Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Μπράβο Λάμπη μου! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου. Ολα να πάνε καλά με το μπεμπάκι σου. Από εδω και πέρα θα αρχισουν να υποχωρουν τα συμπτώματα οποτε θεώρησε το σαν κάτι φυσιολογικό. Σε μερικές εβδομάδες θα αρχίσεις να το αισθάνεσαι, οποτε θα είσαι πιο ήρεμη.

:-D:-D:-D


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κουκλες εγω τον γιατρο μας τον εχω δει οχι απλα νευριασμενο αλλα να κατεβαζει τα εβαγγελια αναποδα και ο λογος ειναι οταν γεννησα τον γιο μου με φυσιλογηκο τοκετο λογο του σπροξηματος εκανα 3 εσωτερικα ραμματα για τον λογο αυτο μου εβαλαν καθετηρα . οταν ηρθε μετα απο κανενα 30 λεπτο να με δει στο δωματιο μου και ο νοσοκομος ειχε βγαλει τον καθετηρα , ο οποιος ο γιατρος ηταν μαζι με τον διευθηντη και δυο ξενους που ηθελαν να μαθουν για το νοσοκομειο .περιτο να σας πω τι εγινε ο χασιακος να φωναζει ποιος το εκανε να τρεχουν οι βοηθοι του να μου βαλουν αλλον καθετηρα και εκεινος να εχει φερει μπροστα μου τον νοσοκομο να τον ξεχεζει (συγνωμη για τηνλεξη) και να μου ζηταει συγνωμη. κοριτσια σας μηλαω ειλικρινα τον ανθρωπακο τον λοιπηθηκα .εξωφρενον και σε ενα λεπτο ηρεμος να μου μηλαει γλυκα και πως εσθανομαι και μου ζητησε και εκεινος βρε κοριτσια συγνωμη λες και εφτεγε αυτος ο χριστιανος .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ιόλη,

όλα καλά, είμαι πλέον στον 8ο και περιμένω...

Για βαφή παίρνω την πρώτη με το απλικατέρ και τη μαλακτική, τη δεύτερη δεν την ξέρω. Καλή πρέπει να είναι και της Apivita.Πάντως για τους πρώτους μήνες αν έχεις άσπρα στις ρίζες μπορείς να χρησιμοποιείς και ένα είδος κραγιόν που πωλείται σε μαύρο, καφέ κλπ χρώμα. 'Εχω πάρει ένα από το Χόντο και είναι βολικό όταν έχω ξεχάσει (ή βαριέμαι) να βάψω τα μαλλιά μου.Απλά το βάζεις στα σημεία που έχεις άσπρα αλλά βέβαια φεύγει μετο λούσιμο.

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ιόλη,

όλα καλά, είμαι πλέον στον 8ο και περιμένω...

Για βαφή παίρνω την πρώτη με το απλικατέρ και τη μαλακτική, τη δεύτερη δεν την ξέρω. Καλή πρέπει να είναι και της Apivita.Πάντως για τους πρώτους μήνες αν έχεις άσπρα στις ρίζες μπορείς να χρησιμοποιείς και ένα είδος κραγιόν που πωλείται σε μαύρο, καφέ κλπ χρώμα. 'Εχω πάρει ένα από το Χόντο και είναι βολικό όταν έχω ξεχάσει (ή βαριέμαι) να βάψω τα μαλλιά μου.Απλά το βάζεις στα σημεία που έχεις άσπρα αλλά βέβαια φεύγει μετο λούσιμο.

Φιλιά

Τέλεια, Αθηνούλα μου. Με το καλό!

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ που με ενημέρωσες για το κραγιόν, πράγματι, πρέπει να είναι πολύ χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τι κάνετε?

Μόλις πήρα τηλ. στο ιατρείο του Χασιάκου και είπα ότι δεν μπορώ να μείνω έγκυος εδώ και 4 μήνες, ότι περνούν τα χρόνια και δεν θα προλάβω κι ότι θέλω να με δει ο γιατρός, μήπως έχω κανένα πρόβλημα ή να με κατευθύνει. Μου είπε η Αναστασία ότι αυτά τα περιστατικά τα βλέπει ο Μουστακαρίας και μου έκλεισε ραντεβού την άλλη Πέμπτη.

Μου έφυγε ένα άγχος.

Θα σας πω εντυπώσεις όταν πάω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalhspera koritsia μου τηλ το απογευμα κ μου ειπαν τα ποσοστα απο την αυχενικη...απο την ηλικια μου το οριο ηταν 1/362.. κ το ποσοστο που μου εβγαλαν ηταν 1/7252...ειναι καλο αυτο αραγε??ξερει καποια απο εσας???θα μου τηλ απο το ιατρειο του χασιακου να μου πουν???η ηλικια μου ειναι 34 χρονων...ρωτησα αυτη που μου τηλ κ μου ειπε οτι θα μου μιλησει ο γιατρος μου..ουφ...αγωνιααααααα

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι! Για να καταλάβεις για να κριθεί φρόνιμο να κάνεις αμνιοπαρακέντηση το ποσοστό πρέπει να είναι στην καλύτερη περίπτωση 1/1000...Βέβαια αν επιμένεις η ίδια να κάνεις δε σε περιορίζει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειναι ετσι αθηνα μου..

