Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Καλημερα

Γεννησαμε στις 12:28 τον μπεμπη μας 2390 γρ και την μπεμπα μας ενα λεπτο μετα 2170!

Μας τα βαλανε στην παρακολουθηση, μας ειπαν οτι ειναι μεγαλα

Μωρα δε αλλα ειναι λιγο ανωριμα για να φανε κτλ και τα ειχεν με ορο! Το απογευμα που πηγε ομπαμπας μας στο επισκεπτηριο μας ειπαν καμια σχεση με το μεσημερι, ειναι πολυ καλυτερα και ο μπεμπης μας ηπιε και με το μπιμπερο γαλα και θα δινανε και στην μπεμπα να δουν πως παει! Περιμενω βα μαθω νεα σε λιγο!

Εγω δεν εχω σηκωθει ακομα σε λιγο θα με σηκωσουν και θα παω κι εγω επιτελους να τα δω! Μονο φωτογραφιες ειδα που τραβηξε ο μπαμπας μας και ειναι φυσικα κουκλακια και μοιαζουν και πολυ μεταξυ τους!

Οταν τα βγαλαν στο χειρουργιο λογω του οτι ηταν μικρα, ισα που μουτα δειξαν και τα πηραν στην παρακολουθηση!

Εγω απο τηω ωρα που μπηκα στο μαιευτηριο μεχρι την ωρα που με ανεβασαν στο δωματιο εκλαιγα απο τον φοβο μου, με αποκορυφωμα την συγκινηση την ωρα που ακουσα το κλαμα τους!!!

Για την εμπειρια της καισαρικης δεν θα αναφερθω τωρα, εγω δεντο ξαναεκανα παντως και ευτυχως δεν θα χρειαστει!!! Που τονιζω δεν ειμαι καθολου φοβιτσιαρα γενικα!!!

Τα υπολοιπα απο δευτερα που θα βγουμε ελπιζω και οι 4 μας!!!

Αχ μπράβο!! Συγχαρητήρια!!! Φαντάζομαι τη χαρά σου που πήγαν όλα καλά κι έχεις τα μωράκια σου επιτέλους μετά τόσους μήνες και τόση προσπάθεια!! Να σου ζήσουν!!

Σου είπαν πότε θα στα φέρουν να αρχίσεις θηλασμό;

Να μας πεις λεπτομέρειες για την καισαρική. Γιατί έτσι χάλια; Ήταν κι ο μπαμπάς σας στο χειρουργείο;

Και φυσικά περιμένουμε φωτογραφίες ;)

Άντε, με το καλό να τα πάρεις σπίτι!

Και στα δικά μας οι υπόλοιπες!!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Twin μας να σας ζήσουν!!! Να είναι πάντα γερά, ευτυχισμένα και καλότυχα! Πάντα με υγεία να τα καμαρώνετε! Ελπίζω πολύ σύντομα να βγουν απ΄την παρακολούθηση κ να τα πάρεις στην αγκαλιά σου κ να πετύχετε τον πολυπόθητο θηλασμό. Να είστε πάντα όλοι καλά, κι η εμπειρία της καισαρικής θα διαγραφεί μόλις αγκαλιάσεις τα πλασματάκια σου. Λυπάμαι βέβαια που δεν ήταν ευχάριστη. Περιμένουμε κ λεπτομέρειες όταν με το καλό μπορέσεις.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

twin να σας ζήσουν να είναι γερά ευλογημένα και καλότυχα............ επιτέλους ξελάφρωσες, για την εμπειρία της γέννας πάνω κάτω πολλές το νιώθουν αυτό αλλά μετά το ξεπερνάνε. Για τα μωράκια λίγη υπομονή ακόμα και θα τα έχεις σύντομα κοντά σου.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

twinomama να σου ζησουν τα αγγελουδια σου!! Καλοτυχα να ειναι και μια καλη αναρρωσει σε σενα!

