσευχομουν ηλπιζα κτλ. Μια νυχτα ειδα οραμα την μικρη αγ Ειρηνη που μου εδωσε ενα δωρο, σε μπλε χαρτι τυλιγμενο. Τοτε ακριβως εμεινα εγκυος! Πιστευα οτι εγινε το θαυμα κι οτι επιτελους θα γεμιζε η ζωη μας χαρουμενες φωνουλες και αγαπη. Να ομως που το εχασα! τελικα ηταν πειρασμικο το οραμα. Αλλα εμενα με τσακισε. Παλι σηκωθηκα βεβαια αλλα απο τοτε δεν παρακαλαω τοσο συχνα στη προσευχη μου.

Καλημερα!

Διαβασα την ιστορια σου και σε καταλαβαινω απολυτα.Εγω εμεινα εγκυος στα 4,5 χρονια απο τοτε που προσπαθουσα.Δεν ειχα μεινει εγκυος ποτε ξανα και αισθανομουν οτι μαλλον δεν θα συμβει ποτε σε εμενα αυτο.Εγω προσπαθησα και με την επιστημη αλλα απετυχα(μια σπερματεγχυση και μια εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο) και μου στοιχισε πολυ ψυχικα και ειπα να το αφησω στην τυχη του.Και το αφησα και τα καταφερα!Και εγω συμφωνω και ετσι ενιωθα οτι δεν υπαρχει λογος να εισαι παντρεμενη και να μην εχεις παιδια.

Δεν ξερω την ηλικια σου αλλα στη θεση σου θα το εψαχνα λιγο.Υπαρχουν και αλλοι τροποι εκτος της εξωσωματικης οπως ελεγχος ωορηξιας κλπ.Την πιστη σου μην την χανεις και μη σε νοιαζει που δεν το ζητας στις προσευχες σου.. ο θεος ξερει πολυ καλα τι θες και θα στο δωσει!

Εγω μεσα απο αυτη τη διαδικασια βγηκα πιο πιστη και πιο δυνατη .Ειχα δει και εγω ενα ονειρο σχετικο !Ειχα δει οτι ειχα παει σε μια εκκλησια Αγιο Χριστοφορο μαζι με την πεθερα μου που την λενε Αννα και ειχα προσευχηθει να προσεχει τον ντρα μου(ο Αγιος χριστοφορος ειναι προστατης των οδηγων οπως ειναι ο αντρας μου) και να μου χααρισει ενα μωρακι.Τελικα αφου ειδα το ονειρο εψαχνα να βρω που ειχε τετοια εκκλησια.Βρηκα λοιπον Αγιο χριστοφορο στο Πικερμι.. πηγα καμποσες φορες μεχρι να την πετυχω ανοιχτη γτ ειναι μικρη εκκλησια και να ναψω ενα κερακι και μετα απο λιγο εμεινα εγκυος φυσιολογικα την ημερα της γιορτης της αγιας Αννας!!!!!Το ξερω γτ εκεινο το μηνα ειχα αποφσισει να μην ξανασχοληθω με το θεμ αυτο να κανω αλλα πραγματα και ειχαμε μονο μια επφη!!!μαλιστα πριν κανω το τεστ της χοριακης ειδα παλι την πεθερα μου Αννα να μου δινει μια γλαστρουλα με καταπρασινο φουντωτο βασιλικο!Φτσικα το αγορακι μου το βαπτισα εκει και καθε χρονο της Αγιας Αννας πηγαινω και θα πηγαινω στον Αγιο χριστοφορο!Φετοςμαλιστα που μεγαλωσε λιγο το μωρο μου το κοινωνισα κιολας!

Μην χανεις την πιστη σου .. δεν ξερω γτ τα περναμεε αυτα.. αλλα σιγουρα το ποτελεσμα εινααι αυτο που μετραει!

Υπομονη , πιστη και ψαξτο λιγο και ολα θα πανε καλα!!


FvxMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια!!!ιστορίες σαν τη δική σου μαέλα μου μας δίνουν πολύ θάρρος και δυναμώνουν τη πίστη μας!!να σου ζήσει το παιδάκι σου πάντα με υγεία!!!

ευφημία μου , συμφωνώ με τη janneta..υπάρχουν και άλλα πράγματα που μπορείς να κάνεις εκτός από την εξωσωματική..

μην χάνεις τη πίστη σου!!!

εμείς προσπαθούμε 2.5 χρόνια..3 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και μπήκαμε στη τροχία της εξωσωματικής..

όμως όλα αυτά θα πετύχουν μόνο αν είναι θέλημα θεού...

ότι θέλει ο θεός αυτό θα γίνει...


