Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Καλημέρα!!!:D

maraki2108 , πολύ καλός ο μπέμπης!!! Μπράβο τα πάτε μια χαρά! φτου φτου! Εγώ δε θα ανησυχούσα και τόσο αν είναι τυλιγμένος ο ομφάλιος λώρος, έτσι κιαλλιώς τα μωράκια δεν αναπνέουν εκεί μέσα που είναι. Απλά πρέπει να ειναι προσεκτικός ογιατρός στη γέννα, αν παραμείνει έτσι δεμένος. Μπορεί και να μην είναι στο τέλος έτσι. Εμένα ο γιατρός μου, μου είπε ότι δεν είναι καθόλου ανησυχητικό, ούτε λόγος καισαρικής. Μόνο αν είναι διπλωμένος ο ομφάλιος λώρος μπορεί να υπάρχει πρόβλημα διότι δε θα είναι καλή η ροη.

Σήμερα πάω και γω γιατρό ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Ανυπομονώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ διότι όπως σας είπα δε νοιώθω ΄(σχεδόν καθόλου θα έλεγα) το ένα μωράκι τις τελευταίες 2 μέρες... :| Θα δω και γω πόσα κιλά έβαλα, πόσα είναι τα μωρά και θα μου γράψει την άδεια μητρότητας. Κοντέψαμε κορίτσια!!!!!! Τα μωράκια μας θα είναι σύντομα στην αγκαλιά μας!


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!:D

maraki2108 , πολύ καλός ο μπέμπης!!! Μπράβο τα πάτε μια χαρά! φτου φτου! Εγώ δε θα ανησυχούσα και τόσο αν είναι τυλιγμένος ο ομφάλιος λώρος, έτσι κιαλλιώς τα μωράκια δεν αναπνέουν εκεί μέσα που είναι. Απλά πρέπει να ειναι προσεκτικός ογιατρός στη γέννα, αν παραμείνει έτσι δεμένος. Μπορεί και να μην είναι στο τέλος έτσι. Εμένα ο γιατρός μου, μου είπε ότι δεν είναι καθόλου ανησυχητικό, ούτε λόγος καισαρικής. Μόνο αν είναι διπλωμένος ο ομφάλιος λώρος μπορεί να υπάρχει πρόβλημα διότι δε θα είναι καλή η ροη.

Σήμερα πάω και γω γιατρό ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Ανυπομονώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ διότι όπως σας είπα δε νοιώθω ΄(σχεδόν καθόλου θα έλεγα) το ένα μωράκι τις τελευταίες 2 μέρες... :| Θα δω και γω πόσα κιλά έβαλα, πόσα είναι τα μωρά και θα μου γράψει την άδεια μητρότητας. Κοντέψαμε κορίτσια!!!!!! Τα μωράκια μας θα είναι σύντομα στην αγκαλιά μας!

Mhn anhsyxeis, kai mena h aderfh mou gennhse prosfata didymakia kai eixan meiwthei sto elaxisto oi kinhseis tous, strimwxnontai ta glukoulia


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!:D

Σήμερα πάω και γω γιατρό ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Ανυπομονώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ διότι όπως σας είπα δε νοιώθω ΄(σχεδόν καθόλου θα έλεγα) το ένα μωράκι τις τελευταίες 2 μέρες... :| Θα δω και γω πόσα κιλά έβαλα, πόσα είναι τα μωρά και θα μου γράψει την άδεια μητρότητας. Κοντέψαμε κορίτσια!!!!!! Τα μωράκια μας θα είναι σύντομα στην αγκαλιά μας!

Κοντευουμε κοντευουμε. Εγώ είπα έχω την δεύτερα αποτρίχωση και την τριτη νύχια. Μετα μπορω να γεννησω!!!!

Τι θέση έχουν τα μωρά? Το ίδιο μωρο είναι που δεν νοιωθεις συνέχεια? Μήπως είναι η θέση του έτσι και το καλύπτει το άλλο? Εγώ τα νιώθω συνέχεια και τα δυο γιατί είναι κάθετα και τα δυο κεφάλι πανω πόδια κάτω, το ενα αριστερά και το άλλο δεξιά. Πολύ ξεκάθαρα πράγματα.

Άντε καλη επιτυχία περιμένουμε νέα...


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Swanocean καλή φάση η φωτογράφιση!

christine1012 όλα καλά θα είναι και πάλι, απλά εσύ δεν θα το καταλαβαίνεις φυσικά ότι και να λέμε εμείς αν δεν στο πει και ο γιατρός δεν ησυχάζεις, περιμένουμε νέα.

maraki2108 και εμένα μάλλον έχει περιτύλιξη, ο γιατρός μου δεν φοβάται καθόλου όλα θα πάνε καλά μου λέει αλλά είμαι και συνηθισμένη τα 2 μικρά γεννήθηκαν τυλιγμένα.

Για ΙΚΑ και άδειες εγώ δεν έχω ιδέα για να βοηθήσω.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω!! Τον λοξυγγα τους τον αισθανεστε? Ο μπεμπουλης ο Καημένος έχει συνέχεια. Και με ταρακουναει. Και κρατάει και ωρα, πανω απο 10λεπτο.