Ολα καλα χθες με τον γιατρο η μπεμπα ειναι 3.050 και απ οτι φαινεται δεν θελει να βγει εχει βολευτεί εκει, δεν εχει εμπεδωθεί ακομα αν και ακομα το προσπαθεί. Ολα τα υπολοιπα τελεια! Εχω αρχησει να κανω και κατι ψευτοσυσπασεις, απο το τιποτα καλο ειναι και αυτο!Μου επετρεψε να κανω οτι θελω αλλα να μην ζοριζω την μπεμπα μονο.Τι αλλο να κανω βρε κοριτσια για να εμπεδωθεί? 3 Γενικες στο σπιτι εχω κανει και δυστυχως το σεξ μονο στον τοκετο βοηθαει και οχι στην εμπεδωσει!! Ραντεβού την πεμπτη παλι, θα με κοιταξει και απο κατω να δει τι εξελίξεις εχουμε και απο κει...


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νικάκι, μιά χαρά η μπέμπα σου! Παραδοσιακά τα αγοράκια βγαίνουν μεγαλύτερα αποπ τα κοριτσάκια λέει, οπότε παίζει κάποιο ρόλο. Κι εμένα ο μπέμπης μιά απ΄τα ίδια. Έχει πάρει θέση αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα. Κοντά θα γεννήσουμε λογικά.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Γεννησαμε στις 12:28 τον μπεμπη μας 2390 γρ και την μπεμπα μας ενα λεπτο μετα 2170!

Μας τα βαλανε στην παρακολουθηση, μας ειπαν οτι ειναι μεγαλα

Μωρα δε αλλα ειναι λιγο ανωριμα για να φανε κτλ και τα ειχεν με ορο! Το απογευμα που πηγε ομπαμπας μας στο επισκεπτηριο μας ειπαν καμια σχεση με το μεσημερι, ειναι πολυ καλυτερα και ο μπεμπης μας ηπιε και με το μπιμπερο γαλα και θα δινανε και στην μπεμπα να δουν πως παει! Περιμενω βα μαθω νεα σε λιγο!

Εγω δεν εχω σηκωθει ακομα σε λιγο θα με σηκωσουν και θα παω κι εγω επιτελους να τα δω! Μονο φωτογραφιες ειδα που τραβηξε ο μπαμπας μας και ειναι φυσικα κουκλακια και μοιαζουν και πολυ μεταξυ τους!

Οταν τα βγαλαν στο χειρουργιο λογω του οτι ηταν μικρα, ισα που μουτα δειξαν και τα πηραν στην παρακολουθηση!

Εγω απο τηω ωρα που μπηκα στο μαιευτηριο μεχρι την ωρα που με ανεβασαν στο δωματιο εκλαιγα απο τον φοβο μου, με αποκορυφωμα την συγκινηση την ωρα που ακουσα το κλαμα τους!!!

Για την εμπειρια της καισαρικης δεν θα αναφερθω τωρα, εγω δεντο ξαναεκανα παντως και ευτυχως δεν θα χρειαστει!!! Που τονιζω δεν ειμαι καθολου φοβιτσιαρα γενικα!!!

Τα υπολοιπα απο δευτερα που θα βγουμε ελπιζω και οι 4 μας!!!

Τέλεια νεάκια!!!Όλα πήγαν καλά!Άντε με το καλό να βγείτε την Δευτέρα.Και τα κιλά τους πολύ καλά για διδυμάκια!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ephie κανονικά δεν επιτρέπεται να μπει ο άντρας στην καισαρική γτ θεωρείται χειρουργείο.

Titinaki τελικά σ'εχω στο φβ!Τις είδα τις φωτό!Τι γλυκια που είσαι!!!

Nikaki μην αγχώνεσαι για την εμπέδωση κ θα σου πω γτ.Μία φίλη γέννησε πρόσφατα (δεν έχει σαραντίσει ακόμα).Πήγε Τρίτη στον γιατρό κ της λέει το Σάββατο μπαίνεις προγραμματισμένα για πρόκληση τοκετού αν εμπεδωθεί το μωρό αλλιώς καισαρική κ αφού έφυγαν από τον γιατρό τα ξημερώματα έσπασαν τα νερά κ γέννησε φυσιολογικότατα!Οπότε μπορεί να συμβεί από τη μια στιγμή στην άλλη!Πάντως έχει πάρει θέση κ είναι θετικό αυτό!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νικάκι, μιά χαρά η μπέμπα σου! Παραδοσιακά τα αγοράκια βγαίνουν μεγαλύτερα αποπ τα κοριτσάκια λέει, οπότε παίζει κάποιο ρόλο. Κι εμένα ο μπέμπης μιά απ΄τα ίδια. Έχει πάρει θέση αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα. Κοντά θα γεννήσουμε λογικά.

