Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Nima21 είπε:

      Μολις διαβασα το μήνυμα σου ότι ψαχνεις και πραγματικα θυμώνω και στεναχωριέμαι ρε γμτ.. εγω φαντασου είχα ανοιξει την τελευταια γκοναλ για λιγες μοναδες και εκλαιγα την ενεση που θα πηγαινε απατη.. και ρωτουσα εδω επαρχία που μενω αν υπάρχει κοπελα που θα τη χρειαστει.. ευτυχως βρεθηκε μια κοπελα, οριακα ηταν μετα το άνοιγμα αλλα της ειπα να μιλήσει με τους γιατρους της πριν τη χρησιμοποιησει. . Ειναι τεραστιο κριμα να πετιεται  πανακριβο υλικο ενω αλλες γυναίκες το χρειαζονται.. ρωτα και σε φαρμακεια αν γνωριζουν καποια κοπελα που της περισσσευει .. εγω ετσι κατάφερα να τη δωσω γιατι μενω σε επαρχια

      Έτσι ακριβώς. Διαβάζω κ γω και απαντώ σε άλλες κοπέλες γιατί μου περίσσεψαν 600 απ' την τελευταία gonal, μην πάει χαμένη. Θέλω να βοηθήσω οποία κοπέλα μπορεί να χρειαστεί gonal πριν πάει χαμένη. 

Koula - mares


kale

Recommended Posts

ναι είναι πολύ μανίκι το στομάχι ... ευτυχώς που το προλάβατε γτ δεν παλεύεται βρε κοριτσάκι μου ...

ο άντρας έχει έλκος δωδεκαδακτύλου και μια φλεγμονή του είπαν και παίρνει κι αυτός φάρμακα αλλιώς κι αυτός πονάει .. κάνει θεραπεία κατα διαστήματα και μόνο με ομεπραζόλη είναι καλά ... αν δεν κάνω λάθος και το λοσεκ ομεπραζόλη δεν είναι ??? ο δικός μου παίρνει ζολαντιλ.

ναι ομεπραζόλη. Τον καταλαβαίνω τον σύζυγο. Το στομάχι ειναι ασχημο πραγμα γιατι σου αφαιρει και τη χαρά του φαγητου...Ειχα κανει κι εγω γαστροσκοπηση και πηραν δειγμα για να δουν αν εχω ελκιοβατηρίδιο αλλά βγηκε αρνητικό. Μου ειπαν δωδεκαδακτυλιτιδα. Ο πατερας μου επιμένει ότι έχω και ότι δεν ανιχνευτηκε. Πάντως η εγκυμοσύνη βοήθησε...! Μετά το γιο μου μια φορά μόνο με επιασε...Βέβαια αυτό είναι μια λύση που δυσκολα θα εφαρμόσει ο άντρας σου..λέμε τωρα:rolleyes:


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πάντως είμαι με το μερος σου...Η νονά του μικρού μου όταν εμεινε εγκυος στα διδυμάκια της επειδή ήταν καπνίστηρια, ο γιατρός της είπε οτι δεν πρέπει να αλλαξουν οι συνηθειες δραματικά και την άφησε να καπνίζει 3 ή 4 τη μέρα...! Της ειχε πει οτι η στέρηση δεν κανει καλό...τώρα τι να πω κι εγω δεν ξέρω αλλά πχ μπορείς να το μειώσεις μεχρι τη χοριακή ας πουμε και από κει κι έπειτα βλέπεις τι θα σου πει ο γιατρός...

(Η Ζεττα θα με φαει....)

Ρικάκι μου γειά σου....ελπίζω να βρήτε την καλύτερη λύση....

Χθες κάπνισα 12 τσιγάρα...όλες τις άλλες μέρες δεν ξεπερνάω τα 6...κάτι είναι και αυτό....αν μείνω έχω πει να το κόψω...θα δούμε...

ΕΙΡΗΝΗ ΜΠΑΝΙΑ ΟΣΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ....

..........................

no comment ......................

κάνω αυτό

Kermit-Meditates.jpg

για να μη γίνω ....

wall-mural-furious-emoticon-emoticon.jpg


url]
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως είμαι με το μερος σου...Η νονά του μικρού μου όταν εμεινε εγκυος στα διδυμάκια της επειδή ήταν καπνίστηρια, ο γιατρός της είπε οτι δεν πρέπει να αλλαξουν οι συνηθειες δραματικά και την άφησε να καπνίζει 3 ή 4 τη μέρα...! Της ειχε πει οτι η στέρηση δεν κανει καλό...τώρα τι να πω κι εγω δεν ξέρω αλλά πχ μπορείς να το μειώσεις μεχρι τη χοριακή ας πουμε και από κει κι έπειτα βλέπεις τι θα σου πει ο γιατρός...

(Η Ζεττα θα με φαει....)

Με τον κίνδυνο να με φαει και εμένα η Ζέττα και εμένα έτσι μου είπε...Εκανα περίπου 4-5 τη μέρα και για παρηγοριά το μείωσα σε 0,1-1 για ελαφριά....:roll::roll::roll::roll:


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

..........................

no comment ......................

