Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια ποσό πρέπει να είναι η οιστραδιολη πριν την ετ για να είναι εντάξει ;

      Εμένα ήταν 1300 περίπου αλλα αυτό την ημέρα πριν την έναρξη προγεστερονησ. Δηλαδή 5-6 ημέρες πριν την ετ. Καλή επιτυχία να έχεις!!

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

we are back!!!!

το μονο που ειδα ειναι οτι η laerta ειναι μια ευτυχισμενη διδυμομανουλα και οτι γεννησαμε και οι δυο 29/07!!!να σου ζησουν τα λιονταρακια σου!!!!!!

εχω να σας πω διαφορα αλλα θα αρκεστω στο οτι περπαταμε!!!!η μικρη κανονικοτατα και ο μικρος λιγοτερο κατι βηματακια.

σας φιλω και θα τα πουμε!!!

Ευχαριστώ, miss witch!!!! Εκείνη την ημέρα, πριν γεννήσω, στην αναμονή, σκέφτηκα ότι έχουν γενέθλια τα witchakia σήμερα!!! Οπότε, για να παρακολουθώ την ανάπτυξη των μωρών μου, λέω να αρχίσω να κατασκοπεύω τα ποστς σου ανάλογα την ημ/νια πηγάινοντας ένα χρόνο πίσω!!! Χεχε.. (πλάκα κάνω)...

ο μεγαλος μου εχει ξεκινησει καινουργιο βιολι,μολις παρει ειδηση οτι μπαινει στο λικνακι του γινεται χαμος!!!τελικα σημερα στις 6 το πρωι τον εβαλα στο κρεβατι μας.Το ξερω οτι ειναι λαθος αλλα ηθελα τοσο πολυ να κοιμηθω.

ηθελα να ξερα μια σταλια μωρο που το καταλαβαινει?

Τα ίδια χάλια κι εμείς, τα δικά μου μάθαν χέρια και αρχίζουν τη γκρίνια μόλις τους βάλεις κάτω, όπότε κι εγώ αναγκάζομαι να τα βάλω μαζί μας για να ησυχάσουν... Το νιώθω ότι θα το μετανιώσω οικτρά αλλά ας όψεται....

Τουίνς, ο δικός μου με βοηθάει πολύ, υπερβολικά πολύ θα έλεγα, όλο παρατηρήσεις και άγχη είναι, αναρωτιέμαι τι φλας έχει φάει, ώρες-ώρες μας τρελλαίνει με τη μάνα μου...

Καλημέρα και από μας!!!

Zitamar δε σε πετυχαίνω καθόλου ε? ναι εμείς δεν είχαμε στείλει κααν προσκλητήριο οπότε μικρό το κακό...θα είναι μεγαλούτσικα όντως αλλά στη φάση που είμαστε δε θα μου άρεσε αυτό που θα έβγαινε. Ελπίζω κατά Μαϊο πλευρά να είναι καλύτερα!!

Μια χαρά παρτάρα θα κάνετε, θα περάσετε και γαμώ και θα γουστάρετε!!! :):):)

Ντακφέις, μπράβο σας σε όλα ανεξαιρέτως!!! Επίσης, αν θες, μπορώ να σου στείλω μερικά αρθράκια να ξεκινήσεις το διάβασμα, να μου υπογραμμίζεις τα σημαντικά και να συμμετέχεις στην εργασία που έχω να παραδώσω!!! Έλα ψήσου!!!:!::!::!:

Τζίνι, κι εμένα μου έλειψες!!!


 

120247mcv711uxx1.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμάς.

Αύριο εμβόλιο. Τουτέστιν, σήμερα μαζεύω ερωτήσεις προς παιδίατρο. Ωχ, μαύρο σ/κ θα περάσουμε πάλι με πυρετό και γκρίνια κλαψ.

