Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

τελικα υπαρχει μανουλα απο σαμο????


theolvas

Recommended Posts

Γεια σας! Ειμαι κι εγω μια μαμα που μενω στη Σαμο!Δεν ειμαι απο εδω αλλα προς το παρον θα μενουμε εδω...!!!!!!!!:PΕιναι ωραια η Σαμος..εχει πολλες επιλογες!Το παληκαρακι μου ειναι 3,5 χρονων και παμε και στον παιδικο!Θα τα λεμε...!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σου χελιδονι....σε ζηλευω....πως κ απο κει?????3,5 ειναι κ ο δημητρης μου...

ναι,ειναι καλα στη σαμο...λιγο περιεργα το χειμωνα,αλλα σαφως καλυτερα απο εκει...

αρχισαμε να ψαχνουμε για σπιτι,βρηκαμε ενα πολυ καλο στο βαθυ,οχι πολυ μακρυα απο το πατρικο μου,κ τωρα μας μενει να πουληθει το σπιτι μας στην αθηνα,για να εχουμε τα χρηματα...ευτυχως ο ανθρωπος που το πουλαει,μπορει να περιμενει...τι λεει ο παιδικος???

θα χαρω να τα πουμε....

μαριγω,ολα καλα???χαθηκαμε....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας Σαμιώτισσες!

Theolvas,τι κάνεις?όλα καλά?δε σου έχω πει οτι ο νονός μου είναι απο τη Σάμο,επίσης η κολλητή μου και μιας φίλης μου ο άντρας.Δε μένει κανείς τους εκεί.Κι η μια φίλη μου θα πάει στη Χίο(απο κει είναι ο άντρας της) κι η άλλη το σκέφτεται για Σάμο.Πιστεύω ότι τα προσεχή χρόνια θα φύγουν πολλοί για νησια,χωριά κ.τ.λ.Η κατάσταση στην Αθήνα είναι πλέον ανυπόφορη. Έτσι τουλάχιστον νιώθουμε εμείς!

Χελιδόνι,να χαίρεσαι το παιδάκι σου και την οικογένειά σου!Αλήθεια,πόσο καιρό είσαι στο νησί?Σας δέχτηκαν καλά,εφόσον δεν είστε απο κει?


LGXAp3.png

vjNwp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μαριγω,πως τον λενε το νονο σου???την κολλητη???λες να βγουμε συγγενεις???

συμφωνω,δεν αντεχεται η αθηνα...εμεις δεν εχουμε καθολου ζωη...ολο τρεχαλα κ ποιοτητα μηδεν...σημερα πηγαμε με τα παιδια στο αποκριατικο παρτυ του παιδοτοπου,κι ενιωσα λες κι ειχα παει στα μπουζουκια........


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα προσπαθήσω να σου στείλω σε π.μ. τα επώνυμα.

Καλά κι οι δικές μας βόλτες ίδιες είναι.Παιδότοποι και επίσκεψεις στη θεία.Και μόλις ανοίξει ο καιρός κούνιες!Την Κυριακή πήγαμε σινεμα με την κόρη μου για πρώτη φορά και περάσαμε πολύ καλά!Εχτές πετάξαμε τον χαρταετό μας στο Αλεποχώρι.Εύχομαι Καλή Σαρακοστή!!Εσείς τι κάνετε?Πως τα περνάτε?


LGXAp3.png

vjNwp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη σαρακοστη...μια απο τα ιδια κ σημερα,πολυ τρεξιμο...το απογευμα μετα τις λογο κ εργοθεραπειες του δημητρη θα παω να κανω την αυχενικη,κι ενω ημουν χαλαρη μεχρι σημερα,μ επιασε ενας πανικος.......

τα μικρα μου εχουν συναχι κ βηχα κ τα τρια...καποια ιωση θα μαζεψαμε παλι.....

