Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Γειά σας!

Έχω σήμερα ραντεβού για τη β-επιπέδου με τον κ. Ελευθεριάδη οπότε θα μπορέσω να σας λύσω την απορία ποιος είναι ποιος. Είναι η πρώτη φορά που δεν κατάφερα να κοιμηθώ από τη χαρά μου και όχι από το άγχος. Όλο το βράδυ σκεφτόμουν γιατί δεν αγχώνομαι όπως τις άλλες φορές και το μπεμπέ με βοήθησε να καταλάβω γιατί με το που με κλότσησε. Τις προηγούμενες φορές πήγαινα στον υπέρηχο αγχωμένη για το αν θα ακούσω την καρδούλα του να χτυπάει αλλά πλέον ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ μέσα μου και πραγματικά αυτό το συναίσθημα δε συγκρίνεται με τίποτα. Την πρώτη φορά που με κλότσησε ήταν αμέσως μετά την αυχενική οπότε Λάμπη και ολγάκι ετοιμαστείτε

Elenil που θα κάνεις τη β επιπέδου?

Σας φιλώ και θα σας γράψω το βραδάκι ποιος είναι ποιος


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ ξενια μου αν κανω ενα δαχτυλο ποιο πανω ανταυγειες θα ειναι σαν να μην εχω κανει καθολου,παλι θα φαινεται η διαφορα απο την ριζα...ουτε 4 μηνων επιτρεπεται???

οχι τοσο λιγο 4 μηνων καλο ειναι με το το 5-6 μηνα :| δεν γινεται νωριτερα . για το λογο να ειναι ολοκληρομενη η μορφη του μωρου . ελα μορε δεν πειραζει αστα και λιγο τα μαλια ετσι . εξαλου παντα μια μελουσα μανουλα ειναι κουκλα !:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λίγο μετά την αυχενική την άκουσα την μπεμπούλα μου!!!!!Άντε με το καλό οι εξετάσεις σας!Περιμένουμε με αγωνία τα αποτελέσματά σας!!Καλωσήρθε στην παρέα μας και η καινούργια κοπέλα!Με το καλό το μωράκι της!!

Νομίζω ότι το βάψιμο των νυχιών δεν πολυεπιτρέπεται.Το μπάνιο στη θάλασσα ναι,αρκεί τα νερά να είναι καθαρά και όχι πολύ ώρα στον ήλιο.Ένα μπλουμ λίγα λεπτά και μετά κάτω από την σκιά!!Στα θαλασσινά μπάνια το πρόβλημα είναι κυρίως ο ήλιος και κατά δεύτερον τα μολυσμένα νερά,για να μην περάσει κανένα μικρόβιο στο αμνιακό υγρό...

Οι υπόλοιπες που έχετε ραντεβού με τον κο Ελευθεριάδη καλά να περάσετε ;)

Κι όπως λέει η Malina ο Ελευθεριάδης είναι καταμελάχροινος,ξεχνιούνται αυτά!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα Γεια σου,ρε Μαλινάκι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα ! Σας διαβάζω αρκετό καιρό και είναι σαν να σας γνωρίζω. Αποφάσισα λοιπόν να μπω και εγώ στην παρέα σας . Είμαι και εγώ έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου ( μετά από μία αποβολή ...) Εκείνο που έχω να πω είναι ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου αγχώνομαι πολλή σε σχέση με την πρώτη .......! Έχω φτάσει στη 22εβδομάδα κυήσεως και σήμερα θα κάνω τη β επιπέδου . Ξέχασα να αναφέρω ότι είμαι 40!!!!!! και ονομάζομαι Ελένη!! Τον γιατρό μας τον γνώρισα εντελώς τυχαία , αλλά δεν πρόκειται να τον αλλάξω με τίποτα!!! Σας χαιρετώ και εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες σας!!!!

Με το καλο Ελενη το 2ο μωρακι σου!!!:D


Γιωργία :arrow: 31/1/2008

Μυρτώ :arrow: 13/11/2009

Σας λατρεύω γλυκά μου κοριτσάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.. καλα ειστε??εγω καφε κ αναψυκτικα τα εκοψα μαχαιρι..ομως στο φαγητο τροω απο ολα,κ παριζακι,μαγιονεζα κ.τ.λβλακεια μου βεβαια κ πρεπει σιγα σιγα να τα κοψω..οσες εχετε ρωτησει το γιατρο με τις βαφες μαλλιων τι γινεται??εγω κανω ξανθιες ανταυγιες...ποτε μπορω να κανω παλι??να βαφομαστε μπορουμε?τα νυχια τα βαφουμε??το μπανιο στην θαλλασα επιτρεπεται???ουφ...εχω πολλες απορειες...