Κανένα κόλπακι να σταματήσει?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χθες ήταν η χειρότερη μου μερα!Το καλο ειναι οτι εφτιαξα με την βοήθεια της μητερας μου το δωματιο και συναρμολογησαμε την κουνια,το κρεβάτι μας και ολα τα υπολοιπα..Πολυ κούραση δεν το συζητώ,δεν μπορουσα να παρω τα πόδια μου.Μας έπεσε και ένα 5κιλο χρωμα κατω και μαζεύαμε λες και δεν εφτανε η κουραση.Ευτυχώς συσπασεις δεν με έπιασαν.Και το αποκορύφωμα της βραδιας πηγαίνοντας την μητερα μου σπιτι με τον αντρα μου τρακαραμε.Ευτυχώς δεν ηταν κατι σοβαρό,το φτερο μονο βούλιαξε.Ταραχτηκα η αληθεια ειναι αλλα ηρεμησα γρηγορα..Τωρα είμαι στο κρεβατι,έχω πολλές δουλειες αλλα για σημερα δεν κανω τίποτα..Ασε μην μας κάνει η μπεμπα καμια εκπληξη!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

ton loxygga den eimai sigourh an ton katalavainw... kati San sfygmo aisthanomai kapoies fores, aytos einai?

Nikaki kouragio... ama xekinhsei h mera strava...xekoursh twra....

Egw psaxnw twra sto you tube gymnastikh gia egkyous gt exw gemisei kyttaritida pou den eixa pro egkymosynhs.... an kai den exw katholou kouragio na asxolhthw gia NA leme kai thn alhtheia


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites

ton loxygga den eimai sigourh an ton katalavainw... kati San sfygmo aisthanomai kapoies fores, aytos einai?

Nikaki kouragio... ama xekinhsei h mera strava...xekoursh twra....

Egw psaxnw twra sto you tube gymnastikh gia egkyous gt exw gemisei kyttaritida pou den eixa pro egkymosynhs.... an kai den exw katholou kouragio na asxolhthw gia NA leme kai thn alhtheia

Να ρωτήσεις τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να κανεις γυμναστική. Μην κάνεις ηρωισμούς. Εγώ να δεις χαλάρωση που ειμαι απο τυχόν Δεκέμβρη ξάπλα... Αλλά μόλις γεννησω και σαραντισω με το καλο, τα μωρά στο καρότσι και περπάτημα φουλ!!!

Σε ποια βδομάδα είσαι?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χθες ήταν η χειρότερη μου μερα!Το καλο ειναι οτι εφτιαξα με την βοήθεια της μητερας μου το δωματιο και συναρμολογησαμε την κουνια,το κρεβάτι μας και ολα τα υπολοιπα..Πολυ κούραση δεν το συζητώ,δεν μπορουσα να παρω τα πόδια μου.Μας έπεσε και ένα 5κιλο χρωμα κατω και μαζεύαμε λες και δεν εφτανε η κουραση.Ευτυχώς συσπασεις δεν με έπιασαν.Και το αποκορύφωμα της βραδιας πηγαίνοντας την μητερα μου σπιτι με τον αντρα μου τρακαραμε.Ευτυχώς δεν ηταν κατι σοβαρό,το φτερο μονο βούλιαξε.Ταραχτηκα η αληθεια ειναι αλλα ηρεμησα γρηγορα..Τωρα είμαι στο κρεβατι,έχω πολλές δουλειες αλλα για σημερα δεν κανω τίποτα..Ασε μην μας κάνει η μπεμπα καμια εκπληξη!

Πωωωω ρε κοριτσάκι μούντζα φάγατε εχθες?

Ξεκουρασου όσο μπορείς σήμερα, μονο για τουαλέτα να σηκωνεσαι. Άσε τις υπόλοιπες δουλειές για το ΣΚ...


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χθες ήταν η χειρότερη μου μερα!Το καλο ειναι οτι εφτιαξα με την βοήθεια της μητερας μου το δωματιο και συναρμολογησαμε την κουνια,το κρεβάτι μας και ολα τα υπολοιπα..Πολυ κούραση δεν το συζητώ,δεν μπορουσα να παρω τα πόδια μου.Μας έπεσε και ένα 5κιλο χρωμα κατω και μαζεύαμε λες και δεν εφτανε η κουραση.Ευτυχώς συσπασεις δεν με έπιασαν.Και το αποκορύφωμα της βραδιας πηγαίνοντας την μητερα μου σπιτι με τον αντρα μου τρακαραμε.Ευτυχώς δεν ηταν κατι σοβαρό,το φτερο μονο βούλιαξε.Ταραχτηκα η αληθεια ειναι αλλα ηρεμησα γρηγορα..Τωρα είμαι στο κρεβατι,έχω πολλές δουλειες αλλα για σημερα δεν κανω τίποτα..Ασε μην μας κάνει η μπεμπα καμια εκπληξη!