Λάμπη καλημέρα,

Τα αποτελέσματα είναι πάρα πολύ καλά. Εμένα μου είχαν δώσει μια πιθανότητα 1/1363 αρχικά και έπειτα από τη β-επιπέδου μου είπε ο κ.Ελευθεριάδης να το ξεχάσω τελείως.

Εσύ μπορείς να το ξεχάσεις από σήμερα. Προσπάθησε να ξαπλώνεις όσο περισσότερο μπορείς για να νιώσεις το μπεμπάκι

Ολγάκι καλή επιτυχία και σε εσένα

Φιλιά σε όλες


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Λάμπη μου,είναι τέλεια τα αποτελέσματά σου!!!!!!Μπράβο,κοριτσάκι μου!!Για να καταλάβεις εμένα που όταν έκανα την αυχενική ήμουν 28 χρόνων βγήκαν συνδυαστικά 1/15.000 περίπου.Σκέψου αναλογικά αφού με περνάς 6 χρόνια πόσο τέλεια είναι τα αποτελέσματά σου!!

Κι όπως λέει η kikar δεν υπάρχει περίπτωση να σ αφήσει έτσι ο κ. Ελευθεριάδης.Μάλιστα μου έκανε φοβερή εντύπωση η σιγουριά του ότι μόνο από τη β επιπέδου σου έδιωξε έτσι το άγχος σου kikar μου.Είναι δυνατόν ο άνθρωπος να θέλει να πάρει κάποιον στον λαιμό του??ή στο κάτω κάτω δε θα ήθελε να πάρει 700 ευρουλάκια από την αμνιοπαρακέντηση??

Ιόλη μου,δεν ξέρεις πόσο έχω χαρεί με το ραντεβού σου!!Την ξέρω αυτή την ψυχολογία,την έχω περάσει!!Θυμάμαι με τι λαχτάρα περίμενα το ραντεβού με τον κ. Μουστακαρία!Είχα ένα προαίσθημα ότι με αυτόν τον άνθρωπο θα γίνω σίγουρα μάνα!!!!Είναι εξαιρετικός άνθρωπος,επιστήμονας και το μεγαλύτερό του πλεονέκτημα είναι ότι λέει την αλήθεια ακριβώς έτσι όπως είναι,τίποτα παραπάνω ή παρακάτω!!Περιμένω με αγωνία τα νέα σου!!!!!!!

φιλάκια σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάμπη μου,είναι τέλεια τα αποτελέσματά σου!!!!!!Μπράβο,κοριτσάκι μου!!Για να καταλάβεις εμένα που όταν έκανα την αυχενική ήμουν 28 χρόνων βγήκαν συνδυαστικά 1/15.000 περίπου.Σκέψου αναλογικά αφού με περνάς 6 χρόνια πόσο τέλεια είναι τα αποτελέσματά σου!!

Κι όπως λέει η kikar δεν υπάρχει περίπτωση να σ αφήσει έτσι ο κ. Ελευθεριάδης.Μάλιστα μου έκανε φοβερή εντύπωση η σιγουριά του ότι μόνο από τη β επιπέδου σου έδιωξε έτσι το άγχος σου kikar μου.Είναι δυνατόν ο άνθρωπος να θέλει να πάρει κάποιον στον λαιμό του??ή στο κάτω κάτω δε θα ήθελε να πάρει 700 ευρουλάκια από την αμνιοπαρακέντηση??

Ιόλη μου,δεν ξέρεις πόσο έχω χαρεί με το ραντεβού σου!!Την ξέρω αυτή την ψυχολογία,την έχω περάσει!!Θυμάμαι με τι λαχτάρα περίμενα το ραντεβού με τον κ. Μουστακαρία!Είχα ένα προαίσθημα ότι με αυτόν τον άνθρωπο θα γίνω σίγουρα μάνα!!!!Είναι εξαιρετικός άνθρωπος,επιστήμονας και το μεγαλύτερό του πλεονέκτημα είναι ότι λέει την αλήθεια ακριβώς έτσι όπως είναι,τίποτα παραπάνω ή παρακάτω!!Περιμένω με αγωνία τα νέα σου!!!!!!!

φιλάκια σε όλες!!!

Εύη μου, κι εγώ αισθάνομαι μια ανακούφιση και σήμερα είμαι επιτέλους αισιόδοξη. Τις τελευταίες μέρες που αδιαθέτησα, ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικά.

Θα σου γράψω τα νέα μου.

Link to comment
Share on other sites

αχ ξενια μου αν κανω ενα δαχτυλο ποιο πανω ανταυγειες θα ειναι σαν να μην εχω κανει καθολου,παλι θα φαινεται η διαφορα απο την ριζα...ουτε 4 μηνων επιτρεπεται???

