Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Στην αρχή απλά είδαμε την καρδιά και λέει η γιατρός κάτσε μπασ και ακούσουμε αλλά δεν και λέει κάτσε άλλη μια φορά και απλά έκανε 3 φορές νταβ νταβ νταβ τίποτε άλλο δεν ξέρω άγχος γενικά αν θα πάει καλά η αν έχει χρωμόσωμα μετά άγχος που γράφει 5 εβδομάδων και 1 ημέρας. Γενικά ένα άγχος στο Δαφνί με βλέπω αχααχαχαχα. Η γιατρός λέει δεν έχει ακούσει ξανά καρδιά σε 5+1 τόσο νωρίς. Ελπίζω να μην το πείραξε το μωράκι που προσπαθήσαμε να το ακούσουμε. Νομίζω ότι δεν είχα ποτέ στην ζωή μου τόσο άγχος σε καμία εμβρυομεταφορα σε τίποτα βασικά αχααχαχαχα 

      Πότε έκανες τον υπέρηχο και πότε θα κάνεις ξανά 

      Έχω την φωτογραφία από τον υπέρηχο στο ψυγείο και του μιλάω γενικά του τρελού είμαι αχααχαχαχα 

      1ο υπέρηχο έκανα 8/5 που ήμουν 5w2d και τώρα θα ξανακάνω 20/05 που θα μπαίνω στην 7η εβδομάδα. Ελπίζω να ακούσουμε καρδια....θέλω να διευθέτησω διάφορα επαγγελματικά και περιμένω τον δεύτερο υπέρηχο που θα δείξει όντως αν προχωράει ή όχι,  ώστε να ξέρω τι να κάνω. Και γω πρώτη φορά νομίζω διαβάζω για καρδιά 5η Εβδομάδα!!! Μπράβο σας!! Την Πέμπτη που θα ξαναπάτε θα την ακούσετε ξεκάθαρα. Το μωράκι σας από την αρχή φάνηκε ότι είναι δυνατό!!! Εγώ υπάρχουν στιγμές που εχω πολύ άγχος και κάνω άσχημα σενάρια και άλλες που ηρεμώ και λέω δεν είναι τίποτα στο χέρι μου άρα δε μπορώ να κάνω κάτι. 

       

      πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      1ο υπέρηχο έκανα 8/5 που ήμουν 5w2d και τώρα θα ξανακάνω 20/05 που θα μπαίνω στην 7η εβδομάδα. Ελπίζω να ακούσουμε καρδια....θέλω να διευθέτησω διάφορα επαγγελματικά και περιμένω τον δεύτερο υπέρηχο που θα δείξει όντως αν προχωράει ή όχι,  ώστε να ξέρω τι να κάνω. Και γω πρώτη φορά νομίζω διαβάζω για καρδιά 5η Εβδομάδα!!! Μπράβο σας!! Την Πέμπτη που θα ξαναπάτε θα την ακούσετε ξεκάθαρα.  Το μωράκι σας από την αρχή φάνηκε ότι είναι δυνατό!!! Εγώ υπάρχουν στιγμές που εχω πολύ άγχος και κάνω άσχημα σενάρια και άλλες που ηρεμώ και λέω δεν είναι τίποτα στο χέρι μου άρα δε μπορώ να κάνω κάτι. 

       

       

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Που είστε κορίτσια που χαθήκατε?

Εγώ την άρπαξα μ'αυτή την απότομη αλλαγή του καιρού κι είμαι συναχωμένη :(

Ευτυχώς τα μικρά είναι εντάξει.Ο μπέμπης μας θα κάνει επιτέλους το πρώτο εμβόλιο την Πέμπτη,να δούμε πως θα το πάρει.

Περαστικά!

Η μικρή μου εκανε τα 2α την προηγούμενη εβδομάδα. Πόνεσε η τσαμενούλα... αλλά ευτυχώς δεν είχε παρενέργειες. Της έκανα και για τη γαστρεντερίτιδα.

Έχει πολύ πλάκα με τις φωνούλες που βγάζει, είναι σαν εξωτικό πουλάκι το μωρό μου :P κι όλο γελάει... εκτός από όταν της παίρνω το φαί χιχιχι ντροπή μου :oops:


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμάς μας πήγε πίσω όλο αυτό με την μηνιγγίτιδα κ τώρα θα ξεκινήσουμε τα εμβόλια.Ευτυχώς είμαι καλύτερα με το κρύωμα.

