Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα..

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

      Θα περάσει ο καιρός θα τα βάλεις όλα σε μια σειρά και θα δεις μερικές φορές θα σε πάει εκεί που πρέπει μόνο του βήμα βήμα … αλλά σίγουρα με το καιρό θα ηρεμήσεις κ θα σκέφτεσαι ψύχραιμα … αλλά από τη φάση σπυ έχω περάσει και ξέρω πολύ καλα πως νιώθεις … άφησε το χρόνο να σε οδηγήσει και σίγουρα τους ειδικούς … 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Γεια σας κοπέλες καιρό εχε να μπω!

Να σας ζήσουν τα νεοφώτιστη για όσες βαφτίσαμε και περαστικά σε όλες!

Twin 'μου φτου φτου μη σε ματιασω αλλα πολυ καλά τα πηγές και με το θηλασμο και με τη βάφτιση, μπράβο σε θαυμάζω...

Εμείς δυστυχώς αποκλειστικό κάναμε μέχρι 3-3,5 μηνών μετα άρχισαν να μη βάζουν βαρος, να χάνουν, να μη θέλουν το στήθος ούτε το μπιμπερο, ιδιοτροπίες κτλ.οποταν άρχισα ένα γεύμα φορμουλα, τωρα και μένα αρρώστησε ο ένας με βρογχιτιδα έπαθα και γω μαστιτιδα χάλια στα πατώματα ήμουν και το γαλα μου ένα μια νυκτι στερεψε... Δε ξέρω αν επανέλθει, όταν ξαναπάθα στο αλλο στήθος μειώθηκε πολυ και δεν βελτιώθηκε ιδιαίτερα. Τωρα έπαθα στο αλλο το καλό... Τι να πω. Λυπάμαι πολυ νοιωθω τυψεις. Προσπαθώ ακόμη αλλα μάλλον μάταια. :(

Τεσπα.. Και γω ξεκινώ σήμερα κρέμα ριζαλευρο βανίλια και φρούτο. Ο γιατρός λέει ότι αυτή ειναι η τάση τωρα να ξεκινάνε απο τον τέταρτο μήνα.

Ξέρει καμία κοπέλα πως το κάνουμε? νομίζω 2 κουταλιές ριζαλευρο σε ζεστό νερό και την κάνουμε νερουλη. Και το φρούτο 2 κουταλάκια μόνο νομίζω πως είπε. Πάντα όσο προσηλωνομαι ξεχνάω τι μου λέει.... Μετα το σοκ που παθαίνω που μου λέει ότι έχασε βαρος ειναι αναμενόμενο νομίζω. Εν τω μεταξύ δεν κάθονται σε καρέκλα μόνο στο Ριλαξ λίγο όρθιοι. Πως να τους ταΐζω? Swan nikaki εσείς ξεκινήσατε απο 4ο? Any advice?

Φιλία


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλώς το Χριστινακι....

Εγώ παθαινω πετρώματα καθέ βδομάδα σχεδόν, δεν ξερω γιατί μάλλον είναι η κατασκευη του στήθους μου έτσι. Μου κρατάνε συνήθως 24 ώρες... Δράμα...

Εγώ την κρέμα την κάνω ως εξης: βραζω νερό, το αφήνω να σταθεί λίγο μην είναι στους 100 βαθμούς, βάζω στο μπωλ 120γρ νέρο και ριχνω 3 μεζούρες σκόνη. Αν ει αι νερουλό ρίχνω λίγο ακόμη. Αν τονερο είναι πολύ καυτό, σβολιαζει. Εμείς κλεισαμε βδομάδα που τρώμε κρέμα, πλεον την καταβροχθίζουν.