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες.... ειμαι καινουργια εδω και αυτο ειναι το πρωτο μου μηνυμα. Γραφω επειδη ωρες ωρες νομιζω οτι θα σκασω. Δεν μπορω να πω τον πονο μου πουθενα...

Προσπαθουμε πανω απο 4 1/2 χρονια με τον ανδρα μου για μωρο. μια φορα εμεινα εγκυος χαρα τρελλη και το εχασα στην εκτη εβδομαδα μονο. Σημερα ειδα οτι παλι δεν ειμαι εγκυος και ειχαμε πολλες ελπιδες. Εχω κανει απειρα ταματα και προσευχες. Και ο ανδρας μου και εγω εξομολογουμαστε κοινωναμε τακτικα και πιστευουμε. Κι ενω ειχα ακραδαντη πιστη και πολλη αγαπη στη προσευχη και στη πνευματικη ζωη κοντευω να τα χασω ολα μεσα απο αυτη τη δοκιμασια. δεν υπαρχει για μενα νοημα για το γαμο οταν δεν υπαρχουν παιδια. Να υιοθετησουμε δεν μπορουμε.

Δεν μπορω να μιλησω σε κανεναν επειδη ο ανδρας μου ποναει περισσοτερο κι απο μενα και δεν θελω να τον πληγωσω και ολοι οι αλλοι αδιαφορουν ή κατηγορουν πολλες φορες με τον τροπο τους. Ποσες φορες δεν εχω ακουσει οτι δηθεν απο το αγχος μου δεν μπορω να αποκτησω παιδι ή οτι κανω τις δουλειες του σπιτιου απροσεκτα! Αλλες φορες φορες μας κατηγορουν επειδη δεν θελουμε να κανουμε εξωσωματικη. Ιδιως η πεθερα.

Ηθελα να μαθω αν υπαρχει εδω καποια κοπελα που εκανε παιδι μετα απο πολλα χρονια κι αν μπορει να μου πει κατι να μη χασω τελειος το κουραγιο μου και τρελλαθω.

Ευθυμία μου γεια σου και απο μένα. Θα συμφωνήσω και με τις προηγούμενες κοπέλες το να ζητήσεις μια ιατρική βοήθεια δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να πας κατευθείαν στην εξωσωματική. Δεν ξέρω αν έχετε κάνει κάποιες εξετάσεις, πάντως θα σε συμβούλευα να κάνετε κάποιες για να δείτε τι μπορεί να φταίει. Μπορεί να είναι κάτι απλό και με μια αγωγή απλά να τα καταφέρεται μην πάει ο νους σου κατευθείαν στα χειρότερα. Τώρα η επιστήμη έχει προχωρήσει πάρα πολύ. Μην ανησυχείς και μην σε επηρεάζουν οι τρίτοι όπως η πεθερά σου. Μέσα στο γάμο σου να θυμάσαι πάντα είσαι εσύ και ο άντρας σου. Επίσης νομίζω αν και δεν είμαι ειδικός ότι αφού έμεινες έγκυος παλαιότερα αυτό είναι καλό σημάδι παρόλο την κατάληξη που είχε. Μην χάνεις την πίστη σου με την βοήθεια του Θεού και της επιστήμης όλα καλά θα πάνε. Εύχομαι να έχουμε σύντομα καλά νέα σου φιλιά


yCnCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια για τα λογια σας. Μου δινετε δυναμη κι ελπιδα. Ακριβως γι΄αυτο το λογο κατεθεσε κι εγω τον πονο μου σ΄αυτο το φορουμ, επειδη ειμαι σιγουρη οτι με καταλαβαινετε, αφου εχετε περασει ή περνατε ακομη τα ιδια μ΄εμενα. Εχει κανεις την εντυπωση οτι το προβλημα που εχουμε κι εμεις δεν υπαρχει στο κοσμο, οτι δεν κλαιει καμια ατεκνη μητερα, οτι δεν χανουν καθημερινα μανουλες τα μωρακια τους στη κοιλια... πουθενα δε συζητιεται, κανεις δεν ενδιαφερεται...Και οι συγγενεις και φιλοι ακομα αποφευγουν τη συζητηση.

Εγω λοιπον ειμαι 31 χρονων και κατι μηνες. Στους γιατρους οχι μονο πηγαμε, αλλα για να ειμαι ειλικρινης οταν βλεπω αυτη τη καρεκλα του γυναικολογου ανατριχιαζω.

