Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

χαχαχα πελεκάνος, ουφ πως τον λέτε τώρα, επιπλοποιός???? carpenter στα αγγλικά, κάνει δουλειές με ξυλο τελοσπαντων! Εσείς μόνο το πουλί λέτε έτσι? χιχιχιχι

Να ρωτησω και γω κάτι. Το τεσπα τί ειναι? Το ειδα 2-3 φορές στο φόρουμ αλλά δεν έχω ιδέα! όσο για τον άντρα σου! Ε έτσι είναι αυτοί οι άντρες! Μπράβο σου πάντως που αδυνάτισες!

Nikaki μου, εύχομαι και οι 2 σύντομα να τελειώσουμε τις εργασίες στο σπιτάκι μας! Να είναι πανέτοιμο να υποδεχτει τα μωρούλια μας!

Τί θα βάλετε στη βαλίτσα? Εμένα η κλινική μου είπε:

Μαμα

ρόμπα

νυχτικές

εσώρουχα

παντοφλες

στηθοδεσμοι

χαρτομαντηλα

επιθεματα στηθους

οδοντοβουρτσα, οδοντοπαστα

σερβιετες μητροτητας

Μώρο

Φανελιτσες 6*2

κάλτσες6*2

Βρεφικά σεντονάκια 10

κουτί πανακια μιας χρήσης για νεογέννητα 1*2Εσκιωα 6*2

κουβερτουλες 2-3 , 1 χειμερινή

πετσέτες μπάνιου 3-4

.......


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Twinomama μα και αυτός ο ανθρωπος δεν μπορουσε να το πει νωρίτερα να χαρείς και εσυ να σου ανεβει η ψυχολογία??????μπράβο όμως που πάνε όλα καλά και παλεύεις με τις στερήσεις!!!:D:D

Βαλίτσα απο βδομάδα θα φτιάξω γιατί την εχω στην μητέρα μου να την πλύνει.Το μόνο που μου λείπει είναι 2 νυχτικα και μερικά εσώρουχα.θα παω την τρίτη πρωτού τον γιατρο..

Ναι παιδί μου σου λέω δεν παίζεται ο άνθρωπος. Τεσπα, το ξέρω τοσα χρόνια έτσι είναι....

Εγώ εσώρουχα πήρα μιας χρήσης απο το mothercare δεν ήθελα να πάρω βράκες που δεν θα ξαναφορεσω. Γιατί πρεπει λέει να είναι μεγάλα για να μην ακουμπάνε την τομή. Οποτε ξεμπερδεψα, φοράς, αλλαζεις, πετάς!!!!

Έχει στην κλινικη μιας χρησης εσώρουχα οπότε δεν θα τα χρειαστω,τα εσώρουχα που θα παρω θα τα χρειαστω για να φυγω απο κει και μετά για το σπιτι..


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει μιας χρήσης στο μαιευτήριο αλλά δεν ξέρω ποσά, οποτε πήρα κι εγώ

Χριστίνα για τα μωρά εγώ πήρα μονο φορμακια για την μέρα που θα τα πάρω σπιτι, και 2 πάνες αγκαλιάς για οποία τα πάρει αγκαλιά να μην ακουμπάνε επανω τους. Ειδικα για τον άντρα μου που κυκλοφορεί με μηχανή και έχει επανω του τα καυσαέρια. Τα υπολοιπα τα δίνουν εκεί για τις μέρες που είμαστε μέσα.


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα πελεκάνος, ουφ πως τον λέτε τώρα, επιπλοποιός???? carpenter στα αγγλικά, κάνει δουλειές με ξυλο τελοσπαντων! Εσείς μόνο το πουλί λέτε έτσι? χιχιχιχι

Να ρωτησω και γω κάτι. Το τεσπα τί ειναι? Το ειδα 2-3 φορές στο φόρουμ αλλά δεν έχω ιδέα! όσο για τον άντρα σου! Ε έτσι είναι αυτοί οι άντρες! Μπράβο σου πάντως που αδυνάτισες!

Nikaki μου, εύχομαι και οι 2 σύντομα να τελειώσουμε τις εργασίες στο σπιτάκι μας! Να είναι πανέτοιμο να υποδεχτει τα μωρούλια μας!

