Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Καλά είμαστε, λίγα δεκατάκια λόγω εμβολίου σήμερα, αλλά κατά τα άλλα ΟΚ.

Ρώτησα για δόντια: Μπορούμε να τα περνάμε με γαζούλα και νερό, αλλά δεν έχει και πολύ νόημα σε αυτή τη φάση γιατί τα παιδιά δεν συνεργάζονται. Μετά το 2ο έτος.

Για το βάρος: Σε αυτή τη φάση παίρνουν περίπου 250γρ το μήνα, ανάλογα με την κινητικότητα τους βέβαια.

Jas, για να μοιραστούμε τις αγωνίες μας για το φαι, και τα δικά μου βγάζουν κάτι περίεργες προτιμήσεις που και που και πράγματα που έτρωγαν δεν τα θέλουν καθόλου. Επίσης η μαγουλού έχει γυρίσει σε ένα σταδιο που τα θέλει όλα με το μπιμπερό και εκνευρίζομαι. Αλλά που θα μου πάει...

Επίσης, ένα μεγάλο αριθμό τροφών δεν μπορούν να τα χωνέψουν. Πολύ ανώριμο πεπτικό.... Οσο για τα σύκα, κλαψ, εδώ δεν μπορούμε να χωνέψουμε άλλα φρουτα...


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Παραλείπω τα θέματα θηλασμού που δηλώνω αναρμόδια και προχωράω στο θέμα του ύπνου. Κοριτσια, τι θα κάνουμε με αυτό το σχέδιο; Η Βικ στάνταρ θα ξυπνήσει στις 2 και μετά ανα μισάωρο αν δεν κοιμηθούμε μαζί. Ο Φιλ ξυπνάει κατά τις 6 και θέλει παρέα. Οπότε τον πάω στο μπαμπά του και κοιμούνται μαζί. Πολύ ωραία δηλαδή.

Τι θα κάνουμε; Θα το πάρουμε απόφαση μέχρι να γίνουν 2 ετών για να μπορούμε να συννενοηθούμε (θεωρητικά πάντα); Ολα στην αναβολή;;;;;:-(


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα!!!

καλε τι θηριακια ειναι τα μωρακια σας σεβη και κατερινουλα????

αχ,μπραβο βρε κοριτσια!!!σας ευχομαι να γλιτωσετε την ταλαιπωρια των μοναδων και να μην σας στερησουν τα μωρακια ουτε για ενα λεπτο.

εγω ακομα το κουβαλαω και μαλλον για πολυ ακομα,οτι το σωμα μου δεν τα καταφερε να τα θρεψει σωστα.

λετε γιάυτο να εχω κολλησει ετσι με το θηλασμο?

χθες που τα υπολογισα τα μωρα τωρα τρωνε μονο το 1/3 δικο μου και τα αλλα ξενο.

μαρεσει που ειστε ολες αισιοδοξες για το οτι θα θηλασω ,κι ο αντρας μου το ιδιο(αν και πρωτος ετοιμαζει το μπουκαλι),αλλα πραγματικα δεν το βλεπω.Στεναχωριεμαι πολυ που αντιδρανε ετσι τα μωρα.

τεσπα δεν ειμαι και στα καλυτερα μου σημερα,ειχα νυχτα μαρτυριου,εχω κοιμηθει 2,5 ωρες μονο.

και νευριαζω πολυ και με τους γυρω που λενε συνεχεια:μην τα μαθεις σε χερια!!!αστα να καλψουν και λιγο.

και ρωτω αυτες τα δικα τους τα αφηνανε να πλανταζουν?ποιο ειναι το προβλημα τους αν μαθουν στις αγκαλιες?η δικια μου μεση θα ζοριστει,

σκεφτεται κανεις οτι 20 μερες τα εβλεπα ως επισκεπτρια,στερηθηκαν κι αυτα κι εγω την αγκαλια και οτι πρεπει να ξαναθυμηθουν τη μυρωδια μου??

