Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

τελικα υπαρχει μανουλα απο σαμο????


theolvas

Recommended Posts

Κι εγώ της έχω κάνει "¨πλύση εγκεφάλου με τη Νάξο ε σημείο που τώρα μου λέει πως ανυπομονεί! Τώρα πάει νήπιο,αλλά έχει φίλες και μια ξαδέφη που στεναχωριέται που δε θα τη βλέπει.Της τα έχω παρουσιάσει όμως έτσι που άρχισε να μην τηνπειράζει.Απλ΄φοβάμαιμήπως δυσκολευτεί στην αρχή που δεν θα ξέρει κανέναν,μήπως τα άλλα παιδάκια δεν την πλησιάσυν,τέτοια πράγματα.Θα της λείψουν και οι γιαγιάδες κι ο παππούς!Ξέρω θα είναι δύσκολα στην αρχή!Για όλους μας!Όμως αξίζει χίλιες φορές και δεν πιστεύω πως θα το μετανιώσουμε ποτέ!

Υπάρχουν πολλοί γνωστοί και συγγενείς που προσπαθούν να μας αποθαρρύνουν, αλλά δεν το βάζουμε κάτω.Εσάς τι σας λένε?


LGXAp3.png

vjNwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
στο δευτερο γυμνασιο???λυκειο???πολυκλαδικο???μαλλον ειχες τη μαμα μου καθηγητρια...

περαστικα στη μικρουλα...

Οχι πολυκλαδικό τότε δεν υπήρχε νομίζω , θυμάμαι το αθλητικό που πήγαινε ο αδερφός μου εγώ γενικό Λύκειο αυτό που είναι κοντά στα λεωφορεία .Πως την λένε την μαμά σου τι μάθημα έκανε?

Link to comment
Share on other sites

Οχι πολυκλαδικό τότε δεν υπήρχε νομίζω , θυμάμαι το αθλητικό που πήγαινε ο αδερφός μου εγώ γενικό Λύκειο αυτό που είναι κοντά στα λεωφορεία .Πως την λένε την μαμά σου τι μάθημα έκανε?

καλημερα,κι εγω σ'αυτο το σχολειο πηγα...βενη γεωργιου,φιλολογος.ο μπαμπας μου ηταν διευθυντης δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης...μαλλον πρεπει να πηγαμε κ μαζι σχολειο καποια περιοδο...(οχι στην ιδια ταξη...)


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

και εμενα η καταγωγή μου απο Σαμο ειναι μενουν οι γονείσ μου εκει τωρα τον τελευταιο χρονο και δουλευουν κιολασ εμεισ σκεφτομαστε τον τελευταιο καιρο μηπωσ σηκωθόυμε και φυγουμε απο την Αθήνα και το αγχος τησ.

Δουλευουμε και οι δυο υπαλληλοι δεν εχουμε καμια καριερα απλους μισθούς παιρνουμε , το μονο που με προβληματιζει ειναι η εργασια εαν θα βρει ο αντρασ μου εδω ειναι οδηγος σε μια μεγαλη εταιρεια με πουρα ειναι 2 χρόνια στην εταιρεια και εγω ειμαι γραμματεας σε μια εταιρεια 10 χρόνια ειναι μονιμες οι δουλειεσ μασ απλα δεν εχουν προοπτικη δηλαδη εγω δεν θα ανεβω ενα σκαλοπατι πιο πανω... και για λόγους πιοτητασ ζωσ σκεφτομαστε να φύγουμε για το παιδακι περισσότερο! τι λετε εσεισ απο σαμο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια

και εμενα η καταγωγή μου απο Σαμο ειναι μενουν οι γονείσ μου εκει τωρα τον τελευταιο χρονο και δουλευουν κιολασ εμεισ σκεφτομαστε τον τελευταιο καιρο μηπωσ σηκωθόυμε και φυγουμε απο την Αθήνα και το αγχος τησ.

Δουλευουμε και οι δυο υπαλληλοι δεν εχουμε καμια καριερα απλους μισθούς παιρνουμε , το μονο που με προβληματιζει ειναι η εργασια εαν θα βρει ο αντρασ μου εδω ειναι οδηγος σε μια μεγαλη εταιρεια με πουρα ειναι 2 χρόνια στην εταιρεια και εγω ειμαι γραμματεας σε μια εταιρεια 10 χρόνια ειναι μονιμες οι δουλειεσ μασ απλα δεν εχουν προοπτικη δηλαδη εγω δεν θα ανεβω ενα σκαλοπατι πιο πανω... και για λόγους πιοτητασ ζωσ σκεφτομαστε να φύγουμε για το παιδακι περισσότερο! τι λετε εσεισ απο σαμο??

καλημερα,αντε,να μαζευομαστε σιγα σιγα.......

