Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

υποκοριστικο για το χαρα


Recommended Posts


Διαφημίσεις

το κλελια ειναι πολυ ομορφο ονομα τωρα το χαρικλεια θα το ακουει καποιες στιγμες στη ζωη της αλλα ηδη θα το εχει συνηθισει και δεν θα της φαινεται παραξενο και θα της αρεσει...θα χαρει και η μαμα σου με την επιλογη σου...δεν βρισκω το λογο να βγαλεις 2 ονοματα ουτε να το αλλαξεις σε χαρα-χαρουλα κ.ο.κ με το καλο η βαφτιση σας

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω bitsa μου, είναι δύσκολο... ούτε εμένα μ'αρέσει (συγνώμη κιόλας). Αχ, αφού είναι στο χέρι σου να μην τη βαφτίσεις Χαρίκλεια. Το Χαρά είναι 1.000.000 φορές καλύτερο, κανείς ποτέ δε θα πει (ούτε και η ίδια) 'Μα γιατί Χαρά?!'. Και να σου πω κιόλας, δεν είναι το αγαπημένο μου όνομα αλλά έχει μια γλύκα, γιατί είναι η Χαρά σου... και συνδίασέ το με το όνομα του μπαμπά σου και βγάλτε κάτι που να σας αρέσει. Θα είναι συνδιασμός μαμάς & μπαμπά :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου ηρθε μια ιδεα. Ναι, δεν ειναι πολυ σχετικο αλλα δεν ειναι απαγορευτικα ασχετο νομιζω (τωρα πολλοι το κανουν να βγαζουνυποκοριστικα με λιγη φαντασια). Βαφτιζεται Χαρά, όπως φωναζουν τη μαμα σου και από το

Χ-α-ρ-α ---> Άριελ και μεγαλωνοντας αν της αρέσει το χαρα καλυτερα το αλλάζει.

Επίσης πολυ σπάνιο αλλα υπαρχει και το ονομα Χαριάννα.

Ιωαννα & Χαρα ---> ίσως Ήρα

ιδεες λεω, θα σκεφτω κι αλλα. xx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπα... Ακόμα νωρίς είναι για αποφάσεις! Τείνω στο Ζηνοβία και να τη φωνάζουμε Νιόβη, αν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα. Ρώτησα 3 Ζήνες (από το Ζηνοβία) και μου είπαν ότι τους αρέσει το όνομά τους, δεν τους είχε δημιουργηθεί ποτέ πρόβλημα και ότι τους αρέσει και το Νιόβη σαν υποκοριστικό. Μία μάλιστα βαφτίστηκε Ζήνα για να αποφευχθούν τυχόν περίεργες αντιδράσεις και μεγαλώνοντας το γύρισε στο Ζηνοβία γιατί της θύμιζε αγαπημένο της πρόσωπο και γιατί το βρίσκει πιο ιδιαίτερο! Ρωτόντας πάντως μαθαίνεις πολλά! Σκέφτηκα σε επόμενο βήμα να ρωτήσουμε τα ανήψια μας πώς τους φαίνεται και αν ξέρουν καμία Ζηνοβία, που είναι και σε ηλικία σχολείου, οπότε από εκεί λογικά θα πάρουμε μια καλή ιδέα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...