Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Μυρτώ μου, δεν είναι η ιδέα σου, πράγματι έχω χαθεί λιγάκι, με έχει πιάσει άγχος που προσπαθώ να μείνω έγκυος και δεν τα καταφέρνω, γιατί περνάει ο χρόνος και ήδη έχω κλείσει τα 38. Όμως το παλεύω, να μη με παίρνει από κάτω.

ιολη μου οσο το σκεφτεσαι με αρνητικη διαθεση κ οσο μετρας κ υπολογιζεις δεν ερχεται το πολυποθητο..εχω περασει τα ιδια κ σε νοιοθω απολυτα...δεστο σαν ενα μεταβατικο σταδιο..οσα περασαμε ηταν για να διορθωσουμε επιτελους το προβλημα μας κ ολα να πανε καλα στην συνεχεια..αν δεν εχεις κ στανταρ κυκλο κ ωοριξια πηγαινε τις επιμαχες μερες κ κανε εναν υπερυχο...εγω ειχα παει με ειχε δει ο μουστακαριας κ μου λεει σαβ/κυριακο κανε σεχ...κ αν δεν καταφερω κατι να απολαυσω το καλοκαιρι κ απο σεπτεμβρη να παω να δω τι θα κανουμε...οποτε κ εγω ελεγα οκ κ να μην γινει τωρα κατι θα απολαυσω τις διακοπες κ τσουπ εκατσε το νινι...κ ποτε μην ερχεσαι σε επαφη με τον συντροφο σου με αυτο τον σκοπο μονο...πρωτα να απολαμβανεις τον ερωτα κ οτι ειναι να γινει θα γινει...φιλακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια χελλόου, μπαίνω και εγώ αλεξιπτωτική αλλά για καλό σκοπό!

Καταρχήν να υπενθυμήσω στην φίλτατη πολυαγαπημένη μου μυρτώ ότι αγχωνόσουν και μέχρι 5 λεπτά πριν γεννήσεις!!!!

Επίσης να σας πω ότι ο υπέρηχος του ελευθεριάδη είναι τρισδιάστατος και κομπλέ από όλα, είναι η τελευταία λέξη στην τεχνολογία του υπέρηχου κύησης. Έχω 2 ωραιότατες φωτογραφίες 3D του μπεμπάκου μου...

Ιόλη μου και η μαμά μου έμεινε έγκυος πρώτη φορά (και τελευταία) εν έτει 1974 στην χαρωπή ηλικία των 42 χρόνων...φυσικά χωρίς καμία βοήθεια γιατί δεν υπήρχε και τπτ τότε... και ήταν και 7 χρόνια παντρεμένη με τον πατέρα μου... οπότε ψηλά το κεφάλι, ακολούθησε τις συμβουλές της αγαπημένης μυρτούς βγάλε ότι απωθημένα έχεις και τον Σεπτέμβριο θα είσαι και έγκυος και ξεκούραστη!!!!


VQHBp3.png2ZWhp3.png

A weed is a plant that has mastered every survival skill except for learning how to grow in rows. Be a WEED.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας πω και το κορυφαίο ........ η πεθερά μου έμεινε έγκυος στον σύζυγό μου σε ηλικία ....... κρατηθείτε ....... 46 ετών (!!!!!!!) και γέννησε με φυσιολογικό τοκετό !

Επειδή ο σύζυγος έχει μεγάλη διαφορά ηλικίας με τα υπόλοιπα αδέρφια του είναι σαν να έχω 5 πεθερούς και πεθερές στο κεφάλι μου !

Καλοί, χρυσοί δεν λέω, αλλά να ........ την κουβεντούλα τους θα την πετάξουν σε ανύποπτο χρόνο και φυσικά επειδή δεν αφήνω τίποτα να πέσει κάτω, απαντώ και εγώ καταλλήλως !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Σας αφήνει ο γιατρός μας να τρώτε popcorn? (όχι συνέχεια, μία στο τόσο).

Ντρέπομαι να τον ενοχλήσω γι’αυτό.

Φιλιά σε όλες και θα δείτε ότι όλα θα πάνε καλά


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

κικαρ μου κ εγω εχω τοσες πολλες ερωτησεις για τον γιατρο που καθε φορε που παω απο το αγχος τα ξεχνω ολα....αλλα κ αυτος δεν θα επρεπε να μας πει τι να αποφευγουμε κ τι οχι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας για το θάρρος και το κουράγιο που μου δίνετε.

