Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Καλά αποτελεσματα να εχεις αυριο,μακάρι να μην έχεις διαρροή αμνιακου!Εγώ έκανα τις τελευταίες εξετάσεις σήμερα και παρασκευή θα παρω τα αποτελέσματα.

Το πλυντήριο δουλεύει κανονικά πάλι,τι να πω!κάποια στιγμη θα με αφησει ομως στάνταρ..

Βγήκαν τα αποτελεσματα του τεστ!Ήταν καλυτερο απο το πρωτο (πριν 8 μήνες) και θα γεννησουμε φυσιολογικά!!!!

αυτά και αν ευχάριστα νέα!!! δεν θέλω κακή διάθεση, σκέψου το μπεμπουλίνι σου που θα το γεννήσεις φυσιολογικά, χάζεψε λίγο και το παιδικό δωμάτιο και θα σου φτιάξει η διάθεση:D. Καλά αποτελέσματα για την Παρασκευή.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βγήκαν τα αποτελεσματα του τεστ!Ήταν καλυτερο απο το πρωτο (πριν 8 μήνες) και θα γεννησουμε φυσιολογικά!!!!

Τέλεια νέα! Μπράβο κοριτσάκι! Άντε με το καλό να γεννήσεις, και αυτό θα το παρακολουθείς τακτικά..

Και μην πεφτεις, τώρα αρχίζουν τα ωραία που μπήκαμε στην τελική ευθεία! Κι εγώ όλη μέρα σπίτι βαριεμαι πολύ, αλλά κάνω όνειρα πως θα είναι η ζωή με τα μικρα και ψιλό περνάει η ωρα!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αύριο το πρωί θα πάω στο γαία για nst για να δει ο γιατρός τι συσπάσεις κάνω προκειμένου να μου σταματήσει τα χάπια. Επίσης μου είπε θα κάνω και ένα test (αν κατάλαβα καλά) με χαρτί ηλιοτροπίου ή κάπως έτσι για να δει αν έχω διαρροή αμνιακού υγρού γιατί τώρα τελευταία έχω κολπικά υγρά.

:shock::shock:πρωτη φορά το ακούω αυτό. Εύχομαι να βγει αρνητικό. Δεν θέλουμε ακόμα τέτοια. Κρατησουουουουου..........


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Lydia73 - και γω πρώτη φορά το ακούω! Anyway ελπίζω να είναι όλα καλά!

nikaki19 - Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!! Ευτυχώς!!! Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα, και μη μου πέφτεις ψυχολογικά! Σε λίγο θα έχεις ένα αγγελούδι να προσέχεις που θα σε λατρεύει! χχχχ

Πήγα χθες και γω στο γιατρό και είναι καλά οι μπεμπιδες. Είναι πολύ στριμωγμένοι όμως... ίσως γιαυτο δεν νιώθω πότε τον ένα πότε τον άλλο.. Βέβαιο ο γιατρος λέει ότι δεν μπορώ να είμαι σίγουρη πότε νοιώθω ποιον, διότι γύρισε και ο άλλος τώρα κεφαλάκι κάτω και μπορεί να κλωτσούν στο ίδιο σημείο. Τί να πω!

Όλα καλά τα μωρά είναι 1770 και 1670 και μόλις έκλεισα 32 βδομάδες σήμερα. Καλά είναι???? Ε διδυμομανούλες εσάς πόσο ήταν τα μωράκια?

Εγώ είμαι στα +18,5!!!!!!! Μαμμηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη! Σίγουρα θα πάρω πάνω από 20, θα γίνω πάνω από 70 κιλά δεν το πιστεύω!! Μακάρι να είναι καλά τα μωρά και θα τα χάσουμε τα κιλα μετα!

Τελείωσαν και τα μαθήματα χθες είδαμε βιντεο γεννας.... Δεν φαινοταν και τοσο τραγικά τα πράγματα! Επίσης δεν ήξερα ότι αμα γεννήσεις φυσιολογικά (και χωρίς επισκληρίδιο) μπορείς να γεννήσεις σε όποια σταση θέλεις, δεν είναι απαραίτητο να είσαι ξαπλα. Στις 36-37 βδομάδες θα αρχίσω ασκήσεις για να βοηθήσω να προκληθεί τοκετός διότι θα ήθελα να μου έρθει πιο φυσιολογικά παρά να πάω στο γιατρό και να μου βάλουν ορούς να ξεκινήσουν οι πόνοι.... Θέλω λίγο αυτό το απροσμενο, που σε πιάνουν οι πόνοι! Και για να είμαι ειλικρινής νοιώθω ότι μπορεί να πάω και 40 βδομάδες αν με αφήσουν! Ετσι διαίσθηση έχω!

