Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

τιτινακι η κουβέρτα χρειάζεται οπωσδήποτε την πρώτη μέρα γιατι τα μωρα δεν μπορούν να ρυθμίσου την θερμοκρασία στο σώμα τους και κρυωνουν..τα σεντονακια αγκαλιας είναι οντως περιττα και φορμακια θα παρω 3 μακριμανικα και 4 εσώρουχα να υπάρχουν μην τυχών λερωθεί..

Ευχαριστώ για την απάντηση για το αρωματικο και εγω νομιζω ότι δεν κάνει να μυρίζει το μωρό έντονες μυρωδιές και αρώματα..Γι αυτό ρωτησα να ειμαι σίγουρη.

Ειδες μια χαρα είναι το μπεμπε απλα θα ειχε τις κλειστές της 3 μέρες τώρα!

Ε γιαυτό υπάρχουν και οι βαφες!!Τύχη να λες πως είναι η άσπρη τρίχα!:D

λυδια μου καλοριζικο το μαξιλάρι.καλοβολευτω να ειναι για τα μωρα σου!!!

Swanocean

Nikaki με το καλό αγάπη να γεννήσεις φυσιολογικά!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!Περαστικο να ειναι για το παιδάκι σου,μακαρι να μην ειναι τιποτα!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γυρισαμε κι εμείς απο τον Ντοκ. Λοιπον, τα μωρουλια μια χαρά 2200 περιπου μου τα βγάζει. Μου είπε υπομονή μέχρι την αλλη παρασκευή να με ξαναδεί και στις 13-14 που θα μπω 36η θα μου τα πάρει γιατί έχει τσιτωσει πολύ και η μήτρα και η κοιλιά. Εκτός αν συμβεί κάτι νωρίτερα, χτυπά ξύλο. Πάντως είναι πολύ καλά και μεγαλωνουν .

Λυδία μου με γεια το μαξιλάρι. Θύμισε μου το san diego πήρες. Δεν ξέρω να το παραγγειλω κι εγώ τώρα η να περιμένω να δω τι θα γίνει με τον θηλασμό? Δεν έχω αποφασίσει.

Swan ελπίζω να μην είναι τίποτα και να είναι περαστικά. Κι εγώ σήμερα ξεκίνησα είπα θα κάνω ενα μέρος του σπιτιού την μέρα γενική δεν έχω και αντοχές για περισσότερο..

Τιτινακι ολα καλά λοιπόν με την Μπέμπα. Σε κοροϊδεύει μέσα απο την κοιλιά μου φαίνεται....

Θα είμαι η πρωτη του καφέ που θα γεννησω η θα κανει κάποια αλλη την έκπληξη? Κάπου δεν υπάρχει και μια λίστα?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γυρισαμε κι εμείς απο τον Ντοκ. Λοιπον, τα μωρουλια μια χαρά 2200 περιπου μου τα βγάζει. Μου είπε υπομονή μέχρι την αλλη παρασκευή να με ξαναδεί και στις 13-14 που θα μπω 36η θα μου τα πάρει γιατί έχει τσιτωσει πολύ και η μήτρα και η κοιλιά. Εκτός αν συμβεί κάτι νωρίτερα, χτυπά ξύλο. Πάντως είναι πολύ καλά και μεγαλωνουν .

Λυδία μου με γεια το μαξιλάρι. Θύμισε μου το san diego πήρες. Δεν ξέρω να το παραγγειλω κι εγώ τώρα η να περιμένω να δω τι θα γίνει με τον θηλασμό? Δεν έχω αποφασίσει.

Swan ελπίζω να μην είναι τίποτα και να είναι περαστικά. Κι εγώ σήμερα ξεκίνησα είπα θα κάνω ενα μέρος του σπιτιού την μέρα γενική δεν έχω και αντοχές για περισσότερο..

Τιτινακι ολα καλά λοιπόν με την Μπέμπα. Σε κοροϊδεύει μέσα απο την κοιλιά μου φαίνεται....

Θα είμαι η πρωτη του καφέ που θα γεννησω η θα κανει κάποια αλλη την έκπληξη? Κάπου δεν υπάρχει και μια λίστα?

