Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

χριστινα μια χαρά οι μπέμπηδες σου. Εμένα την 32η ήταν η μπέμπα κάτι λιγότερο από 1500 και ο μπέμπης κάτι λιγότερο από 1600. Μην στεναχωριέσαι για τα κιλά, εμένα μια φίλη μου με διδυμάκια ειχε πάρει γύρω στα 24. Τους πρωτους μήνες εχασε τα μισά και τώρα ενα χρονο μετα της εχουν μεινει 1-2. Από το τρέξιμο που κάνουν με 2 μωρά εχει χάσει και ο αντρας της 5-6;) .

εφη μια χαρά η μικρούλα σου. Εμένα η πίεση μου ειναι συνήθως η μεγαλη 10-11 και η μικρη 6-6,5 και ογιατρος μου λεει ότι ειναι καλή.Καλορίζικα τα ρουχαλάκια.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πόσες συσπάσεις κανεις δηλαδή και ποσο διαρκούν? Ποναε κιόλας? Μου κανει εντύπωση που δεν μου δίνει εμένα χάπια, παρ όλο που είναι πολύ χεστης γενικά!

Επίπονο μου φάνηκε το τεστακι, αλλά ευτυχώς όλα καλά...

το τεστάκι όντως πόνεσε, δεν περίμενα να το βάλει τόσο βαθιά. το τελευταιο 15' του nst έκανα 4-5 γιατί είχα κουραστεί. με είχε πάνω από 45΄ στο κρεβάτι. Δεν είναι επώδυνες οι συσπάσεις μου, αλλά να σου πω θα προτιμούσα να μην μου έδινε χάπια γιατί και αυτά δεν είναι ακίνδυνα. Διαρκούν 30''-60''.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

έφη μου μια χαρά είστε βλέπω,μπράβο!!φάε κάτι και για μας που μας κυνηγάνε οι γιατροί οκ?:D:D:D:καλοφορετα τα ρουχαλακια σας!!

λυδία μου ευτυχώς που δεν ήταν τίποτα τα υγρα και όλα προχωρανε καλά!Κάπου εχω ακούσει ότι αυξάνονται τα υγρα όσο πλησιάζει ο καιρός για την γέννα.ελπίζω να είναι η τελευταία ένεση αυτή και να μην χρειαστεί να κάνεις κ άλλη γιατί πονάει απ'ότι μας ειχες πει.

Twinomama

Θα ακουσεις νεα απο μένα σε δυο εβδομάδες.....
:D:D:D:D:D:D

χριστίνα μου καλοριζικα τα πράγματα σας!!:D


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalhspera sas!!! xairomai pou eiste kapoies mesa.... loipon prin apo ligo phra thl ton giatro m. kanonika exoume rantevou thn deutera alla apo exthes oi kinhseis tis mikrhs m exoun ligostepsei kata para para polu... apisteutei allagh sas lew... genika tromaxa k phra na m pei ean einai fusiologiko olo auto... mou eipe aurio to apogeuma na paw gia kordela... xerei kammia sas ti einai h kordela kai ti akrivos kanei??? a kai nikaki epidei apo oti thumamai exoume mia hmera diafora... esu poso suxna esthanese to mwro s??? O antras m pantws leei pws anti gia gunaikologo se ligo tha xreiazomai PsiXOLOGOOOOOOOO... eimai na skaswwwwwwwww


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalhspera sas!!! xairomai pou eiste kapoies mesa.... loipon prin apo ligo phra thl ton giatro m. kanonika exoume rantevou thn deutera alla apo exthes oi kinhseis tis mikrhs m exoun ligostepsei kata para para polu... apisteutei allagh sas lew... genika tromaxa k phra na m pei ean einai fusiologiko olo auto... mou eipe aurio to apogeuma na paw gia kordela... xerei kammia sas ti einai h kordela kai ti akrivos kanei??? a kai nikaki epidei apo oti thumamai exoume mia hmera diafora... esu poso suxna esthanese to mwro s??? O antras m pantws leei pws anti gia gunaikologo se ligo tha xreiazomai PsiXOLOGOOOOOOOO... eimai na skaswwwwwwwww

τιτινακι δεν ξέρω τι εννοει λέγοντας κορδελα, αλλά μηπως λέει κορδελα τον καρδιοτοκογραφο (nst). Ο καρδιοτ. εχει ζωνες με τις οποιες σου στερεωνουν πανω στην κοιλιτσα κατι πλαστικα πραγματακια οπου παρακολουθουν την καρδουλα,τις κινησεις του μωρου και τις συσπασεις της μητρας. μην ανησυχεις πιστευω ο,τι στην εβδομαδα που εισαι εχει μεγαλωσει και δυσκολευται να κινηθει. και μενα το ενα απο τα 2 μωρακια δεν κινειται πολύ. Περιμένουμε νεάκια σου.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τιτίνακι και εγώ πιστεύω εννοεί τον Καρδιοτοκογραφο. Πες μας όταν πας.

