Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 1

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Ερώτηση: τα χέρια τους τα κουνάνε ακόμα ανεξέλεγκτα; Τώρα αρχιζει να προσπαθεί να πιάσει πραγματάκια αλλά επί τω πλείστων τα κουνάει ακόμα ανεξέλεγκτα.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τις τελευταίες μέρες βρίσκω στα χεράκια τους συνέχεια τρίχες από τα μαλλιά μου και όταν ο ένας είναι κοντά στον άλλο προσπαθεί ο ένας να πιάσει το χέρι του άλλου και πολλές φορές τα καταφέρνουνε. Δεν τα έχω δει να προσπαθούν να σηκωθούν, αλλά μέρα με την μέρα στερεώνουν όλο και καλύτερα το κεφαλάκι τους.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Κ εμείς το frezylac πίνουμε κ κάποια στιγμή που είχε πονάκια (όχι κολικούς) πήραμε κ το ΟΚ κ τον βοήθησε αρκετά.Τώρα φυσικά το'χουμε κόψει κ πίνουμε μόνο το απλό.

Νικάκι κάνουν κάποιες κινήσεις αλλά είναι πολύ μικρά ακόμα.Γυμνάζουν έτσι τους μυς.Για να κάτσουν είναι αναλόγως στον γιατρό.Σήμερα άκουσα το εξής κουφό από μία γνωστή!4ων μηνών το έβαλαν να κάτσει στον ποπάκο του!Εμείς τον ξεκινήσαμε αφού είχε γίνει 6 μηνών.Κάθε γιατρός έχει τα δικά του.

Λυδια περαστικούλια στον μπεμπάκο!

Εμείς την προηγούμενη βδομάδα ήμασταν άστα να πάνε.Κόλλησε ο μεγάλος μία ίωση κ επειδή φοβόμουν για τον μικρό λόγω της προϊστορίας τον έστειλα στη μάνα μου κ τελικά κόλλησαν κ οι υπόλοιποι κ ήμασταν εγώ κ ο μπέμπης σε καραντίνα για ν'αποφύγουμε τα πάντα.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ειπε η παιδιατρος απο 4ων μηνων να ξεκινησω σιγα σιγα να καθεται. Οχι 90μοιρες οπως καθομαστε εμεις αλλα ημικαθηστη με μαξιλαρια γυρο γυρο. Αν την βαλω και γρινιαξει σημαίνει οτι δεν ειναι ετοιμη ακομα αλλα αν καθεται και δεν γερνει συνεχεια περα δωθε και μπορει να στηριξη το κεφαλι της τοτε ειναι ετοιμη.

Μα δεν καθεται ξαπλωτη στην αγκαλια μου καθολου! Θελει να καθεται και να παρατηρη! Και ξαπλωτη αν βαρεθεί την βαζω ημικαθηστη και της περνάει!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επιτελους ξεκιναω γυμναστηριο!!! Ποσο χαιρομαι δεν ξερετε! Θα καθεται ο μπαμπακας με την μικρη(μου το έταξε). Ειναι 2 βηματα απο το σπιτι θα ειναι κριμα να μην παω! Σκεφτομαι να παρω και λιποδιαλυτες γιατι δεν χανω ευκολα καθολου κιλα. Εχετε τιποτα υποψην σας να προτεινετε?

πολλα περαστικα σε μαμαδες και μωρα!! Μακαρι να περασουν τα κρυωματακια. Κυκλοφορουν πολλες ιωσεις! Προσοχη στις υπολοιπες!

Κατι τελευταίο! Τωρα που εχει πιο πολυ κρυο το βραδυ της φοραω φορμακι οχι πολυ χοντρο ομως, αλλα τα χερια και τα μαγουλα ειναι κρυα! Τι να της βαλω? Σκουφακι. δεν πολυ θελει. Επισης ουτε κουβερτα κραταει πανω της


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια επιτελους ξεκιναω γυμναστηριο!!! Ποσο χαιρομαι δεν ξερετε! Θα καθεται ο μπαμπακας με την μικρη(μου το έταξε). Ειναι 2 βηματα απο το σπιτι θα ειναι κριμα να μην παω! Σκεφτομαι να παρω και λιποδιαλυτες γιατι δεν χανω ευκολα καθολου κιλα. Εχετε τιποτα υποψην σας να προτεινετε?