Επίσης με ανησυχεί και πολύ το βάρος τους. ΟΚ, είχαμε πολλές κρίσεις διάρροιας το καλοκαίρι, οκ, κινούμαστε συνέχεια, αλλά το βάρος τους είναι ελάχιστο. 9.500 ο Φιλ (εκεί δεν έχω να πω πολλά) και 8.000 η Βικ (εδώ όμως η κατάσταση είναι σοβαρη).

Κατά τα άλλα, συνεχώς παίζουμε κρυφτό και κυνηγητό. Στο παιχνίδι συμμετέχουν και τα πράγματα.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε κι εμείς.....

Λαέρτα να σου ζήσουν τα μωράκια!! Πάντα υγιή και χαρούμενα!!!!!!

Διάβασα μόνο την προηγούμενη σελίδα :oops:.

Χάρηκα πολύ με τα νέα της παπιόφατσας :D. Σας σκέφτομαι πολύ παιδιά.

Αγωνιώ να μαθαίνω νέα σας. Θα πάνε όλα σούπερ!!!!!!!!!

Στο θηλασμό μπορείς να βάζεις 2-2 μαζί. Αν τα καταφέρεις βέβαια. Εγώ τα κατάφερα μόνο όταν ήταν 9 μηνών. Αλλά εγώ έχω μεγάλο στήθος με πτωτική τάση οπότε δεν είμαι ενδεικτική....

Τουίνς πώς πήγε η βάπτιση; Μην αγχώνεσαι με το βάρος. Αν έχουν κάνει και εξετάσεις κι όλα καλά δεν υπάρχει λόγος.

Νάκι τί ωραία που είσαι τώρα με τα μωράκια σου. Θηλάζεις ε; Μπράβο σου!

Εμείς περάσαμε πολύ ωραία στις διακοπες μας. Τα παιδιά θα έβγαζαν λίγο ακόμα λέπια. Κολυμπούσαν με τα μπρατσάκια τους μόνα τους. Έμπαιναν έβγαιναν, έπαιζαν στην άμμο. Υπέροχα!

Μου έστειλε μήνυμα η αναστασί να βρεθούμε αλλά την μεθεπόμενη φεύγαμε και δεν κουράζαμε πολύ τα παιδιά αν πηγαίναμε.

Άλλη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!!!

Επιστρέψαμε και εμείς μέχρι να ξαναφύγουμε!! Γεννητούρια και βαπτίσεις έχουμε foul!

Δίαβασα λίγα νέα σας και τα πάτε όλες καλά!!

Εμείς μαθαίνουμε να περπατάμε!! η μικρός το πάει καλα΄η μικρή το παλεύει ακόμα!!

Πολύ κούραση όμως βρε κορίτσια!! Εχω βγεί off!!!

Καμιά συνάντηση θα κανονίστε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια , τι κανετε;

πολλες επιστροφες βλεπω απο διακοπες εχουμε που σημαινει οτι πλησιαζει σιγα σιγα η ωρα μου, ελπιζω να περασατε τελεια στις διακοπες σας και να γεμησατε τις μπαταριες σας.

εγω αυριο εχω ραντεβου στο γιατρο , μπενω και στον 9ο,οποτε ενα μποτε το χρειαζομαι το πρωι πηγα για μανικιουρ -πεντικιουρ και τωρα λεω να παω να φτιαξω τα μαλλια μου.


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Μαντέψτε....είμαι δουλειά!! Είπαμε να βολτάρουμε με τα jasminakia και καταλήξαμε στην δουλειά :) Μπάνιο δεν μπορούμε να πάμε λόγω κρυώματος :(

Ήθελα τα φώτα σας σε κάτι άλλο. Τελευταία τα μικρά μου δεν τρώνε σχεδόν τίποτα και κοντεύουμε να επιστρέψουμε στον αποκλειστικό θηλασμό.... Να ειναι λόγω ζέστης? Κατά τ΄άλλα, τους δίνω να φάνε ότι μαγειρεύω και για εμάς, ότι είναι εφικτό να φάνε... όχι πχ μπριζόλες. :) Φτιάχνω μακαρόνια, ρύζι με κοτόπουλο, κριθαράκι με μοσχάρι, πατάτες γιαχνί, ψάρι και λαχανικά κτλ... Και όμως τελευταία μου κάνουν νερά. Δεν τρώνε παρά μόνο μια κουταλιά αυγό, 2 κομματάκια φρούτα και τέλος. Τι να κάνω? Πάνω που είπα να αποθηλάσω σκέφτομαι πια...ποιό γεύμα να αντικαταστήσω με ξένο γάλα από τους 20 περίπου θηλασμούς που κάνουν :shock:


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααα!!