Γνωρίζω κι εγώ γυναίκες που γέννησαν πάνω από τα 40 και δεν είχαν κανένα πρόβλημα.

Ο Ελευθεριάδης είναι πολύ εμφανίσιμος και νομίζω κι εγώ ότι είναι σκούρα τα μαλλιά του. Αντίθετα, αν θυμάμαι καλά, ο Μουστακαρίας είναι ο καστανόξανθος.

Επίσης, μου κάνει εντύπωση η απορία της kikar σχετικά με το ποπ κορν. Εγώ δεν θα αναρωτιόμουν, θα έτρωγα. Φανταστείτε ότι φτιάχνω μέρα παρά μέρα ένα τεράστιο μπωλ και το τρώω όλο μόνη μου. Το φτιάχνω με ελαιόλαδο και βάζω λίγο αλάτι. Θεωρώ ότι, αν κάποια κοπέλα δεν έχει πρόβλημα με την πίεσή της (λόγω του αλατιού), μπορεί να φάει. Αλλά πάλι δεν ξέρω, kikar, μη σε πάρω και στο λαιμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας για το θάρρος και το κουράγιο που μου δίνετε.

Γνωρίζω κι εγώ γυναίκες που γέννησαν πάνω από τα 40 και δεν είχαν κανένα πρόβλημα.

Ο Ελευθεριάδης είναι πολύ εμφανίσιμος και νομίζω κι εγώ ότι είναι σκούρα τα μαλλιά του. Αντίθετα, αν θυμάμαι καλά, ο Μουστακαρίας είναι ο καστανόξανθος.

Επίσης, μου κάνει εντύπωση η απορία της kikar σχετικά με το ποπ κορν. Εγώ δεν θα αναρωτιόμουν, θα έτρωγα. Φανταστείτε ότι φτιάχνω μέρα παρά μέρα ένα τεράστιο μπωλ και το τρώω όλο μόνη μου. Το φτιάχνω με ελαιόλαδο και βάζω λίγο αλάτι. Θεωρώ ότι, αν κάποια κοπέλα δεν έχει πρόβλημα με την πίεσή της (λόγω του αλατιού), μπορεί να φάει. Αλλά πάλι δεν ξέρω, kikar, μη σε πάρω και στο λαιμό μου.

Ιόλη μου να σας πω πως την πάτησα.

Όταν κατάλαβα ότι είμαι έγκυος πήγα με τις σημειώσεις μου στο γιατρό μας. Το κακό είναι ότι το popcorn το είχα συνδυάσει με τη μπυρίτσα που έπινα μέχρι τότε. Ο καλός μας γιατρός έκατσε και μου απάντησε. Ξεχωρίζω ένα όχι και κάτι ακόμα που δεν το καταλαβαίνω. Φαντάζομαι ότι το όχι αφορά τη μπύρα και γι'αυτό σας ρωτάω για το popcorn.

Πολλά φιλιά σε όλες σας


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,κοριτσάρες!!Απ όσο ξέρω δεν κάνει καλό να τρώμε γαριδάκια και τέτοιες βλακείες.Το ποπ κορν που είναι καλαμπόκι δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.Ακόμα καλύτερα αν γίνεται όπως το κάνει η Ιόλη μας,δηλαδή να το φτιάχνουμε μόνες μας και να ρίχνουμε αγνό βουτυράκι και λίγο αλατάκι.Γενικά οτιδήποτε κονσέρβας και ετοιματζίδικο πρέπει να αποφεύγεται στην κύηση.Επίσης αναψυκτικά κτλ.Θυμάμαι κάπου είχα διαβάσει ότι ο γιατρός είχε πει το πολύ μισό ποτήρι κοκα κόλα την εβδομάδα και καλύτερα καθόλου.Εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης να έχω πιει 5-6 φορές κοκα κόλα κι αυτό μισό ποτήρι.Μπύρες υπάρχουν και χωρίς αλκοόλ που επιτρέπονται.Γενικά φρούτα,λαχανικά,χυμοί,κρέας,όσπρια,πολύ νεράκι κτλ είναι ό,τι καλύτερο για την κύηση!

