Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Δομνίνα μου,λυπάμαι πολύ γι αυτή την κατάληξη!!!!Μη μου στεναχωριέσαι!!Όλα θα πάνε καλά!!Σου μιλάει μία γυναίκα που δε μιλάει εκ του ασφαλούς μια και έχω 1 αποβολή και 1 εξωμήτριο στο ιστορικό μου!Καλή επιτυχία στις νέες σου προσπάθειες και θα δεις ότι η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή σου!!!πολλά φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ηλιαχτίδα μου δυστυχώς το δικό μου μωράκι παλινδρόμησε την 9η βδομάδα.. Είμαι τώρα στην 26η μέρα από την απόξεση και περιμένω να αδιαθετήσω για να μπορέσουμε να προγραμματίσουμε την νέα μας προσπάθεια.. Αν όλα πάνε καλά τέλος Αυγούστου θα προχωρήσουμε στη νέα μας προσπάθεια και ειλικρινά ελπίζω να πάνε όλα καλά..

Το μπισκοτάκι σου τι κάνει; Σίγουρα μεγαλώνει και ζουζουνεύει..

Δομνίνα μου, πόσο λυπάμαι ...... :(

Δεν μπορώ άλλα άσχημα νέα .... μία καλή μου φίλη μετά από προσπάθειες ετών και πολλές εξωσωματικές έμεινε έγκυος σε δίδυμα, τελικά όμως απέβαλε αρχές 17ης εβδομάδας ..... εδώ και δύο εβδομάδες που μου το είπε είμαι χάλια ..... Η φιλή μου είναι κομμάτια, πήγε στην μαμά της λίγο να συνέλθει, αλλά το έχει πάρει πολύ βαριά, δεν θέλει να μιλάει με κανέναν, έχει κλείσει τελείως το κινητό, δεν ξέρω καθόλου πως μπορώ να την βοηθήσω.... προς το παρόν μαθαίνω τα νέα της από την μαμά της..... ευτυχώς ο σύζυγός της είναι καλά (όσο μπορεί να είναι και αυτός δηλαδή) και προσπαθεί να την στηρίξει πολύ .....

Πάντως θέλω να σκέφτεσαι θετικά, να πας τις διακοπούλες σου το καλοκαίρι, να ξεκουραστείς και να δεις που θα συλλάβεις και πάλι χωρίς να το καταλάβεις, απλά μην αφήσεις να σε πάρει από κάτω .... όλα θα πάνε καλά στο τέλος, θα δεις .....

Το μπισκοτοζουζουνάκι καλά είναι, έβγαλε και το τρίτο δοντάκι και έχουμε λίγη γκρινίτσα και πάρα πολλά σάλια !

Link to comment
Share on other sites

πω πω βρε κοριτσια μ αυτα που λετε τωρα εχω ανγχωθει παρα πολυ,εγω ειμαι στην 10 εβδομαδα και νομιζα οτι ο μεγαλος κινδυνος της παλιδρομισης εχει μειωθει καπως,και ακουω τωρα για 9 εβδομαδα και για 16????????τωρα θα το σκεφτομαι συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι αν το σκεφτεσαι κακο θα κανεισ...μην αφηνεισ τιποτα να σε επηρεαζει...το λεω διαρκωσ πωσ μονο αν διεκδικησεισ στη ζωη γενικα μονο τοτε θα λαβεισ το επιθυμητο αποτελεσμα....:P:p:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια την δευτερα εχω αυχενικη κ εχω ενα κακο προαισθημα..νομιζω οτι απο χθες εχει ξεπριστει η κοιλια μου..το στηθος ομως ειναι μια χαρα..ουτε εχω τα πιασηματακια χαμηλα...:(:(:(αυτα ειναι μονιμα συμπτωματα η πανε κ ερχοντε?????θα τρελαθωωωωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!!Καλά λες και διαβάζω τον εαυτό μου!!Όταν θα σας περάσουν αυτοί οι φόβοι θα έρθουν άλλοι μην ανησυχείτε!!Κι όταν θα γεννήσουμε επίσης πάλι θα αγχωνόμαστε!!Ολγάκι,λένε ότι ο απόλυτος κίνδυνος περνά από τις 12 εβδομάδες και μετά,αλλά τα συμπτώματα αρχίζουν και μειώνονται από την 9η-10η και μετά.Εμένα για την ακρίβεια μου μειώθηκαν γύρω στις 8,5-9 εβδομάδες.Δηλαδή σταμάτησα να έχω διαρκείς εμετούς,απλώς μου έμειναν κάποιες αναγούλες.Όσο για το στήθος που ρωτάει και η Λάμπη μας είναι μεγάλος μύθος ότι πρέπει συνεχώς να πονάει!!Εμένα πονούσε πολύ τις πρώτες 5-7 μέρες μετά την περίοδο και μετά δεν πονούσε τόσο και κάποιες περιόδους μπορώ να πω ότι δεν πονούσε και καθόλου.Γενικά τα συμπτώματα κάνουν κύκλους!Να μην έχεις κανένα κακό προαίσθημα!!Περιμένουμε με χαρά τα νέα σου!Με τον γλυκύτατο κο Ελευθεριάδη έχεις την αυχενική??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, μπαίνω λίγο με το αλεξίπτωτο στο τόπικ, αλλά ειμαι κι εγώ Χασιακική!