Ο ανδρας μου τη μια φορα που καναμε ελεγχο το σπερμα μας ειπε οτι με φυσικο τροπο δεν προκειται να μεινω εγκυος. Κλαμα εγω τοτε κακο απελπισια. Δυο μηνες μετα ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ! Τη δευτερη φορα που καναμε τεστ μετα την αποβολη δηλαδη ηταν ενταξει. Παιρνει βεβαια κι αυτες τις βιταμινες που βοηθανε παααρα πολυ. Μετα αποφασισα να μη ξαναπαμε για το σπερμα επειδη καθε φορα ειναι αλλιως και θα παθει και κανενα κομπλεξ ο καημενος ο ανδρας μου και θα παθει τιποτα αλλο.

Εγω εχω κανει πολλα μεχρι λαπαροσκοπηση οπου μου βρηκαν λιγη ενδομητριωση και συμφυσεις. Εχω και λιγο υποθυρωειδη υπο ελεγχο. Για να τα μαθω ολα αυτα ομως γιατρου νοσοκομεια στενοχωριες κτλ.... Τα ξερετε. Στην αρχη δεν μου δινανε και σημασια οι γιατροι, με εναν απλο υπερηχο ελεγαν ολα οκ σε εσας κυρια!!! Τελος παντων. Εχω κανει και εναν κυκλο με ορμονες, αλλα φοβαμαι στο τελος μη παθω και κανεναν καρκινο μ΄αυτα.

Δεν ξερω τι αλλο θα μπορουσε να μου προσφερει η επιστημη. Εξωσωματικη δεν κανουμε, ειναι κοινη αποφαση με τον συζηγο. Σπερματεγχυση? Ρωτησα δυο γιατρους μου ειπαν καντο αλλα ειναι περιπου σαν τη φυσικη επαφη. Δεν εχει μεγαλη διαφορα. Και φοβαμαι να μπω σ΄αυτη τη διαδικασια, παλι γιατρους παλι αγωνια παλι απογοητευση ισως.... δεν ξερω αν με νοιωθετε?

Σοφια μου, το οτι εμεινα εγκυος ειναι φυσικα καλο σημαδι, αν και με πονεσε οσο τιποτα αλλο αυτη η απωλεια και εμπειρια. Αλλα απ΄την αλλη δεν ειχε χτυπησει η κρδουλα ακομα και ακουσαμε και ενα σωρο λογια απ τους γυρο δηθεν παρηγορητικα οτι θα ηταν ανικανο να ζησει ή αναπηρο, παντα με το υπονοουμενο οτι εμεις παιδι δεν κατορθωνουμε. Αυτα με επηρεασαν καπως, δυστυχως.

Σ ευχαριστω παρα πολυ κι εσενα maela για τα λογια σου μου δινουν ελπιδα αφου κι εσυ περιμενες τοσο καιρο!!!! Να σου ζησει το μωρακι σου και να εχει παντα υγεια και χαρα!

Link to comment
Share on other sites

ευφημία μου, όλες έχουμε τραβήξει πάρα μα πάρα πολλά...αλλά θα τα καταφέρουμε!!!

όσον αφορά τη σπερματέγχυση σίγουρα δεν έχει πολλά ποσοστά επιτυχίας..σε σχέση με την εξωσωματική..

από τη στιγμή όμως που έχετε αποφασίσει από κοινού ότι δεν θέλετε να κάνετε εξωσωματική είναι μια πολύ καλή λύση..και αν δεν θέλεις μπορείς να τη κάνεις και χωρίς διέγερση σε φυσικό κύκλο..

οτι θες για τη σπερματέγχυση μπορείς να ρωτήσεις στο θέμα ..ποιές πάμε για σπερματέγχυση θα σου δώσουμε όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι!!!

κορίτσι μου, να είσαι ήρεμη να χαμογελάς και ο θεός είναι πάντα βοηθός


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σπερματεγχυση? Ρωτησα δυο γιατρους μου ειπαν καντο αλλα ειναι περιπου σαν τη φυσικη επαφη. Δεν εχει μεγαλη διαφορα.

Όχι. Έχει μεγάλη διαφορά. Έτσι έμεινα κι εγώ πρώτη φορά έγκυος στη ζωή μου λίγο πριν κλείσω τα 39 (με περίπου 11 χρόνια ελεύθερες επαφές). Με σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο χωρίς κανένα απολύτως φάρμακο (θέλη καλό υπολογισμό του πότε θα γίνει η ωορρηξία βέβαια). Το έχασα βέβαια αυτό το έμβρυο αλλά έμεινα έγκυος έναν κύκλο μετά φυσιολογικά (θαύμα σωστό). Πιστεύω δεν έχεις κάτι να χάσεις, ούτε θα φορτωθείς φάρμακα. Ούτε και τα χρήματα που θα δώσεις είναι υπερβολικά πολλά (όπως στις εξωσωματικές).