κάνω αυτό

Kermit-Meditates.jpg

για να μη γίνω ....

wall-mural-furious-emoticon-emoticon.jpg

Ετσι μωρό μου να προσπαθείς να είσαι όσο πιο ήρεμη μπορείς...να ξέρεις ότι τα νευρα δεν κάνουν καλό...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ομεπραζόλη. Τον καταλαβαίνω τον σύζυγο. Το στομάχι ειναι ασχημο πραγμα γιατι σου αφαιρει και τη χαρά του φαγητου...Ειχα κανει κι εγω γαστροσκοπηση και πηραν δειγμα για να δουν αν εχω ελκιοβατηρίδιο αλλά βγηκε αρνητικό. Μου ειπαν δωδεκαδακτυλιτιδα. Ο πατερας μου επιμένει ότι έχω και ότι δεν ανιχνευτηκε. Πάντως η εγκυμοσύνη βοήθησε...! Μετά το γιο μου μια φορά μόνο με επιασε...Βέβαια αυτό είναι μια λύση που δυσκολα θα εφαρμόσει ο άντρας σου..λέμε τωρα:rolleyes:

Δεν ξέρω, μπορεί να έχεις και να μην ανιχνευθεί ???

Λες να τον αφήσω έγκυο ??? Θα του το πω σε λίγο που θα έρθει ...

Θα του πω ... μωρό μου το Νελάκι έχει τη λύση για το στομάχι σου ... εχει κι αυτή θέμα και ξέρει ... ... (και συνεχίζω εγώ ....) πρέπει να σε αφήσω έγκυο .... χιχιχι πάλι θα γελάσουμε ... καλά θα του το πω ...


url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο μωρό μου, έχασες 10!!!!! καλά εσύ τώρα στανταρ είσαι μανεκεν ...

πωπω και πάλι μπράβο μωρό μου ....

Αχ ... υπάρχουν κι αλλοι σαν εμένα ... δεν είμαι μόνη ....

Εννοείται ότι υπάρχουν, απέχω μακράν ακόμα από τα μανεκέν....Εχω άλλα 15 μπροστά μου....Τουλάχιστον αισθάνομαι καλύτερα...


cOiVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ετσι μωρό μου να προσπαθείς να είσαι όσο πιο ήρεμη μπορείς...να ξέρεις ότι τα νευρα δεν κάνουν καλό...

τώρα να σου απαντήσω .... να μην σου απαντήσω ...

να σου απαντήσω ... να μην σου απαντήσω ....

Δεν θα απαντήσω .... αυτήν τη φορά ....


url]
Link to comment
Share on other sites

Με τον κίνδυνο να με φαει και εμένα η Ζέττα και εμένα έτσι μου είπε...Εκανα περίπου 4-5 τη μέρα και για παρηγοριά το μείωσα σε 0,1-1 για ελαφριά....:roll::roll::roll::roll:

επίσης no comment ...


url]
Link to comment
Share on other sites

Πηνελοπάκι μου περαστικούλια στο αγοράκι σου, εύχομαι να τελείωσει γρήγορα με τα δοντάκια που τον ταλαιπωρούν...Και εσύ μην αγχώνεσαι με μια βδομάδα ατασθαλίες, χρειάζονται και αυτες και αν το παρατήρησες οι μέρες περνάνε και όλα κυλάνε υπέρ σου αυτή τη φορά....Είπαμε θα περιμένεις μέχρι τις χοριακές και μέχρι να έρθωωωω....

Αναστασάκι μου πόλύ χαίρομαι που σε άκουσα και ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια...όταν ανέβουμε θα ψαχτούμε αν και τα λεφτά είναι πολλά για τη δεδομένη στιγμή...Μάλλον θα βάλουμε προς το παρόν το έξτρα κλιματιστικό που υπολογίζαμε να δούμε πως θα πάει και ανάλογα θα δούμε....

Ρε Ρικάκι -10!!! Μπραβο και πάλι μπράβο. Σε πόσο καιρό το κατάφερες αυτό το μαγικό νουμεράκι;

Αυτό με τα δόντια των παιδίων ειναι πολύ απροβλέπτο. Ο δικός μου μεχρι και πριν ενα μηνα ειχε 6 συνολο και ξαφνικα φυτρωνουν όλα τα υπόλοιπα μαζί. Τα ουλα του ειναι πρησμενα, τα δοντια βγαινουν ανεξέλεγκτα και επειδη δεν μπορει να τα διαχειριστεί ευκολα δαγκωνει και τα μαγουλά του και πρηζονται και αυτα με αποτέλεσμα το στομα του να ειναι όλο πρησμενο. Από τα δόντια λοιπόν εχει διαρροια εδώ και 5 μερες.. τον ελιωσε...Αλλά όπως ειπα και πριν (κρατιέμαι να μη με πιασουν δακρυα συγκινησης και πάλι) το αντιμετωπίζει με χαμόγελο...


