Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

και μας η μπέμπα έκλεισε το πρώτο της ραντεβού!! εκεί που είμασταν στον κάλαμο σε ένα καφέ εγώ περπατάω τη μπέμπα, βρίσκει ένα πιτσιρικι 3 χρονων ο οποίος της τραγούδαγε κλπ και όταν φεύγουμε της λέει...θα τα πούμε το βράδυ!!!!

Τι εξετάσεις ορε κορίτσια?

ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ?????

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΣΗΜΕΡΑ???????

α, οι μικρες μας ειναι πεταχτουλες θαρρω..!

κ η δικη μου μπορει να ειχε τα κατω της κ οταν εβλεπε κατι γειτονακια (5χρονα κ πανω...!) να παιζουν μπαλα ξεκαρδιζοταν! μες τα κεφια η δικια σου..!

να μην πω κ για το παιδικο παρτυ( οπου βεβαια ημασταν κουκλες με το φορεμα μας κτλ), στο οποιο ηθελε να την περπαταμε μονο εκει που ηταν μαζεμενα τα αγορακια....:rolleyes:

ο σπορος δε δινει την πραμικρη σημασια στα κοριτσια παντως..

ειναι ερωτευμενος με τη μαμα του!

για καφε εγω με τιποτα...εχω το γνωστο θεμα με το καροτσι..αποκλειεται να ρισκαρω να φυγω εκτος ζωνης σπιτιου, αντε κ γειτονιας, μονη με τα διδυδαιμονια σε τροχους..θα εχουμε δραματα!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουφ...............

εχω ενα πιστωτικο 80ευρω απο lapin (mamas and papas) απο ενα καρεκλακι φαγητου που ειχα παρει κ επεστρεψα γιατι δε βολεψε, κ δε ξερω τι να παρω..

μου τη δινει να δωσω αυτο το ποσο για να παρω ενα κραυγαλεα επωνυμο μπλουζακι που θα φορεσουν λιγους μηνες..

μονο τα mamas and papas μ αρεσουν απο εκει αλλα δεν εχει μεινει τιποτα...

πηραμε ωραιοτατα παππουτσινια ομως χθες κ ανυπομονουμε να τα βαλουμε!!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε κι εμείς.....

Λαέρτα να σου ζήσουν τα μωράκια!! Πάντα υγιή και χαρούμενα!!!!!!

Διάβασα μόνο την προηγούμενη σελίδα :oops:.

Χάρηκα πολύ με τα νέα της παπιόφατσας :D. Σας σκέφτομαι πολύ παιδιά.

Αγωνιώ να μαθαίνω νέα σας. Θα πάνε όλα σούπερ!!!!!!!!!

Στο θηλασμό μπορείς να βάζεις 2-2 μαζί. Αν τα καταφέρεις βέβαια. Εγώ τα κατάφερα μόνο όταν ήταν 9 μηνών. Αλλά εγώ έχω μεγάλο στήθος με πτωτική τάση οπότε δεν είμαι ενδεικτική....

Τουίνς πώς πήγε η βάπτιση; Μην αγχώνεσαι με το βάρος. Αν έχουν κάνει και εξετάσεις κι όλα καλά δεν υπάρχει λόγος.

Νάκι τί ωραία που είσαι τώρα με τα μωράκια σου. Θηλάζεις ε; Μπράβο σου!

Εμείς περάσαμε πολύ ωραία στις διακοπες μας. Τα παιδιά θα έβγαζαν λίγο ακόμα λέπια. Κολυμπούσαν με τα μπρατσάκια τους μόνα τους. Έμπαιναν έβγαιναν, έπαιζαν στην άμμο. Υπέροχα!

Μου έστειλε μήνυμα η αναστασί να βρεθούμε αλλά την μεθεπόμενη φεύγαμε και δεν κουράζαμε πολύ τα παιδιά αν πηγαίναμε.

Άλλη φορά.

καλημερα!!!

λεπια τα μικρα ε?αχ,ζηλευω!!!φετος δεν εκανα ουτε ενα μπανακι και ουτε προκειται με την κοιλια σ'αυτα τα χαλια:tongue:

οσο για το θηλασμο τι να πω...δεν θηλαζουμε ακριβως ειμαστε ακομα στην προσπαθεια.ενω τους αρεσει πολυ το γαλατακι μου,το προτιμανε στο μπουκαλι,γιατι οπως πολυ σωστα λεει η agorakia,οι αντρες ειναι πολυ τεμπεληδες!!!!

τωρα βεβαια στον εναν θα του κοψω γευματα και θα παιρνει στηθος κι αμα του αρεσει.