Από προβλήματα? Μην τα ρωτάς... πολλές φορές τα έχω γράψει, δεν έχω κουράγιο ξανά. Μεγάλο πρόβλημα είχα και εγώ και το σπέρμα μας δεν ήταν και τόσο σπουδαίο. Παρόλα αυτά έγινε το θαύμα (είδα κι εγώ όνειρο και μάλιστα συγκλονιστικό, αλλά όσοι ασχολούνται εντατικά με τη θρησκεία δεν τα πολυπιστεύουν οπότε ας μην το γράψω καλύτερα).

Ευφημία μου μέσα από την ψυχή μου του χρόνου τέτοια μέρα να μας γράφεις σε άλλα τόπικ με ένα ζουμπουρλούδικο και ζουληχτερό μωρό αγκαλιά!

Link to comment
Share on other sites

Ο καθε γιατρος φυσικα εχει και τη δικη του αποψη... ισως να το επιχειρησω κι αυτο καποια στιγμη. Θα κλεισω ραντεβου σε ειδικη κλινικη και βλεπουμε. Μενω στο εξωτερικο κι εδω περιμενει κανεις 4/ 5 μηνες για ραντεβου σε τετοια κλινικη, επειδη ειναι λιγες. Το προβλημα δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο στην Ελλαδα και οι γιατροι δεν συνηστουν ευκολα μεθοδους τεχνιτης γονιμοποιησης.

Skybeam χαιρομαι που επιτελους μετα απο ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ θα απολαυσεις τη χαρα της μητροτητας! Ευχομαι ο Θεος να χαριζει σε σενα και στο μωρακι σου παντοτε υγεια και χαρα! Ευχαριστω για τις ευχες σου! Με κατασυγκινησατε!

Link to comment
Share on other sites

Ο καθε γιατρος φυσικα εχει και τη δικη του αποψη... ισως να το επιχειρησω κι αυτο καποια στιγμη. Θα κλεισω ραντεβου σε ειδικη κλινικη και βλεπουμε. Μενω στο εξωτερικο κι εδω περιμενει κανεις 4/ 5 μηνες για ραντεβου σε τετοια κλινικη, επειδη ειναι λιγες. Το προβλημα δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο στην Ελλαδα και οι γιατροι δεν συνηστουν ευκολα μεθοδους τεχνιτης γονιμοποιησης.

Skybeam χαιρομαι που επιτελους μετα απο ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ θα απολαυσεις τη χαρα της μητροτητας! Ευχομαι ο Θεος να χαριζει σε σενα και στο μωρακι σου παντοτε υγεια και χαρα! Ευχαριστω για τις ευχες σου! Με κατασυγκινησατε!

ευφημία μου, να το επιχειρήσεις!!!!

να κλείσεις από τώρα ραντεβού και σε 4-5 μήνες που θα έρθει η σειρά σου ελπίζω να είσαι ήδη εγκυούλα!!!

σκυ μου καλή μου φιλάκια πολλά πολλά !!!!!!


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Ευφημια μου σε καταλαβαινω απολυτα.Και εγω απογοητευομουν πολλες φορες,εχω κλαψει,τα εχω βαλει με το θεο πολλες φορες που δε μου εχει δωσει ενα μωρακι!!

Μην χανεις την πιστη σου ειναι το βασικοτερο!!

Το καλοκαιρι ειχα μιλησει με μια καλογρια και μου ειχε πει αυτο ακριβως,να μην χανουμε την πιστη μας και οτι ο θεος ξερει και κρινει.

Τωρα τα χριστουγεννα παλι καποιος μοναχος μου ειπε οτι ο θεος δοκιμαζει πολλες φορες την υπομονη μας αλλα δεν πρεπει να απογοητευομαστε!!

Εγω εκανα 2 σπερματεγχυσεις με φαρμακα αλλα αποφασισα να μην κανω αλλη.Τα ποσοστα ειναι λιγο μεγαλυτερα απο το φυσιολογικο,εκτος αν εχετε θεμα με το σπερμα που το βελτιωνουν παρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω maria μου, ο Θεος μας αγαπαει και ξερει και κρινει ποιο ειναι το σωστο για εμας, αλλα μερικες φορες λυγιζουμε... σ ευχαριστω και ευχομαι και σε σενα συντομα να κρατησεις ενα μωρακι στην αγκαλια σου!!!

tinkerbell θα κλεισω! Θα μαζεψω τις τελευταιες δυναμεις μου και θα το κανω κι αυτο το βημα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...