και πρεπει μολις σαραντησω να παω στο γιατρο να με δει.Που σημαινει ταξιδι,που σημαινει οτι καποιος πρεπει να ειναι εδω μαζι με τον αντρα μου,αλλα ποιος που δεν εμπιστευομαι κανεναν??????θα πω να κανουν 5 πραγματα και ξερω οτι τιποτα απο αυτα δε θα γινει γιατι δεν θα συμφωνουν μαζι μου και θα κανει ο καθενας τα δικα του στα δικα μου τα μωρα!!και η μαμα μου δεν θα μπορει να με βοηθησει αλλο.

εχω αγχωθει παρα πολυ!!!

και το κερασακι στην τουρτα!!!!τελικα θα πιασω δουλεια τελος σεπτεμβρη:-(ολα τα χαμε ο φερετζες μας ελειπε!


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α!σημερα κλεινουμε ενα μηνα ζωης!!!!!

που εισαι τζινι να μου γραψεις τα ακαταλαβιστικα σου να ευθυμησουμε??


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!!

Επιτελους γραφω απο Αθηνα.Επιστρεψαμε χτες αλλα δεν προλαβαινω σχεδον τιποτα.Τους κυνηγαω συνεχεια.....κλεινω πορτες να μην πηγαινουν στο μπανιο κ το wc....αδειαζουν ολα τα παιχνιδια στο πατωμα κ μαλωνουν κιολας.......

naki γιατι επιστρεφεις τοσο γρηγορα στη δουλεια?

Δυστυχως εγω δεν ειμαι πολυ καλα κ δεν εχω προλαβει να σας διαβασω.....

Τωρα κοιμουνται και οι τρεις ευτυχως κ ηρεμησε λιγο το κεφαλακι μου απο την βαβουριτσα!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα!!!

καλε τι θηριακια ειναι τα μωρακια σας σεβη και κατερινουλα????

αχ,μπραβο βρε κοριτσια!!!σας ευχομαι να γλιτωσετε την ταλαιπωρια των μοναδων και να μην σας στερησουν τα μωρακια ουτε για ενα λεπτο.

εγω ακομα το κουβαλαω και μαλλον για πολυ ακομα,οτι το σωμα μου δεν τα καταφερε να τα θρεψει σωστα.

λετε γιάυτο να εχω κολλησει ετσι με το θηλασμο?

χθες που τα υπολογισα τα μωρα τωρα τρωνε μονο το 1/3 δικο μου και τα αλλα ξενο.

μαρεσει που ειστε ολες αισιοδοξες για το οτι θα θηλασω ,κι ο αντρας μου το ιδιο(αν και πρωτος ετοιμαζει το μπουκαλι),αλλα πραγματικα δεν το βλεπω.Στεναχωριεμαι πολυ που αντιδρανε ετσι τα μωρα.

τεσπα δεν ειμαι και στα καλυτερα μου σημερα,ειχα νυχτα μαρτυριου,εχω κοιμηθει 2,5 ωρες μονο.

και νευριαζω πολυ και με τους γυρω που λενε συνεχεια:μην τα μαθεις σε χερια!!!αστα να καλψουν και λιγο.

και ρωτω αυτες τα δικα τους τα αφηνανε να πλανταζουν?ποιο ειναι το προβλημα τους αν μαθουν στις αγκαλιες?η δικια μου μεση θα ζοριστει,

σκεφτεται κανεις οτι 20 μερες τα εβλεπα ως επισκεπτρια,στερηθηκαν κι αυτα κι εγω την αγκαλια και οτι πρεπει να ξαναθυμηθουν τη μυρωδια μου??

και πρεπει μολις σαραντησω να παω στο γιατρο να με δει.Που σημαινει ταξιδι,που σημαινει οτι καποιος πρεπει να ειναι εδω μαζι με τον αντρα μου,αλλα ποιος που δεν εμπιστευομαι κανεναν??????θα πω να κανουν 5 πραγματα και ξερω οτι τιποτα απο αυτα δε θα γινει γιατι δεν θα συμφωνουν μαζι μου και θα κανει ο καθενας τα δικα του στα δικα μου τα μωρα!!και η μαμα μου δεν θα μπορει να με βοηθησει αλλο.