πολυ ζηλευω τους γονεις σου που πηγαν κ μενουν εκει...κι αν μπορειτε,να πατε κι εσεις...κι εμενα ο αντρας μου οδηγος ειναι,εχουμε μαλιστα αγορασει το ταξι...θεσεις για οδηγους απο τη δικη μου ερευνα αγορας που εκανα,υπαρχουν πολλες στη σαμο.απο εταιριες μεταφορων,σουπερ μαρκετ,αν θες μπορω να σου δωσω πληροφοριες...οσο για σενα...μπορεις να βρεις σε ρεσεψιον ξενοδοχειου για το καλοκαιρι.εμεις το επαγγελματικο το εχουμε αφησει τελευταιο...δυστυχως ειναι αλλα τα θεματα που μας κρατουν στην αθηνα προς το παρον,κ πρωτη η εγκυμοσυνη μου...μετα θελουμε να δουμε την προοδο του δημητρη μας,κ κατα ποσο θα μπορουμε να τον βοηθησουμε εκει.αν συνεχισει να πηγαινει ετσι καλα,πιστευω σε ενα δυο το πολυ χρονια θα εχουμε φυγει...

σιγουρα εκει θα εχεις καλη ποιοτητα ζωης,τουλαχιστο απο την αποψη του χρονου,αφου δεν θα χρειαζεται να κανεις ταξειδι για να πας στη δουλεια,ολα ειναι κοντα,κ οι παροχες που υπαρχουν ικανοποιητικες...

δεν ξερω για σας ρε κοριτσια,αλλα για μενα η αθηνα ειναι αφορητη.ηρθα για σπουδες,μετα βρηκα τη δουλεια στο χιλτον κ ειπα να μεινω μερικα χρονια για ν αποκτησω εμπειρια...μετα γνωρισα τον αντρα μου,ο οποιος ηθελε απο την πρωτη στιγμη να μεινουμε εκει,αλλα ο μπαμπας μου ειχε φερει αντιρρηση,απο την αποψη την επαγγελματικη,οτι δηλ δεν θα ειχα ολο το χρονο δουλεια,αλλα μονο τη θερινη σαιζον...(τωρα δεν δουλευω,οποτε συμβιβαζομαι κ με το μισο χρονο).

σε ποιο μερος ειναι οι δικοι σου???

αν μπορεις να το κανεις,μη το σκεφτεσαι...να δεις ποσο καλη θα ειναι η ζωη σου μετα.......


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

εμεισ εχουμε σπιτι στπ πανω βαθυ το εχουμε ανακαινησει και εχει γινει παρα πολυ ωραιο ειναι πετρινο διορωφο,...εγω φυσικα δεν θελω να αγορασω σπιτι γιατι εχω εαν θα ερθουμε στην σαμο θα νοικιασω και ακουσα οτι τα νοικια ειναι πολυ φτην ακαι αυτο που με ενδιαφερει ειναι η θεα στην θάλασσα,,, θα παιρνουμε και το ενοικιο απο εδω και τον πρωτο χρονο εαν θα φυγω απο την δουλεια μου θα του ζητησω να με βαλει και στο ταμειο ανεργιασ αυτοσ που θα πρεπει α βρει σιγουρα κατι ειναι ο αντρασ μου στειλε μου τιποτα πληροφοριες θα με ενδιεφερε πραγματικα ευχαριστω1

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι την είχα την μαμά σου αν και εγώ είμαι 31.Αχ και εγώ τώρα να πω την αλήθεια ονειρευομαι να φύγω απο την Αθήνα είμαι σε μια εταιρεία 11χρόνια αλλά δυστυχώς αυτή τη στιγμή πάμε απο το κακό στο χειρότερο η σχέση μας είναι χάλια είμαι 3μήνες απλήρωτη η εταιρεία μάλλον θα κυρήξει πτώχευση αλλά ο άντρας μου δεν μπορέι να πάρει μετάθεση για να φύγουμε.ΤΟ πάσχα όμως θα πάρω την μικρή μου και θα κατέβω Σάμο αφου θα είμαστε μόνες και θα λείπει πάλι ο "μπαμπάς" μας.:-D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι την είχα την μαμά σου αν και εγώ είμαι 31.Αχ και εγώ τώρα να πω την αλήθεια ονειρευομαι να φύγω απο την Αθήνα είμαι σε μια εταιρεία 11χρόνια αλλά δυστυχώς αυτή τη στιγμή πάμε απο το κακό στο χειρότερο η σχέση μας είναι χάλια είμαι 3μήνες απλήρωτη η εταιρεία μάλλον θα κυρήξει πτώχευση αλλά ο άντρας μου δεν μπορέι να πάρει μετάθεση για να φύγουμε.ΤΟ πάσχα όμως θα πάρω την μικρή μου και θα κατέβω Σάμο αφου θα είμαστε μόνες και θα λείπει πάλι ο "μπαμπάς" μας.:-D

...βαλε με κι εμενα στη βαλιτσα σου.......

εμεις περιμενουμε την προοδο του δημητρη,κ τη γεννα...αλλιως θα ειμαστε ηδη εκει...ειδικα τωρα που "εφυγε" ο μπαμπας μου κ η μαμα μου εμεινε μονη...

