Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Καλημέρα! Τα μωρά μουστην γιαγιά και μανούλα κομμωτήριο να βάψει την χαίτη της! ����

Απο τριχόπτωση άλλο τίποτα, μανα και παιδιά! Μαδάμε οικογενειακώς! Ο δε μπέμπης έχει κάνει κομμωση μόικαν στα πλάγια κουρούπα και επάνω καρφάκια τον λέω μοικανάκι!

Κεφαλάκι κι εμεις στηρίζουμε, όχι τέλεια, προς τα πισω μια χαρά μπροστά μας φεύγει λίγο! Τα βάζουμε και μπρούμυτα μετα απο παρότρινση τηα γιατρού μας για γυμναστική!

Στην τελική ευθεία για την βάφτση μας εμείς και οι δουλείες με φούντες! Εχω τελειώσει μπουμπουνίερες και την πεμπτη και περασκευη θα φτιαξω τα μπισκότα με ζαχαρόπαστα και τα cupcakes! Ευτυχως θα παρει ο μπαμπας μας αδεια την παρασκευη και θα ειμαι πιο ανετη απο αποψη χρόνου!

Εμας τα μωρά μας ητα προχθες που καναμε τα δευτερα εμβόλια 6 κιλά ο μπέμπης και 64 εκ και η μικρή 5400 και 61 εκ! Μια χαρά για αποκλειστικό θηλασμό και δίδυμα μου είπε! Εχουν σχεδόν τριπλασιάσει το βάρος τους! Έχουν και κάτι μπούτια για δαγκωμα, δεν υπάρχουν!!!!

Kalhspera!! Mia xara ta mpempakia sou, o,ti prepei gia NA vgoun wraia stis fwtografies ths vaptishs :-) . Pote ta vaptizeis? Monh sou that ta ftiaxeis ola ayta, poumpounieres, cupcakes wow!!! Kai egw tha hthela apla dn xerw an that ta kataferw. Kamia idea? Ti mpoumpounieres ? An kai egw skefomai NA to kathysterhsw mexri thn anoixh, as pou den exoume akoma katastalaxei sto nono.

A PO trixopotwsh kai emeis all tipot kai egw osa den exana sthn egkymosynh ta xanw Ola mazi :-/


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια επιτελους ξεκιναω γυμναστηριο!!! Ποσο χαιρομαι δεν ξερετε! Θα καθεται ο μπαμπακας με την μικρη(μου το έταξε). Ειναι 2 βηματα απο το σπιτι θα ειναι κριμα να μην παω! Σκεφτομαι να παρω και λιποδιαλυτες γιατι δεν χανω ευκολα καθολου κιλα. Εχετε τιποτα υποψην σας να προτεινετε?

πολλα περαστικα σε μαμαδες και μωρα!! Μακαρι να περασουν τα κρυωματακια. Κυκλοφορουν πολλες ιωσεις! Προσοχη στις υπολοιπες!

Κατι τελευταίο! Τωρα που εχει πιο πολυ κρυο το βραδυ της φοραω φορμακι οχι πολυ χοντρο ομως, αλλα τα χερια και τα μαγουλα ειναι κρυα! Τι να της βαλω? Σκουφακι. δεν πολυ θελει. Επισης ουτε κουβερτα κραταει πανω της

Ax Nikaki bravo!! K egw thelw NA arxisw NA psaxnw gymnasthrio kai olo to anavallw. As pou ekei pou eixa xasei ena swro kila teleytaia olo pairnw k exw k ligoures trelles, nomizw that mou erthei periods... lipodialytes mhn pareis! Mou to eixe Pei diaitologos, einai o,ti xeirotero!


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αλεξια δεν ειναι καλοι οι λιποδιαλυτες?

Δεν σου εχει ερθει η ακατανομαστη ακομα? Θηλαζεις?Εγω παψ για 3η φορα!

Χαρα στο κουραγιο σου twin με διδυμα και θα κανεις και ολα τα πραγματα για τα βαφτισια!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι, μου αρεσει πολυ, ζαχαροπλαστική και μαγειρική το καλυτερο μου! Δεν θα εχω και πολύ κόσμο όμως, με τα παιδάκια 120 άτομα, οποτε ειναι ευκολο! Δεν θα κου παρει πολύ χρονο να κάνω τα cupcakes και τα μπισκοτα! Θα τα κανω την παρασκευή!