μαριγω,δεν πηρα πμ

εμενα ειναι μικρα μωρε (κ πολλα) κ μου ειναι πολυ δυσκολο να τα παω μονη μου στην παιδικη χαρα...ο συζυγος δουλευει πολυ (για να φαμε) κ ετσι η μονη διασκεδαση ειναι ο παιδοτοπος προς το παρον.δεν μας μενει κ πολυς ελευθερος χρονος γιατι οι θεραπειες του δημητρη ειναι για 2 ωρες καθε μερα,κ πηγαινουμε μακρυα...

του χρονου θα βαλω κ τη βενετια στο κολυμβητηριο,κ σκεφτομαι κ μια ωρα μπαλετο,γιατι περπαταει σαν νταλικιερης...δεν ξερω βεβαια που θα βρω χρονο να τα χωρεσω ολα αυτα,αλλα ειναι καλο τουλαχιστο να κανει ονειρα κανεις.....

βεβαια,μπορει μεχρι του χρονου να εχει πουληθει το σπιτι κ να ειμαστε στη σαμο κι ετσι η ζωη μας να γινει πιο ευκολη (απο αποψη χρονου κ ποιοτητας).....

αυτα........


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Δε σου έχω στείλει π.μ. γιατί δεν ξέρψ να στέλνω και δεν έχω βρει χρόνο.Θα το προσπαθήσω!

Πώς πήγε η αυχενική?Όλα καλά?Το άγχος παντα υπάρχει σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης,μη φοβάσαι!

Βλέπω και το μωράκι που περιμένεις είναι αγόρι!!Στεναχωρήθηκε η Βενετία σου?Θα την έχετε μοναδική και μονάκριβη τώρα!!

Περαστικά στα παιδάκια σου!!!

Πάντως θές να της φορτώσεις πολλά της μικρής!Και μπαλέτο και κολυμβητήριο?Δες τι της αρέσει περισσότερο και αυτό να συνεχίσεις,καλύτερα.Είναι μικρά ακόμα και θέλουν και το χρόνο τους για παιχνίδι!!Εγώ την έιχα γράψει πέρυσι κολυμβητήριο και κάθε φορά έκλαιγε.Στον ένα μήνα τη σταμάτησα.Τη ρώταγα τι θέλει,αν θέλει μπαλέτο,θέατρο,μουσικό όργανο και δεν ήθελε τίποτα.Τώρα μου ζητάει μπαλέτο και δεν έχω το χρόνο να την πάω.Της είπα οτι θα πάει όταν πάμε στη Νάξο και το περιμένει πως και πως!!

Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά και να πάτε σύντομα στη Σάμο να ηρεμήσετε!!Το έψαξες καθόλου για το Δημητράκη σου για τη Σάμο?


LGXAp3.png

vjNwp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.....εκανα την αυχενικη προχθες κ ηταν παρα πολυ καλη..το φυλο φανηκε ολοκαθαρα.η βενετια δεν το πολυκαταλαβε,ειναι κ μικρουλα ακομα...ο δημητρης που ηταν στο υπερηχο μαζι μου,μολις το ειπε ο γιατρος απαντησε "αφου το ηξελα οτι ειναι αγορι"...εγω αν σου πω την αληθεια απογοητευτηκα λιγο,γιατι ειχα ενα προαισθημα οτι ειναι κοριτσι.αλλα αφου (προς το παρον τουλαχιστο) ειναι καλα απο αποψη υγειας...ο αντρας μου φυσικα πεταει...