Λάμπη μου, εμένα με άφησε να τα βάψω τα μαλλιά μου κανονικά και μέχρι τέλους αφού τελείωσε και ο τέταρτος μήνας.

Γειά σας κορίτσια από την ξημερωμένη μανούλα! Είμαστε μια χαρά κι εγώ και ο μπεμπούλης, ευχαριστώ όλα τα κοριτσάκια για το ενδιαφέρον σας! Το σάββατο ήταν ήδη 5 kg. Μεγαλώνει κάθε μέρα! Προχθές ξεκίνησα σιγά σιγά την δουλειά (το μπεμπουλάκι το κρατάει η πεθερά μου), για ένα πεντάωρο αρχικά (γιατί θηλάζω ακόμη, όχι όμως αποκλειστικά) και βλέπουμε.

Σήμερα είμαι με 3,5 ώρες ύπνο (διακεκομμένες κιόλας) αλλά τα καταφέρνω μια χαρά :). Διάβασα επί τροχάδην τα νέα σας, είχα να μπω πάρα πολλές μέρες, θα τα διαβάσω αναλτικότερα.

Ιόλη μου καλή επιτυχία για την επίσκεψη. Ο Μουστακαρίας είναι πολύ καλός, αυτός με είχε δει στο πρώτο ραντεβού της εγκυμοσύνης. Περιμένουμε νέα σου!

Ιλιαχτίδα μου τι κάνεις όλα καλά κουκλίτσα;

Πολλά φιλάκια!!!


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάμπη μου, τα αποτελέσματα από την αυχενική και το pap a είναι πολύ καλά. Εμένα ήταν 1/2998 ο γιατρός μας δεν θεώρησε σκόπιμο να κάνω αμνυοπαρακέντηση εγώ όμως από το άγχος μου την έκανα με τον δρ Ελευθεριάδη και βέβαια δεν έδειξε τίποτα, όμως μου έφυγε το άγχος. Πάντως σε συμβουλευω να κάνεις ότι σου πει ο γιατρός μας.

Ιόλη μου περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου ...... αν και δώσε λίγο περιθώριο στον εαυτό σου, να πας διακοπές το καλοκαίρι ..... όσο να' ναι επέμβαση έκανες στην μήτρα, δώστεις περιθώριο ένα 6μηνο να συνέλθει.

Pik μου και γω ξενυχτισμένη είμαι, το μπισκοτοζουζουνάκι βγάζει δόντια και χθες το βράδυ γκρίνιαζε συνέχεια, δεν μπορούσαμε με τον σύζυγο να τον ηρεμήσουμε. Ευτυχώς τώρα κοιμάται.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω ολες μα ολες για τις απαντησεις σας....στον χασιακο θα παω ακριβως σε ενα μηνα..θα μου τηλ κ απο το ιατρειο του για να μου πουν για την αυχενικη???οι επομενες αιματολογικες εξετασεις ρουτινας ποτε γινοντε παλι??βρε κοριτσια ποτε μπαινω στον τεταρτο μηνα??τωρα αυριο κλεινω 13 εβδομαδες.. με μπερδευουν κατι σαιτ με αυτο το θεμα....φιλακια:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω ολες μα ολες για τις απαντησεις σας....στον χασιακο θα παω ακριβως σε ενα μηνα..θα μου τηλ κ απο το ιατρειο του για να μου πουν για την αυχενικη???οι επομενες αιματολογικες εξετασεις ρουτινας ποτε γινοντε παλι??βρε κοριτσια ποτε μπαινω στον τεταρτο μηνα??τωρα αυριο κλεινω 13 εβδομαδες.. με μπερδευουν κατι σαιτ με αυτο το θεμα....φιλακια:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Λάμπη,

Δε θα σε πάρουν τηλέφωνο από το ιατρείο του κ. Χασιάκου να σε ενημερώσουν για την αυχενική. Ο φάκελος σου όμως έχει ήδη ενημερωθεί (και άρα και ο κ. Χασιάκος) και την επόμενη φορά που θα πας θα σου δώσει εκείνος ένα φάκελο με τις απαντήσεις.

Για τις αιματολογικές δεν έχω ιδέα. Σκέψου ότι εγώ είμαι στην 21η εβδομάδα και δε μου έχει πει τίποτα ακόμα. Έχω ραντεβού μαζί του 2 Ιουλίου. Θα σου πω τότε αν θα μου δώσει να κάνω εξετάσεις.

Έτσι όπως το σκέφτομαι εγώ (γιατί και εγώ ψιλομπερδεμένη είμαι) είσαι 3 μηνών και δύο εβδομάδων. Κάτι που ουσιαστικά σημαίνει ότι έχεις μπει αισίως στο δεύτερο τρίμηνο. Ένα πολύ ωραίο site είναι το www.pregnology.com

Ιόλη μου σκέψου ότι ίσως είναι και για καλό που καθυστερεί λίγο αυτή τη φορά η εγκυμοσύνη. Είναι ένα σημάδι ότι θα έχει διαφορετική κατάληξη από τις προηγούμενες. Καλή επιτυχία με το ραντεβού σου

Φιλιά


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...