εχω αγχωθει παρα πολυ!!!

και το κερασακι στην τουρτα!!!!τελικα θα πιασω δουλεια τελος σεπτεμβρη:-(ολα τα χαμε ο φερετζες μας ελειπε!

Αγαπητή naki, πωπω, πόσα μου θυμίζεις.

Κατ' αρχην αυτό με το σώμα σου μην το λες γιατί γέννησες 2 υγιέστατα παιδάκια. Και θα παραμείνουν υγιέστατα γιατί τα προσέχεις και γιατί τα αγαπάς.

Και για τις αγκαλιές: σιγουρα ο καθένας έχει τη δική του άποψη. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να τα ακούω να πλαντάζουν. Το θεωρώ άδικο. Και στη φάση που βρίσκονται δεν έχουν και πολλούς άλλους τρόπους να παρηγορηθούν πέρα από την αγκαλίτσα και το χάδι. Αν θέλεις να τα κοιμίζεις χωρίς αγκαλιά ή χωρίς κουνήματα, μάλιστα. Από την άλλη, το να μην τα πιάνεις και καθόλου, μάλλον αποξενωτικό μου φαίνεται.

Και αυτό με το σαραντισμό και το γιατρό: Εγώ δεν το έπαιρνα απόφαση με τιποτα για τους λόγους που προανέφερες. Πήγα στο γιατρό όταν τα τουινσάκια έγιναν 3 μηνών και μάλιστα πήγα με το φιλτατο nufaki γιατί αλλιώς δεν θα το έπαιρνα ποτέ απόφαση. Τα είχε κρατήσει η γιαγιά με τον παππου.

Και για τη δουλειά: Το ότι πιάνεις δουλειά τέλος Σεπτέμβη είναι άμεσα συνυφασμένο με το παραπάνω. Πρέπει να βρεις που θα αφήνεις τα παιδιά. Αυτός που τα φροντίζει κατά τη διάρκεια της απουσίας σου , θα τα φροντίσει και όταν θα πας στο γιατρό.

Και τέλος, γιατί πολυφλυάρησα: Να χαίρεστε τα πρώτα σας μηνογεννέθλια.

Να ζήσετε!

Α... και θέλουμε και φωτο, εννοείται :-)


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!!

Επιτελους γραφω απο Αθηνα.Επιστρεψαμε χτες αλλα δεν προλαβαινω σχεδον τιποτα.Τους κυνηγαω συνεχεια.....κλεινω πορτες να μην πηγαινουν στο μπανιο κ το wc....αδειαζουν ολα τα παιχνιδια στο πατωμα κ μαλωνουν κιολας.......

naki γιατι επιστρεφεις τοσο γρηγορα στη δουλεια?

Δυστυχως εγω δεν ειμαι πολυ καλα κ δεν εχω προλαβει να σας διαβασω.....

Τωρα κοιμουνται και οι τρεις ευτυχως κ ηρεμησε λιγο το κεφαλακι μου απο την βαβουριτσα!!!!!

Καλό φθινόπωρο Γιωτάκι! Δεν σε πέτυχα καθόλου όλο το καλοκαίρι!

Και εμείς πολύ κηνυγητό. Και πάρα πολλές σκανταλιές. Πάνε και κρύβονται πίσω από τις πόρτες, πετάνε τα παιχνίδια κάτω, τσακώνονται για το τίποτα και φυσικά τρώνε ότι ανοησία υπάρχει στο πάτωμα. Πολλή φασαρία και πολλές ζημιές από τώρα.

Εσύ γιατί δεν είσαι καλά; Τι συμβαίνει;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

επιστρεψαμε απ τη βολτα, φαγαμε, πλυθηκαμε ,ξαπλωσαμε.

naki γιατι τοσο συντομα δουλεια?

εγω τις αγκαλιες δε τις μετρησα/τσιγκουνευτηκα ποτε!

οποτε ηθελαν κ οποτε μπορουσα επιπλεον τα ειχα αγκαλια.