Αχχχχχχχχ την Τριτη ξεκιναω δουλειά!!!! Σνιφ σνιφ!!!!! Θα μου λείψουν τα μωρουλια μου!!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα μανούλες! Μετά από μιά πολύ κουραστική ημέρα, επιτέλους τα κοίμησα και ησύχασα. Ο μικρός με την αλλαγή ώρας αντί για 12:00-1:00, κοιμάται γύρω στις 11:00-12:00 οπότε είμαι λίγο καλύτερα. Ακόμα ταλαιπωρείται πολύ με μπούκωμα κ συνεχώς βάζουμε ορούς. Η μεγάλη παίρνει αντιβίωση για πρώτη φορά στην ζωή της λόγω ωτίτιδας. Ευτυχώς δεν πονάει πολύ και δεν είναι μεταδοτική.

Μπράβο στα διδυμάκια που τρώνε την κρεμούλα τους! Ανυπομονώ κι εγώ να ξεκινήσουμε. Έχουμε όμως 1 1/2 μήνα ακόμα...

Σήμερα ο μικρός κατάφερε να γυρίσει από ανάσκελα μπορούμυτα. Βέβαια δεν μπορεί να βγάλει το χεράκι του από κάτω του όταν γυρνάει αλλά θα το καταφέρει, που θα πάει. Παρόλο που δεν του αρέσει το μπρούμυτα, το πάλευε καιρό κ τελικά το κατάφερε. Τώρα θέλει να το κάνει συνέχεια. Έχει πολύ γέλιο. Επίσης τρελαίνομαι για το πως κοιτάει την μεγάλη αδελφή του! Την λατρεύει. Μόνο που την βλέπει γελάει. Αν του μιλήσει κιόλας χαχανίζει. Είναι τόσο γλυκός!!! Κορίτσια, εσάς πονάνε τρελά τα ούλα τους; Ώρες ώρες τρώει με τόση μανία ότι βρει, κυρίως όμως τα χέρια του. Με λύσσα μιλάμε. Φαίνεται να υποφέρει, κι είναι ακόμα τόσο νωρίς για να βγάλει δοντάκια...


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες!!!

και εμενα η μπέμπα τρωει συνέχεια τα χερια της, τα κάνει μπουνίτσες και το βαζει ολο στο στόμα...ακόμη νωρις δεν ειναι για δοντάκια?

τελικα σε ποιο μήνα ξεκινάει η κρέμα? μήπως εξαρταται απο το βάρος του μωρού?

ανυπομονω να ξεκινησουμε!!


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα χερια όλα μεσα! Ετσι κανουν οπλα τα μωρακια απ΄οτι ξερω, ειναι επειδη μαθαινουν να πιανουν να κουνανε χερια....

Εγω παντως αποφασισα οτι κρεμα θα τους δινω μονο 4 φορες την εβδομαδα που θα πηγαινω δουλειά! Οταν θα ειμαι σπιτι θα τα θηλαζω! Μεχρι να πανε 5 και κατι που θα ξεκινησουμε φρουτα και λαχανικά! Δεν θελω να φανε και πολυ κρέμα ακομα! Τους εμαθα το κουταλι μεχρι στιγμης νομιζω αρκεί! Σημερα δεν τους εχω δωσει κρεμουλα, θηλαζουμε και ειμαστε όλοι χαρούμενοι!

Εμενα ρε κοριτσια τα μπουλουκια μου δεν εχουν γυρισει ακόμα! Τι τεμπελικα πλασνατα ιναι αυτά! Ο μικρός κάνει ενα τόξο και το παλεύει αλλά δε γυρνάει! Η μικρή, καλά δεν το συζητώ γενικά ειναι τεμπέλα!!!! Και βαριέται και γρήγορα!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!Περαστικά στα άρρωστα παιδάκια!