φιλια

χχ


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!

Lydia73 - και γω πρώτη φορά το ακούω! Anyway ελπίζω να είναι όλα καλά!

nikaki19 - Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!! Ευτυχώς!!! Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα, και μη μου πέφτεις ψυχολογικά! Σε λίγο θα έχεις ένα αγγελούδι να προσέχεις που θα σε λατρεύει! χχχχ

Πήγα χθες και γω στο γιατρό και είναι καλά οι μπεμπιδες. Είναι πολύ στριμωγμένοι όμως... ίσως γιαυτο δεν νιώθω πότε τον ένα πότε τον άλλο.. Βέβαιο ο γιατρος λέει ότι δεν μπορώ να είμαι σίγουρη πότε νοιώθω ποιον, διότι γύρισε και ο άλλος τώρα κεφαλάκι κάτω και μπορεί να κλωτσούν στο ίδιο σημείο. Τί να πω!

Όλα καλά τα μωρά είναι 1770 και 1670 και μόλις έκλεισα 32 βδομάδες σήμερα. Καλά είναι???? Ε διδυμομανούλες εσάς πόσο ήταν τα μωράκια?

Εγώ είμαι στα +18,5!!!!!!! Μαμμηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη! Σίγουρα θα πάρω πάνω από 20, θα γίνω πάνω από 70 κιλά δεν το πιστεύω!! Μακάρι να είναι καλά τα μωρά και θα τα χάσουμε τα κιλα μετα!

Τελείωσαν και τα μαθήματα χθες είδαμε βιντεο γεννας.... Δεν φαινοταν και τοσο τραγικά τα πράγματα! Επίσης δεν ήξερα ότι αμα γεννήσεις φυσιολογικά (και χωρίς επισκληρίδιο) μπορείς να γεννήσεις σε όποια σταση θέλεις, δεν είναι απαραίτητο να είσαι ξαπλα. Στις 36-37 βδομάδες θα αρχίσω ασκήσεις για να βοηθήσω να προκληθεί τοκετός διότι θα ήθελα να μου έρθει πιο φυσιολογικά παρά να πάω στο γιατρό και να μου βάλουν ορούς να ξεκινήσουν οι πόνοι.... Θέλω λίγο αυτό το απροσμενο, που σε πιάνουν οι πόνοι! Και για να είμαι ειλικρινής νοιώθω ότι μπορεί να πάω και 40 βδομάδες αν με αφήσουν! Ετσι διαίσθηση έχω!

φιλια

χχ

Christine bravo! Toulaxiston stamathse to agxos. H aderfh mou pou gennhse prosfata didymakia ( kai malista sthn kypro) eixan teliko varos 2100 k 2900 kai gennhse thn 38h evdomada kai den eixan Kanena provlhma.

H aderfh mou phre synolo 24 kila a PO ta opoia exase ta 17 mesa sthn 1h evdomada me to thhlasmo. :D


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

χριστίναμου μια χαρά τα βλεπω τα νεα απο τον γιατρο,Να φανταστείς εγώ 1 έχω και την 31w3d ήταν 1630 αν θυμάμαι καλά!super είναι!!!!!!και εγώ θέλω απρόσμενο τοκετό!!!!!!!!!!Και τα δικα σου κιλά μην σε απασχολουν τοσο τωρα,θα χαθούν σαν νεράκι με τα δίδυμα!!!:):):)Εγώ είμαι στα συν 14 :( πως μπαίνουν έτσι τα άτιμα 2 κιλα σε 12 μερες!:(Θα με κράξι ο γιατρός.την προηγούμενη πήρα 1μιση και λεει του αντρα μου "μα γιατί της δίνετε και τρώει???":/ Η κακομοιρα 3 μήνες με κιάλια τα κοταω τα γλυκά..έφτασα 91 κιλά:(

Σήμερα ευτυχώς δεν εχω την ιδια ψυχολογια με χθες!

Εγώ γιατρό εχω την τρίτη!