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites

μόνο αυτό θα παραθέσω και για μένα κλείνει το θέμα ...

Το κάπνισμα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης εκθέτει το έμβρυο σε σοβαρό κίνδυνο υγείας. Η νικοτίνη είναι ένα δηλητήριο το οποίο μεταφέρεται μέσω του πλακούντος στο έμβρυο και το μονοξείδιο του άνθρακος του στερεί το οξυγόνο. Σαν αποτέλεσμα οι γυναίκες που καπνίζουν γεννούν παιδιά χαμηλότερου βάρους.

Νεογέννητα που γεννιούνται κάτω από 2.500 kg έχουν περισσότερες πιθανότητες να αρρωστήσουν ή και να πεθάνουν το πρώτο έτος μετά τη γέννησή τους. Έχουν συχνότερα προβλήματα στην ανάπτυξή τους απ` ότι τα παιδιά που γεννήθηκαν από μητέρες που δεν κάπνιζαν.

Κατά μέσον όρον τα παιδιά των καπνιστριών ζυγίζουν 200 γρ. λιγότερα από τα παιδιά των μη καπνιστριών. Η διαφορά αυτή του βάρους γεννήσεως είναι ευθέως ανάλογη του αριθμού των τσιγάρων που κάπνιζε η μητέρα.

http://www.agalia.org.gr/enimerosi/egkymosynh/131-2011-05-23-14-13-56

γι αυτό φροντίζουμε να το κόψουμε απο πριν ...


url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εννοείται ότι υπάρχουν, απέχω μακράν ακόμα από τα μανεκέν....Εχω άλλα 15 μπροστά μου....Τουλάχιστον αισθάνομαι καλύτερα...

εγώ πάντως απο μια και μοναδική φωτο που ειδα αναρτημενη στο facebook δεν σε εκοψα να χρειαζεσαι να χασεις 25 κιλα! Θα γίνεις αόρατη


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως απο μια και μοναδική φωτο που ειδα αναρτημενη στο facebook δεν σε εκοψα να χρειαζεσαι να χασεις 25 κιλα! Θα γίνεις αόρατη

Συμφωνώ ... βάλε μας καμια πρόσφατη φωτό να σε καμαρώσουμε ...


url]
Link to comment
Share on other sites

μόνο αυτό θα παραθέσω και για μένα κλείνει το θέμα ...

Το κάπνισμα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης εκθέτει το έμβρυο σε σοβαρό κίνδυνο υγείας. Η νικοτίνη είναι ένα δηλητήριο το οποίο μεταφέρεται μέσω του πλακούντος στο έμβρυο και το μονοξείδιο του άνθρακος του στερεί το οξυγόνο. Σαν αποτέλεσμα οι γυναίκες που καπνίζουν γεννούν παιδιά χαμηλότερου βάρους.

Νεογέννητα που γεννιούνται κάτω από 2.500 kg έχουν περισσότερες πιθανότητες να αρρωστήσουν ή και να πεθάνουν το πρώτο έτος μετά τη γέννησή τους. Έχουν συχνότερα προβλήματα στην ανάπτυξή τους απ` ότι τα παιδιά που γεννήθηκαν από μητέρες που δεν κάπνιζαν.

Κατά μέσον όρον τα παιδιά των καπνιστριών ζυγίζουν 200 γρ. λιγότερα από τα παιδιά των μη καπνιστριών. Η διαφορά αυτή του βάρους γεννήσεως είναι ευθέως ανάλογη του αριθμού των τσιγάρων που κάπνιζε η μητέρα.

http://www.agalia.org.gr/enimerosi/egkymosynh/131-2011-05-23-14-13-56

γι αυτό φροντίζουμε να το κόψουμε απο πριν ...

μαρή τι εβαλες εκει; απαπαπαπα...! οκ εντάξει το κοβω:tongue: και ας μην καπνίζω


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, μπορεί να έχεις και να μην ανιχνευθεί ???

Λες να τον αφήσω έγκυο ??? Θα του το πω σε λίγο που θα έρθει ...

Θα του πω ... μωρό μου το Νελάκι έχει τη λύση για το στομάχι σου ... εχει κι αυτή θέμα και ξέρει ... ... (και συνεχίζω εγώ ....) πρέπει να σε αφήσω έγκυο .... χιχιχι πάλι θα γελάσουμε ... καλά θα του το πω ...

νομίζω μετά από αυτό θα σου κόψει το ιντερνετ...! Θα αναρωτίεται ο ανθρωπος αν γινεται διαδικτυακη μεταφορά διαφόρων ψυχοτροπων...


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαρή τι εβαλες εκει; απαπαπαπα...! οκ εντάξει το κοβω:tongue: και ας μην καπνίζω

δεν φταίω ... χτυπιέμαι τόσο καιρό ... δε λέω τπτ ... αλλά είναι σοβαρό το θέμα ... και μην ακούτε που λένε οι γιατροί εντάξει .. ελάττωσε το ... δεν είναι έτσι ...

και φυσικά δεν ήθελα να σας μαυρίσω ...


url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...