Κ εμείς τρώμε τα χέρια μας με μανία αν κ είπε η γιατρός μας ότι έχουν αρχίσει κ τον ενοχλούν τα δόντια.Πάντα τα πρώτα είναι πιο δύσκολα.Ο δικός μου δεν έχει γυρίσει ακόμα μπρούμυτα από ανάσκελα κ νομίζω θα το αργήσει γτ δεν του αρέσει καθόλου,παρ'όλο που τον βάζω μέσα στην ημέρα για άσκηση.Κατά τ'άλλα καλά τώρα την επόμενη βδομάδα θα κάνουμε το 2ο εμβόλιο.Ξαναπήγαμε κ στον νεογνολόγο κ μας είπε ότι έχει καλή ανάπτυξη.Ευχαριστώ κορίτσια για τα ενθαρρυντικά σας λόγια.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

τα μικρά μου δεν έχουνε γυρίσει μπρούμυτα ακόμη του μπέμπη μάλιστα δεν του αρέσει καθόλου. Η μικρή μου γυρνάει στο πλάι και οταν τη θηλάζω στο κρεβάτι, μόλις ξαπλώσω δίπλα της παίρνει θέση. Τα χέρια τα έχουν συνέχεια μέσα στο στόμα, η μικρή βάζει όλα τα δαχτυλάκια ενώ ο μικρός μόνο τον αντίχειρα του και τρίβει τα ούλα του με τόση δύναμη που αναγουλιάζει. Ο γιατρός είπε ότι έχουν φουσκώσει τα ουλα του, και εγώ αλλά και οι αδερφές μου καθώς και τα ανήψια μου βγάλαμε δόντια μεταξύ 3-5 μηνών.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου γειά σας. έχω καιρό να σας στείλω αλλα πραγματικά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα και σας ζητώ συγνώμη. υπόσχομαι να γίνω λίγο συνεπής... λοιπόν θα σας κάνω copy paste απο τα ιατρικά γτ δεν προλαβαίνω να τα ξανα γράφω :<<Καλησπέρα σας! Αποφάσισα να σας γράψω το περιστατικό που μας συνέβει εχθές το βράδυ γιατί αν και σπάνιο ... μπορεί να συμβεί... να ειναι λοιπόν υποψιασμένες και οι αλλες μανούλες. Εχθές το βράδυ (λοιπόν) και αφού έκανα στην μικρή μου (4μηνών και 10 ημερών ) το Καθιερωμένο της μπανάκι, παρατήρησα μία τρίχα ( απο τα μαλλιά μου )τυλιγμένη στο δαχτυλάκι του ποδιού της. Προσπάθησα να την αφαιρέσω ομως η τρίχα είχε είδη μπεί πολύ μέσα με αποτέλεσμα να πρηστεί το δαχτυλο και η τρίχα να το κόψει αρκετά βαθιά... Πανικόβλητοι φύγαμε για το κέντρο υγείας της περιοχής μας. Εκει το καθάρισαν και αφού μου τόνισαν οτι τρίχα ειναι απο τα δικά μου μαλλιά (λες και δεν μου έφταναν οι ενοχές μου, που δεν το είχα προσέξει νωρίτερα.) μας έστειλαν στο νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης (δηλ 105 χιλιομετρα απο το χωρίο μου) γιατί πουθενά αλλού δεν υπήρχε παιδο-χειρούργος. Τελικά αφου φτάσαμε μετα απο μία ωρα περίπου ταξίδι ο παιδο-χειρούργος έλειπε, είδε το ποδαράκι της μια η χειρούργος η οποία που τόνισε και 10 φορές το οτι δεν ξανα είδε κάτι παρόμοιο ... και οτι πρέπει να είμαι πιο προσεκτική ( δηλ καθε φορά που ντύνω το παιδί να το κοιτάω εξονυχιστικά απο άκρη σε άκρη...?) μας έστειλε σε έναν παιδίατρο για να μας δώσει αντιβίωση. Να τονίσω και εγώ λοιπον οτι ήταν ο μόνος που δεν με κοιτούσε σαν να έβλεπε ένα τέρας που κακο μεταχειρίζεται το παιδί του. Η δικιά μας η παιδίατρος που της τηλεφώνησα σήμερα το πρωι να την ενημερώσω σχετικά με την αντιβίωση... μου είπε οτι συνέβει σε άλλες δυο πελάτισσες της και μάλιστα το ένα περιστατικό πολύ πιο σοβαρό απο το δικό μας γτ τυλίχτηκε κλωστή απο το καλτσάκι και το κόψιμο έφτασε να κόψει και κόκαλο... παραλίγο δηλ να πάθει σηψαιμία το δαχτυλάκι του παιδιού. Τελος να πώ και ενα μπράβο στην κούκλα μου που ήταν πολύ ψύχραιμο μωράκι (εγώ δεν σταμάτησα να κλαίω και εκείνη χαμογελούσε σε όλους) Προσοχή λοιπόν μανούλες γιατί δυστυχώς δεν μπορούμε να τα προβλέψουμε ολα....>> φιλάκια σε όλες και στα υπέροχα μωράκια σας... αυριο θα μπώ και θα διαβάσω όλα σας τα νέα ενα ενα.