Αχ βρε κορίτσι μου, φανταζομαι ποσο ταλαιπωρήθηκες.. Τουλάχιστο δε κτυπήσατε και βγάλατε αρκετή δουλειά με το σιγύρισμα. Να ξεκουραστείς τωρα και μια χαρά θα είσαι.

twinmama και γω νοιώθω το λόξξυγγα, είναι τακτικό και συνεχές αλλά απαλό σκόυντημα. Αλλά δεν δοκίμασα να κάνω κάτι για να σταματήσει. Δε νομιζω να πειράζει. Εγώ έχω σκοπό να ξαναπάω για νύχια 27 /6 οπόταν πρέπει να περιμένω αρκετά! χαχαχα! Δεν είναι πάντα το ίδιο μωρό που δεν νοιώθω... Δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει.. Υποθέτω ότι μπορεί να άλλαξαν σταση και γιαυτο. Ήταν το ένα κεφάλι κάτω και έβλεπε μπροστά και το άλλο κεφάλι πάνω και έβλεπε προς τα πίσω (πλάτη δηλ). Σημερα θα λυθεί το μυστήριο. Έχω και το τελευταίο μάθημα τοκετού σημερα, να δούμε τι άλλο θα μάθουμε!

Ευχαριστώ alexia natasa kai twinmama που με καθησυχάζετε! Θα σας πω είτε απόψε είτε αύριο τα νέα μου.

χχχ


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nikaki ξεκούραση για 2-3 μέρες κ μετά πάλι δουλειές.Ευτυχώς δεν ήταν τίποτα το σοβαρό τυχερές ήσασταν μέσα στην ατυχία σας!

Διδυμομανούλα δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο κόλπο για να σταματάει ο λόξυγκας τους.Ίσα ίσα που είναι καλό γιατί δουλεύουν τα όργανά τους.Κ μένα όταν τον πιάνει τον πιάνει για τα καλά!

Christine περιμένουμε νεάκια από τον γιατρό!Όλα καλά θα πάνε!

Εγώ ξεκίνησα να κάνω δουλειές αλλά μόνο τις δουλειές του μωρού δεν κάνω...ανάποδη είμαι...θα τα ξεκινήσω κ αυτά που θα πάει...


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια,

maraki πολύ καλός ο μπέμπης.

christine εμένα ενώ η μπέμπα που βρίσκεται αριστερά κλωτσάει συνέχεια, ο μπέμπης που βρίσκεται δεξιά, από την αρχή που τα καταλαβαίνω, αραιά και που ρίχνει καμιά κλωτσιά , αλλά πάντα αυτός ο καημενούλης όλο και κάπου είναι στριμωγμένος. Περιμένουμε νεάκια σου μόλις γυρίσεις από τον γιατρό.

twinοmama και μένα η μπέμπα έχει τουλάχιστον 2-3 φορές την ημέρα λόξιγκα.

nikaki τι τραβάς και εσύ, ευτυχώς δεν χτυπήσατε. Το δωμάτιο του μωρού είναι έτοιμο θα ηρεμήσεις επιτέλους. Με το πλυντήριο τι έκανες?

Αύριο το πρωί θα πάω στο γαία για nst για να δει ο γιατρός τι συσπάσεις κάνω προκειμένου να μου σταματήσει τα χάπια. Επίσης μου είπε θα κάνω και ένα test (αν κατάλαβα καλά) με χαρτί ηλιοτροπίου ή κάπως έτσι για να δει αν έχω διαρροή αμνιακού υγρού γιατί τώρα τελευταία έχω κολπικά υγρά.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν έγινε τίποτα χειρότερο..

Βρε γαμώτο έχω μια διάθεση διαλυμένη,όχι από τα χθεσινό γεγονοτα πάντως.Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει αλλα όλη μέρα είμαι μόνη και η ψυχολογία μου έχει πιασει πάτο.θέλω να κλαίω συνέχεια....:(:cry:


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

nikaki τι τραβάς και εσύ, ευτυχώς δεν χτυπήσατε. Το δωμάτιο του μωρού είναι έτοιμο θα ηρεμήσεις επιτέλους. Με το πλυντήριο τι έκανες?

Αύριο το πρωί θα πάω στο γαία για nst για να δει ο γιατρός τι συσπάσεις κάνω προκειμένου να μου σταματήσει τα χάπια. Επίσης μου είπε θα κάνω και ένα test (αν κατάλαβα καλά) με χαρτί ηλιοτροπίου ή κάπως έτσι για να δει αν έχω διαρροή αμνιακού υγρού γιατί τώρα τελευταία έχω κολπικά υγρά.

Καλά αποτελεσματα να εχεις αυριο,μακάρι να μην έχεις διαρροή αμνιακου!Εγώ έκανα τις τελευταίες εξετάσεις σήμερα και παρασκευή θα παρω τα αποτελέσματα.

Το πλυντήριο δουλεύει κανονικά πάλι,τι να πω!κάποια στιγμη θα με αφησει ομως στάνταρ..

Βγήκαν τα αποτελεσματα του τεστ!Ήταν καλυτερο απο το πρωτο (πριν 8 μήνες) και θα γεννησουμε φυσιολογικά!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...