συμφωνω με την twins . τωρα εχουν αναγκη νε σε νιωθουν, να αισθανθουν ασφαλεια , στοργη, να τα ηρεμησεις...δεν καταλαβαινουν οτι δε τα παιρνεις γιατι εχεις καποιο στοχο (να μη κακομαθουν..)

εγω τωρα πια , που εχουν αρχισει κ γκρινιαζουν απο πεισμα η νευρα δε τα παιρνω καθε φορα.

κ να σας ζησουν!! χαρουμενα μηνογενεθλια!!!

giota καλως ηρθες! θα ξεκουραστηκες , οποτε θα ανταπεξελθεις με γεματες τις μπαταριες στα νεα δεδομενα !

twins ωραια, θα σε καθησυχασε φανταζομαι κ ο γιατρος για το βαρος της μαγουλους,ε?


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παραλείπω τα θέματα θηλασμού που δηλώνω αναρμόδια και προχωράω στο θέμα του ύπνου. Κοριτσια, τι θα κάνουμε με αυτό το σχέδιο; Η Βικ στάνταρ θα ξυπνήσει στις 2 και μετά ανα μισάωρο αν δεν κοιμηθούμε μαζί. Ο Φιλ ξυπνάει κατά τις 6 και θέλει παρέα. Οπότε τον πάω στο μπαμπά του και κοιμούνται μαζί. Πολύ ωραία δηλαδή.

Τι θα κάνουμε; Θα το πάρουμε απόφαση μέχρι να γίνουν 2 ετών για να μπορούμε να συννενοηθούμε (θεωρητικά πάντα); Ολα στην αναβολή;;;;;:-(

ειναι μια πονεμενη ιστορια........

εγω θεωρω μεγαλη επιτυχια το οτι η μπουκιτσα μου δεχεται πλεον να κοιμαται στο κρεβατι της..!(μεσημερι κ βραδυ!)

αλλα....

αλλα κ παλι ξυπναει απο 2 μεχρι 22(:shock:)φορες μες τη νυχτα κ θελει ειτε νερο, ειτε αλλαγη πανας (διοτι πινει κανατες νερο λεμε το παιδι!), ειτε να την καθυσηχασω..

κ ξανακοιμαται στο κρεβατι της..κ αυτο επιτυχια, παλια δεν υπηρχε περιπτωση.

αλλα ξαναλεω...αν κοιμομουν μαζι της οπως παλια, αυτα τα πηγαινελα θα τα γλυτωνα. θα κοιμομουν κ εγω περισοοτερο..

αξιζει τον κοπο η προσπαθεια???? θα μαθει καποια στιγμη οτι ολα ειναι οκ κ δε χρειαζεται να ξυπναει τοσο???

σε λιγο θα ξαναρχισω κ εγω δουλεια....κριμα να την πληρωσουν τα παιδακια τα ξενα την αυπνια μου...

τι κανουμε φιλες συμπασχουσες λοιπον????


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

twins ωραια, θα σε καθησυχασε φανταζομαι κ ο γιατρος για το βαρος της μαγουλους,ε?

Που πήγατε βολτούλα;

Τώρα, α θεωρείται καθυσηχαστικό το ότι είναι στο 3% στις καμπύλες, τότε ΟΚ. Δεν έχει άλλες ενδείξεις για υποκείμενο νόσημα. Και είναι και λογικό γιατι αφ' ενός τρώει σαν πουλάκι, αφ' ετέρου είναι αεικίνητο. Αν προσθέσουμε και τα διαρροιοεπεισόδια, τότε κλείσαμε. Το ζήτημα είναι να περιοριστούν. Φυσικά και ανησυχώ, αλλά δεν ξέρω τι την πειράζει.

ειναι μια πονεμενη ιστορια........

εγω θεωρρω μεγαλη επιτυχια το οτι η μπουκιτσα μου δεχεται πλεον να κοιμαται στο κρεβατι της..!(μεσημερι κ βραδυ!)

αλλα....

αλλα κ παλι ξυπναει απο 2 μεχρι 22(:shock:)φορες μες τη νυχτα κ θελει ειτε νερο, ειτε αλλαγη πανας (διοτι πινει κανατες νερο λεμε το παιδι!), ειτε να την καθυσηχασω..