Όντως έχουν πολύ πλάκα τα μικρά με τις κραυγούλες τους.Ο δικός μου μόλις δει τον μεγάλο αδερφό παρακολουθεί ότι κάνει και χαζογελάει


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Εμείς βαφτιστηκαμε και ημασταν πολύ καλα παιδάκια. Ουτε κλάματα ουτε φωνές, μονο γελακια στο νερό. Πόλυ το χαρηκα. Είχα πολύ άγχος μην κλαψουν. Τελικά Σοφη επιλογή να τα βαφτισω τόσο νωρίς, και ο Παπάς φοβήθηκε να τα ταλαιπωρήσει και δεν τα βούτηξε με το κεφάλι μονο λίγο νεράκι τους έριξε.

Άντε και στα δικά σας....


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Να ζήσουν Twin! Γερά και καλοφωτισμένα να'ναι. Κι εγώ την ΑΘηνούλα μου την είχα βαφτίσει 2 1/2 μηνών και πραγματικά δεν έκλαψε παρά ελάχιστα. Όσο πιό πολύ καταλαβαινουν, τοσο χειροτερα μάλλον. Τώρα όμως θα τον βαφτίσουμε προς άνοιξη-καλοκαίρι οπότε θα πέσει κλάμα λογικά.

Κάναμε χθες και τα δεύτερά μας εμβόλια και σαν πραγματικός άντρας έκλαψε στο δεύτερο αλλά το ξεπέρασε μόλις τον πήρα αγκαλιά. Την Αθηνά αν δεν την έβαζα στο στήθος δεν ηρεμούσε απ΄τα εμβόλια θυμάμαι.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλα καλά πιστεύουμε Νίκη αλλά θα δείξει πραγματικά με τον χρόνο.Όσες εξετάσεις κάναμε πάντως έχουν βγει φυσιολογικές κι όλοι οι γιατροί είπαν ότι είναι εντάξει.

Twin να σας ζήσουν τα μπεμπέκια!!!Πως τα ονομάσατε αν επιτρέπεται?

Πάντως τον 1ο που είχα βαφτίσει 9 μηνών δεν έκλαψε κ χάρηκε πολύ την όλη διαδικασία.Για το μόνο που έκλαψε ήταν όταν ο παπάς τον έβγαλε από την κολυμπήθρα κ ήθελε να κάτσει μέσα στο νερό να παίξει.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

twin να σου ζήσουν τα μωράκια

swan και εμεις λόγω ιωσης πήγαμε πίσω με τα εμβόλια, τη Δευτέρα θα κάνουμε το 2ο.

Το μεσημέρι είχαμε βάλει το μπέμπη απέναντι από την μπέμπα και ο ένας κοίταζε τον άλλο και γελάγανε και ταυτόχρονα ο μπέμπης έλεγε στη μπέμπα λογάκια.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

twin να σου ζήσουν τα μωράκια

swan και εμεις λόγω ιωσης πήγαμε πίσω με τα εμβόλια, τη Δευτέρα θα κάνουμε το 2ο.

Το μεσημέρι είχαμε βάλει το μπέμπη απέναντι από την μπέμπα και ο ένας κοίταζε τον άλλο και γελάγανε και ταυτόχρονα ο μπέμπης έλεγε στη μπέμπα λογάκια.

Αχ τι γλυκούλια!!!Καλά τα διδυμάκια έχουν άλλο δέσιμο από τα απλά αδερφάκια!

Τελικά σήμερα δεν το κάναμε το εμβόλιο γτ μου έδωσε λάθος εμβόλιο ο φαμρακοποιός.Την Δευτέρα πάλι.Σήμερα μόνο του έδωσε της γαστρεντερίτιδας.Τον είδε κιόλας κι είπε ότι είναι πολύ καλός!Μακάρι να είναι έτσι!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι γλυκούλια!!!Καλά τα διδυμάκια έχουν άλλο δέσιμο από τα απλά αδερφάκια!

