Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, deppy14 είπε:

      Γειά σας κορίτσια!! Εύχομαι να τα καταφέρετε και να γεμίσουν οι αγκαλιές σας με μωράκια!!!Για αρχή να πω ότι έχω πωα,το ξέρω από το 21. Έχω κάνει 2 αποτυχημένες έμβρυο μεταφορές αρνητικές.Προσφατα έκανα εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο κ μέσα σε αυτές ορμονικές,η fsh 43 κ η οιστραδιόλη 11.. Από πέρσι τον Ιούνιο έχουν ξεκινήσει κ οι καθυστερήσεις στην περίοδο.πιστεύετε είναι καλύτερα να πάω με δότρια;με τον εξωσωματική δεν έχω μιλήσει ακόμα.

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

Πεθερές και όχι μόνο η συνεχεια....


selestina

Recommended Posts

Μην ασχολείστε, αν δε μας συμπαθούν είναι δικό τους πρόβλημα, όχι δικό μας! Δικιά μας δουλειά είναι να συμμαζεύουμε τους δικούς μας γονείς, ώστε να μην ενοχλούν την οικογένειά μας. Οι άλλοι είναι δουλειά του άντρα μας.

Αγάααααααααπη, έλα να συνεννοηθείς με τη μανούλα σουουουουουουουουουουου!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο δικος μου μου λέει κουραστηκα να κάνω τον ενδιαμεσο.

Ασε που οι άντρες έχουν άλλο τρόπο σκέψης.

Ευτυχως βεβαια που κάποια στραβα τα εχει πάρει χαμπαρι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαιρετώωωωωω!!

κι εμένα όλο βόλτες είναι κ πανηγύρια αλλά μια χαρά έχει χρόνο να φέρνει την ταραχή!Μιλήσαμε,ξαναμιλήσαμε,νόμιζα οτι όλα πήγαν καλά αλλά τα ίδια παντελάκι μου.Ξινή μούρη και πολλές σπόντες.Και όσο κι αν προσπαθώ,η σχέση μας μένει ίδια.Δεν γίνεται να προσπαθεί ο ένας όμως!!!

marlia,tatum διαβάσατε που πήγε να μου κάνει εξορκισμό??:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Χα χα χα χα...αθανατη πεθερα!!!!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

marlia,tatum διαβάσατε που πήγε να μου κάνει εξορκισμό??:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ναι, το θυμάμαι! αλλά προσπαθώ να μην γράφω, όταν συγχίζομαι, γιατί δε σταματάω... εμένα έχει κάνει κάτι παρόμοιο η μανούλα μου.

ε τί να κάνεις; δως της κατ' ευθείαν το όσκαρ να σταματήσει την παράσταση.


HqoOp2.png?jSqtntKdSnqjp2.png?wUGyCEeq
Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου μου λέει κουραστηκα να κάνω τον ενδιαμεσο.

Ασε που οι άντρες έχουν άλλο τρόπο σκέψης.

Ευτυχως βεβαια που κάποια στραβα τα εχει πάρει χαμπαρι

και εμένα κάπως έτσι είναι, αλλά του είπα ότι οφείλει να με "προστατεύει" από τους γονείς του, όπως τον "προστατεύω" και εγώ από τους δικούς μου. 'Οταν δεν το κάνει, τον αφήνω να συνεννοείται αυτός με τους δικούς μου, για να δει τη γλύκα. Βέβαια εγώ έχω την "τύχη" πεθερικά και γονείς να είναι όλοι τα ίδια χάλια.


HqoOp2.png?jSqtntKdSnqjp2.png?wUGyCEeq
Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ίδιο μπροστα μου όλα καλα και από πίσω......όσες φορες πήγα να κουβεντιασω με ωραιο τρόπο να δω αν θα παραδεχτει καποια πραγματα, τίποτα.