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν είναι δυνατόν! Τι ήταν αυτό που έπαθες κοριτσι μου! Απο πού να φυλαχτει πια κανείς?

Είδες Εφη μου??? η γκαντεμιά μου πάει σύννεφο :mad: τι κανεις εσύ πως είναι το νινάκι σ? δεν εχω προλάβει ακόμη να διαβάσω τα παραπάνω σχόλια....

κορίτσια μου κοιμάστε το βράδυ ? εμείς κλείνουμε 9-10 ωρες... ευτυχώς σε αυτό με εχει λυπηθεί :-)


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου γειά σας. έχω καιρό να σας στείλω αλλα πραγματικά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα και σας ζητώ συγνώμη. υπόσχομαι να γίνω λίγο συνεπής... λοιπόν θα σας κάνω copy paste απο τα ιατρικά γτ δεν προλαβαίνω να τα ξανα γράφω :<<Καλησπέρα σας! Αποφάσισα να σας γράψω το περιστατικό που μας συνέβει εχθές το βράδυ γιατί αν και σπάνιο ... μπορεί να συμβεί... να ειναι λοιπόν υποψιασμένες και οι αλλες μανούλες. Εχθές το βράδυ (λοιπόν) και αφού έκανα στην μικρή μου (4μηνών και 10 ημερών ) το Καθιερωμένο της μπανάκι, παρατήρησα μία τρίχα ( απο τα μαλλιά μου )τυλιγμένη στο δαχτυλάκι του ποδιού της. Προσπάθησα να την αφαιρέσω ομως η τρίχα είχε είδη μπεί πολύ μέσα με αποτέλεσμα να πρηστεί το δαχτυλο και η τρίχα να το κόψει αρκετά βαθιά... Πανικόβλητοι φύγαμε για το κέντρο υγείας της περιοχής μας. Εκει το καθάρισαν και αφού μου τόνισαν οτι τρίχα ειναι απο τα δικά μου μαλλιά (λες και δεν μου έφταναν οι ενοχές μου, που δεν το είχα προσέξει νωρίτερα.) μας έστειλαν στο νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης (δηλ 105 χιλιομετρα απο το χωρίο μου) γιατί πουθενά αλλού δεν υπήρχε παιδο-χειρούργος. Τελικά αφου φτάσαμε μετα απο μία ωρα περίπου ταξίδι ο παιδο-χειρούργος έλειπε, είδε το ποδαράκι της μια η χειρούργος η οποία που τόνισε και 10 φορές το οτι δεν ξανα είδε κάτι παρόμοιο ... και οτι πρέπει να είμαι πιο προσεκτική ( δηλ καθε φορά που ντύνω το παιδί να το κοιτάω εξονυχιστικά απο άκρη σε άκρη...?) μας έστειλε σε έναν παιδίατρο για να μας δώσει αντιβίωση. Να τονίσω και εγώ λοιπον οτι ήταν ο μόνος που δεν με κοιτούσε σαν να έβλεπε ένα τέρας που κακο μεταχειρίζεται το παιδί του. Η δικιά μας η παιδίατρος που της τηλεφώνησα σήμερα το πρωι να την ενημερώσω σχετικά με την αντιβίωση... μου είπε οτι συνέβει σε άλλες δυο πελάτισσες της και μάλιστα το ένα περιστατικό πολύ πιο σοβαρό απο το δικό μας γτ τυλίχτηκε κλωστή απο το καλτσάκι και το κόψιμο έφτασε να κόψει και κόκαλο... παραλίγο δηλ να πάθει σηψαιμία το δαχτυλάκι του παιδιού. Τελος να πώ και ενα μπράβο στην κούκλα μου που ήταν πολύ ψύχραιμο μωράκι (εγώ δεν σταμάτησα να κλαίω και εκείνη χαμογελούσε σε όλους) Προσοχή λοιπόν μανούλες γιατί δυστυχώς δεν μπορούμε να τα προβλέψουμε ολα....>> φιλάκια σε όλες και στα υπέροχα μωράκια σας... αυριο θα μπώ και θα διαβάσω όλα σας τα νέα ενα ενα.