πολλα περαστικα σε μαμαδες και μωρα!! Μακαρι να περασουν τα κρυωματακια. Κυκλοφορουν πολλες ιωσεις! Προσοχη στις υπολοιπες!

Κατι τελευταίο! Τωρα που εχει πιο πολυ κρυο το βραδυ της φοραω φορμακι οχι πολυ χοντρο ομως, αλλα τα χερια και τα μαγουλα ειναι κρυα! Τι να της βαλω? Σκουφακι. δεν πολυ θελει. Επισης ουτε κουβερτα κραταει πανω της


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νικάκι με το καλό να ξεκινήσεις γυμναστήριο κ να χάσεις τα κιλάκια που θέλεις. Δεν έχω ιδέα από λιποδιαλυτές αλλά δεν ξέρω πόσο καλά είναι αυτά τα πράγματα... Εγώ ξεκίνησα και του φοράω ολόσωμο φορμάκι με πατουσάκια κι από μέσα κορμάκι. Προς το παρόν αυτά που του φοράω είναι πολύ ελαφριά αλλά δεν νομίζω να κρυώνει. Υποτίθεται πως απ΄τον σβερκάκο τους καταλαβαίνουμε αν κρυώνουν ή όχι. Δεν ξέρω... Πάντως κι εμένα δεν κρατάει σεντονάκι με τίποτα. Ούτε κι η μεγάλη μου ακόμα κ τώρα που είναι 3 1/2.

Λυδία είναι η ηλικία που τους πέφτουν τα μαλλάκια της κοιλιάς για να βγάλουν καινούρια. Θα είναι καραφλούλικα για λίγο.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω ανοιξει 3 μετωπα για κουβεντα χαχα!!!! Ας γραψω και εδω τα νεα μας απο την παιδιατρο

Καναμε το δευτερο εμβολιο σημερα και της δωσαμε προληπτικα ντεπον γιατι βγηκαμε βολτα! Ημαστε στα 6,750 (απο 6,300) και 66 εκατοστα (απο 63,5) αυτο που με προβληματησε ειναι πως η τρυπούλα της ειναι σκομα κλειστη! Να πω πως την καθαριζω με βαμβακι και νερο παντα και την σκουπιζω μετα. Μπορω να κανω κατι γι'αυτο? Αν δεν ανοιξει μονη της θα δουμε τι θα κανουμε.

Μου ειπε επισης να την στηριζω στα ποδαρακια της να νιωθει το βαρος της ουτοσωστε οταν γινει 4ων να μπορει να παταει! Μεγαλωνουμε μωρε!!!!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε κοριτσια φετος με τις ιωσεις?? και εμενα ο μεγαλος χθες αναβασε 40 πυρετο!!! σημερα ειναι καλα τον εχω σε καραντινα!! αλλου εγω με το μωρο αλλου εκεινος με τον πατερα του

για καθισμα και εγω ξερω μετα απο 5 μηνων......αλλα ολα ειναι σχετικα,για μενα εχει να κανει με το παιδακι και ποτε ειναι ετοιμο

κοριτσια το κεφαλι εσας το στηριζουν καλα?


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!

crochetmania περαστικα σας! Μα τι ειναι αυτο το πραγμα βρε γαμωτο ακομα δεν μπηκε ο χειμωνας και αρπαξαν γριπη? Πωπω περαστικα σε ολα!

Νομιζω μια χαρα το στηριζει το κεφαλακι της. Τωρα τελευταία οταν την εχω στον ωμο κραταει ισορροπία με το ενα χερακι πισω απο την πλατη της το σκ@τουλι μου!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νικάκι μπράβο για τον κορίτσαρο!!! Αυτό για την τρυπούλα δεν το ΄χω ξανακούσει για να σου πω. Ελπιζω όλα να πάνε καλά κ να ανοίξει μόνη της.

Crochet το κεφαλάκι του το στηρίζει αλλά ακόμα προσέχουμε όταν τον κρατάμε γιατί κάνει κ κάτι απότομα ώρες ώρες.