Lydia το ξέρω για τα χάπια οτι έχουν παρενέργειες μου είπε οτι προκαλουν ταχυπαλμιες. Ξέρω γω? Πάντως εγώ δεν έχω πολλές πλεον, άντε να έχω 6-7 μες την ημερα και αυτές το βράδυ. Τις παθαινω όπως είμαι ξάπλα στον καναπέ και πάω Να σηκωθω που χρησιμοποιώ τους κοιλιακούς μου, μετα απο 1 λεπτο κάνω σύσπαση. Δεν βολευει αυτός ο καναπές ρε γαμωτο στην εγκυμοσυνη. Ενω απο το κρεβάτι που είναι ψηλό σηκωνομαι μια χαρά.

Παθαμε κι εμείς την ζημιά μας. Σήμερα η τηλεοραση άνοιγε και έκλεινε κατα βούληση. Στην αρχή τρομαξα, λέω κανένα φαντασματάκι παιζει με το κοντρολ (και καλά, δεν ήθελα να πιστέψω οτι θα μπούμε παλι στα έξοδα). Μετα κατάλαβα οτι απλα αρχίζει και τα παίζει και δεν είμαι να μένω χωρίς όλη μέρα κλεισμένη στο σπίτι. Οποτε με το που ήρθε ο καλός μου, φύγαμε για αγορά τηλεόρασης. Εγώ οπου εβρισκα καρεκλα στα μαγαζιά καθόμουν, δεν αντεχα καθόλου. Με έπιασε η μέση μου, τα πόδια μου, η κοιλιά μου, χαλιά είμαι.... Αφού σκασαμε το 600αρακι μας και το χαρηκαμε, πήγαμε και για ενα καφεδακι οπου με τσακισαν τα κουνούπια.

Τώρα βλέπω απο την καινούργια μας τεραστια τηλεοραση και ξυνομαι σαν λεπρή. Τα πόδια μου τα έχω κανει σκ@τα!!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

kalhspera sas!!! xairomai pou eiste kapoies mesa.... loipon prin apo ligo phra thl ton giatro m. kanonika exoume rantevou thn deutera alla apo exthes oi kinhseis tis mikrhs m exoun ligostepsei kata para para polu... apisteutei allagh sas lew... genika tromaxa k phra na m pei ean einai fusiologiko olo auto... mou eipe aurio to apogeuma na paw gia kordela... xerei kammia sas ti einai h kordela kai ti akrivos kanei??? a kai nikaki epidei apo oti thumamai exoume mia hmera diafora... esu poso suxna esthanese to mwro s??? O antras m pantws leei pws anti gia gunaikologo se ligo tha xreiazomai PsiXOLOGOOOOOOOO... eimai na skaswwwwwwwww

Και εγω νομιζω οτι θα λεει τον καρδιοτοκογραφο δεν ξερω αν υπάρχει κάτι άλλο που να λεγετε ζώνη.

Πάντως εγώ για τις κινήσεις του μωρού που ρωτησες δεν εχω δει καποια αλλαγη, αλλα την αισθάνομαι λίγο παραπανω απο πριν επειδή περιορίστηκε λιγο ο χώρος.Μπορεί να μην την αισθάνομαι άλλες φορές αλλα η κοιλια μου να κουνιεται..Καλά έκανες και το ειπες στο γιατρό σου δεν ειναι να τα αφηνουμε αυτα.


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τιτίνακι και εγώ πιστεύω εννοεί τον Καρδιοτοκογραφο. Πες μας όταν πας.

Lydia το ξέρω για τα χάπια οτι έχουν παρενέργειες μου είπε οτι προκαλουν ταχυπαλμιες. Ξέρω γω? Πάντως εγώ δεν έχω πολλές πλεον, άντε να έχω 6-7 μες την ημερα και αυτές το βράδυ. Τις παθαινω όπως είμαι ξάπλα στον καναπέ και πάω Να σηκωθω που χρησιμοποιώ τους κοιλιακούς μου, μετα απο 1 λεπτο κάνω σύσπαση. Δεν βολευει αυτός ο καναπές ρε γαμωτο στην εγκυμοσυνη. Ενω απο το κρεβάτι που είναι ψηλό σηκωνομαι μια χαρά.

