Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 17/5/2024 at 10:23 ΠΜ, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Κορίτσι μου, σήμερα ενημερώθηκα ότι κρατάει 20 μέρες αφού ανοιχτεί.

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Νικάκι κι εσένα πανύψηλη! Τα αγοράκια συνήθως είναι πιό μεγαλώσωμα. Επίσης 67 μου τον μέτρησε η γιατρός που του τέντωσε πολύ το ποδαράκι. Εγώ τον βγάζω 64.

Μπράβο που έχετε κάποιο πρόγραμμα. Εμείς καθόλου. Το μόνο στάνταρ είναι οτι το βράδυ δεν κοιμάται πριν τα μεσάνυχτα. Ολα τα υπόλοιπα ρευστά...

67!!!! :D:D:D πω πω πω ενας αγοραρος και λεω οτι εμενα ειναι ψηλος :mrgreen::mrgreen:


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

crochet το frezelac 1 τους δίνω. Κολικούς έιχαμε περίπου μέχρι τους 2,5 μήνες τώρα έχουνε μόνο αέρια. Κολικούς μου έκανε κυρίως η μπεμπα και της εδινα το infocolik και την βοηθούσε γιατί της προκαλούσε αέρια και την ανακούφιζε. Ξέρω ότι υπάρχει και το frezilac το ΟΚ (Οχι Κολικοι) αλλα δεν χρειάστηκε να το πάρουμε ειναι χωρις λακτοζη. Την μπέμπα την έπιαναν έντονοι κολικοί 8-9 το βράδυ και ειχα παρατηρήσει αν ειχα φαει σοκολατα, λουκανικα, μουσταρδα ή ειχα πιει καφε υπεφερε το καημενουλι γιαυτο τα ειχα βγαλει από την διατροφή μου, μάλιστα τον τελευταιο καιρο για γαλα επινα κατσικισιο και οχι αγελαδινο και ι νομίζω ο,τι τα βοηθούσε.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πιστευεις οτι δεν ταιριάζει αυτο το γαλα?

Εμεις παιρναμε υποαλλεργικο αλλα το αλλαξαμε παλι γιατι της εκανε δυσκοιλιοτητα(και απο μυρωδια αστα! )

Τωρα παιρνουμε το novalac IT κατα της δυσκοιλιοτητας.

Ειχαμε κολικους αλλα σταματησαν στους 2 μηνες.

Ειχα ενα φυλλαδιο για το infocolik αλλα δεν μας χρειαστηκε. Πιστευω με αυτα που διαβασα οτι ειναι καλο!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες δινετε ξενο τι μαρκα δινετε εχω αρχισει και πιστευω οτι το frizolac δεν τεριαζει στον μικρο....Κολοικους εχετε???

Ξεκινησαμε με almiron που της αρεσε πολυ αλλα της εκανε δυσκοιλιοτητα μαλλον. Αλλαξαμε σε frezilac που ομως δεν την ενθουσιασε. Μετα απο λιγο παρουσιαστηκε η αλλεργια οποτε αλλαξαμε παλι σε alfare που το συχαινοταν κυριολεκτικα. Μετα ξαναλλαξαμε σε almiron pepti που της αρεσει πολυ. Γενικα τα almiron πρεπει να ειναι πολυ ευγευστα. Μας εδωσαν και το neocate οταν ηταν σε πολυ μεγαλη εξαρση η αλλεργια, αυτο που εκανε 60? το κουτι.

Παντως κοριτσια αυτο που βλεπω ειναι οτι ευτυχως βοηθησαν πολυ η μαγια μπυρας και το fenugreek και επιτελους φτανει το γαλα μου. Εχω καμια 10ρια μερες να δωσω συμπληρωμα :)


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ephie σε τι δοσολογια πηρες τι μαγια και το fenugreek και ποιος σου συστησε την δοσολογια? εγω προσπαθω να αυξησω την παραγωγη με αντλησεις αλλα δεν τα καταφερνω. ξερω ο,τι πρεπει να κανω 8-10 αντλησεις την ημερα αλλα με το ζορι καταφερνω 3-4.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Υπνος 11 με 7 σημερα! Μεγαλεια!

Lydia, τη μαγια μπυρας μου τη συστησε η παιδιατρος. Παιρνω 7 χαπακια 3 φορες τη μερα για 2 εβδομαδες, σταματαω για 1 κι αν θελω ξανα το ιδιο. Δεν ειμαι σιγουρη ομως οτι βοηθησε πολυ γιατι αποτελεσμα ειδα μολις ξεκινησα και το fenugreek (τριγωνελα) μερικες μερες αργοτερα. Αυτο το παιρνω 3 καψουλες, 3 φορες τη μερα. Δεν μου το συστησε καποιος, διαβασα ονλαιν παρα πολλα θετικα σχολια και αρχισα να το παιρνω.

Η παραγωγη μου εχει αυξηθει κατα 40-50 γραμμαρια σε καθε αρμεγμα.

Το παλεψα και το παλευω με το αρμεγμα και κανω παντοτε τα βραδυνα (11μμ, 3πμ, 6πμ) που αποδιδουν και πολυ, αλλα μεσα στην ημερα ειναι δυσκολο.