Τί θα βάλετε στη βαλίτσα? Εμένα η κλινική μου είπε:

Μαμα

ρόμπα

νυχτικές

εσώρουχα

παντοφλες

στηθοδεσμοι

χαρτομαντηλα

επιθεματα στηθους

οδοντοβουρτσα, οδοντοπαστα

σερβιετες μητροτητας

Μώρο

Φανελιτσες 6*2

κάλτσες6*2

Βρεφικά σεντονάκια 10

κουτί πανακια μιας χρήσης για νεογέννητα 1*2Εσκιωα 6*2

κουβερτουλες 2-3 , 1 χειμερινή

πετσέτες μπάνιου 3-4

.......

Εμένα η λίστα που μου έδωσε ο γιατρός έλεγε

μωρο

5-6 εσωρουχα-ζιπουνακια

4-5 φορμακια μακριμανικα

2 πετσετες ή μπουρνούζια

Πανακια για γουλιτσες ή σαλιαρες

3-4 καλτσακια ή παπουτσακια αγκαλιας

1 κουβέρτα χειμωνιατικη και 1 καλοκαιρινή

2 σεντόνια αγκαλιας

2 πανες αγκαλιας

Μαμά

2-3 νυχτικα

Σουτιέν θηλασμού

2 πετσέτες μπάνιου

Παντόφλες

Προσωπικα είδη υγιεινής

Εσώρουχα

Και ρουχα εξόδου!

Όλα τα αλλα τα εχουν εκεί!δεν θυμάμαι κάτι άλλο.

Το "Τεσπα" είναι το "τέλος πάντων" σε συντομία!!!!:D

Το πελεκανος δεν το λέμε εμείς!:D Επιπλοποιους τους λέμε εμεις!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημεραααααααααα τι κανετε??

Εγω κοριτσια ειμαι κομματια 3 μερες τωρα μου εβαφαν τις κρεβατοκαμαρες και ειχα ενα σπιτι χαλια,σημερα ομως ειναι super καθαρο...

Κοριτσια ευχαριστω για την λιστα η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ασχοληθει ακομα με την βαλιτσα νομιζω ειναι λιγο νωρις ακομα! του μωρου τα εχω ολα ετοιμα μονο η κουνια θελει στησιμο το μπανακι η αλλαξιερα και απο ψωνια εχω αφησει οτι αφορα τον θηλασμο επιθεματα θηλαστρο,κρεμα για τισ θηλες αποθηκευση μητρικου κτλ ααα επησις δεν εχω ουτε εσωρουχα ουτε νυχτικιες για την κλινικη

Νικη τι ωραια που θα γεννησεις Φυσιολογικα μπραβο σου!!

Νικη τα μποτακια ηρθαν??? καθυστερησαν και κατι αλλα που ειχα στειλει και εχω αρχισει και ανησυχω.. θα παω απο Δευτερα Ελτα να δω που βρισκονται.......


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ax μου άρεσε πολύ το ΤΕΣΠΑ!!!!! Ενθουσιάστηκα τώρα! Διότι δε μου αρέσει να χρησιμοποιω τη λέξη τέλοσπάντων (είναι λίγο μακάβρια νομίζω), αλλά δυστυχώς τη χρησιμοποιώ πολύ!!! ΤΕΣΠΑ είναι τέλειο! thanks!!!

όσο για τη βαλίτσα, κάθε κλινική λέει τα δικά της βέβαια καλά είναι να συγκρίνεις βλέπεις τί είναι απόλυτα απαραίτητο.

crochetmania γεία σου! Μπράβο πολύ καλά τα πας με τις ετοιμασίες. Αντε σιγά σιγά να κάνουμε και τη βαλίτσα και να βρούμε όλα περί θηλασμού. Α και γω θα πρέπει μέχρι το άλλο σ-κ να μαζέψω ΌΛΑ που έχουν να μου δώσουν φίλες (το γράφω κυρίως για να το θυμάμαι εγώ χιχιχι:D).