Τελικά σήμερα δεν το κάναμε το εμβόλιο γτ μου έδωσε λάθος εμβόλιο ο φαμρακοποιός.Την Δευτέρα πάλι.Σήμερα μόνο του έδωσε της γαστρεντερίτιδας.Τον είδε κιόλας κι είπε ότι είναι πολύ καλός!Μακάρι να είναι έτσι!

όλα καλά, για να το λέει ο γιατρός έτσι θα είναι:), ελπίζω σύντομα να ξεχάσετε την περιπέτεια σας και να πάψεις να αγχώνεσαι.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Twin να σου ζησουν τα μωρακια σου!!!!

Swan αφου παει καλα μην φοβασαι τιποτα!!!

Εγω την δικη μου μαλλον πρωτου κλεισουμε χρονο θα την βαφτισουμε. Δεν μας βολεύει τωρα λογο οικονομικων.

Λυδια τρελαίνομαι να βλεπω παιδακια να επικοινωνουν με τον τροπο τους ειναι πολυ γλυκουλια!!!!!

Βλεπω παντως στο fb εχουμε ομορφα παιδακια στο καφε!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χτες κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο!Εντάξει έκλαψε λιγάκι όπως τα περισσότερα μωράκια αλλά είναι λες κ δεν έχει κάνει εμβόλιο!Θυμάμαι στον μεγάλο όταν του'χα κάνει δεν είχε κάνει πυρετό αλλά είχε απίστευτη υπνηλία κ γκρίνια.Σ'αυτό τώρα λες κ δεν το άγγιξε!Πάλι καλά γτ το είχα κ άγχος.

Ααα κ μιας λέγαμε για προσωπική φροντίδα είχα γραφτεί aqua aerobic κ το ακύρωσα γτ πολύ απλά δεν προλαβαίνω να πηγαίνω...dvd στο σπίτι παρέα με τον μεγάλο που θα το δει σαν παιχνίδι,δεν βλέπω άλλη λύση!

Που πήγατε όλες????


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

swan και μενα στο 1ο εμβόλιο δεν είχανε κάνει πυρετό παρα μόνο δέκατα. Την 3η ημέρα του εμβολίου όμως είχανε απίστευτη γκρίνια, η δε μπέμπα όταν έπινε γάλα με το μπιμπερό κάθε δύο γουλίες έβαζε τσιρίδα σαν να πονούσε όταν κατάπινε.

Ακόμη εμείς να κάνουμε το 2ο κάτι έτυχε στο γιατρό μας και μας το ανέβαλε.

Σήμερα το απόγευμα τα μικρά είχανε απίστευτη γρίνια ειχανε συνέχεια αέρια και πονάγανε. Μου το ξανακάνανε πριν 3 ημέρες και ψάχνω να βρω τι έφαγα και τα πείραξε.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Καλε που ειστε ολες???

Εχω νεα!! Ξεκιναμε σε δυο βδομαδες στερεες!θα ξεκινησουμε με λαχανικα πατατα, καροτο, σελινο! Εχω ενθουσιαστεί!!

Καναμε το 3ο εμβολιο! Ημαστε 7, 100 και 67 εκατοστά! Θα παμε αρχες του μηνα για το 4ο εμβολιο και μαζι ενα αλλο ποσιμο!

Εσεις τι κανετε??


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Καλε που ειστε ολες???

Εχω νεα!! Ξεκιναμε σε δυο βδομαδες στερεες!θα ξεκινησουμε με λαχανικα πατατα, καροτο, σελινο! Εχω ενθουσιαστεί!!

Καναμε το 3ο εμβολιο! Ημαστε 7, 100 και 67 εκατοστά! Θα παμε αρχες του μηνα για το 4ο εμβολιο και μαζι ενα αλλο ποσιμο!

Εσεις τι κανετε??

nikaki μια χαρα η μικρουλα σου και αρκετα ψηλη θα ελεγα. Εμας ο γιατρος μας ειπε 5,5 μ2 6 θα ξεκινησουμε στερεες


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νικάκι πολύ νωρίς δε σας ξεκινάει τις στερεες?Κ εγώ ξέρω 5,5 με 6 μηνών ξεκινάνε.Τελικά κάθε γιατρός έχει το δικό του πρόγραμμα.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...