Ετσι φαινεται εκτος απροοπτου παντα , εχουμε και διαφορά 1 μερα στην πητ!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Swanocean και εγω σε κατι τετοιο ελπιζω. Συνηθως λεει ο γιατρος οτι συμβαίνει τελευταία στιγμη πανω στην γεννα.παντως μου ειπε οτι οσο γινεται θα με αφησει φυσιολογικ;α και θα μου βαζει ορους για τους πονους και την διαστολη οσο αντεξω.


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ετσι φαινεται εκτος απροοπτου παντα , εχουμε και διαφορά 1 μερα στην πητ!

kai egw mazi sas 37 +2 . sou eipe an tha to katalaveis otan empedothei??? emena mou eixe pei oti tha exw ena dinato pono... pou tha kratisei gia ligo... kai meta tipota... mexri stigmhs pantws den exw niwsei kati... Xekina perpathma... auto lene oti voithaei mono, oi douleies sto spiti den voithan katholou...mono se kourazoun...


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

twinomama να σου ζησουν τα μωρακια και γρηγορη αναρρωση σε εσενα. τη Δευτερα σας ευχομαι να πατε και οι τεσσερις σπιτακι σας :D.

κοριτσακι απο ποια αποψη ειναι χαλια η καισαρικη, επειδη εισαι ξυπνια και τα καταλαβαινεις ολα ή επειδη πονας μετα?

εγω θα το μαθω συντομα. ειχα παει σημερα για nst ολα καλα με τα μωρα με αρκετες συσπασεις βεβαια, αλλα επειδη η μικρή στα τελευταια 2 doppler φαινεται οτι μεσα σε μια εβδομαδα δεν εχει παρει βαρος παρα 10 gr μονο και φοβατε ο γιατρος οτι δεν τρεφεται σωστα οριστικοποιηθηκε η καισαρικη για 19/6. θα επαναλαβω το nst την Δευτέρα και την Τρίτη το βράδυ μπαινω στο μαιευτηριο για τον προεγχειριτικο ελεγχο.

Δυστυχως τελικα δεν θα μπορεσω να εχω τους δικους μου στο μαιευτηριο γιατι ειναι με ιογενή επιπεφυκίτιδα ολοι τους. μονο η μαμα μου και ο μπαμπας μου θα βρισκονται στην αιθουσα αναμονης, αλλα υστερα θα φυγουν για να μην μας κολησουν.:(


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Lydia εκτός απροοπτου είσαι η επόμενη λοιπόν! Ολα να πανε τέλεια κοριτσάκι κ με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου!

Για την εμπέδωση μου είπε κι εμένα ότι μπορεί να γίνει τελευταία στιγμή. Στα δεύτερα ειδικά είναι διαφορετική η διαδικασία λέει κ μπορεί ολα να γίνουν ξαφνικά κ τελευταία στιγμή.

Για να δούμε...

Αυτό για τον έντονο πόνο ούτε το έχω ακούσει ούτε κ το θυμάμαι από την πρώτη φορά. Ποιός ξέρει...


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μπορει απλα να το πηρα στραβα το θεμα της καισαρικης, αλλα ημουν πολυ φοβισμενη τελικα! Καταλαβαινεις τα παντα με την επισκληρειδιο το μονο που δεν νοιωθεις πονο! Αλλα αισθανεσαι τα παντα και εγω φοβηθηκα παρα πολυ γιατι δεν ημουν προετοιμασμενη!!! Βεβαια το αυναισθημα να ακους το κλαμα των παιδιων που βγαινουν ειναι ανεπαναληπτο!

Ο μπεμπουκοσ μας βγηκε απο την ενδιαμεση και πηγε στην απλη παρακολουθηση και πηγαινω και τον ταιζω εγω! Με ξενο γαλα βεβαια! Μου φεραν και θηλαστρο και εχωξεκινησει να κανω αντλησεις αλλα ακομα δεν εχει κατεβει γαλα! Ελπιζω αυριο να καταφερω να αντλησω εστω και λιγο να του δωσω δικο μου!

Η μπεμπουκα μας τρεφεται με ορο και σημερα μου ειπαν θα δοκιμασουν να της δωσουν γαλατακι γιατι φαινεται οτι πειναει!

Τι να πω, ελπιζω να μην χρειαστει να μεινουν μεσα πολυ!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...