Αυτο εγω το λεω υποκρισια και δεν μου αρεσει. Θα μου πειτε ίσως ειναι καλύτερο από τις σπόντες, τις κουβεντες και ους τσακωμους

τιποτα δεν ειναι καλυτερο!!! σε εμενα εβαζε τον καλο μου σε δυσκολη θεση με αποτελεσμα να μαλωνουμε. για παραδειγμα στις ετοιμασιες του αρραβωνα με ρωτησε για τις μπουμπουνιερες ( ο αρραβωνας θα γινοταν στο δικο μου τοπο, τα εξοδα τα κανει η οικογενεια της νυφης και το εθιμο ειναι να δινουμε 2 κουφετα στους καλεσμενους ) και της απαντησα οτι αποφασισα να κανω μικρα μπουμπουνερακια ( τα οποια γιναν καταπληκτικα, λιλα και ροζ χρωμα απο 2 κουφετα δεμενα με γυαλινο τριανταφυλλο ) οπως ειναι το εθιμο σε εμας, δε λεει τιποτα μονο ενταξει, μετα απο λιγο ερχεται ο καλος μου απο τη δουλεια, παω εγω στο μπανιο και ακουω καποια στιγμη '' ασε με ρε μανα ακομα δεν ηρθα με πρηζεις '' και αυτην να λεει πιο χαμηλα '' μη φωναζεις '', εκει καταλαβα!!! μετα απο 2 μερουλες μου το ξεφουρνισε ο καλος μου και οηρε τη απαντηση της '' εγω νταβατζιδες στους γονεις μου δε βαζω, θα κανω αυτο που θελω, αν θελει μπουμπουνιερες να παει να κανει'', βεβαια οταν μετα ειδαν οτι δεν τους περνει μαζι μου να κανουν αυτα που θελουν και να ειμαι η υπηρετριας τους ξεκινησαν αλλα γλεντια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα.θέλω να τα πω και εγώ να ξεθυμάνω.Λοιπόν η δική μου είναι βρωμιάρα.Όχι δεν την βρίζω, κυριολεκτώ.Το σπίτι της μου θυμίζει σπηλιά ή αποθήκη.Είναι σκοτεινό και έχει μέσα εκατοντάδες πράγματα.Ξύλα από την θάλασσα, κοχύλια ,κάδρα,παλιά αντικείμενα,κορνίζες,βιβλία,μπιμπελό,παλιές λάμπες,σεμεδάκια, μαξιλαράκια, χιλιάδες μικροαντικείμενα που κάνουν το δωμάτιο κλειστοφοβικό.Στην κουζίνα γίνεται το μεγάλο μπάχαλο.Δεν υπάρχει εκατοστό ελεύθερης επιφάνειας.Γύρω γύρω έχει ράφια με ποτήρια που είναι μέσα στην σκόνη,τα ντουλάπια από έξω είναι μέσα στην βρώμα και στις λαδιές,και το χειρότερο για μένα είναι το σφουγγάρι που πλένει τα πιάτα!Όλη μέρα το έχει μέσα στο σαπουνόνερο που ούτε και ξέρω πότε το αλλάζει.Το μπάνιο τα ίδια.Την ίδια την έχω πετύχει με τα πόδια μαύρα από την βρώμα, μια άσπρη φούστα που φόραγε να είναι γκρι από τους λεκέδες και από μέσα να φαίνεται η ράντα από το σουτιέν να είναι μπεζ από άσπρο και να έχει μεγάλους πορτοκαλί λεκέδες!!Τα δε χέρια της όσες φορές έχει πει "πάω να τα πλύνω" για να πάρει αγκαλιά τον γιό μου,δεν κάνει πάνω από 5 δευτερόλεπτα.Σε τόσο λίγο χρόνο δεν υπάρχει περίπτωση να προλαβαίνει να τα σαπουνίσει.Θα μου πεις τι σε νοιάζει, με νοιάζει γιατί πάω εκεί το παιδί μου να το δει και φοβάμαι με τόση βρώμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα,

Για να είμαι ειλικρινείς δεν έχω διαβάσει ότι έχετε γράψει, έχω όμως σκοπό να το κάνω.

Μία απο τα ίδια και εγώ με την πεθερά και γενικά..........................

Πρίν μετακομίσουμε στο πατρικό του άντρα μου, είχα την εντύπωση ότι ήταν πολύ καλή γυναίκα και το μόνο μείων ήταν το ότι μιλούσε ασταμάτητα!!!!!!!