πήρα τελικά αυτό από το γερμανικό αμαζον (MY BREST FRIEND). Τo san diego να σου πω την αλήθεια το φοβήθηκα γιατί σε κάποιο σχόλιο έλεγε κάποιος ότι μετά από κάποια χρήση έπαψε να είναι αφράτο. Αν θυμάμαι καλά θα σου έδινε μια γνωστή σου να το δοκιμάσεις? Αν έχεις αυτή τη δυνατότητα μην βιαστείς να το πάρεις.

Λες να σου κάνω εγώ παρέα? Για να δούμε την άλλη Πέμπτη που θα δω το γιατρό τι θα μου πει?

twinomama το βάρος τους είναι μια χαρά και μέχρι της 13-14 σίγουρα θα πάρουν και άλλο, άρα όλα καλά.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

πήρα τελικά αυτό από το γερμανικό αμαζον (MY BREST FRIEND). Τo san diego να σου πω την αλήθεια το φοβήθηκα γιατί σε κάποιο σχόλιο έλεγε κάποιος ότι μετά από κάποια χρήση έπαψε να είναι αφράτο. Αν θυμάμαι καλά θα σου έδινε μια γνωστή σου να το δοκιμάσεις? Αν έχεις αυτή τη δυνατότητα μην βιαστείς να το πάρεις.

Λες να σου κάνω εγώ παρέα? Για να δούμε την άλλη Πέμπτη που θα δω το γιατρό τι θα μου πει?

twinomama το βάρος τους είναι μια χαρά και μέχρι της 13-14 σίγουρα θα πάρουν και άλλο, άρα όλα καλά.

Μου έφερε ενα η κουμπάρα μου αλλά είναι για ενα μωρό, δεν βολευει για να βάλεις δυο μωρά. Θα πρεπει να φωναξω μια φιλη μου που ξέρει γερμανικά να μπούμεστο γερμανικό να δουμε ποσο βγαίνει.


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ τα διάβασα όλα μαζί πριν κ έχασα την μπάλα!

Titinaki τέλος καλό όλα καλά!

Ο πατέρας μου είναι άρρωστος με αυτή την ίωση που κυκλοφορεί που κάνει εμετό,οπότε παίζει ο μικρός να τον κόλλησε κ τελικά να είναι ίωση.Πάντως πυρετό δεν έχει κάνει.Θα δείξει τις επόμενες ημέρες πως θα πάει.

Κ ευτυχώς που βάλατε λίστες γτ δε θυμάμαι τι είχα πάρει την προηγούμενη φορά.Θυμάμαι ότι ρόμπα χειμωνιάτικη που είχα δεν χρειάστηκε γτ έχουν σταθερή θερμοκρασία λόγω των νεογέννητων κ γενικά ζεσταινόμουν.Σερβιέτες φορούσα κάτι σαν πάνα που την δίνει το μαιευτήριο.Ε τώρα που είναι καλοκαίρι δε νομίζω να χρειάζεται χειμωνιάτικη κουβέρτα!Ίσως μια πικέ αν έχει δροσιά λόγω κλιματιστικού.

Αααα κ ήθελα 2 ζευγάρια παντόφλες.Μία καλοκαιρινές για το μπάνιο (είμαι κ σιχασιάρα) κ χειμωνιάτικες για να κυκλοφορώ.

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σας πω.Κ ναι μου έμειναν 45 ημέρες για να γεννήσω!Οκ αρχίζω να αγχώνομαι ότι δε θα τα προλάβω όλα κ θα βαρύνω σε λίγο χαχαχαχα


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ααα πήρα τελικά κ την 2η προσφορά από την άλλη κοπέλα για την φωτογράφηση.Μου είπε 70 ευρώ κ κρατάει περίπου 3-5 ώρες κ βγαίνουν αρκετές φωτό.Όποια θέλει ας μου πει.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρισαμε κι εμείς απο τον Ντοκ. Λοιπον, τα μωρουλια μια χαρά 2200 περιπου μου τα βγάζει. Μου είπε υπομονή μέχρι την αλλη παρασκευή να με ξαναδεί και στις 13-14 που θα μπω 36η θα μου τα πάρει γιατί έχει τσιτωσει πολύ και η μήτρα και η κοιλιά. Εκτός αν συμβεί κάτι νωρίτερα, χτυπά ξύλο. Πάντως είναι πολύ καλά και μεγαλωνουν.