Link to comment
Share on other sites

Παντως προσωπικα πινω που και που κανενα αναψυκτικο και τρωω αραια και που κανα γαριδακι..Για τα παγωτα ας μην πω καλυτερα..τα εχω σκισει..Ελεγχω καθημερινα σακχαρο και πιεση

Σιγουρα το καλυτερο ειναι να αποφευγουμε ολα αυτα τα "σκουπιδια"..αλλα επειδη την εχω βγαλει κρεββατι-καναπε και χωρις σεξ..οι γουρουνιες με τονωνουν ψυχολογικα


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παντως προσωπικα πινω που και που κανενα αναψυκτικο και τρωω αραια και που κανα γαριδακι..Για τα παγωτα ας μην πω καλυτερα..τα εχω σκισει..Ελεγχω καθημερινα σακχαρο και πιεση

Σιγουρα το καλυτερο ειναι να αποφευγουμε ολα αυτα τα "σκουπιδια"..αλλα επειδη την εχω βγαλει κρεββατι-καναπε και χωρις σεξ..οι γουρουνιες με τονωνουν ψυχολογικα

malina κατι τετοια εκανα και εγω στις εγκυμωσινες μου και εκτηναχτικαν στα υψοι τα κιλα και οταν πηγενα στον γιατρο ολο εξετασεις με εβαζε να κανω λογο κιλων αλλα τιποτα δεν εδιχναν ολα φυσιλογικα και με το παραπανω . τον γιο μου τον γεννησα 3/08 το παγωτο πηγενε συνεφο και μου ελεγε ο κακομηρης εσυ εχεις κανει τζιρο στην δελτα στο τελος θα σου στηλουν ευχαριαστηρια καρτα :tongue: :tongue: . προσοχη τι τρωτε καλο ειναι να αποφευγεται οτι ειναι με συντηριτικα-αλμυρα-γλυκα φιλακια καλη εγκυμωσηνη σε ολα τα κοριτσια .

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ! Σας διαβάζω αρκετό καιρό και είναι σαν να σας γνωρίζω. Αποφάσισα λοιπόν να μπω και εγώ στην παρέα σας . Είμαι και εγώ έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου ( μετά από μία αποβολή ...) Εκείνο που έχω να πω είναι ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου αγχώνομαι πολλή σε σχέση με την πρώτη .......! Έχω φτάσει στη 22εβδομάδα κυήσεως και σήμερα θα κάνω τη β επιπέδου . Ξέχασα να αναφέρω ότι είμαι 40!!!!!! και ονομάζομαι Ελένη!! Τον γιατρό μας τον γνώρισα εντελώς τυχαία , αλλά δεν πρόκειται να τον αλλάξω με τίποτα!!! Σας χαιρετώ και εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.. καλα ειστε??εγω καφε κ αναψυκτικα τα εκοψα μαχαιρι..ομως στο φαγητο τροω απο ολα,κ παριζακι,μαγιονεζα κ.τ.λβλακεια μου βεβαια κ πρεπει σιγα σιγα να τα κοψω..οσες εχετε ρωτησει το γιατρο με τις βαφες μαλλιων τι γινεται??εγω κανω ξανθιες ανταυγιες...ποτε μπορω να κανω παλι??να βαφομαστε μπορουμε?τα νυχια τα βαφουμε??το μπανιο στην θαλλασα επιτρεπεται???ουφ...εχω πολλες απορειες...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.. καλα ειστε??εγω καφε κ αναψυκτικα τα εκοψα μαχαιρι..ομως στο φαγητο τροω απο ολα,κ παριζακι,μαγιονεζα κ.τ.λβλακεια μου βεβαια κ πρεπει σιγα σιγα να τα κοψω..οσες εχετε ρωτησει το γιατρο με τις βαφες μαλλιων τι γινεται??εγω κανω ξανθιες ανταυγιες...ποτε μπορω να κανω παλι??να βαφομαστε μπορουμε?τα νυχια τα βαφουμε??το μπανιο στην θαλλασα επιτρεπεται???ουφ...εχω πολλες απορειες...

1. παριζακι και τετοια κοφτα δεν ειναι οτι καλητερο

2.ανταβιες μπορεις να κανεις αλλα οχι τελειως ως την ριζα ενα δαχτιλο πανω

3. νυχια τα βαφουμε δεν ειχα θεμα σε αυτο

4.στην θαλασα πας κανει πολυ καλο αλλα προσοχη σε ποια θαλασα θελει να ειναι πολυ καθαρη στην ηλιο δεν καθεσε και αντιλιακο τα παιδια τα υποαελεργικα . φιλακια ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...