χχχχ


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ax μου άρεσε πολύ το ΤΕΣΠΑ!!!!! Ενθουσιάστηκα τώρα! Διότι δε μου αρέσει να χρησιμοποιω τη λέξη τέλοσπάντων (είναι λίγο μακάβρια νομίζω), αλλά δυστυχώς τη χρησιμοποιώ πολύ!!! ΤΕΣΠΑ είναι τέλειο! thanks!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

και γω θα πρέπει μέχρι το άλλο σ-κ να μαζέψω ΌΛΑ που έχουν να μου δώσουν φίλες (το γράφω κυρίως για να το θυμάμαι εγώ χιχιχι:D).

Εγώ πάντως τα ετοίμασα όλα απο νωρίς(του μωρού εννοείτε) και τωρα μου έφυγε και αυτο απο το κεφαλι και εχω μόνο το σπιτι να με αγχωνει.

ερώτηση:εχω τα ρουχα της μπεμπας στην σειρά τους στην σιφινιερα κάνει να βαλω καποιο αρωματικό οπως αυτα που βαζουμε στις ντουλάπες για να μην μυρίσουν απο την κλεισούρα????


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Εγώ πάντως τα ετοίμασα όλα απο νωρίς(του μωρού εννοείτε) και τωρα μου έφυγε και αυτο απο το κεφαλι και εχω μόνο το σπιτι να με αγχωνει.

ερώτηση:εχω τα ρουχα της μπεμπας στην σειρά τους στην σιφινιερα κάνει να βαλω καποιο αρωματικό οπως αυτα που βαζουμε στις ντουλάπες για να μην μυρίσουν απο την κλεισούρα????

den kanei na valeis kati arwmatiko... gt rwthsa thn paidiatro pou pame thn mikrh m adelfh (kai mallon ekei tha paw kai thn mpempa m) . Exw tromero provlhma me thn ugrasia kai oi ntoulapes murizoun.... alla sto mwro den afhnei tipota .... to mono pou mou eipe einai na kopseis freskia levanta kai na thn kremaseis sthn ntoulapa s . Vasika pare pougakia gia mpoumpounieres k vale mesa thn levanta gia na mhn s triftei epanw sta rouxa


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα η λίστα που μου έδωσε ο γιατρός έλεγε

μωρο

5-6 εσωρουχα-ζιπουνακια

4-5 φορμακια μακριμανικα

2 πετσετες ή μπουρνούζια

Πανακια για γουλιτσες ή σαλιαρες

3-4 καλτσακια ή παπουτσακια αγκαλιας

1 κουβέρτα χειμωνιατικη και 1 καλοκαιρινή

2 σεντόνια αγκαλιας

2 πανες αγκαλιας

Μαμά

2-3 νυχτικα

Σουτιέν θηλασμού

2 πετσέτες μπάνιου

Παντόφλες

Προσωπικα είδη υγιεινής

Εσώρουχα

Και ρουχα εξόδου!

Όλα τα αλλα τα εχουν εκεί!δεν θυμάμαι κάτι άλλο.

Το "Τεσπα" είναι το "τέλος πάντων" σε συντομία!!!!:D

Το πελεκανος δεν το λέμε εμείς!:D Επιπλοποιους τους λέμε εμεις!

vre tou mwrou polla den einai??? ase pou h kouvertoula m fenete upervoli... egw evala ena pike kouvertaki alla mou fanike perito ...apla epemene h mama m


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalhspera mamades m... loipon telika h mikrh m den tous thelei tous giatrous (san thn mama ths...) Olh thn nuxta den me afhse na koimhthw... me taraxe.... Kai o giatros shmera gelouse... Ara den tha xreiastei na paw... tha paw thn deutera to apogeuma pou eixame etsi ki allios rantevou.... EIDA shmera merikes aspres trixoules sta mallia m... kai eimai sigourh oti einai apo to agxws :P :p :P mexri na gennhsw tha einai ola aspra ....