Λάμπη, θέλω να σε ηρεμήσω. Εγώ μετά την πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα μια αποβολή και μετά μια μύλη κύηση. Όπως καταλαβαίνεις, τρελό άγχος όταν ξαναέμεινα έγκυος. Και τρελή...βυζοσκόπηση. Όλη τη μέρα τσεκάρισμα στήθους και όλο μου φαινόταν ότι ξεφούσκωνε....Πότε η κοιλιά μου φαινόταν μικρή, πότε δεν ένιωθα τίποτα απολύτως, ένα μόνιμο άγχος...Όσο επικεντώνεσαι στα συμπτώματα τόσο θα τρελλαίνεσαι. Προσπάθησε να τα βγάλεις απ'το μυαλό σου...Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά γίνεται. Να, τη Δευτέρα θα κάνεις την αυχενική, όλα θα πάνε καλά και θα δεις που θα φύγει απ'το μυαλό σου όλο αυτο...Μεθαύριο θα αναπολείς την εγκυμοσύνη σου, κρίμα είναι να την περάσεις μέσα στο άγχος. Στο λέω γιατί και εγώ μέχρι και τη β'επιπέδου ήμουν σε κατάσταση ανεξέλεγκτη.....Σου εύχομαι τα καλύτερα.


 

 

Link to comment
Share on other sites

Μυρτώ μου,μια χαρά τα λες!!!!!Εγώ τι να πω που κοντεύω να γεννήσω,έχω κάνει αυχενική,β επιπέδου,ηχοκαρδιογράφημα,όλα είναι τέλεια κι εγώ ακόμη αγχώνομαι για το μωράκι...Λέω θα γεννήσω και μετά θα λέω γιατί πέρασα την ωραιότερη περίοδο της ζωής μου μέσα στο άγχος...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω για το κουραγιο σας..αλλα μετα απο 2 παλλινδρομες κ ενα σημαντικο προβλημα στο διαφραγμα μου διορθωσα σε μεγαλο βαθμο με τον γιατρο μας λογικο ειναι να τρεμει η ψυχη μου..στο embryocare που ειναι πανω απο το ιατρειο του γιατρου μας θα την κανω,δεν ξερω ποιος γιατρος την κανει..ειναι τρισδιαστατο αυτος ο υπερηχος η σαν τον υπερηχο που κανουμε στον γιατρο μας ειναι??τα αποτελεσματα που παπ α αργουνε πολυ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, μπαίνω λίγο με το αλεξίπτωτο στο τόπικ, αλλά ειμαι κι εγώ Χασιακική!

Λάμπη, θέλω να σε ηρεμήσω. Εγώ μετά την πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα μια αποβολή και μετά μια μύλη κύηση. Όπως καταλαβαίνεις, τρελό άγχος όταν ξαναέμεινα έγκυος. Και τρελή...βυζοσκόπηση. Όλη τη μέρα τσεκάρισμα στήθους και όλο μου φαινόταν ότι ξεφούσκωνε....Πότε η κοιλιά μου φαινόταν μικρή, πότε δεν ένιωθα τίποτα απολύτως, ένα μόνιμο άγχος...Όσο επικεντώνεσαι στα συμπτώματα τόσο θα τρελλαίνεσαι. Προσπάθησε να τα βγάλεις απ'το μυαλό σου...Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά γίνεται. Να, τη Δευτέρα θα κάνεις την αυχενική, όλα θα πάνε καλά και θα δεις που θα φύγει απ'το μυαλό σου όλο αυτο...Μεθαύριο θα αναπολείς την εγκυμοσύνη σου, κρίμα είναι να την περάσεις μέσα στο άγχος. Στο λέω γιατί και εγώ μέχρι και τη β'επιπέδου ήμουν σε κατάσταση ανεξέλεγκτη.....Σου εύχομαι τα καλύτερα.