Παθαμε κι εμείς την ζημιά μας. Σήμερα η τηλεοραση άνοιγε και έκλεινε κατα βούληση. Στην αρχή τρομαξα, λέω κανένα φαντασματάκι παιζει με το κοντρολ (και καλά, δεν ήθελα να πιστέψω οτι θα μπούμε παλι στα έξοδα). Μετα κατάλαβα οτι απλα αρχίζει και τα παίζει και δεν είμαι να μένω χωρίς όλη μέρα κλεισμένη στο σπίτι. Οποτε με το που ήρθε ο καλός μου, φύγαμε για αγορά τηλεόρασης. Εγώ οπου εβρισκα καρεκλα στα μαγαζιά καθόμουν, δεν αντεχα καθόλου. Με έπιασε η μέση μου, τα πόδια μου, η κοιλιά μου, χαλιά είμαι.... Αφού σκασαμε το 600αρακι μας και το χαρηκαμε, πήγαμε και για ενα καφεδακι οπου με τσακισαν τα κουνούπια.

Τώρα βλέπω απο την καινούργια μας τεραστια τηλεοραση και ξυνομαι σαν λεπρή. Τα πόδια μου τα έχω κανει σκ@τα!!!!

Και η δική μου είναι για απόσυρση αλλά αυτό το 600αρακι που λες θα μου λείψει απο κάπου αλλου οπότε όσο αντέξει και αυτη..

Με γειά σας η αγορά!!!!!!

Όσο για τα κουνουπια το κακο είναι που δεν μπορεις να βαλεις τίποτα πάνω για πρόληψη ή και τωρα για να ησυχάσεις απο την φαγούρα..Παω να την κανω και εγω(είμαι για καφε) γιατί ξεκινησε η υγρασια και δεν είναι για τετοια η μέση μου


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τιτίνακι και εγώ πιστεύω εννοεί τον Καρδιοτοκογραφο. Πες μας όταν πας.

Lydia το ξέρω για τα χάπια οτι έχουν παρενέργειες μου είπε οτι προκαλουν ταχυπαλμιες. Ξέρω γω? Πάντως εγώ δεν έχω πολλές πλεον, άντε να έχω 6-7 μες την ημερα και αυτές το βράδυ.

εγώ κάνω συσπάσεις όταν είμαι ξαπλωμένη ανάσκελα ή κάθομαι. καλορίζικη η tv


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

:)Καλημέρα κορίτσια!

t1t1n4k1 - να ξερες πόσες φορές πήγα στις μαίες για να με βάλουν στο μονιτορ διότι δεν έννοιωθα τα μωρά.... Η κορδέλα αυτό πρέπει να ναι που σου λένε οι κοπέλες. Τα μωράκια είναι πιο στριμωγμένα τώρα και θα τα νοιώθουμε πιο λίγο. Επίσης μπορεί να άλλαξε στάση, πχ να γύρισε πλατούλα και έτσι οι κλωτσιές της να είναι προς τα μέσα... Φτάνει που τη νοιώθειες έστω και λίγο. Let us know, αμα πας.

ephie μου καλορίζικα τα πραγματάκια σου. Δεν είχα τέτοιο πρόβλημα αλλά άμα ο γιατρός σου σε παρακολουθει και δεν ανησυχεί, να μην ανησυχείς ουτε συ! όλα θα πάνε καλά.

Lydia73, σου έδωσαν και κορτιζόνη και φάρμακα κοριτσάκι?? Γιατί λόγω των συσπάσεων? Δεν είναι αυτές οι braxton hicks? Ελπίζω να μη χρειαστεί να πάρεις κιάλλα... Ευτυχώς που τα υγρά είναι μόνο κολπκά! Αυτό είναι το σημαντικότερο.

twinomama χαχαχα! Κορίτσι εμένα για κάποιο πολύ παράξενο λόγο δεν με πλησιάζουν τα κουνούπια τώρα που είμαι έγκυος, ενώ πριν ΚΑΘΕ χρόνο ήμουν το αντικουνουπικό για τους υπόλοιπους! Με έπερναν παντού για να μη τους τσιμπάνε διότι πάντα τσιμπούσανε εμένα... Τώρα δεν ξέρω τι έγινε μιας και απ ότι διαβάζω προτιμάνε τις έγκυες, αλλά καμία σχέση με άλλες χρονιές! Να και κάτι θετικό! Με γεια η νέα tv! Απόλαυσε την τώρα διότι σε λιγες βδομάδες δε θα χεις χρόνο να βλέπεις ή θα βλέπεις baby tv! χιχιχι

nikaki19 πως είσαι κοριτσάκι? Τελείωσες με τις ετοιμασίες του σπιτιού εντελώς τώρα? Εμένα ήρθε ο υδραβλικός χθες και ένωσε πλυντήριο κλπ. Τώρα έμεινε ο πελεκανος και να παρω 2-3 πραγματακια από ΙΚΕΑ... Αντε να δουμε θα προλάβουμε?

Την βαλίτσα για την κλινική την κάνατε?

Φιλια


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα....

Χριστίνα τι είναι ο πελεκάνος?

