Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Καλημερα!! Καλε που ειστε ολες???

Εχω νεα!! Ξεκιναμε σε δυο βδομαδες στερεες!θα ξεκινησουμε με λαχανικα πατατα, καροτο, σελινο! Εχω ενθουσιαστεί!!

Καναμε το 3ο εμβολιο! Ημαστε 7, 100 και 67 εκατοστά! Θα παμε αρχες του μηνα για το 4ο εμβολιο και μαζι ενα αλλο ποσιμο!

Εσεις τι κανετε??

Μπραβο, τελεια η μικρη σου! Εμεις θελουμε 2 βδομαδες ακομα για το 3ο εμβολιο.


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Swan ναι ειναι λιγο νωρις αλλα το μεταβατικο σταδιο για στερεες ειναι απο 4 μεχρι 6 μηνων οποτε θεωρείται φυσιολογικος ο μηνας!

Με το καλο να ξεκινησετε και εσεις!

Εντωμεταξύ της εβαλα χθες να δοκιμασει λιγο σαλτσα απο το φαγητο μας και οπως της εβαλα απο το δαχτυλο μου στο κατω χειλάκι και αφησα εκει το χερι μου δεν το πηρα παιρνει μια φορα η σκατουλα και βαζει ολο το δαχτυλο μου στο στομα της χαχαχα!! Της αρεσε μωρε!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Χθες έγραφα μια ώρα με διακοπές λόγω του μικρού και μου τα ΄χασε όλα. Νευρίασα τόσο πολύ!

Εμείς από τέλις Αυγούστου δεν έχουμε σταματήσει να είμαστε κρυωμένοι. Μας έχει ταράξει! Το αποκορύφωμα ήταν το Σάββατο που ο μπέμπης ξύπνησε μες στην νύχτα κ δεν μπορούσε να αναπνεύσει. Έκλαιγε το καημενακι κι εμείς τα ΄χαμε παίξει! Πήρα την γιατρό στις 4:00 τα ξημερώματα γιατί με την μεγάλη δεν είχα πάθει ποτέ τέτοιο πράγμα κ δεν ήξερα πως να το χειριστώ. Μου είπε ορούς κ να τον κοιμήσω σε όρθια θέση. Έτσι τον κράταγα καθιστή στο κρεβάτι μέχρι το πρωί. Την επόμενη μέρα πήγαμε στην γιατρό κι ευτυχώς δεν είχε ακροαστικά όπως φοβόμουν. Έντονη ρινίτιδα μας είπε. Πολλούς ορούς κ κάτι σταγόνες.

Νικάκι, κι εγώ απ΄την μεγάλη θυμάμαι μετά τους 5 1/2 μήνες αρχίσαμε στερεές με φρουτάκι, αν θυμάμαι καλά.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Χθες έγραφα μια ώρα με διακοπές λόγω του μικρού και μου τα ΄χασε όλα. Νευρίασα τόσο πολύ!

Εμείς από τέλις Αυγούστου δεν έχουμε σταματήσει να είμαστε κρυωμένοι. Μας έχει ταράξει! Το αποκορύφωμα ήταν το Σάββατο που ο μπέμπης ξύπνησε μες στην νύχτα κ δεν μπορούσε να αναπνεύσει. Έκλαιγε το καημενακι κι εμείς τα ΄χαμε παίξει! Πήρα την γιατρό στις 4:00 τα ξημερώματα γιατί με την μεγάλη δεν είχα πάθει ποτέ τέτοιο πράγμα κ δεν ήξερα πως να το χειριστώ. Μου είπε ορούς κ να τον κοιμήσω σε όρθια θέση. Έτσι τον κράταγα καθιστή στο κρεβάτι μέχρι το πρωί. Την επόμενη μέρα πήγαμε στην γιατρό κι ευτυχώς δεν είχε ακροαστικά όπως φοβόμουν. Έντονη ρινίτιδα μας είπε. Πολλούς ορούς κ κάτι σταγόνες.

Νικάκι, κι εγώ απ΄την μεγάλη θυμάμαι μετά τους 5 1/2 μήνες αρχίσαμε στερεές με φρουτάκι, αν θυμάμαι καλά.

Εκτιμω τη μαμα μου, κι ολες τις μανουλες, καθε μερα και περισσοτερο!