Καλώς ήρθατε και οι υπόλοιπες διακοπο-μανούλες!

Σας ευχαριστώ όλες για τη θετική σας ενέργεια, την έχουμε ανάγκη όντως!

Λοιπόν Laerta ...ψήνομαι..για στείλε να δούμε εάν μπορώ να ανταποκριθώ ή θα τα κοιτάω σα χάνος..;)

Κατερινιώ βάστα ακόμα..δεν έχουν γυρίσει όλες!!!

tzini, Όλγα λείπετε από το φόρουμ, και είχα αρχίσει να συνηθίζω τη tziniaki διάλλεκτο..χιχι:P:p

Joy να τα χαίρεσαι τα μικρά σου! Για να πώ τη μικρή μου αμαρτία,δε σε θυμάμαι..αχ, πάνω που νομίζω ότι σας έμαθα..όλο κάποια νέα (παλιά μεν) εμφανίζεται..και μπερδεύομαι..θα ρωτήσω το ξωτικό που νομίζω έχει διαβάσει όλες τις σελίδες με τα μηνύματα στο φόρουμ αυτό!

Zitamar μου, αυτό που έγραψα δεν είναι υπέρηχος ανάπτυξης, έχει να κάνει καθαρά με την καρδιά τους και την ανατομία τους,βέβαια υποθέτω..ότι κι εμείς θα κάνουμε αυτό που έκανες κι εσύ,γιατί κι εμάς τα 2 είναι με κοινό πλακούντα.Βέβαια θέλω να ελπίζω ότι δε θα υπάρξει τέτοιο θέμα ...(υπερ-αισιόδοξη εε?).Ακόμα πάντως δε μας έχει αναφέρει ο γιατρός για τέτοια εξέταση, μάλλον είναι νωρίς..εσείς σε ποια εβδομάδα ξεκινήσατε να το ελέγχετε?

Και Βασ. Σοφίας..πώς θα πηγαίνουμε εκεί?? Εάν χρειαστεί ελπίζω να μας πουν κάπου πιο κοντά, προς τα πάνω..Εξάλλου εμείς όταν "σουτάραμε" τον αρχικό γιατρό μας, που μας έλεγε αυτά τα περίεργα..(μη τα θυμάμαι τώρα), όταν απευθυνθήκαμε για 2ες-3ες γνώμες, πήγαμε σε γιατρούς φίλων μας, που είναι σε κέντρα εξωσωματικής, γιατί λέει αυτοί αντιμετωπίζουν πολύ συχνά πολύδημες κυήσεις και έχουν περισσότερη εμπειρία..οπότε, κι εμείς κατασταλάξαμε σε έναν που συνεργάζεται σε γνωστό κέντρο εξωσωματικής,

και θέλω να πιστεύω ότι εκεί μέσα θα έχουν τα μηχανήματα και τους ανθρώπους να το κοιτάνε και να μη χρειαστεί να τρέχουμε κι αλλού..

Καλέ..τί μεγάλα ποστ κάνω τώρα τελευταία, τί με έχει πιάσει?? μπλα,μπλα..


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Joy να τα χαιρεσαι τα μικρα σου!!!

Duckface καλα κανεις κ εισαι αισιοδοξη!!! Ολα καλα πανε,τα μικρα αναπτυσσονται σωστα,εσυ εισαι καλα!!!

Εαν θες μου λες σε ποιον γιατρο πατε;;; στειλε πμ!!!