Θα είμαι η πρωτη του καφέ που θα γεννησω η θα κανει κάποια αλλη την έκπληξη? Κάπου δεν υπάρχει και μια λίστα?

Με τo καλό να κάνεις την αρχή Twinomama !!!!!!!Γερά να είναι τα παιδάκια σου!!!

Οντως καπου είχαμε μια λιστα θα ψάξω..


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλό σ/κ να έχουμε και καλό μήνα!!!!!

2 Μέρες τωρα εχω κάτι τραβηγματακια χαμηλά στην κοιλια και πονάει λιγο..μήπως κατεβαίνει η μπεμπα να εμπεδωθεί γι'αυτό να ειναι??Τι να πώ δεν ξέρω..


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες! Καλό μήνα σε ολες μας κ με το καλό τα μωράκια μας! Αυτό το μήνα θα έχουμε κ τα πρώτα γεννητούρια κ κάτι μου λέει πως κι ο μπεμπάκος μου αυτό το μήνα θα κάνει την εμφάνισή του. Τον νιώθω πολύ χαμηλά πιά, σε σημείο που δυσκολεύομαι πολύ να περπατήσω.

Μπράβο για τα διδυμάκια! Τέλεια μεγαλώνουν!

Swan περαστικά στο αντράκι σου.

Νικάκι τέλεια που όλα είναι καλά κ πας για φυσιολογικό!

Ήθελα τόσα να σχολιάσω αλλά τα ξέχασα όλα κ απ΄το κινητό μου είναι πολύ δύσκολο να ξαναπάω πίσω.

Χθες ήταν η τελευταία μου μέρα στην δουλειά κ όλο το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ απ΄το άγχος αν θα τα καταφέρει η καινούρια κοπελίτσα που με αντικαθιστά.

Αφού σκεφτόμουν να πάω Δευτέρα να την βοηθήσω. Έχω όμως τόσα πράγματα να κάνω αφού δεν έχω κάνει την παραμικρή προετοιμασία για την νέα μας άφιξη. Ούτε βαλίτσα μαιευτηρίου ακόμα...

Σας φιλώ, καλό μας μήνα, καλό καλοκαίρι και με το καλό τα πλασματάκια μας!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω να μπω μέρες αλλά από ότι διάβασα όλα πάνε καλά, εκτός από το νικάκι μας που είχαν το τρακάρισμα αλλά ευτυχώς όλα καλά,για της χαλασμένες συσκευές νομίζω είναι μεταδοτικό εμένα χάλασε το σίδερο και είναι ότι χειρότερο πλυντήριο και σίδερο δεν είναι να χαλάνε με τόσα άτομα.

Εμείς επιτέλους βάψαμε, το σπίτι είναι φρεσκαδούρα όλα πεντακάθαρα την άλλη βδομάδα που θα μπω και στον μήνα μου λέω να κάνω και την τσαντούλα.

Twin μάλλον θα κάνεις την αρχή εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Έφη χαίρομαι για σένα άντε να πάρεις κρατήσεις την μικρούλα σου να ησυχάσεις.

swan μου όλα να είναι καλά με τον μικρό σου, τι άγχος και αυτό ρε παιδί μου.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλό μήνα κορίτσια!

Σήμερα με πονούσε χαμηλά η κοιλιά μάλλον από τις χτεσινές δουλειές κ έτσι δεν έκανα τίποτα.Δεν πειράζει κ αύριο μέρα είναι.Σιγά σιγά θα γίνουν όλα.

Ευτυχώς σήμερα δρόσισε λίγο γιατί πάλι είχα αρχίσει να πρήζομαι από την ζέστη.Όσο πιο αργά να έρθει η ζέστη φέτος γίνεται?

Νατάσα κ το δικό μου σίδερο το περιμένω από μέρα σε μέρα να τα φτύσει,μου κάνει κάτι περίεργα τώρα τελευταία!Αμάν πια αυτά τα ηλεκτρικά.Εκεί που λες πάει τελείωσα κ μ'αυτό χαλάει κάτι άλλο.

Νικακι προετοιμάζεται το σώμα σου σιγά σιγά για την γέννα!Αλλά αν συνεχίσει πάρε για καλό κ για κακό τον γιατρό σου.Μήπως κουράστηκες από τις δουλειές του σπιτιού?