Τα πόδια μου σήμερα είναι λες και έχω πάρει ενα ξυράφι και έχω κατακοπει. Απο το ξύσιμο των κουνουπιών... Χάλια μιλάμε.

Απο εχθες γενικά είμαι πολύ ανεβασμένη, στον καφέ ηταν και κάτι φιλοι μας και μου έλεγαν οτι αν εξαιρέσουμε την κοιλιά είμαι πιο αδύνατη απο πριν, τα μπράτσα μου, η περιφέρεια μου είναι πιο μαζεμένα. Και όταν γυρισαμε ρωτά τον καλό μου είναι όντως έτσι? Και μου λέει ναι φαίνεσαι πιο αδύνατη. Και αφού τον εβρισα που δεν μου το λέει τόσο καιρό να ανεβω ψυχολογικά, χαρηκα γιατί τουλαχιστον οι στερήσεις για τα μωρακια πιάνουν και για μένα. Βέβαια είμαι σίγουρη οτι μόλις γεννησω, τουλαχιστον στην αρχή θα τρώω δίχως αύριο. Ελπίζω να κρατήσει λίγο αυτή η περίοδος.

Η βαλίτσα μου είναι σχεδόν έτοιμη. Μονο τα καλλυντικά μου λείπουν, σαγιονάρες, Σεσουάρ....2 λεπτα να τα βάλω μεσα..


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

:)Καλημέρα κορίτσια!

nikaki19 πως είσαι κοριτσάκι? Τελείωσες με τις ετοιμασίες του σπιτιού εντελώς τώρα? Εμένα ήρθε ο υδραβλικός χθες και ένωσε πλυντήριο κλπ. Τώρα έμεινε ο πελεκανος και να παρω 2-3 πραγματακια από ΙΚΕΑ... Αντε να δουμε θα προλάβουμε?

Την βαλίτσα για την κλινική την κάνατε?

Φιλια

Μονο το δωμάτιο μας ειναι έτοιμο που θα έχουμε και την μπεμπα τωρα στην αρχη,όλο το υπόλοιπο σπιτι είναι σε μαυρα χάλια.Αν καταφέρουμε και το βαψουμε το σαλόνι και το χολ αυτην την εβδομαδα θα ημαστε αρχοντες!!Μετά τι εμεινε?Μόνο γενική,πλακάκια στην κουζίνα,μάρμαρο στο τζακι και το ψυγείο μας!Αυτα..

Πολύ ωραία μπαίνουν τα πράγματα σε μια σειρα,ψιλοπραγματα δλδ σου έμειναν ε?Ωραία να ξεμπερδεύεις και εσυ να ξεκουραστείς λίγο και να χαλαρώσεις!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Twinomama μα και αυτός ο ανθρωπος δεν μπορουσε να το πει νωρίτερα να χαρείς και εσυ να σου ανεβει η ψυχολογία??????μπράβο όμως που πάνε όλα καλά και παλεύεις με τις στερήσεις!!!:D:D

Βαλίτσα απο βδομάδα θα φτιάξω γιατί την εχω στην μητέρα μου να την πλύνει.Το μόνο που μου λείπει είναι 2 νυχτικα και μερικά εσώρουχα.θα παω την τρίτη πρωτού τον γιατρο..


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Twinomama μα και αυτός ο ανθρωπος δεν μπορουσε να το πει νωρίτερα να χαρείς και εσυ να σου ανεβει η ψυχολογία??????μπράβο όμως που πάνε όλα καλά και παλεύεις με τις στερήσεις!!!:D:D

Βαλίτσα απο βδομάδα θα φτιάξω γιατί την εχω στην μητέρα μου να την πλύνει.Το μόνο που μου λείπει είναι 2 νυχτικα και μερικά εσώρουχα.θα παω την τρίτη πρωτού τον γιατρο..


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Twinomama μα και αυτός ο ανθρωπος δεν μπορουσε να το πει νωρίτερα να χαρείς και εσυ να σου ανεβει η ψυχολογία??????μπράβο όμως που πάνε όλα καλά και παλεύεις με τις στερήσεις!!!:D:D

Βαλίτσα απο βδομάδα θα φτιάξω γιατί την εχω στην μητέρα μου να την πλύνει.Το μόνο που μου λείπει είναι 2 νυχτικα και μερικά εσώρουχα.θα παω την τρίτη πρωτού τον γιατρο..

Ναι παιδί μου σου λέω δεν παίζεται ο άνθρωπος. Τεσπα, το ξέρω τοσα χρόνια έτσι είναι....

Εγώ εσώρουχα πήρα μιας χρήσης απο το mothercare δεν ήθελα να πάρω βράκες που δεν θα ξαναφορεσω. Γιατί πρεπει λέει να είναι μεγάλα για να μην ακουμπάνε την τομή. Οποτε ξεμπερδεψα, φοράς, αλλαζεις, πετάς!!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...