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

:)Καλημέρα κορίτσια!

t1t1n4k1 - να ξερες πόσες φορές πήγα στις μαίες για να με βάλουν στο μονιτορ διότι δεν έννοιωθα τα μωρά.... Η κορδέλα αυτό πρέπει να ναι που σου λένε οι κοπέλες. Τα μωράκια είναι πιο στριμωγμένα τώρα και θα τα νοιώθουμε πιο λίγο. Επίσης μπορεί να άλλαξε στάση, πχ να γύρισε πλατούλα και έτσι οι κλωτσιές της να είναι προς τα μέσα... Φτάνει που τη νοιώθειες έστω και λίγο. Let us know, αμα πας.

ephie μου καλορίζικα τα πραγματάκια σου. Δεν είχα τέτοιο πρόβλημα αλλά άμα ο γιατρός σου σε παρακολουθει και δεν ανησυχεί, να μην ανησυχείς ουτε συ! όλα θα πάνε καλά.

Lydia73, σου έδωσαν και κορτιζόνη και φάρμακα κοριτσάκι?? Γιατί λόγω των συσπάσεων? Δεν είναι αυτές οι braxton hicks? Ελπίζω να μη χρειαστεί να πάρεις κιάλλα... Ευτυχώς που τα υγρά είναι μόνο κολπκά! Αυτό είναι το σημαντικότερο.

twinomama χαχαχα! Κορίτσι εμένα για κάποιο πολύ παράξενο λόγο δεν με πλησιάζουν τα κουνούπια τώρα που είμαι έγκυος, ενώ πριν ΚΑΘΕ χρόνο ήμουν το αντικουνουπικό για τους υπόλοιπους! Με έπερναν παντού για να μη τους τσιμπάνε διότι πάντα τσιμπούσανε εμένα... Τώρα δεν ξέρω τι έγινε μιας και απ ότι διαβάζω προτιμάνε τις έγκυες, αλλά καμία σχέση με άλλες χρονιές! Να και κάτι θετικό! Με γεια η νέα tv! Απόλαυσε την τώρα διότι σε λιγες βδομάδες δε θα χεις χρόνο να βλέπεις ή θα βλέπεις baby tv! χιχιχι

nikaki19 πως είσαι κοριτσάκι? Τελείωσες με τις ετοιμασίες του σπιτιού εντελώς τώρα? Εμένα ήρθε ο υδραβλικός χθες και ένωσε πλυντήριο κλπ. Τώρα έμεινε ο πελεκανος και να παρω 2-3 πραγματακια από ΙΚΕΑ... Αντε να δουμε θα προλάβουμε?

Την βαλίτσα για την κλινική την κάνατε?

Φιλια

καλησπέρα κορίτσια,

Χριστίνα την κορτιζόνη την έκανα για να ωριμάσουν πιο γρήγορα τα πνευμονάκια τους και σε περίπτωση προώρου τοκετού να μην έχουν αναπνευστικά προβλήματα, είχα κάνει και άλλες 3 ενέσεις το Πάσχα.

Οι συσπάσεις μου μάλλον είναι braxton hicks από την στιγμή που δεν είναι επώδυνες, αλλά για κάποιο μου δίνει χάπια μάλλον γιατί όταν τα σταματαώ κάνω πάνω από 10 την ημέρα και γίνονται κάθε 1 ώρα και μάλλον αυτό δεν πρέπει να συμβαίνει.

Τον επιπλοποιό εμεις τον λέμε και ξυλουργό ή και μαραγκό, αλλά το πελεκάνος που λες μ'αρέσει πιο πολύ.

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί σήμερα έλαβα το μαξιλάρι θηλασμού για δίδυμα και ένα βιβλίο που είχα παραγγείλει για τον θηλασμό:D.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια τι ωραία νέα διαβάζω!!!

Nikaki με το καλό αγάπη να γεννήσεις φυσιολογικά!

Titinaki περιμένουμε νέα από τον γιατρό!Ελπίζω να είναι όλα καλά!Καλά έκανες κ πήρες αμέσως τον γιατρό μ'αυτή την ξαφνική αλλαγή!Καλύτερα να μην είναι τίποτα παρά να τρέχεις κ να μη φτάνεις.Κ εγώ το είχα πάθει στο 1ο.

Εγώ ξεκίνησα τις δουλειές του σπιτιού να είναι όλα καθαρά για τον ερχομό του μωρού κ έχω κ τον μικρό με κάποια θεματάκια υγείας που ελπίζω να μην είναι τίποτα τελικά.Από βδομάδα θα του κάνουμε εξετάσεις να δούμε τι έχει τελικά.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...