Ο μικρός ευτυχώς φαίνεται να ξεπέρασε το κρύωμα. Δεν μου ακούγεται μπουκωμένος σήμερα. Εγώ από την άλλη έχω τρομερό πονόλαιμο σήμερα. Είναι η πρώτη φορά μετά από χρόνια που έκανα τόσα μπάνια φέτος κ η πρώτη φορά που αρρωσταίνω καλοκαίρι κ μάλιστα δύο φορές! Τι να πώ;


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι ευχαριστώ για την απαντηση τωρα το ειδα! Λεω να της παρω εναν σακο σαν sleepy bag που ειναι ζεστο και δεν θα ξεσκεπαζεται!

Λυδια και εμενα βγαίνουν τα μαλακια της!!

Α δεν σας ειπα! Το αγρίμι μου χθες γυρισε απο ανασκελα σε μπρουμυτα και κατευθειαν σηκωσε ψηλα το κεφαλακι της!! Το καταχαρηκα η μανα σας λεω! Καναμε κατορθωμα!! Χαχα


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τα μωρά μουστην γιαγιά και μανούλα κομμωτήριο να βάψει την χαίτη της!

Απο τριχόπτωση άλλο τίποτα, μανα και παιδιά! Μαδάμε οικογενειακώς! Ο δε μπέμπης έχει κάνει κομμωση μόικαν στα πλάγια κουρούπα και επάνω καρφάκια τον λέω μοικανάκι!

Κεφαλάκι κι εμεις στηρίζουμε, όχι τέλεια, προς τα πισω μια χαρά μπροστά μας φεύγει λίγο! Τα βάζουμε και μπρούμυτα μετα απο παρότρινση τηα γιατρού μας για γυμναστική!

Στην τελική ευθεία για την βάφτση μας εμείς και οι δουλείες με φούντες! Εχω τελειώσει μπουμπουνίερες και την πεμπτη και περασκευη θα φτιαξω τα μπισκότα με ζαχαρόπαστα και τα cupcakes! Ευτυχως θα παρει ο μπαμπας μας αδεια την παρασκευη και θα ειμαι πιο ανετη απο αποψη χρόνου!

Εμας τα μωρά μας ητα προχθες που καναμε τα δευτερα εμβόλια 6 κιλά ο μπέμπης και 64 εκ και η μικρή 5400 και 61 εκ! Μια χαρά για αποκλειστικό θηλασμό και δίδυμα μου είπε! Εχουν σχεδόν τριπλασιάσει το βάρος τους! Έχουν και κάτι μπούτια για δαγκωμα, δεν υπάρχουν!!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες!

αρχίζουμε και αναρρωνουμε. Να χτυπησω ξυλο μάλλον εγώ την πέρασα πιο βαριά την ιωση από τα παιδιά. 2 ημέρες με 39 και να ειμαι σε επιφυλακη μην μου ανεβασουν τα μικρα. Ευτυχως μονο ο μπεμπης εκανε και αυτο μονο ενα βραδυ.

nikaki εγώ είμαι ακόμη στη μαμά μου και εδώ το βράδυ μέσα στο δωματιο εχουμε 22 βαθμούς. Τους φοράω ολόσωμα φορμάκια λεπτά και σχεπάζω τη μεσούλα τους με 1 βαμβακερό σεντονάκι, τα ποδαράκια τα αφήνω εξω για να μην ξεσκεπάζονται.

Τα κεφαλάκια τους τα στερεώνουν αλλά τα προσεχω γιατι ωρες ωρες κανουν αποτομες κινησεις.

twin χαρας το κουραγιο σου να ετοιμαζεις τοσα πραγματα. Εγω με το ζορι προλαβαινω να κανω ενα ντουζ. Λες και το εχουν συμφωνησει μόλις κοιμηθεί ο ένας ξυπναει η αλλη και αντίστροφα και μονα τους δεν μενουν πολυ ωρα. Ευτυχως μην τα ματιαξω κοιμουνται το βραδυ, συνήθως 9.30-3.30-6.30. Η μικρή εχθες κοιμήθηκε 1-8.

κορίτσια στο 2ο εμβολιο σας εκαναν πυρετό? Εμεις το αναβαλαμε για την επομενη εβδομαδα λογω ιωσης


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια στο 2ο εμβολιο σας εκαναν πυρετό? Εμεις το αναβαλαμε για την επομενη εβδομαδα λογω ιωσης

Μου έκαναν δεκατακια 37-37.2! Δεν θεωρείται πυρετός. Αλλα γενικά είχαν μια ανησυχία...

Περαστικά σας και αγύριστα....,;)


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...