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Swan ναι ειναι λιγο νωρις αλλα το μεταβατικο σταδιο για στερεες ειναι απο 4 μεχρι 6 μηνων οποτε θεωρείται φυσιολογικος ο μηνας!

Με το καλο να ξεκινησετε και εσεις!

Εντωμεταξύ της εβαλα χθες να δοκιμασει λιγο σαλτσα απο το φαγητο μας και οπως της εβαλα απο το δαχτυλο μου στο κατω χειλάκι και αφησα εκει το χερι μου δεν το πηρα παιρνει μια φορα η σκατουλα και βαζει ολο το δαχτυλο μου στο στομα της χαχαχα!! Της αρεσε μωρε!!

Αχου το μωρέ!Άντε με το καλό να ξεκινήσετε!Εμάς η παιδίατρος μας είναι λίγο By the book οπότε θα ξεκινήσουμε 6 μηνών όπως είχε κάνει κ στον μεγάλο!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Χθες έγραφα μια ώρα με διακοπές λόγω του μικρού και μου τα ΄χασε όλα. Νευρίασα τόσο πολύ!

Εμείς από τέλις Αυγούστου δεν έχουμε σταματήσει να είμαστε κρυωμένοι. Μας έχει ταράξει! Το αποκορύφωμα ήταν το Σάββατο που ο μπέμπης ξύπνησε μες στην νύχτα κ δεν μπορούσε να αναπνεύσει. Έκλαιγε το καημενακι κι εμείς τα ΄χαμε παίξει! Πήρα την γιατρό στις 4:00 τα ξημερώματα γιατί με την μεγάλη δεν είχα πάθει ποτέ τέτοιο πράγμα κ δεν ήξερα πως να το χειριστώ. Μου είπε ορούς κ να τον κοιμήσω σε όρθια θέση. Έτσι τον κράταγα καθιστή στο κρεβάτι μέχρι το πρωί. Την επόμενη μέρα πήγαμε στην γιατρό κι ευτυχώς δεν είχε ακροαστικά όπως φοβόμουν. Έντονη ρινίτιδα μας είπε. Πολλούς ορούς κ κάτι σταγόνες.

Νικάκι, κι εγώ απ΄την μεγάλη θυμάμαι μετά τους 5 1/2 μήνες αρχίσαμε στερεές με φρουτάκι, αν θυμάμαι καλά.

Πωπω περαστικά σας!Γιατί βρε παιδί μου έτσι σας πάει?Τουλάχιστον δεν ήταν κάτι σοβαρό!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαρακι περαστικα σας και εμεις ταλαιπωρηθηκαμε με ιωσεις τωρα (να χτυπησω ξυλο ειμαστε καλα). Το μονο που τα ταλαιπωρει ειναι ο,τι εχουν πολλα αερια και ωρες ωρες αυτο τους προκαλει πονο.

nikaki και μας ο παιδιατρος μας ειπε 5 1/2 με 6 θα βαλουμε στερεες


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες, εχω καιρο να σας γραψω αλλα σας διαβαζω συχνα.

η μικρη θελει συνεχεια αγκαλιες και παιχνιδια οποτε δεν μενει χρονος για πολλα πολλα....εσας με τα διδυμα πραγματικα σας θαυμαζω!!

και εμας για κρεμουλα 5ο με 6ο μας ειπε και ανυπομονω να αρχισουμε,

περαστικα στα αρρωστα μικρουλια


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες. Περαστικά σας τα αρρωστακια σας, ελπίζω να είστε καλυτερα. Πέρασα κι εγώ ιωση που με κόλλησε ο άντρας μου αλλά ευτυχώς τα μωρακια δεν κατάλαβαν τίποτα. Τους έδινα τα αντισωματα μου με το γάλα μου είπε η γιατρός. Ευτυχώς. Εγω είχα να παθω γρίπη πανω απο δυο χρόνια και ζοριστηκα πολύ. Δεκα μέρες μου κράτησε.

Κατα τα άλλα, ετοιμαζομαι για την επιστροφη μου στη δουλειά και παθαινω κατάθλιψη, άντε να δω αν μου φύγει αυτό το άσχημο συναίσθημα που έχω.

Εχθες κάναμε τα τρίτα μαςεμβόλια και σήμερα έχουμε τις υπνηλιες μας. Έτσι κασταφερα να μπω να γράψω. Τα καημνενακια μου κλαψαν πολύ.