Πλέον έχω αλλάξει γνώμη και αυτό που θεωρώ ότι την αντιπροσωπεύει είναι ότι είναι κακιά κουτσομπόλα.

Την προηγούμενη εβδομάδα έγινε και ένα σκηνικό, στο οποία ζητήσαμε να είναι λίγο διακριτικοί το μεσημέρι γιατι ξυπνησανε το παιδί και το αποτέλεσμα ήταν να μου πει με ύφος ότι καλό μας κάνουμε και ότι πρέπει να τους σεβόμαστε περισσότερο(μου κρατάει το παιδί).

Βέβαια το ύφος και ο τόνος άλλα μου έλεγαν(ότι μου κάνει χάρη).!!!!!!!1

Και ρωτώ τώρα εγώ, το λέω αυτό στον άντρα μου??????????????

(Δεν μένουμε στο ίδιο σπίτι, αυτή κάτω εγω πάνω!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Για να είμαι ειλικρινείς δεν έχω διαβάσει ότι έχετε γράψει, έχω όμως σκοπό να το κάνω.

Μία απο τα ίδια και εγώ με την πεθερά και γενικά..........................

Πρίν μετακομίσουμε στο πατρικό του άντρα μου, είχα την εντύπωση ότι ήταν πολύ καλή γυναίκα και το μόνο μείων ήταν το ότι μιλούσε ασταμάτητα!!!!!!!

Πλέον έχω αλλάξει γνώμη και αυτό που θεωρώ ότι την αντιπροσωπεύει είναι ότι είναι κακιά κουτσομπόλα.

Την προηγούμενη εβδομάδα έγινε και ένα σκηνικό, στο οποία ζητήσαμε να είναι λίγο διακριτικοί το μεσημέρι γιατι ξυπνησανε το παιδί και το αποτέλεσμα ήταν να μου πει με ύφος ότι καλό μας κάνουμε και ότι πρέπει να τους σεβόμαστε περισσότερο(μου κρατάει το παιδί).

Βέβαια το ύφος και ο τόνος άλλα μου έλεγαν(ότι μου κάνει χάρη).!!!!!!!1

Και ρωτώ τώρα εγώ, το λέω αυτό στον άντρα μου??????????????

(Δεν μένουμε στο ίδιο σπίτι, αυτή κάτω εγω πάνω!!!!)

καλως τη στην παρεα.

και εγω πριν εμενα μακρια....και τωρα πανω κάτω...και μου κρατανε το μικρο...

Λοιπον εγω πιστευω οτι πρεπει να το πεις στον αντρα σου, με πολυ προσοχη στο ύφος σου. Δηλαδη χωρις να την κατηγορεις. Θέστου πως ενιωσες και τον προβληματισμό σου πως να αντιμετωπίζεις αναλογα περιστατικά.

εγω εχω καταλήξει οτι δεν πρεπει να τσακωνεσαι (ουτε με πεθερικα ουτε με αντρα για τους γονεις του). Χρειαζεται πολυ διπλωματια....βεβαια δεν σημαινει οτι θα ανεχόμαστε πραγματα και δεν θα μιλαμε.

επισης συμβουλη : περιόρισε στο απωλειτως απαραιτητο τη βοήθεια. εγω το εχω κανει και το εχουν πιασει το νόημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αυτό έχω προσπαθήσει να κάνω απο το σκηνικό που έγινε.

Αφού με ρώτησε η καλή μου, τι έχω πάθει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όσο για να το πω λίγο με δυσκολεύει γιατί φοβάμαι ότι θα γίνει φασαρία.

Συν της άλλης του έχω πει και κάποια άλλα πράγματα που η πεθερά μου μου ζήτησε να μην πω(Της έχει ο σύζυγος ότι μεταξύ μας δεν έχουμε μυστικά) και λίγο αρπαχτήκανε.

Εχω βάλει στόχο ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα του το πω.