Παναγία μου, καλέ τι διαβάζω!!!! Ουτε που το είχα ξανά ακούσει αυτό... Βρε τι επαθες... Φαντάζομαι πως αισθάνεσαι... Περαστικά στην κουκλιτσα σου μωρέ.... Το γλυκουλι μου!!!!!

Για τους γιατρούς και τα βλέμματα.... Γραψτους εκει που δεν πιάνει μελάνι.... Ακούς εκεί!!!!:mad:


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

t1t1n4k1 περαστικά στην μπέμπα σου, δεν φθάνει που είχες την στεναχώρια σου σε έκαναν να νιώσεις και τύψεις λες και μπορούσες να το προβλέψεις, τι να πω!

εμένα συνήθως ο μπέμπης κοιμάται 8-9 ώρες και η μπέμπα 5-6, βέβαια υπάρχουν βράδια που κάθε 3 ώρες ξυπνάνε.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!! ευτυχώς ολα ολα πανε καλα... το δαχτυλακι μας επανήλθε σε χρώμα και σιγά σιγα ξεπρήζετε... Αν και την αντιβίωση δεν κατάφερα να της την δώσω πολύ σωστά γιατί μου την φτύνει και μετα απο λίγο κάνει και λίγο εμετό...

twinomama προσπαθώ πλέων να μην το σκέφτομαι και να το αφήσω πίσω... αλλα με ενόχλησε τόσο πολύ... αλλα πιο πολύ απο ολους με ενόχλησε η <<γλυκιά>> μου πεθερούλα ... που αντι να πεί μια καλή κουβέντα ... βρήκε να πει οτι τα δικά της παιδιά δεν είχαν ποτέ ατυχήματα σε τόσο μικρή ηλικία ( το καρφί φαντάζομαι το καταλαβαίνεις ... )

Lydia73 θηλάζεις ακόμη? παντως καλα κοιμούνται... της θείας μου τα δυδυμάκια ειναι τώρα 11μηνων... ακόμη και τώρα μόλις ξυπνησει η μία ξυπνάει και η άλλη και γίνετε χαμος... ασε που ο μεγάλος της ειναι 3 ετών και παει και πετάει παιχνίδια μέσα στην κούνια για να τα ξυπνήσει... ΠΑΝΙΚΟΣ :-)

κρεμούλα και νεράκι ξεκίνησε καμία μανούλα??? εμάς δεν μας άφησαν να ξεκινήσουμε γιατί ημαστε λίγο χοντρούλες (7200) τελος του μήνα μας είπε .


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

t1t1n4k1 περαστικα στην μπέμπα σου, καλα που μας το είπες γιατι και μενα η μικρη ολο μου τραβαει τα μαλλια και μενουν τρίχες στα χερια της....

κρεμούλα δεν ξεκινήσαμε ακόμη, νομίζω στον 5ο θα μας αρχίσει


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...