Γυμναστηριο, εγω που πηγαινα πριν μεινω εγκυος 4-5 φορές την εβδομάδα, ούτε το σκέφτομαι! Μου λείπει αλλά δεν εχω καθόλου διάθεση προτιμώ να πάω να περπατήσω σέρνοντας το καρότσι με τα μωρά μου, παρά να τα αφήσω για να παω γυμναστήριο!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες. Όλο και καλύτερα μας βλέπω!

Η δικιά μου κάνει κάτι 10ωρους ύπνους το βράδυ και όλη την ημέρα είναι μες στην τρελή χαρά, όλο γελάκια και συζήτηση (να ήξερα και τι μας λέει...). Ανησυχώ βέβαια για τα γεύματα που χάνει αλλά θα τα δούμε τα θεματάκια με την παιδίατρο την Τρίτη που θα πάμε για τα 2α εμβόλια.

Το κεφαλάκι το κρατάμε ίσιο τελείως και κάθεται καθιστή μια-δυο φορές που έχω δοκιμάσει, αλλά φοβάμαι να την βάλω να κάθεται από τώρα. Κι αυτό απορία για την Τρίτη...

Όλες έτσι κοντά θα τα βαφτίσετε? Εμείς λέγαμε για μετά το Πάσχα ή τον Αύγουστο, αλλά αγχώθηκα ότι είναι πολύ αργά.

Από περίοδο τι γίνεται? Βλέπω ότι έχει έρθει σε κάποιες. Σε μένα όχι ακόμα. Αυτό σημαίνει ότι δεν χρειάζεται αντισύλληψη, άραγε?


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανούλες!!!

Νικάκι με το καλό το γυμναστήριο!Εγώ γράφτηκα aqua aerobic εκεί που πάω τον μεγάλο κολυμβητήριο αλλά ακόμα δεν έχω κατορθώσει να πάω...που θα μου πάει κάποια στιγμή θα το καταφέρω!Πρέπει να βρω το πρόγραμμα!

Ephie το ότι δεν έχεις περίοδο δε σημαίνει ότι δε μπορείς να πιάσεις!Ίσα ίσα τώρα που είμαστε κ φρεσκομανούλες πιάνουμε πολύ πιο εύκολα.Κι ειδικά όσες έχουν καισαρική ο γιατρός λέει προσοχή τους πρώτους 6 μήνες!

Διδυμομανούλα τόσο νωρίς θα βαφτίσετε?Πως κ έτσι?Εμείς λέμε για άνοιξη προς καλοκαίρι.Ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει πότε αλλά έχω αποφασίσει τι θέμα θα έχω κ σχεδόν όλο το κόνσεπτ.Θα τα κάνω μόνη μου κ αυτή τη φορά όπως είχα κάνει κ στον μεγάλο μου!

Ελένη περαστικά στον μεγάλο σου!Κ προσοχή κυκλοφορεί ίωση γαστρεντερίτιδας.

Κιλά έχω ακόμα κ εγώ αλλά έχω δώσει περιθώριο στον εαυτό μου μέχρι τα Χριστούγεννα να σαβουριάζω.Μετά θα μπω σε πρόγραμμα γτ έχουμε κ μία βάφτιση να κάνουμε κ θα παντρέψω κ ένα ζευγάρι.Ε να είμαστε λίγο φιτ!

Λυδία περαστικά κ σ'εσάς!!!Να φοράς μάσκα μπροστά στα παιδιά.Έτσι έκανα όταν ήμουν εγώ άρρωστη γτ φοβόμουν μη τα κολλήσω.

Μαράκι περαστικά!!Αυτό το καλοκαίρι γενικώς ήταν για όλους όχι και το καλύτερο.

Δε θυμάμαι τι άλλο ήθελα να σχολιάσω!Σας διαβάζω αλλά από το κινητό δε με βάζει για να γράψω κ το πισι το ανοίγω μια φορά στο τόσο.

Εμείς γενικώς είμαστε καλά,κάνουμε τις βόλτες μας καθημερινά όσο προλαβαίνουμε πριν χαλάσει ο καιρός κ έχουμε σχετικά σε πρόγραμμα.Ο μικρός πλέον κοιμάται 8-7 μ'ένα διάλλειμμα στις 4 με 5 για να φάει κ ξανακοιμάται στο καπάκι.Είναι καλός.Έχει αρχίσει κ τα γελάκια κ προσπαθεί να μιλήσει κ τον χαζεύουμε.Ευτυχώς ο μεγάλος δε ζηλεύει πολύ κ τον προσέχει αρκετά κάτω από την εποπτεία μου φυσικά,αποφεύγω να τον αφήνω μόνο μαζί του.Αυτές τις μέρες έχει αρχίσει κ ανακαλύπτει τα χέρια του κ έχει πολύ πλάκα!Του φαίνονται τόσο παράξενα!