Εκτός αν με φέρουνε στα άκρα και τα κάνω όλα λίμπα εδω μέσα.!:evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εμενα το προβλημα ειναι η μανα μου με τον αντρα μου.δεν μιλανε 1 χρονο τωρα,κ γω στη μεση να κανω το μπαλακι.κ οι 2 εχουν τα δικια τους δεν λεω,αλλα αυτο το πεισμα κ ο εγωισμος που κουβαλανε με φτανει στα ορια μου κ παραπανω.την αρχη την εκανε η μανα μου,του μιλησε με ασχημο τροπο,οχι βρισιες,ο δικος μου δεν προλαβε να πει κ πολλα.του δηλωσε οτι θα βλεπει τα παιδια οταν αυτος φευγει για δουλεια,κ πως δεν εχει κανενα δικαιωμα να της το απαγορευσει,οτι εμενα με χαλασε κ με αποξενωσε απο εκεινη(μενει απο πανω)κ πολλααααααααααααααααα αλλα ακομα,μεχρι που εφτασα στο σημειο να του πω να το διαλυσουμε γιατι δεν αντεχω αλλο την κατασταση αυτη μιας κ αυτος δεν κανει εστω μια τυπικη κινηση να φτιαξουν τα πραγματα.να πω οτι στη γιορτη του μικρου το καλοκαιρι δεν μας εκανε την τιμη,κ τωρα που πλησιαζει κ της μεγαλης το δηλωσε οτι δεν θα ερθει....κ εκει ειναι που φορτοσα κ με τον αντρα μου.δεν ξερω πως αλλιως να το χειριστω,κανουμε πολλες συζητησεις με τον αντρα μου ,αλλα εγω κουραστηκα.οσο για την πεθερα ειναι μακρια κ δεν με ενοχλει-οχι πως δεν εχουν κανει κ αυτοι τις μαλαλιες τους

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα το προβλημα ειναι η μανα μου με τον αντρα μου.δεν μιλανε 1 χρονο τωρα,κ γω στη μεση να κανω το μπαλακι.κ οι 2 εχουν τα δικια τους δεν λεω,αλλα αυτο το πεισμα κ ο εγωισμος που κουβαλανε με φτανει στα ορια μου κ παραπανω.την αρχη την εκανε η μανα μου,του μιλησε με ασχημο τροπο,οχι βρισιες,ο δικος μου δεν προλαβε να πει κ πολλα.του δηλωσε οτι θα βλεπει τα παιδια οταν αυτος φευγει για δουλεια,κ πως δεν εχει κανενα δικαιωμα να της το απαγορευσει,οτι εμενα με χαλασε κ με αποξενωσε απο εκεινη(μενει απο πανω)κ πολλααααααααααααααααα αλλα ακομα,μεχρι που εφτασα στο σημειο να του πω να το διαλυσουμε γιατι δεν αντεχω αλλο την κατασταση αυτη μιας κ αυτος δεν κανει εστω μια τυπικη κινηση να φτιαξουν τα πραγματα.να πω οτι στη γιορτη του μικρου το καλοκαιρι δεν μας εκανε την τιμη,κ τωρα που πλησιαζει κ της μεγαλης το δηλωσε οτι δεν θα ερθει....κ εκει ειναι που φορτοσα κ με τον αντρα μου.δεν ξερω πως αλλιως να το χειριστω,κανουμε πολλες συζητησεις με τον αντρα μου ,αλλα εγω κουραστηκα.οσο για την πεθερα ειναι μακρια κ δεν με ενοχλει-οχι πως δεν εχουν κανει κ αυτοι τις μαλαλιες τους

κριμα που εχετε φτασει εκει....χωρις να γινομαι αδιακριτη στα παιδια τι λετε.??? Γιατι δεν μπορεις να κρυφτεις απο τα παιδια

εμενα πολλες φορες ο αντρας μου, μου λεει κουραστηκα να κανω το μπαλακι και ειλικρινα προσπαθω να μην πιεζω την κατασταση.

ίσως αυτο που λενε το μακρυα και αγαπημενοι.....να ειναι πολυ σωστο

Link to comment
Share on other sites

κριμα που εχετε φτασει εκει....χωρις να γινομαι αδιακριτη στα παιδια τι λετε.??? Γιατι δεν μπορεις να κρυφτεις απο τα παιδια

εμενα πολλες φορες ο αντρας μου, μου λεει κουραστηκα να κανω το μπαλακι και ειλικρινα προσπαθω να μην πιεζω την κατασταση.