Τι άλλα νεακια??Εγώ μόλις έφαγα το μήλο μου!:D


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες και γω στο γιατρό και είναι καλά οι μπεμπιδες. Είναι πολύ στριμωγμένοι όμως... ίσως γιαυτο δεν νιώθω πότε τον ένα πότε τον άλλο.. Βέβαιο ο γιατρος λέει ότι δεν μπορώ να είμαι σίγουρη πότε νοιώθω ποιον, διότι γύρισε και ο άλλος τώρα κεφαλάκι κάτω και μπορεί να κλωτσούν στο ίδιο σημείο. Τί να πω!

Όλα καλά τα μωρά είναι 1770 και 1670 και μόλις έκλεισα 32 βδομάδες σήμερα. Καλά είναι???? Ε διδυμομανούλες εσάς πόσο ήταν τα μωράκια?

Εγώ είμαι στα +18,5!!!!!!! Μαμμηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη! Σίγουρα θα πάρω πάνω από 20, θα γίνω πάνω από 70 κιλά δεν το πιστεύω!! Μακάρι να είναι καλά τα μωρά και θα τα χάσουμε τα κιλα μετα!

Τελείωσαν και τα μαθήματα χθες είδαμε βιντεο γεννας.... Δεν φαινοταν και τοσο τραγικά τα πράγματα! Επίσης δεν ήξερα ότι αμα γεννήσεις φυσιολογικά (και χωρίς επισκληρίδιο) μπορείς να γεννήσεις σε όποια σταση θέλεις, δεν είναι απαραίτητο να είσαι ξαπλα. Στις 36-37 βδομάδες θα αρχίσω ασκήσεις για να βοηθήσω να προκληθεί τοκετός διότι θα ήθελα να μου έρθει πιο φυσιολογικά παρά να πάω στο γιατρό και να μου βάλουν ορούς να ξεκινήσουν οι πόνοι.... Θέλω λίγο αυτό το απροσμενο, που σε πιάνουν οι πόνοι! Και για να είμαι ειλικρινής νοιώθω ότι μπορεί να πάω και 40 βδομάδες αν με αφήσουν! Ετσι διαίσθηση έχω!

φιλια

χχ

Μια χαρά το βάρος τους κι εμένα τόσο ηταν πριν 2 εβδομάδες. Μπραβο σου που πας για φυσιολογικο. Εγώ πάντως δεν τα θέλω καθόλου τα απρόσμενα.

Νομιζω 40 εβδομαδες δεν θα σε αφήσουν. Τα μωρά μπορεί να είναι 3 κιλά το καθένα. Φαντασου ποσο πίεση θα ασκούν στα οργανα σου. Άσε που ξεχειλωνει πολυ η μήτρα και δεν τα αφήνουν.

Ο οργανισμός απο μόνος του ξέρει να προστατευτεί και θα ξεκινησει η γέννα σου το αργότερο 38η.

Με την άδεια σου τι έγινε?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Christine bravo! Toulaxiston stamathse to agxos. H aderfh mou pou gennhse prosfata didymakia ( kai malista sthn kypro) eixan teliko varos 2100 k 2900 kai gennhse thn 38h evdomada kai den eixan Kanena provlhma.

H aderfh mou phre synolo 24 kila a PO ta opoia exase ta 17 mesa sthn 1h evdomada me to thhlasmo. :D

Α τέλεια, εγώ τα 12-13 έχω ελπιδα να τα χάσω άμεσα? Όχι οτι με απασχολεί και πολύ, τα μωρά μου να είναι καλά!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά κορίτσια!

Ευχαριστώ αλεξια μου μου δίνεις θάρρος, μακάρι και μένα να φύγουν έτσι εύκολα!

twinmama έχεις δίκαιο, θα είναι υπερβολικό με τα δίδυμα να πάω πάνω από 38 βδομάδες... ίσως 2-3 μέρες αλλά όχι παραπάνω. Άδεια μητρότητας θα πάρω 8/7 αλλά από τη μεθάλλη βδομάδα θα κάτσω σπίτι με άδεια ασθενείας. Μακάρι να πάνε όλα καλά! Θα περιμένω στον υπολογιστή μου τα νέα σας διότι απ΄ότι κατάλαβα όλες προηγείστε εμένα! Θα κάνω χαρές που θα μαθαίνω για τις γέννες!!!!!

Νικάκι μου έτσι σε θέλω ανεβασμένη!!! Μου βάλανε και μένα χθες σπίτι τις οικιακές συσκεύες που παράγγειλα και όλα αρχίζουν σιγά σιγά να μπαινουν στο δρόμο τους!