Αυτά τα λίγα!Σεντόνι έγραψα...


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera!!!!!! Kalo mhna se Oles tis manoules!!!!! MPHKE ME FORA o oktwvrhs me vroxes k kataigides...

Twinomama mia akoma erwthsh... kai tis mpoumpounieres monh sou tis eftiaxes? Exeis kapoio thema gia the vaptish? Sorry pou se zalizw...

Ναι μονη μου. Παρήγγειλα τα υλικά απο το ίντερνετ. Κουτάκια πουά 4 διαφορετικά χρωματα με χρωματιστές καρώ κορδέλες και ενα μεταλικό σχεδιακι δυο παιδάκια που αγκαλιάζονται (αγοράκι κοριτσάκι) και για παιδικές κουφετομηχανες λευκες με διπλή κορδέλα γαλάζια ροζ. Τα cupcakes θα τα κανω με ζαχαροπαστα με πουα (3 χρώματα λευκή ροζ γαλάζια) και μπισκότα βουτυρου βανιλια με ζαχαροπαστα για τα παιδιά με σχεδιακια καροτσάκι, αλογάκι κτλ (έχω πάρει ειδικα κουπατ)!

Ελπίζω να βγουν καλά. Το θέμα γενικά είναι πουά οπώς καταλαβες....

Κάλο μήνα κοριτσάκια μου, Κάλο χειμώνα....

Α σας είπα οτι βρήκα γυναίκα? Μια πολύ καλη κυρία. Οσες έχετε γυναίκα ποσο της δίνετε την ώρα/μήνα?


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι, μου αρεσει πολυ, ζαχαροπλαστική και μαγειρική το καλυτερο μου! Δεν θα εχω και πολύ κόσμο όμως, με τα παιδάκια 120 άτομα, οποτε ειναι ευκολο! Δεν θα κου παρει πολύ χρονο να κάνω τα cupcakes και τα μπισκοτα! Θα τα κανω την παρασκευή!

Γυμναστηριο, εγω που πηγαινα πριν μεινω εγκυος 4-5 φορές την εβδομάδα, ούτε το σκέφτομαι! Μου λείπει αλλά δεν εχω καθόλου διάθεση προτιμώ να πάω να περπατήσω σέρνοντας το καρότσι με τα μωρά μου, παρά να τα αφήσω για να παω γυμναστήριο!

Δεν ειπα οτι θα αφησω την μπεμπα σε ξενο, με τον πατερα της θα ειναι!Δεν ειναι οτι αφηνω το μωρο πισω και εγω θα γυριζω, κατι για να νιωσω καλα θα κανω.

Εγω κοριτσια αν δεν κανω τη βαφτιση τον φλεβαρη θα την κανω σιγουρα τον ιουνιο!

Το θεμα της δικης μας βαφτισης θα ειναι τα λουλούδια που θα παιξω με τον στολισμο και οι πεταλούδες που θα ειναι σε μπομπονιερες. Το εχω πολύ ομορφο στο μυαλο μου και με πραγματα που εχω δει! Μακαρι να βγει ωραιο, ειμαι πολυ θετική!!!

Εχουμε να παμε στις 15 για εμβολιο και στις 22 και αλλο παλι. το καημενουλη τι θα τραβηξει!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι θα αφησω την μπεμπα σε ξενο, με τον πατερα της θα ειναι!Δεν ειναι οτι αφηνω το μωρο πισω και εγω θα γυριζω, κατι για να νιωσω καλα θα κανω.

Εγω κοριτσια αν δεν κανω τη βαφτιση τον φλεβαρη θα την κανω σιγουρα τον ιουνιο!

Το θεμα της δικης μας βαφτισης θα ειναι τα λουλούδια που θα παιξω με τον στολισμο και οι πεταλούδες που θα ειναι σε μπομπονιερες. Το εχω πολύ ομορφο στο μυαλο μου και με πραγματα που εχω δει! Μακαρι να βγει ωραιο, ειμαι πολυ θετική!!!

Εχουμε να παμε στις 15 για εμβολιο και στις 22 και αλλο παλι. το καημενουλη τι θα τραβηξει!