για τα υπολοιπα,κουραγιο...σκεψου το σοβαρα να κατεβεις,ειδικα αν τα υπολοιπα πανε χαλια...

κι αν ο μπαμπας λειπει επαγγελματικα τον περισσοτερο καιρο (η καταλαβα λαθος???) γιατι εσεις να μην ειστε εκει κ να ερχεται κι αυτος????????

μαλλον ξερεις κ τον αδελφο μου απο το σχολειο,ειναι του "76.....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

εμεισ εχουμε σπιτι στπ πανω βαθυ το εχουμε ανακαινησει και εχει γινει παρα πολυ ωραιο ειναι πετρινο διορωφο,...εγω φυσικα δεν θελω να αγορασω σπιτι γιατι εχω εαν θα ερθουμε στην σαμο θα νοικιασω και ακουσα οτι τα νοικια ειναι πολυ φτην ακαι αυτο που με ενδιαφερει ειναι η θεα στην θάλασσα,,, θα παιρνουμε και το ενοικιο απο εδω και τον πρωτο χρονο εαν θα φυγω απο την δουλεια μου θα του ζητησω να με βαλει και στο ταμειο ανεργιασ αυτοσ που θα πρεπει α βρει σιγουρα κατι ειναι ο αντρασ μου στειλε μου τιποτα πληροφοριες θα με ενδιεφερε πραγματικα ευχαριστω1

στο πανω βαθυ καλη μου εχει υπεροχη θεα...θαλασσα οπως επιθυμεις...

το σπιτι που βρηκαμε ειναι στα πευκακια,επισης με θεα στη θαλασσα.ελπιζω μονο να μην εχει βρει να το πουλησει μεχρι να ειμαστε ετοιμοι να παμε,αλλιως θα πρεπει να ξαναρχισουμε το ψαξιμο...

να πεις στους δικους σου να σου στειλουν τις σαμιακες εφημεριδες να δεις ποσες θεσεις για οδηγους εχει.στα νταμαρια,σε σουπερ μαρκετ,εταιριες,κ καθε τοσο βγαινουν προκιρηξεις για οδηγους ασθενοφορου η απορριματοφορου(που δεν ειναι καθολου κακο,εχει πανω απο 1000 μισθο για λιγες ωρες εργασιας.επισης τωρα που ανοιγει η σαιζον,ολα τα ξενοδοχεια κ τουρ γραφεια θα ζητησουν οδηγους.πριν λιγο καιρο ηξερα οτι κ μια μεταφορικη με εδρα στη σαμο ζητουσε οδηγο...

πραγματικα αξιζει τον κοπο...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


...βαλε με κι εμενα στη βαλιτσα σου.......

εμεις περιμενουμε την προοδο του δημητρη,κ τη γεννα...αλλιως θα ειμαστε ηδη εκει...ειδικα τωρα που "εφυγε" ο μπαμπας μου κ η μαμα μου εμεινε μονη...

για τα υπολοιπα,κουραγιο...σκεψου το σοβαρα να κατεβεις,ειδικα αν τα υπολοιπα πανε χαλια...

κι αν ο μπαμπας λειπει επαγγελματικα τον περισσοτερο καιρο (η καταλαβα λαθος???) γιατι εσεις να μην ειστε εκει κ να ερχεται κι αυτος????????

μαλλον ξερεις κ τον αδελφο μου απο το σχολειο,ειναι του "76.....

Εντάξει είναι δύσκολο να αφήσουμε το σπίτι μας και να νοικιάσουμε εκεί και να έρχεται ο μπαμπάς μας .Κανονικά η βάση του είναι ο Νάυσταθμος -Σαλαμίνα όπότε αδύνατον.Εγώ είμαι του 78 οπότε σίγουρα τον ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

το καλοκαίρι θα κατεβούμε 15 μέρες στη Σαμο για διακοπές με την μικρούλα μου και τον άντρα μου..όποιος , όποια ενδιαφέρεται να γνωριστούμε και να κάνουμε και λίγη παρέα ας στείλει μηνυματάκι...

Link to comment
Share on other sites

το καλοκαίρι θα κατεβούμε 15 μέρες στη Σαμο για διακοπές με την μικρούλα μου και τον άντρα μου..όποιος , όποια ενδιαφέρεται να γνωριστούμε και να κάνουμε και λίγη παρέα ας στείλει μηνυματάκι...

καλημερα...φετος βρηκες,που δεν θα παω καθολου.....(λογω εγκυμοσυνης κ γεννας τον αυγουστο).πως κι απο εκει???τυχαια η υπαρχει γνωστος???

θα περασετε καλα παντως,ειναι υπεροχα...

κι αν αποφασισετε να πατε του χρονου,τοτε θα ειμαστε κι εμεις εκει (θεου θελοντος για μονιμα.....)


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

ναι,τελεια θα περασετε...που θα μεινετε???


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...