Άρχισα να γίνομαι excited!!! :D:D:D


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


twinmama έχεις δίκαιο, θα είναι υπερβολικό με τα δίδυμα να πάω πάνω από 38 βδομάδες... ίσως 2-3 μέρες αλλά όχι παραπάνω. Άδεια μητρότητας θα πάρω 8/7 αλλά από τη μεθάλλη βδομάδα θα κάτσω σπίτι με άδεια ασθενείας. Μακάρι να πάνε όλα καλά! Θα περιμένω στον υπολογιστή μου τα νέα σας διότι απ΄ότι κατάλαβα όλες προηγείστε εμένα! Θα κάνω χαρές που θα μαθαίνω για τις γέννες!!!!!

Θα ακουσεις νεα απο μένα σε δυο εβδομάδες.....:tongue::tongue:

Με γεια τα πραγματακια;)


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Καλά νέα ακούω γενικά, έτσι μπράβο - από ότι καταλαβαίνω οι διδυμομανούλες θα κάνουν την αρχή αλλά κοντεύουμε όλες!

Μου έφερε η ξαδέλφη μου ρουχαλάκια της ανιψιάς μου (το σαλόνι ήταν σαν να έχει εκραγεί ένα μπαλόνι γεμάτο ροζ μπογιά!!), ήρθε και η μαμά μου και σιδέρωνε τη στοίβα κι ακόμα δεν έχει τελειώσει το σίδερο...

Μου έφεραν και τα επιπλάκια του μωρού και δεν κρατιέμαι να στρώσω και τα σεντονάκια και την προίκα να είναι κουκλίστικο, αλλά μου φαίνεται νωρίς ακόμα. Από την άλλη εβδομάδα που θα έχω τελειώσει και με το ΕΑΠ θα κάνω και τα τελευταία μου ψώνια και θα είμαι έτοιμη!

Πήγαμε προχτές γιατρό και ζυγιστήκαμε - η μικρή είναι 2300 κι εγώ +6,5 (και μου είπε ότι ΔΕΝ θα με ξαναζυγίσει, οπότε λέω να το ρίξω λίγο έξω χιχιχι).

Σήμερα κάναμε και nst - την μικρή την είχε πιάσει το χορευτικό της νομίζω από τα πολλά μπιπ μπιπ που άκουγε, οπότε το πάταγα το κουμπάκι σχεδόν συνεχόμενα - η γιατρός θα νόμιζε ότι την κορόιδευα...

Να σας ρωτήσω κάτι όμως: ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με χρόνια υπέρταση εδώ και 7 χρόνια που την κρατούσα υπό έλεγχο με χαπάκια. Εδώ και 1 εβδομάδα περίπου η πίεση έχει πέσει από μόνη της και σταμάτησα να παίρνω τα χάπια. Για να καταλάβετε σήμερα το πρωί ήμουν 9,5 η μεγάλη. Και η γυναικολόγος και ο καρδιολόγος μου λένε να μην ανησυχώ κι ότι δεν το πειράζει το μωρό φτάνει να μην αισθάνομαι κουρασμένη. Έχει καμιά σας ανάλογη εμπειρία; Να έχει πέσει η πίεση από μόνη της έτσι χαμηλά κατά την εγκυμοσύνη;


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Καλά νέα ακούω γενικά, έτσι μπράβο - από ότι καταλαβαίνω οι διδυμομανούλες θα κάνουν την αρχή αλλά κοντεύουμε όλες!

Μου έφερε η ξαδέλφη μου ρουχαλάκια της ανιψιάς μου (το σαλόνι ήταν σαν να έχει εκραγεί ένα μπαλόνι γεμάτο ροζ μπογιά!!), ήρθε και η μαμά μου και σιδέρωνε τη στοίβα κι ακόμα δεν έχει τελειώσει το σίδερο...

Μου έφεραν και τα επιπλάκια του μωρού και δεν κρατιέμαι να στρώσω και τα σεντονάκια και την προίκα να είναι κουκλίστικο, αλλά μου φαίνεται νωρίς ακόμα. Από την άλλη εβδομάδα που θα έχω τελειώσει και με το ΕΑΠ θα κάνω και τα τελευταία μου ψώνια και θα είμαι έτοιμη!

Πήγαμε προχτές γιατρό και ζυγιστήκαμε - η μικρή είναι 2300 κι εγώ +6,5 (και μου είπε ότι ΔΕΝ θα με ξαναζυγίσει, οπότε λέω να το ρίξω λίγο έξω χιχιχι).