σημερα τους ζυγισαμε,πηγαν 2820 και 2780!!!!!!δηλ πηρανε 330 και 370 αντιστοιχα,οποτε μου εφυγε το αγχος!!


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

λεπια τα μικρα ε?αχ,ζηλευω!!!φετος δεν εκανα ουτε ενα μπανακι και ουτε προκειται με την κοιλια σ'αυτα τα χαλια:tongue:

οσο για το θηλασμο τι να πω...δεν θηλαζουμε ακριβως ειμαστε ακομα στην προσπαθεια.ενω τους αρεσει πολυ το γαλατακι μου,το προτιμανε στο μπουκαλι,γιατι οπως πολυ σωστα λεει η agorakia,οι αντρες ειναι πολυ τεμπεληδες!!!!

τωρα βεβαια στον εναν θα του κοψω γευματα και θα παιρνει στηθος κι αμα του αρεσει.

σημερα τους ζυγισαμε,πηγαν 2820 και 2780!!!!!!δηλ πηρανε 330 και 370 αντιστοιχα,οποτε μου εφυγε το αγχος!!

Α μπράβο!!! εκεί πάνω που σου φεύγει το άγχος κόψε ξένο και δώσε στήθος!!! Μπράβο στα νακάκια!!!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!!!

να καλοσωρισω την tuana με τα 1+1 σπορακια και να την ενθαρρυνω να μπαινει πιο συχνα.

duckface κι εγω ειχα απιστευτες μα απιστευτες καουρες και δεν μου εκανε τιποτα τη διαφορα.κι αυτο το παλιομαλοξ που το σιχαθηκε η ψυχη μου για κανενα εικοσαλεπτο με ανακουφιζε μονο.και θυμαμαι αυτες τις μελιτζανες που ειχε τσακισει η agorakia και την τσακισαν μετα!χα χα!

ααα και θυμηθηκα οτι μια μερα που ημασταν στις κουνιες συναντησαμε διδυμακια ετων 2.το τσοκαρακι μας λοιπον εκανε τσαλιμια στο αγορακι και ξαφνικα αυτο της σκαει ενα φιλακι στο στομα και εξαφανιζεται!!!εγκεφαλικο ο συζυγος.θα σου κοψω τα ποδια και δεν συμμαζευεται!!!

θα δω λιγο τιβι μηπως και με παρει ο μορφεας.

A, τι είναι αυτά τα πράγματα??? Θα θυμώσει ο Κοσμάς...είμαστε και Ανατολίτες εμείς! :tongue::tongue::tongue:

εσύ κρατήσου!! τις είδες να επιστρέφουν και αναθάρρησες!! να μπείς 36η!!!!Δε σε αφήνουμε νωρίτερα να γεννήσεις!!χεχε

20 θηλασμούς!!!:shock::shock::shock:

Μήπως να τα αφήσεις λίγο να πεινάσουν για να φάνε το φαγητό τους? Μήπως αν τα άφηνες με κάποιο άλλο άτομο (να μου πείς ποιό??) την ώρα του φαγητού. Μπας και είναι θέμα καθαρά η μανούλα μας είναι εδώ οπότε έχει γάλα!!!

Νομίζω πως είναι θέμα μανούλα γιατί όταν δεν είμαι τριγύρω μπορεί και να φάνε. Το θέμα είναι όμως ότι όλη μέρα είμαι μόνη συνήθως εκτός από το βράδυ πού έρχεται ο άντρας μου...

καλημερα!!!

λεπια τα μικρα ε?αχ,ζηλευω!!!φετος δεν εκανα ουτε ενα μπανακι και ουτε προκειται με την κοιλια σ'αυτα τα χαλια:tongue:

οσο για το θηλασμο τι να πω...δεν θηλαζουμε ακριβως ειμαστε ακομα στην προσπαθεια.ενω τους αρεσει πολυ το γαλατακι μου,το προτιμανε στο μπουκαλι,γιατι οπως πολυ σωστα λεει η agorakia,οι αντρες ειναι πολυ τεμπεληδες!!!!

τωρα βεβαια στον εναν θα του κοψω γευματα και θα παιρνει στηθος κι αμα του αρεσει.

σημερα τους ζυγισαμε,πηγαν 2820 και 2780!!!!!!δηλ πηρανε 330 και 370 αντιστοιχα,οποτε μου εφυγε το αγχος!!