δεν ξερω τι θα γινει με τη βενετια...θελω κολυμβητηριο για να εχει καλη επαφη με το νερο...εγω εμαθα να κολυμπαω πριν περπατησω κ εκανα μπανια απο μαρτιο μεχρι οκτωβρη σ ολη την παιδικη μου ηλικια,κ δεν ειχα αρρωστησει ποτε.ετσι κι αλλιως θα ειμαι κολυμβητηριο για 3 ωρες τη βδομαδα λογο του οτι ειναι απαραιτητο για το δημητρη,επειδη εχει κ μια ελαφρια μορφη ημιπληγιας.απο την αλλη της αρεσει πολυ ο χορος,χορευει ακομα κ με τις διαφημισεις,αρα θα της ειναι ευχαριστο το μπαλετο.θα δοκιμασω κ θα δω την αντιδραση της.φυσικα κ δεν θα πιεσω σε καμια περιπτωση το παιδι...κι εσυ καλα εκανες κ τη σταματησες αφου δεν το ηθελε...εξ αλλου στη ναξο που θα πατε,θα μαθει να κολυμπαει μια χαρα.....

η μορφη του αυτισμου που εχει ο δημητρης ειναι πολυ εξελιξιμη ευτυχως.αν συνεχισει να προοδευει οπως τωρα,εχουμε ελπιδες να παει σε κανονικο σχολειο,εστω με την παραληλλη στηριξη,πραγμα που υπαρχει κ στη σαμο.λογο κ εργοθεραπευτες υπαρχουν κι εκει (δεν ξερω βεβαια αν ειναι τοσο καλοι οσο αυτοι που εχουν αναλαβει το δημητρη εδω),αλλα πιστευω οτι θα εχει φτασει σ ενα πολυ καλο επιπεδο,ωστε να μη χρειαζεται τοσο εξειδικευμενη βοηθεια...ειμαι στο σταδιο συλλογης πληροφοριων..σιγουρα δεν θα ξεκινησουμε να φυγουμε αν δεν ειμαι 100% σιγουρη οτι εκει θα εχει την εκπαιδευση που χρειαζεται...θελω ομως να ελπιζω...

εσεις ποτε λετε να φυγετε???


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα .Εγώ δεν είμαι απο Σάμο αλλά στα 4πήγα στη Σάμο (Κοκκάρι )και έμεινα μέχρι τα 16δηλ.μεγάλωσα εκεί .Εκεί μένει ακόμα ο αδερφός μου με την γυναίκα του και κάθε Πάσχα και καλοκαιράκι ,ακόμα και το χειμώνα πηγαινοερχομαστε.:rolleyes:Ωραία είναι η Σάμος απλά ο χειμώνας της είναι λίγο δύσκολος ειδικά για νέους ανθρώπους.Βέβαια τώρα που ουσιαστικά ζώ στην Αθήνα πολλές φορές την νοσταλγώ και σκέφτομαι ποσο ανέμελα και υγιή παιδικά χρόνια πέρασα εγώ αντίθετα με το παιδάκι μου που μεγαλώνει σε 4τοίχους.:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα,δεν μου το ειχες ξαναπει.....το κοκκαρι μου αρεσει πολυ,το χειμωνα βεβαια ειναι λιγο νεκρα,,,σιγουρα καλυτερα ομως απο εδω,ειδικα στην περιοχη που μενω,εχω απελπιστει εντελως...δεν με ενοχλουσε πριν κανω τα παιδια,αλλα τωρα,το να μη μπορω να παω καμια βολτα χωρις να κινδυνεψει η ζωη μας........τον ζηλευω τον αδελφο σου.....πηγες κ σχολειο εκει...στο δευτερο να υποθεσω????

τι κανει η μικρουλα???δωσε της ενα μεγαααλο φιλι....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,δεν μου το ειχες ξαναπει.....το κοκκαρι μου αρεσει πολυ,το χειμωνα βεβαια ειναι λιγο νεκρα,,,σιγουρα καλυτερα ομως απο εδω,ειδικα στην περιοχη που μενω,εχω απελπιστει εντελως...δεν με ενοχλουσε πριν κανω τα παιδια,αλλα τωρα,το να μη μπορω να παω καμια βολτα χωρις να κινδυνεψει η ζωη μας........τον ζηλευω τον αδελφο σου.....πηγες κ σχολειο εκει...στο δευτερο να υποθεσω????

τι κανει η μικρουλα???δωσε της ενα μεγαααλο φιλι....