κ ξανακοιμαται στο κρεβατι της..κ αυτο επιτυχια, παλια δεν υπηρχε περιπτωση.

αλλα ξαναλεω...αν κοιμομουν μαζι της οπως παλια, αυτα τα πηγαινελα θα τα γλυτωνα. θα κοιμομουν κ εγω περισοοτερο..

αξιζει τον κοπο η προσπαθεια???? θα μαθει καποια στιγμη οτι ολα ειναι οκ κ δε χρειαζεται να ξυπναει τοσο???

σε λιγο θα ξαναρχισω κ εγω δουλεια....κριμα να την πληρωσουν τα παιδακια τα ξενα την αυπνια μου...

τι κανουμε φιλες συμπασχουσες λοιπον????

Φίλες, περιμένουμε προτάσεις!!! Αλλιώς νουφάκο μου σε λίγες μέρες θα πηγαίνουμε στη δουλειά με το ραντζάκι παραμάσχαλα!


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Κοριτσια μαξιλαρι θηλασμου μας κανανε δωρο στο motherbaby,ασχετα εαν δεν ψωνισαμε κατι το ιδιαιτερο!!! λετε να βολεψει με τα διδυμα;;;

Ω, ναι... νομίζω ότι το μαξιλάρι θηλασμού είναι άκρως απαραίτητο. Για τους ταυτόχρονους θηλασμούς ειδικά, θα σε σώσει! Φυσικά και οι ξαπλωτοί θηλασμοί ενδείκνυνται για ώρες που αποζητάς ξεκούραση και ύπνο!!!

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Καλά είμαστε, λίγα δεκατάκια λόγω εμβολίου σήμερα, αλλά κατά τα άλλα ΟΚ.

Ρώτησα για δόντια: Μπορούμε να τα περνάμε με γαζούλα και νερό, αλλά δεν έχει και πολύ νόημα σε αυτή τη φάση γιατί τα παιδιά δεν συνεργάζονται. Μετά το 2ο έτος.

Για το βάρος: Σε αυτή τη φάση παίρνουν περίπου 250γρ το μήνα, ανάλογα με την κινητικότητα τους βέβαια.

Jas, για να μοιραστούμε τις αγωνίες μας για το φαι, και τα δικά μου βγάζουν κάτι περίεργες προτιμήσεις που και που και πράγματα που έτρωγαν δεν τα θέλουν καθόλου. Επίσης η μαγουλού έχει γυρίσει σε ένα σταδιο που τα θέλει όλα με το μπιμπερό και εκνευρίζομαι. Αλλά που θα μου πάει...

Επίσης, ένα μεγάλο αριθμό τροφών δεν μπορούν να τα χωνέψουν. Πολύ ανώριμο πεπτικό.... Οσο για τα σύκα, κλαψ, εδώ δεν μπορούμε να χωνέψουμε άλλα φρουτα...

Για τα δόντια προσπάθησα κι εγώ σε κάποια φάση για βούρτσισμα με παιδική οδοντόβουρτσα αλλα την δάγκωναν και δεν κάναμε δουλειά, οπότε το αφήνουμε για αργότερα το σπορ..

Σήμερα έκανα γεμιστά και τα φάγανε! Μία γεμιστή ντοματούλα ο καθένας! Και ερωτώ... Μήπως να κάνω κάθε μέρα γεμιστά για να τρώνε??? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Κι άμα στουμπώσουν στο τέλος?? :confused::confused:

Παραλείπω τα θέματα θηλασμού που δηλώνω αναρμόδια και προχωράω στο θέμα του ύπνου. Κοριτσια, τι θα κάνουμε με αυτό το σχέδιο; Η Βικ στάνταρ θα ξυπνήσει στις 2 και μετά ανα μισάωρο αν δεν κοιμηθούμε μαζί. Ο Φιλ ξυπνάει κατά τις 6 και θέλει παρέα. Οπότε τον πάω στο μπαμπά του και κοιμούνται μαζί. Πολύ ωραία δηλαδή.