Μπράβο Naki μου!!! Είδες που αγχωνόσουν? Ξεκίνα και βάζε τα μικρά πιό πολύ ώρα στο στήθος..επέμενε λίγο παραπάνω και μετά δίνε συμπλήρωμα αν χρειαστεί!!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Twins, μην ανησυχείς για το βάρος. Τα δικά μου εδώ και 5 μήνες περίπου δεν έχουν πάρει ούτε γραμμάριο!!! Ο Bill μάλιστα έχασε και 40γρ. Κάναμε εξετάσεις και όλα εντάξει. Φαντάσου δηλ. να περπατήσουν κιόλας... Μάλλον σε αυτό δεν πήραν από την μαμά τους (ευτυχώς δλδ) :rolleyes::rolleyes:

Witchhhhh.... έφτιαξα το witchoρυζόγαλο!!!!!! Μυρίζει υπέροχα!!!! Για να δούμε αν θα αρέσει και στα jasminakia :D:D

Να σε ρωτήσω κάτι...περιμένεις να κρυώσει και μετά το βάζεις ψυγείο? Και κρατάει 3 μέρες?


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια

witch καλως σας βρηκα και να χαιρεσαι τα μωρακια σου

duckface πολυ χαιρομαι που πατε τοσο καλα μαθατε μηπως φυλο?

εγω εχω πολυ καλα νεα, καναμε χθες την β επιπεδου και ειναι πολυ καλα τα ζουζουνια μου ειναι απο μισο κιλο το καθενα :P

μου εφυγε ενα τεραστιο αγχος.

α διαβασα πιο κατω μιλαγατε για μελιτζανες και θελω πολυ τωρα να φαω, ο μπαμπας μου μαγειρευει κατι μελιτζανες μουρλια (τα μαγειρευει σε καρβουνο συνταγη απο προγιαγια) , εγω θα κανω μελιτζανοσαλατα που ειναι και πιο ευκολο.:confused:


mJM4Y3g.jpgmJM4p3.png
Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισαμε απο βαρκιζα.καναμε μπανακι.

jas τι να κανω την συμμαζευω οσο μπορω!!!το ρυζογαλο το αφηνω να κρυωσει.ριξε και κανελιτσα.εμενα δεν μενει πανω απο δυο ημερες γιατι το καταβροχθιζει ο αντρας μου.


age.png
Link to comment
Share on other sites

κι επειδη ο,τι θυμαμαι χαιρομαι (εννοω απο προηγουμενα μηνυματα), απο ομιλια εμεις τιποτα.λεμε πολλες ασυναρτησιες και ασταματητα και ειδικα ο μικρος ακουγεται σαν γαλοπουλα αλλα απο κανονικες κουβεντουλες ειμαστε στασιμοι.

ολγααααα!!!!!!!καθυστερημενα χρονια πολλα!!!που βρισκεσαι?σε ξεκανανε τα καμαρια σου?!

morfia καλως ηρθες κι εσυ.με το καλο να υποδεχτεις τα μωρακια σου.


age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας διδυμομανουλες κ μελλουσες!!!:P

Πηγαμε στον γιατρο σημερα κ οι μικροι μας ειναι 2 κιλα ο καθενας!!!

Περιμενα να μου πει ημερομηνια σημερα αλλα τπτ....την αλλη Πεμπτη που εχουμε ραντεβου πιστευω να μας πει τοτε!!!

Κατερινακι τα δικα σου νεα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

σεβη τελεια!!!!μπραβο κοριτσακι μου!!!!

να δεις που θα βγουν τουλαχιστον 2,5 κιλα το καθενα οποτε θα τους παρεις κατευθειαν στο σπιτι!!τι καλα:D:D

ετοιμασου για τα ξενυχτια!!:D:D:tongue:


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

σεβη τελεια!!!!μπραβο κοριτσακι μου!!!!

να δεις που θα βγουν τουλαχιστον 2,5 κιλα το καθενα οποτε θα τους παρεις κατευθειαν στο σπιτι!!τι καλα:D:D

ετοιμασου για τα ξενυχτια!!:D:D:tongue:

Μακαρι κοπελα μου να φτασουν 2.5 κιλα!!!

Εσεις πως τα πατε;;; θηλαζουν τωρα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Κοιμηθηκαν τα μικρά μου... Μην φανταστείτε για σερί μέχρι το πρωί... Και μπήκα να δω νέα!

Sevi έχουν πολυ καλο βάρος τα μικρα σου! Μακάρι να μην χρειαστεί μπουν θερμοκοιτιδα! Που δεν πιστεύω δλδ.

Witch μου τελικά δεν το θέλανε ούτε το ρυζογαλο... Σκέφτομαι μήπως απο το κρυωμα γενικά δεν έχουν όρεξη... Α, το έφτιαξα με nestle neslac. Εσύ με παιδικό ή κανονικό γάλα το φτιαχνεις;


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...