Λαμπη ο Μουστακαριας απο το πρωτο ραντεβου μου ειπε να μη βαψω το μαλι ..δεν ρωτησα μεχρι ποτε γιατι ειχα ηδη αποφασισει να μην τα βαψω για ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης Κι εγω ανταυγειες κανω. Το πρωτο τριμηνο ετρωγα με μεγαλη προσοχη οτι πιο υγιεινο υπηρχε..γινεται η οργανογεννεση και καλο ειναι να προσεχουμε παραπανω Τα νυχια εχω ακουσει απο αλλο γυναικολογο οτι απαγορευεται λογω μιας ουσιας που εχουν τα μανο και τα ασετον Το μπανιο στη θαλασσα υποθετω επιτρεπεται αν εχεις μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη, αν η θαλασσα ειναι καθαρη , οχι με πολυκοσμια και οχι πολυ κρυα..εγω παντως δεν θα το τολμουσα αν και λατρευω τη θαλασσιτσα Φιλιααα!!!!!


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορώ να παραδεχτώ ότι η σημερινή μέρα ήταν μια από τις πιο ευτυχισμένες της ζωής μου. Η β επιπέδου σύμφωνα με τον κ. Ελευθεριάδη ήταν πάρα πολύ καλή και η μπεμπούλα μου με κλότσαγε κατά τη διάρκεια του υπερήχου οπότε μπορούσα και έβλεπα τα ποδαράκια της. Ο κύριος Ελευθεριάδης μου είπε ότι είμαι πολύ τυχερή που το μωρό κινείται γιατί με καθησυχάζει. Και τώρα που το σκέφτομαι έχει απόλυτο δίκιο.

Τελικά δεν υπάρχει λόγος να μπερδευόμαστε. Ο κ. Ελευθεριάδης έχει μελαχροινό δέρμα αλλά πλέον γκρίζα μαλλιά. Μοιάζει πάρα πολύ με τον George Clooney.

Πολλά φιλιά σε όλες και καλη συνέχεια. Πραγματικά αυτή η εποχή είναι πολύ πολύτιμη για να αγχωνόμαστε.


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπορώ να παραδεχτώ ότι η σημερινή μέρα ήταν μια από τις πιο ευτυχισμένες της ζωής μου. Η β επιπέδου σύμφωνα με τον κ. Ελευθεριάδη ήταν πάρα πολύ καλή και η μπεμπούλα μου με κλότσαγε κατά τη διάρκεια του υπερήχου οπότε μπορούσα και έβλεπα τα ποδαράκια της. Ο κύριος Ελευθεριάδης μου είπε ότι είμαι πολύ τυχερή που το μωρό κινείται γιατί με καθησυχάζει. Και τώρα που το σκέφτομαι έχει απόλυτο δίκιο.

Τελικά δεν υπάρχει λόγος να μπερδευόμαστε. Ο κ. Ελευθεριάδης έχει μελαχροινό δέρμα αλλά πλέον γκρίζα μαλλιά. Μοιάζει πάρα πολύ με τον George Clooney.

Πολλά φιλιά σε όλες και καλη συνέχεια. Πραγματικά αυτή η εποχή είναι πολύ πολύτιμη για να αγχωνόμαστε.

μπραβο κοριτσακι μου χαιρομαι παρα πολυ που πηγανε ολα καλα...να σε ρωτησω?σε ποια εβδομαδα εισαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο,Kikar μου!!!Όλα τέλεια με το μωράκι σου!!!Καλή συνέχεια!!!

Ολγάκι μου,εξαρτάται από τη θέση του μωρού όταν πας στον γιατρό.Εμένα μου το είχε πει ο κ Χασιάκος την 17η εβδομάδα ότι είναι κοριτσάκι και μετά μου το επικύρωσε ο κ Ελευθεριάδης και στη β επιπέδου την 21η εβδομάδα!!Άντε με το καλό και στις υπόλοιπες!!Περιμένουμε τα νέα σας!!

Link to comment
Share on other sites

.Εμένα μου το είχε πει ο κ Χασιάκος την 17η εβδομάδα ότι είναι κοριτσάκι και μετά μου το επικύρωσε ο κ Ελευθεριάδης και στη β επιπέδου την 21η εβδομάδα

Ακριβως το ιδιο συνεβη και σ εμας

Λαμπη Ολγακι καλα νεα και σ εσας!!!!!

Κικαρ καλη συνεχεια!!!!!!

Σημερα το βραδυ εχω ραντεβου στο Αρεταιειο να δω τη μπεμπουλα..καλου κακου θα παρω και τη βαλιτσα μαζι μου(μενω μακρια και ποτε δεν ξερεις)

Φιλακιααα


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο κοριτσακι μου χαιρομαι παρα πολυ που πηγανε ολα καλα...να σε ρωτησω?σε ποια εβδομαδα εισαι?

Ολγάκι είμαι 20 εβδομάδων και 4 ημέρων. Μετά την αυχενική το επόμενο ραντεβού είναι με τον κ. Χασιάκο στο ιατρείο του. Εκεί θα σας πει τι βλέπει. Λόγω εμπειρίας και μόνο μπορείτε να του έχετε εμπιστοσύνη.

Ίσως και να είναι ιδέα μου αλλά μετά την αυχενική ο χρόνος κυλά πιο γρήγορα.

Malina καλή επιτυχία κουκλίτσα μου

Πολλά φιλιά σε όλες σας


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...