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Υπνος 11 με 7 σημερα! Μεγαλεια!

Lydia, τη μαγια μπυρας μου τη συστησε η παιδιατρος. Παιρνω 7 χαπακια 3 φορες τη μερα για 2 εβδομαδες, σταματαω για 1 κι αν θελω ξανα το ιδιο. Δεν ειμαι σιγουρη ομως οτι βοηθησε πολυ γιατι αποτελεσμα ειδα μολις ξεκινησα και το fenugreek (τριγωνελα) μερικες μερες αργοτερα. Αυτο το παιρνω 3 καψουλες, 3 φορες τη μερα. Δεν μου το συστησε καποιος, διαβασα ονλαιν παρα πολλα θετικα σχολια και αρχισα να το παιρνω.

Η παραγωγη μου εχει αυξηθει κατα 40-50 γραμμαρια σε καθε αρμεγμα.

Το παλεψα και το παλευω με το αρμεγμα και κανω παντοτε τα βραδυνα (11μμ, 3πμ, 6πμ) που αποδιδουν και πολυ, αλλα μεσα στην ημερα ειναι δυσκολο.

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι! Να προσέχεις με την τριγωνέλα γιατί διαβασα στο parents για μια κοπέλα που ενοχοποιούσε τη τριγωνέλα για κάποιο πρόβλημα που είχε στο σηκωτι. Θα προσπαθήσω να βρω το link για να στο στείλω. Εγώ θέλω να συμβουλευτώ τον παιδίατρο και ύστερα θα δω τι θα κάνω.

Από προχθές το βράδυ έχω αρρωστούλη τον μπέμπη μου. Προχθές ξεκίνησε με έντονο συνάχι και βήχα και από έχθές το απόγευμα ψήθηκε στο πυρετό 38-38,6. Σήμερα τελευταία φορά μου έκανε στις 7πμ. Μάλλον είναι κάποια ιωσούλα γιατί πονάει και μένα σήμερα ο λαιμός μου.

φιλακια σε όλες τις μανούλες


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Από προχθές το βράδυ έχω αρρωστούλη τον μπέμπη μου. Προχθές ξεκίνησε με έντονο συνάχι και βήχα και από έχθές το απόγευμα ψήθηκε στο πυρετό 38-38,6. Σήμερα τελευταία φορά μου έκανε στις 7πμ. Μάλλον είναι κάποια ιωσούλα γιατί πονάει και μένα σήμερα ο λαιμός μου.

φιλακια σε όλες τις μανούλες

Ωωωωωωωχ!!! Περαστικουλια!!!! Τόσο μικρουλι με πυρετό!! Πως αντιδρά?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικούλια του Λυδία. Εμένα η μεγάλη μπούκωσε πάλι σαν να είναι λίγο μπουκωμένος κι ο μπέμπης. Δεν είμαι σίγουρη όμως ακόμα γιατί το έπαθε μετά από πνίξιμο κ ίσως του βγήκε απ΄τη μύτη. Θα καταλάβω αργότερα γιατί τώρα κοιμήθηκε.

Με την μεγάλη πήγαμε θάλασσα σήμερα. Είναι πολύ όμορφα ακόμα.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λυδια, μαρακι περαστικα στα μικρουλια σας !

Κοριτσια μου χθες και σημερα που βαζω την μπεμπα στο ριλαξ κανει κατι κινησεις προς τα μπροστά το κορμακι της με αποτελεσμα να πεφτει το κεφαλι της μπροστά. Μωρε μπας και θελει να σηκωθει απο τωρα? Εσεις που εχετε ηδη παιδακια ποτε αρχισατε να τα βαζετε σιγα σιγα να καθονται?


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

ο μπέμπης ευτυχώς ακόμα δεν έχει ξανακάνει πυρετό, εμένα με έχει πεθάνει ο λαιμός μου, αλλά πολύ φοβάμαι ότι τώρα πιάνει την μπέμπα γιατί την έχει πιάσει γκρίνια.

twin ο μπεμπούλης ήταν πολύ συνεργάσιμος και με το θερμόμετρο και με το depon, μόνο που κάθε φορά που βήχει κλαίει ο καημενούλης μου, ίσως πονάει ο λαιμουδάκος του. Με την μπέμπα θα τα βρούμε σκούρα γιατί είναι ζόρικη.

Πάντως όταν είναι αρρωστούλια τόσο μικρούλια σε πιάνει η ψυχή σου.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νικάκι κι εμένα κάνει κινήσεις για να σηκωθεί κ με το κεφάλι κ με τα πόδια. Είναι όμως πολύ μικρά ακόμα. Όσο για το να καθίσουν, νομίζω στους 6 μήνες αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Λυδία περαστικούλια σας! Κι εμένα μπούκωσε τελικά... Πολύ στενοχωριέμαι όταν ταλαιπωρούνται τα μωράκια. Ελπίζω να περάσει πολύ σύντομα σε όλα κ να μην κάνουν πυρετό.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...