Σήμερα αρχίζουμε κρεμουλα βανίλια για να αντικατάστησε μέχρι την αλλη εβδομάδα ενα γεύμα γάλακτος. Έπρεπε να τους την δώσω το πρωί, αλλά περιμένω να ερθει ο άντρας μου, δεν θέλω μόνη μου. Σκεφτόμουν, τι καλά που ηταν μέχρι τώρα, οποτε πεινούσαν, εβγαζα το ζυζι και τρώγαν αμέσως, τώρα έχουμε να ετοιμαζουμε....

Σας φιλώ προς το παρόν....


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σε ολες σας κοριτσια! Τελικα ο καθε παιδιατρος εχει το προγραμμα του. Διαβασα οτι η twinmama με αποκλειστικο θηλασμο ξεκιναει κρεμα κι εμενα μου ειπε 5,5 μηνων. Εχω ενα αγορακι 3 μηνων και 1 εβδομαδας θηλαζω αποκλειστικα. Κατι ακομα πειτε μου πως βαλατε αυτα που γραφουν την ηλικια του μωρου σας; Μπορω να το κανω κι εγω; Εχω ιντερνετ απο κινητο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

dineli καλώς ήρθες στην παρέα μας. Να σου ζήσει ο μπεμπάκος σου.

Δεν ξέρω αν μπορείς από το κινητό να βάλεις ticker στην υπογραφή σου, αλλά εγώ που μπαινω από laptop πήρα πληροφορία πως να το κάνω από εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51738.

Είναι δύο μέρες τώρα που τα μικρά έχουν απίστευτη γρίνια, έχουν πολλά αέρια και κάθε λίγο και λιγάκι πετάγονται και βάζουν τα κλάματα. Τα χεράκια τους τα έχουν συνέχεια μέσα στο στόμα, μάλλον τους ενοχλούν και τα ούλα τους.

Κορίτσια εσάς όταν έχουν αέρια πονάνε?


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Dinelli καλώς ήλθες και να σου ζήσει! Κι εμένα 5,5 μηνών μου είπε η γιατρός και θα ξεκινήσουμε με φρούτο. Ο καθένας ότι θέλει λέει, κλασσικά... Κι εγώ θηλάζω αποκλειστικά αλλά δεν νομίζω ότι έχει σχέση.

Τικεράκι εγώ μέσω κινητού το έκανα. Έκανα κλικ πάνω σε κάποιο άλλο, μου άνοιξε την σελίδα κ ακολούθησα τα βήματα που έλεγε. Μετά οπμως δεν θυμάμαι ποιό λινκ διάλεξα, γιατί έχει διάφορες επιλογές.

Η μεγάλη μου έπαθε ωτιτιδα... Δεν μας θέλει φέτος...

Σας φιλώ!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Dinelli καλώς ήλθες και να σου ζήσει! Κι εμένα 5,5 μηνών μου είπε η γιατρός και θα ξεκινήσουμε με φρούτο. Ο καθένας ότι θέλει λέει, κλασσικά... Κι εγώ θηλάζω αποκλειστικά αλλά δεν νομίζω ότι έχει σχέση.

Τικεράκι εγώ μέσω κινητού το έκανα. Έκανα κλικ πάνω σε κάποιο άλλο, μου άνοιξε την σελίδα κ ακολούθησα τα βήματα που έλεγε. Μετά οπμως δεν θυμάμαι ποιό λινκ διάλεξα, γιατί έχει διάφορες επιλογές.

Η μεγάλη μου έπαθε ωτιτιδα... Δεν μας θέλει φέτος...

Σας φιλώ!

Περαστικά σας Μαράκι και μας μας τάραξε, είμαστε 4 μηνών και έχουμε περάσει 2 βαρβάτες ιώσεις, μετά την τελευταία έχω γίνει πολύ αυστηρή με όποιον μας επισκέπτεται.

Και μένα που δεν θηλάζω αποκλειστικά μου είπε 5,5 με 6 για τις στερεές, αλλά δεν τον έχω ρωτήσει με τι θα αρχίσουμε, έχουμε 1 μήνα μπροστά μας.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και περαστικα στα αγγελουδια σας!Εμενα ευτυχως ακομη την εχει γλιτωσει κι ας δουλευω με παιδια! Να χτυπησω ξυλο μην το γρουσουζεψω! Το εκανα το tikeraki για να δουμε θα εμφανιστει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...