Καλα κανεις Νικη μου!!! πρεπει να κανουμε κατι να νιωθουμε καλυτερα δεν γινεται με ενα παιδι ολη μερα στο σπιτι!! και εγω τα αφηνω στις γιαγιαδες και παω για κανα καφεδακι γιατι αλλιως θα τρελαινομουν σε ενα σπιτι μεσα!! :)

Εφη προσοχη με την αντισσυλληψη δεν ισχυει οτι οταν δεν εχουμε περιοδο δεν κανουμε και ωορρηξια!! Τον μπεμπη ετσι τον επιασα!! ηταν το μικρο(καλυτερο)ατυχηματακι μου ειχα να αδιαθετησω 2,5 μηνες λογο μεγαλης κυστης στην δεξια ωοθηκη!!Και εγκυος εμεινα με 1 φορα και η κυστη λογο εγκυμοσυνης εξαφανιστηκε! :D οποτε κοριτσια προσοχη ο θηλασμοε δεν ειναι αντισυλληψη!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι ρε μαμωτο πρεπει να κανουμε κατι και για εμας αλλα εγω νοιωθω πολυ τυψεις οταντα αφηνω! Προχθες που ειχα παει κομμωτηριο ελειψα 1,5 ωρα και πηρα 3 τηλεφωνα! Και ηταν με τους γονεις μου δεν ηταν με ξενους! Ανυπομονουσα να τελειωσω, δεν την χαηκα καθόλου την ωρα μου στο κομμωτηριο και δεν χαλαρωσα καθόλου! Το ιδιο δε αισθάνεται και ο αντρας μου! Και περισσοτερο μιας και δουλευει και λειπει αρκετες ωρες! Ουτε γυμναστηριο παει πια, ουτε καφεδες με τους φιλους του, τιποτα!!!!


0SB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Twin σε καταλαβαίνω. Κι εμείς με την πρώτη τα ίδια κάναμε. Παντού μαζί μας την παίρναμε από μικρή. Τώρα όμως τον αφήνω τον μικρό για να πάω την μεγάλη βόλτες. Νιώθω τύψεις μεν αλλά η μεγάλη αφηνιάζει μες στο σπίτι ενώ ο μικρός ακόμα δεν έχει αυτή την ανάγκη. Μιά χαρά περνάει και με τις γιαγιάδες του.

Πάντως χρειάζονται και τα ζευγάρια χρόνο για τον εαυτό τους και ο καθένας ξεχωριστά προσωπικό χρόνο. Προς το παρόν μόνο μιά φορά αφήσαμε την μεγάλη όταν ήμουν έγκυος στον μήνα μου για να πάμε σινεμά κ πραγματικά ήταν πολύ ευεργετικό για την σχέση μας. Είπαμε ότι πρέπει να αρχίσουμε να το κάνουμε συχνότερα αλλά δεν...


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

TWIN και εγω ετσι ενιωθα στην αρχη που την αφηνα διπλα στην πεθερα μου για να τρεξω για κατι χαρτια και ηταν λες και ενα κομματι του εαυτου μου το ειχα αφησει πισω. Βεβαια οπου παμε εξω για καφε-βολτα μαζι την περνουμε για να μην κλειστουμε και εμεις μεσα!Ουτε εγω θελω να την αφηνω αλλα μερικες φορες χρειάζεται και για τους γονεις! Τις προαλλες που πηγαμε στον γαμο του αδελφου μου και ηταν υπερβολικα ησυχη(ασε που την γυριζαν γυρο γυρο οι δικοι μου) ενιωθα λες και ξαναγνωριζω τον αντρα μου, ειχαμε πολυ καιρο να κατσουμε ηρεμα!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, νομίζω το κατάλαβα. Αντισύλληψη, αλλιώς το κρίμα στο λαιμό μου :P

Πάντως είναι πολύ δύσκολο να φεύγω και να αφήνω πίσω το μωρό μου, ειδικά τώρα που είναι ολο γελάκια και κουβεντούλα. Πάω κάθε μέρα στη δουλειά, όχι 12ωρα που χτύπαγα παλιά, 6-7 ώρες μόνο αλλά δεν το ευχαριστιέμαι πια. Ευτυχώς το μωράκι το κρατάει η ξαδέρφη μου που είναι άνεργη αυτήν την εποχή. Φυσικά την πληρώνω αλλά υποψιάζομαι ότι μου έρχεται μάλλον οικονομικά.


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Που είστε κορίτσια που χαθήκατε?

Εγώ την άρπαξα μ'αυτή την απότομη αλλαγή του καιρού κι είμαι συναχωμένη :(

Ευτυχώς τα μικρά είναι εντάξει.Ο μπέμπης μας θα κάνει επιτέλους το πρώτο εμβόλιο την Πέμπτη,να δούμε πως θα το πάρει.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...