Μαράκι απόλαυσε όση ξεκούραση μπορείς κ άσε την δουλειά σου.Υποθέτω αν χρειαστούν κάποια βοήθεια θα σε πάρουν τηλ να σε ρωτήσουν.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Εγώ μάλλον το έχω τάμα να ταλαιπωρούμε κάθε Σάββατο χαράματα. Από τις 11 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωι τρελάθηκα στις συσπάσεις και μάλιστα 5-6 ήταν και λίγο ζόρικες. Εκανα υπομονή γιατί είχα πάρει τα χάπια μου σε πιο σύντομες δόσεις (όπως μου είχε πει η μαία) μήπως και ηρεμήσω που τελικά αυτό έγινε στις 8 το πρωι. Αφου μίλησα με την μαία πήγαμε το μεσημέρι στο μαιευτήριο για να δει σε τι κατάσταση είμαι. Τελικά έδειξε ο καρδιοτοκογράφος ότι οι συσπάσεις έχουν μειωθεί τα μωρά είναι καλά και όλη αυτή η φασαρία έγινε εξαιτίας της κορτιζόνης που πήρα εχθές. Ξέχασα να σας πω ότι δεν μου φθάνουν οι συσπάσεις έχω πεθάνει από εχθές και στις καούρες. Τελικά το doppler θα το κάνω την Δευτέρα γιατί το ένα από τα μωρά δεν είναι πολύ κινητικό, αλλά μου είπε ότι δεν ανησυχεί γιατί στον καρδιοτ. η καρδουλες ήταν μια χαρά.

twinomama το μαξιλάρι το πήρα 99? +17 έξοδα μεταφοράς.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κορίτσια!

Σήμερα με πονούσε χαμηλά η κοιλιά μάλλον από τις χτεσινές δουλειές κ έτσι δεν έκανα τίποτα.Δεν πειράζει κ αύριο μέρα είναι.Σιγά σιγά θα γίνουν όλα.

Εγώ πάλι όταν κάνω δουλειές δεν πονάω πουθενά αλλά όσο βραδιάζει δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου και φυσικά όλοι το βράδυ ο ύπνος μου είναι δράμα είναι αδύνατο όχι απλά να σηκωθώ αλλά και να αλλάξω πλευρό το πρωί όμως είμαι καινούργια.

Νατάσα κ το δικό μου σίδερο το περιμένω από μέρα σε μέρα να τα φτύσει,μου κάνει κάτι περίεργα τώρα τελευταία!Αμάν πια αυτά τα ηλεκτρικά.Εκεί που λες πάει τελείωσα κ μ'αυτό χαλάει κάτι άλλο.

Εσένα σε προειδοποιεί χαχαχα εμένα εκεί που ετοίμασα και είχα όρεξη για πολά ρούχα στο πρώτο δεκάλεπτο σταμάτησε να βγάζει ατμό, κάηκε η αντίσταση από το μπόιλερ.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Εγώ μάλλον το έχω τάμα να ταλαιπωρούμε κάθε Σάββατο χαράματα. Από τις 11 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωι τρελάθηκα στις συσπάσεις και μάλιστα 5-6 ήταν και λίγο ζόρικες. Εκανα υπομονή γιατί είχα πάρει τα χάπια μου σε πιο σύντομες δόσεις (όπως μου είχε πει η μαία) μήπως και ηρεμήσω που τελικά αυτό έγινε στις 8 το πρωι. Αφου μίλησα με την μαία πήγαμε το μεσημέρι στο μαιευτήριο για να δει σε τι κατάσταση είμαι. Τελικά έδειξε ο καρδιοτοκογράφος ότι οι συσπάσεις έχουν μειωθεί τα μωρά είναι καλά και όλη αυτή η φασαρία έγινε εξαιτίας της κορτιζόνης που πήρα εχθές. Ξέχασα να σας πω ότι δεν μου φθάνουν οι συσπάσεις έχω πεθάνει από εχθές και στις καούρες. Τελικά το doppler θα το κάνω την Δευτέρα γιατί το ένα από τα μωρά δεν είναι πολύ κινητικό, αλλά μου είπε ότι δεν ανησυχεί γιατί στον καρδιοτ. η καρδουλες ήταν μια χαρά.

twinomama το μαξιλάρι το πήρα 99? +17 έξοδα μεταφοράς.

Υπομονή τουλάχιστον 2-3 Σάββατα ακόμα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...