Σήμερα κάναμε και nst - την μικρή την είχε πιάσει το χορευτικό της νομίζω από τα πολλά μπιπ μπιπ που άκουγε, οπότε το πάταγα το κουμπάκι σχεδόν συνεχόμενα - η γιατρός θα νόμιζε ότι την κορόιδευα...

Να σας ρωτήσω κάτι όμως: ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με χρόνια υπέρταση εδώ και 7 χρόνια που την κρατούσα υπό έλεγχο με χαπάκια. Εδώ και 1 εβδομάδα περίπου η πίεση έχει πέσει από μόνη της και σταμάτησα να παίρνω τα χάπια. Για να καταλάβετε σήμερα το πρωί ήμουν 9,5 η μεγάλη. Και η γυναικολόγος και ο καρδιολόγος μου λένε να μην ανησυχώ κι ότι δεν το πειράζει το μωρό φτάνει να μην αισθάνομαι κουρασμένη. Έχει καμιά σας ανάλογη εμπειρία; Να έχει πέσει η πίεση από μόνη της έτσι χαμηλά κατά την εγκυμοσύνη;

Με γεια τα νέα σας πραγματακια. Κι εγώ πιστεύω είναι νωρίς να στρώσεις άπο τώρα. Εγώ θα τα στρωσω το βράδυ πριν μπω στο μαιευτήριο η θα πω στην μαμα μου να ερθει το πρωι που θα βγούμε να τα στρώσει. Να είναι φρέσκα φρέσκα....

Η αδερφή μου στην εγκυμοσύνη είχε συνέχεια υπόταση και επίνε κατι σταγόνες γιατί λιποθυμουσε όλη την ωρα. Αν οι γιατροί σου λένε οτι δεν πειράζει, τοτε μην ανησυχεις.


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια,

όλα καλά με τα μωράκια αν και η μικρή μας παίδεψε αρκετά, παρόλο που κλοτσούσε συνέχεια, δυσκολεύτηκε η μαία να εντοπίσει την καρδούλα της. Στην αρχή δεν ειχα συσπάσεις, αλλά μόλις πλησίασε η ώρα να πάρω το χάπι έκανα πολλές και γιαυτό θα πάρω το χάπι μέχρι την επόμενη Πέμπτη που θα με ξαναδεί :cry:. Αύριο θα κανω μια ακόμη κορτιζόνη.

Το test με το χαρτί του ηλιοτροπίου και εγω δεν το ήξερα και το έμαθα σήμερα. Είναι λοιπόν ένα χαρτάκι με μήκος και πλάτος σαν αυτό του αντίχειρα μας που στο βάζει η μαία βαθιά στον κόλπο και προφανώς από το χρώμα που παίρνει καταλαβαίνει εάν υπάρχει διαρροή αμνιακού υγρού. Ευτυχώς μου βρήκε μόνο κολπικά υγρά :D.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια,

όλα καλά με τα μωράκια αν και η μικρή μας παίδεψε αρκετά, παρόλο που κλοτσούσε συνέχεια, δυσκολεύτηκε η μαία να εντοπίσει την καρδούλα της. Στην αρχή δεν ειχα συσπάσεις, αλλά μόλις πλησίασε η ώρα να πάρω το χάπι έκανα πολλές και γιαυτό θα πάρω το χάπι μέχρι την επόμενη Πέμπτη που θα με ξαναδεί :cry:. Αύριο θα κανω μια ακόμη κορτιζόνη.

Το test με το χαρτί του ηλιοτροπίου και εγω δεν το ήξερα και το έμαθα σήμερα. Είναι λοιπόν ένα χαρτάκι με μήκος και πλάτος σαν αυτό του αντίχειρα μας που στο βάζει η μαία βαθιά στον κόλπο και προφανώς από το χρώμα που παίρνει καταλαβαίνει εάν υπάρχει διαρροή αμνιακού υγρού. Ευτυχώς μου βρήκε μόνο κολπικά υγρά :D.

Πόσες συσπάσεις κανεις δηλαδή και ποσο διαρκούν? Ποναε κιόλας? Μου κανει εντύπωση που δεν μου δίνει εμένα χάπια, παρ όλο που είναι πολύ χεστης γενικά!

Επίπονο μου φάνηκε το τεστακι, αλλά ευτυχώς όλα καλά...


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...