ίσως αυτο που λενε το μακρυα και αγαπημενοι.....να ειναι πολυ σωστο

τιποτα προσπαθω οσο μπορω να κανω τον κλοουν,εννοειται πως ειναι η γιαγια κ δεν αλλαζει.βεβαια η μεγαλη εχει καταλαβει τα παντα.εκανα ενα βημα πισω μολις ακουσα τον μικρο να του λεει οτι δεν θελει να φυγει,(δεν ηταν στην κουβεντα μπροστα)κ φρικαρα.μειναμε στο οτι θα ξαναμιλησω στη μανα μου αλλα κ παλι δεν βλεπω φως.ειμασταν κ μακρια αλλα ηρθε κ μενει στης αδερφης μου.κ απο τοτε ολα αλλαξαν.
Link to comment
Share on other sites

κοπελιά επειδή είμαι στη θέση του άντρα σου θα σε συμβουλέψω έστω και στα ψέμματα,να παίρνεις το μέρος του.Λέγε του εσύ οτι έχει δίκιο,οτι η μάνα σου είναι η παράξενη κ ας κάνει λίγο οτι δεν της δίνει σημασία.Αυτός είναι το σπίτι σου τώρα,είναι κρίμα να τον απειλείς με χωρισμό επειδή δεν τα πάει καλά μαζί της.Κι όσο τον κάνεις να νιώθει αδικημένος τόσο θα τσινάει.Για δοκίμασε το κ πες μου!


y5yep3.png

Αγαπώ όλο τον κόσμο γιατί ζεις κι εσύ μαζί..σ'αγαπώ κουκλίτσα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

κοπελιά επειδή είμαι στη θέση του άντρα σου θα σε συμβουλέψω έστω και στα ψέμματα,να παίρνεις το μέρος του.Λέγε του εσύ οτι έχει δίκιο,οτι η μάνα σου είναι η παράξενη κ ας κάνει λίγο οτι δεν της δίνει σημασία.Αυτός είναι το σπίτι σου τώρα,είναι κρίμα να τον απειλείς με χωρισμό επειδή δεν τα πάει καλά μαζί της.Κι όσο τον κάνεις να νιώθει αδικημένος τόσο θα τσινάει.Για δοκίμασε το κ πες μου!
μα, δεν κανω κ κατι αλλο,ολο το μερος του περνω ειτε εχει δικιο ειτε οχι.επισης του εχω πει απειρες φορες να την γραφει αλλα δεν...ειναι ξεροκεφαλος.κ τηλ που θα παρει τον ενοχλει.εχω κανει πολλες προσπαθειες αλλα πεφτω σε τοιχο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας κορίτσια! Να πω κι εγώ το δικό μου με τη σειρά μου:

Την ημέρα του γάμου μας η πεθερά μου μου δήλωσε με ύφος: "Οι νύφες πρέπει να μιλάνε στις πεθερές τους στον πληθυντικό για να δείχνουν ότι τις σέβονται!". Η αλήθεια είναι ότι ο ενικός δε μου έβγαινε ούτως ή άλλως, αλλά να στο δηλώσει κιόλας;;; χιχιχι

Και όταν πήρα χαμπάρι οτι στον πεθερό μου μιλάω στον ενικό (είναι χωρισμένοι) σκύλιασε από το κακό της...

Όταν θέλει να μιλήσει στον άντρα μου τον παίρνει στο κινητό. Ποτέ στο σπίτι, γιατί μπορεί να το σηκώσω εγώ ;););) Δεν πειράζει, με απαλάσσει και από την αγγαρεία! χιχιχι!

ευτυχώς είναι σε άλλη πολη και τη βλέπουμε μόνο στις γιορτές, αν και τον Ιούλιο που γεννάω φοβάμαι μην έρθει και μου κατσικωθεί στο σπίτι... θα έχω και δίδυμα και θα χρειάζομαι έξτρα βοήθεια και πως να της πω "όχι";...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...