Τι θα κάνουμε; Θα το πάρουμε απόφαση μέχρι να γίνουν 2 ετών για να μπορούμε να συννενοηθούμε (θεωρητικά πάντα); Ολα στην αναβολή;;;;;:-(

Ουφ τελικά όλες τα ίδια περνάμε ανεξαιρέτως θηλασμού. Πολλοί μου λένε ότι ξυπνάνε γιατί δεν χορταίνουν με το γάλα και έτσι πίστευα κι εγώ...Τελικά αναθεωρώ.. Τα δικά μου κοιμούνται γύρω στις 12 και ξυπνάνε στάνταρντ γύρω στις 2. Εάν σε αυτή την φάση τα κρατήσω στο κρεβάτι μου, μπορεί να το πάρουν και σερί. Αν τα βάλω στις κούνιες, ανα μισή με μία ώρα έχουμε "αναφορά"!

ααα... και δεν σας είπα 01/09 ξεκινάω δουλειά. Πως θα ξυπνάω να πηγαίνω είναι ένα άλλο θεματάκι.....:idea:

:shock::shock::shock::shock: Ωχ καλό κουράγιο!

ειναι μια πονεμενη ιστορια........

εγω θεωρω μεγαλη επιτυχια το οτι η μπουκιτσα μου δεχεται πλεον να κοιμαται στο κρεβατι της..!(μεσημερι κ βραδυ!)

αλλα....

αλλα κ παλι ξυπναει απο 2 μεχρι 22(:shock:)φορες μες τη νυχτα κ θελει ειτε νερο, ειτε αλλαγη πανας (διοτι πινει κανατες νερο λεμε το παιδι!), ειτε να την καθυσηχασω..

κ ξανακοιμαται στο κρεβατι της..κ αυτο επιτυχια, παλια δεν υπηρχε περιπτωση.

αλλα ξαναλεω...αν κοιμομουν μαζι της οπως παλια, αυτα τα πηγαινελα θα τα γλυτωνα. θα κοιμομουν κ εγω περισοοτερο..

αξιζει τον κοπο η προσπαθεια???? θα μαθει καποια στιγμη οτι ολα ειναι οκ κ δε χρειαζεται να ξυπναει τοσο???

σε λιγο θα ξαναρχισω κ εγω δουλεια....κριμα να την πληρωσουν τα παιδακια τα ξενα την αυπνια μου...

τι κανουμε φιλες συμπασχουσες λοιπον????

Υπομονή και βλέπουμε... Υπάρχει άραγε περίπτωση όταν πλέον περπατάνε και τρέχουν, να κουράζονται επαρκώς για να κοιμούνται όλο το βράδυ σερί ή έστω 5 ώρες συνεχόμενα???


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!ειμαστε στο σπιτι μετα απο βολτα σε εμπορικο.

οσο για τον υπνο που λετε,τι ωρα πινουν το τελευταιο γαλα?γιατι εμενα κοιμουνται σερι κατα κανονα.υπαρχουν και δυσκολες νυχτες βεβαια αλλα παντα υπαρχει καποιος λογος.δεν νομιζω οτι εχω κανει κατι εγω γιατι μονα τους οπως σας εχω πει προσαρμοζουν το προγραμμα τους.η μονη μας διαφορα ειναι οτι εμεις πινουμε γαλα και κατα τις δωδεκα.κατι που τωρα τελευταια τεινει να αλλαξει.επισης μεχρι και πριν ενα μηνα στο τελευταιο γαλα προσθεταμε δημητριακα.και μην φανταστειτε οτι πινουμε πολυ,γυρω στα 180.


age.png
Link to comment
Share on other sites

α και για τα δοντια,τους τα βουρτσιζω λιγο εγω με λιγη οδοντοκρεμα και μετα τους δινω τις οδοντοβουρτσες και παιζουν μασωντας αλλα στην ουσια θελοντας και μη καθαριζουν τα δοντακια τους.τα σαλια βεβαια κορδονια μεχρι το πατωμα και για να πω την αμαρτια μου δεν το κανω και καθε μερα.


age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...