Κ μενα συνεργαζεται με το κεντρο που καναμε την εξωσωματικη....εμας ειναι στο Χαλανδρι...θελαμε κοντινο γιατρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλε πολυ μεγαλο βγηκε αυτο το γενεθλιο που ανεβασα....

ε, ας ειναι! τα πρωτα γενεθλια ειναι σουπερ!!

duck ειδα κ για σας αυτο, οταν ερθει η ωρα!!

469367makfzcur9b.gif

χιχι! θα το περιμενουμε με χαρα!!!

jas πως σου φαινεται η δουλεια? μηπως δελεαστικη πια?

τι να σου πω για το φαγητο..εμενα ο μικρος τρωει τα παντα προς το παρον, φτου φτου!

η μανδαμ ομως μου κανει νερα τελευταια..για να φαει κατι πρεπει να της βαλω ενα κομματακι μπροστα της, να το δοκιμασει μονη της , κ μετα ανοιγει το στομα!

επισης γαλα δε πολυπινουν τελευταια, κ σημερα η μανδαμ παλι, ηπιε λιγο με το μπουκαλι κ το υπολοιπο απο ποτηρακι κανονικο..!

νομιζει οτι μεγαλωσε πιστευω....σημερα δοκιμαζε ενα παππουτσι μου πχ...


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Joy να τα χαιρεσαι τα μικρα σου!!!

Duckface καλα κανεις κ εισαι αισιοδοξη!!! Ολα καλα πανε,τα μικρα αναπτυσσονται σωστα,εσυ εισαι καλα!!!

Εαν θες μου λες σε ποιον γιατρο πατε;;; στειλε πμ!!!

Κ μενα συνεργαζεται με το κεντρο που καναμε την εξωσωματικη....εμας ειναι στο Χαλανδρι...θελαμε κοντινο γιατρο!!!

Ναι, προτού στείλω όμως το πμ (για λόγους κανονισμού του φόρουμ)

θα ήθελα να γράψω ότι πήγαμε σε 2 συστημένους από πολύ κοντινά μας άτομα και οι δύο σε κέντρα εξωσ. ο ένας εκ των 2 είναι και πανεπιστημιακός και είναι και στο Αλεξάνδρα, και είχε βγάλει μέχρι και 4δυμα!

Ήταν να πάμε και σε 3ο, αλλά εγώ δεν ήθελα γιατί η διαίσθησή μου -παρόλο που είναι πολύ γνωστός (ο μόνος που ήξερα εξ'αρχής πριν μου πουν, ενώ τους άλλους δεν τους ήξερα, ου΄τε καν τα κέντρα,εντελώς άσχετη!) κάτι μου έλεγε μέσα μου ότι δεν είναι για μένα..(έχει και φαν κλαμπ στο φόρουμ νομίζω..)

Και οι δύο μας είπαν τα ίδια πράγματα,χωρίς να τους επηρεάσουμε εμείς ή να μεταφέρουμε τα λεγόμενα του ενός στον άλλον.

Και μετά υπήρξε για λίγο το δίλημμα με ποιον θα συνεχίσω, και οι δύο πολύ καλοί, έπρεπε να κοιτάξω ΤΗΝ λεπτομέρεια και όποιος επικρατούσε στα σημεία.

Όμως δε χρειάστηκε και πολύ..γιατί ο δικός μου- αυτός που επιλέξαμε τελικά-με είχε κερδίσει πιο πολύ μέσα μου από την πρώτη στιγμή..το ένστικτο της μάνας..!Εκτός από εξαίρετος επιστήμονας είναι και πολύ καλός άνθρωπος (και άλλος ήταν), και μου ταίριαζε πολύ στην αύρα μου!!

Κάποια στιγμή -δεν ξέρω- αλλά σκέφτομαι να γράψω για αυτόν-να πλέξω το εγκώμιό του που λένε, γιατί το αξίζει και το έχω ανάγκη [ανεξάρτητα από την έκβαση της κύησης, όχι δηλ. μόνο μετά την εξασφάλιση], θα το κάνω!


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...