Είπαμε άλλη ποιότητα ζωής εκέι άλλη εδω.

Ναι και νηπιαγωγείο,δημοτικό ,γυμνάσιο και λύκειο μέχρι 2α Λυκείου απλά ήρθα εδώ για πανελληνιες και το τελείωσα εδώ το Λύκειο.

Η μικρούλα είναι άρρωστη με το μπαμπά σπίτι αλλά τα καταφέρνουν :wink:

Το χειμώνα δεν είναι λίγο νεκρά είναι ατελείωτα νεκρά , την πρώτη φορά που πήγαμε χειμώνα με τον άντρα μου τρελλάθηκε.:-(

Link to comment
Share on other sites

στο δευτερο γυμνασιο???λυκειο???πολυκλαδικο???μαλλον ειχες τη μαμα μου καθηγητρια...

περαστικα στη μικρουλα...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

theolvas,χαίρομαι που τα αποτελέσματα της αυχενικής ήταν καλά!είχες κ τα μικρά μαζί σου,ε?τι να κάνεις?

Εμείς περιμένουμε κάτι δουλειές κι έτσι ευελπιστούμε Απρίλιο-Μάιο να κατεβούμε.Θέλω να μιλήσω και με τη νηπιαγωγό της μικρής μου κατά ποσο θα την επηρρεάσει αυτή η αλλαγή στο τέλος της χρονιάς.Μήπως πρέπει να μείνω μέχρι τέλος Ιουνίου εδώ για να τελειώσει κανονικά το νηπιαγωγείο και να μην αλλάξει τόσο απότομα περιβάλον?Απ την άλλη θα δυσκολευτώ χωρίς τον άντρα μου εδώ..!


LGXAp3.png

vjNwp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...μονο το δημητρη ειχα μαζι μου.ειχαμε εργοθεραπεια πριν.τα αλλα δυο τα κρατησε ο αντρας μου στο σπιτι...γενικα προσπαθω να παιρνω ενα τουλαχιστο παιδι οπου παω γιατι 1.δεν υπαρχει αλλη λυση κ2.ειναι καλο γι αυτα να κυκλοφορουν κ να μαθαινουν.δεν θελω να τα κραταω κλεισμενα μεσα στο σπιτι.εγω μεγαλωσα στην αυλη.εβλεπα ουρανο κ θαλασσα.κ πολυ πρασινο...εδω το πολυ που βλεπουν ειναι καμια μουρια,αντε κ νερατζια στην καλυτερη...

το διλημμα που εχεις σχετικα με το σχολειο,το εχω κι εγω.βεβαια εσενα το παιδακι σου ειναι μεγαλυτερο κ δεν ξερω πως θα το παρει...παει πρωτη???η κουμπαρα μου που σου ειχα πει οτι ειχε παει στη σαντορινη,εφυγε μετα το πασχα για να προλαβει τη σαιζον κ πηρε την κορη της δυο μηνες πριν ληξει η σχολικη χρονια.πηγαινε τοτε η μικρη πρωτη.την ειχε προετοιμασει τοσο καλα κ την ειχε κανει ν αγαπησει τοσο τη σαντορινη,που η μικρη δεν ανεφερε ουτε μια φορα το προηγουμενο σχολειο κ τις φιλες της...κι εγω το ιδιο κανω με το δημητρη.τον προετοιμαζω απο τωρα,παρολο που εμεις μπορει να κανουμε κ ενα χρονο ακομα για να φυγουμε...ετσι κι αλλιως εδω δεν περναν κ πολυ καλα.....

πιστευω οτι καλυτερα να φυγετε ολοι μαζι,παρα να φυγει μονο ο μπαμπας...αυτο πιστευω οτι θα μπερδευε το παιδι περισσοτερο...

δωσε της χρονο ν αποχαιρετισει τους φιλους της (ενα παρτυ ισως οταν ειναι να φυγετε).


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...