Μυρτώ μου, τι κάνεις? Τι κάνει ο μπεμπάκος σου? Το κοριτσάκι σου?

Πολλά φιλάκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιόλη σε σκεφτόμουν, έχεις χαθεί λίγο τελευταία ή είναι ιδέα μου;

Καλά είμαστε εμείς, ο μπέμπης μεγαλώνει και η Λήδα δείχνει να τον έχει συνηθίσει κάπως (ε, καμιά φορά του χώνει και καμιά δαγκωνιά όταν δεν κοιτάω! )

Λάμπη, ένας υπέρηχος είναι αλλά σε πολύ καλό μηχάνημα...Όχι δεν αργούν τα αποτελέσματα, μπορεί να στα πουν και την επόμενη μέρα! Καλή επιτυχία!


 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω για το κουραγιο σας..αλλα μετα απο 2 παλλινδρομες κ ενα σημαντικο προβλημα στο διαφραγμα μου διορθωσα σε μεγαλο βαθμο με τον γιατρο μας λογικο ειναι να τρεμει η ψυχη μου..στο embryocare που ειναι πανω απο το ιατρειο του γιατρου μας θα την κανω,δεν ξερω ποιος γιατρος την κανει..ειναι τρισδιαστατο αυτος ο υπερηχος η σαν τον υπερηχο που κανουμε στον γιατρο μας ειναι??τα αποτελεσματα που παπ α αργουνε πολυ??

Τρισδιαστατος δεν ειναι..αλλα φαινονται ολα πολυ καλυτερα απο του γιατρου μας Ενα τεταρτο κραταει περιπου ισως εχεις και λιγο αναμονη(ισως και οχι)

Να δεις ολα θα ειναι καλα!!!!!!!!!!!!!!


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι,ο υπέρηχος είναι πιο προηγμένος από του γιατρού μας,δεν είναι τρισδιάστατος.Εγώ πάντα είχα τουλάχιστον μισή ώρα αναμονή σ όλες τις εξετάσεις αυχενική,β επιπέδου κτλ αλλά αξίζει τον κόπο!!Εμένα στην αυχενική δεν είχε καλή θέση και αφού έφαγα ένα γλυκάκι ξαναπήγα να τελειώσει τις μετρήσεις!!Είναι τόσο σημαντική εξέταση που αξίζει τον κόπο!Κοίταξε μόνο μην κάνεις αυτό που κάνουν οι περισσότερες κοπέλες,αντί να κοιτάνε τον υπέρηχο,κοιτάνε τον γιατρό χαχαχαχαχαχαχαχαχα αστειεύομαι...

Link to comment
Share on other sites

Aχ κοριτσάκια συγνώμη, δεν ήθελα να σας αγχώσω !

Η φίλη μου είχε κύηση υψηλού κινδύνου από την αρχή και το ήξερε φυσικά, λόγω διαβήτη που τον ρ'υθυμιζε με πολύ μεγάλη δυσκολία.

Ολγάκι28 και Λάμπη μην αγχώνεστεμ έχετε τον καλύτερο γιατρό του κόσμου και είμαι σίγουρη ότι θα έχετε τελειόμηνες εγκυμοσύνες !:)

Άντε Evi, περνάει ο καιρός, θα γεννήσεις χωρίς να το καταλάβεις και με τα θα ξεκινήσει το πραγματικό άγχος, αρκεί να σου πω ότι έιχα τρεις ολόκληρους μήνες να κοιμηθώ κανονικά, έμενα δίπλα στο μπισκοτοζουζουνάκι και τον παρατηρούσα όλη την νυχτα, για να δω αν αναπνέει ! Να μην αναφέρω βέβαια το άγχος μου για το αν ρεύτηκε το μωρό ή όχι ! Και μετά βέβαια άλλο άγχος αν θα δεκτεί εύκολα το κουτάλι και θα του αρέσει το φαγητό και η φρουτόκρεμα .... Τώρα το νέο άγχος μου είναι αν θα μάθει να μασάει αν και αργούμε ακόμα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...