Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Αριστεα μου εμενα με ρωτησε ο παππας αν εχουμε επιλεξει το ονομα και εκανε την ονοματοδοσια και στην κόρη μου το ιδιο κ μου ειπε στις 40 μερες που θα ερθεις να μου το ξαναπεις για το ονομα μαλλον το μελεταει παλι το ονομα.

ρωτα τον παππα για αυτο ,αν εισαι σιγουρη για το ονομα.Αν δεν σου πει κατι ζητα του το εσύ. Την μιση ευχη την πηρατε?

Ηρθε η παιδιατρος και για τις κοκκινιλες αυτες μου οτι λεγονται τοξικο ερύθημα και δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ,τις βγαζουν πολλα νεογνουδια και φευγουν μετα απο λιγο κ θυμηθηκα οτι ειχε και η κόρη μου σαν μωράκι...Πηρα και μελάνι και οντως μετα το μελάνι είδα βελτιωση ,το είπα και στην παιδίατρο και μου είπε να του βάζω ,μου είπε επισης οχι πολλες απο sudocrem ,penaten kai διαφορες τέτοιες κρέμες.Αμυγδαλέλαιο , βαλσαμολαδο ,η πεθερά μου ,μου είπε ελαιολαδο και βρασμένο χαμομηλακι μεσα ,τι καλυτερο και πολυ καλη είναι και η bepanthol για τα συγκαματα.

Οταν πηγα στο φαρμακείο και ζητησα μελάνι μου λεει που το θυμηθηκες? κιομως παλαιοτερα βαζαν οι γυναίκες στα μωράκια.

maria kou χαλαρωστε και απολαυστε την μπεμπουλα τώρα. Τι περάσατε ...τι αγχος.Να προσεύχεσαι κοπέλα μου και ολα θα πάνε καλα ,να περνει και το φαρμακάκι του.Την ουσία αυτη την δίνουν για επιληπτικα επεισόδια?

Κραταγε η θεία μου ένα παιδάκι που ειχε επιληψία αλλα ειχε πολυ ασχημα επεισοδια καμία σχέση με αυτο που περιγραφεις και πηγε πολυ καλα με το φαρμακο και οταν το έκοψε μετα δεν ξαναπαθε.Για αυτο μην φοβάσαι δεν μπορει με αυτα τα επεισοδια να παθει κατι το μωρο και μετα ουτε που τα θυμαται.Πιο πολυ το αγχος ειναι εκείνη την ώρα.Συγκεκριμενα αυτο το αγοράκι οταν παθαινε τετοια κριση μετα σηκωνοταν και επεζε σαν να μην συμβαίνει τιποτα κ η θεια απορουσε και το κοιταζε καλα-καλα.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα!

Μαρακι χαιρομαι που παει καλυτερα το μωρο σου..

Επισης και η κεραλοιφη μπαινει αντι για τις λοιπες κρεμες συγκαματος!

Τα κακα του ειναι ακομα υδαρα; γι αυτο τι σου ειπε η γιατρος;

Μιση ευχη δε πηραμε, θα παμε στις 40 μερες και θα αναφερω στο παπα και αυτο που μου ειπες για το ονομα!!!

Εγω ολο πειναω ρε κοριτσια... Φταιει και που ειμαι στο σπιτι εννοειται και ολο θελω κατι να μασουλαω..:rolleyes::rolleyes:

Που ειστε μανουλες;;;

Τι κανουν τα υπολοιπα μωρακια;;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!

Εδώ είμαστε κι εμείς! Κανουμε αγκαλίτσα, θηλάζουμε και χαζολογούμε!:D

Χθες πήραμε τη μισή ευχή και πήγαμε την πρώτη μας βόλτα εδώ κοντά για έναν καφέ-σοκολάτα. Ήταν πολύ ήσυχη, κοιμήθηκε και γκρίνιαξε λίγο όταν πια γυρίσαμε στο σπίτι.

Γενικά είναι πολύ ήσυχο μωράκι εκτός απ'όταν την πιάνουν οι κολικοί της και ταλαιπωρείται πολύ...

Αριστέα, εμένα δεν μου έχει ανοίξει καθόλου η όρεξη, το αντίθετο θα έλεγα... άσε που κ'αποιες φορές ξεχνάω να φάω!:rolleyes:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρια κου, απιστευτο αυτο που περασατε, φανταζομαι την αγωνια σας, μακαρι να ειναι ολα καλα τωρα, να ηρεμησετε κι εσεις.

Μαρακι, τοξικο ερηθημα μου ειχαν πει κι εμενα στ μαιευτηριο ο παιδιατρος αλλα οταν αλλαξα την μαρκα στο σπιτι περασαν ολα, επισης εκεινες τις ημερες τις εβαζα κρεμα bepanthol και βοηθησε πολυ.

Αριστεα εγω τρωω πολυ κρεας (λογω και του χαμηλου αιματοκριτη) και επισης κρεμες και ρυζιγαλα απο κατσικισιο γαλα που φτιαχνω εγω και ετσι δεν προλαβαινω να πεινασω, αντιθετως εχω μπουχτισει απο το πολυ φαγητο!

Φοβαμαι ωστοσο να φαω ακομη οσπρια και λαδερα για το στομαχακι της αλλα καποια στιγμη πρεπει να τα ξεκινησω γιατι μου λειπουν, εσεις κοριτσια τρωτε κανονικα απολα;

Smurfita μια χαρα η μπεμπουλα σας, ησυχουλα ειναι

Καλημερα σε ολες!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες κ μωράκια!!! Τι κάνετε?? Εμείς σχετικά ήσυχα περνάμε τα βράδυα..ξυπνάει αν κάνει κακά ή αν πεινάσει... Εμένα ο μπέμπης είχει κόκκινα μικρά σπυράκια στο μέτωπο, στα μαγουλάκια κ στο πηγούνι..του έβαλα την baby cream της frezyderm κ έχει μόνο στο πηγούνι τώρα!! Τον πονάει η κοιλίτσα του κ στεναχωριέμαι όταν κλάει!! :-( Απο φαγητά ούτε εγώ τρώω όσπρια κ γενικά έχω μπουχτήσει στο κρέας...σήμερα λέω να φτιάξω γεμιστά..ελπίζω να μην τον πειράξουν.. Αχ..σαν σήμερα πριν ένα μήνα γέννησα κορίτσια!! :-) Πότε πέρασε κιόλας ένας μήνας!!!!! Α, κορίτσια εσείς τι φαγητά τρώτε??? Πείτε καμία ιδέα!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!

Σοφια καλα μηνογενεθλια στο μπουμπουκι σου:P:p

Βλεπω τα περισσοτερα μωρακια εχουν σπυρακια ε;

Και ο δικος μου εχει γεμισει στα μαγουλα, το μετωπο μεχρι και στα αυτακια..:rolleyes:

Smurfita σε ζηλευω που δεν εχεις ορεξη για φαγητο....

Να δω πως θα χασω τα κιλα ετσι οπως παω:confused:

Olive ουτε εγω τρωω ακομα ασπρια και μου αρεσουν τοσο πολυ..Θα περιμενω λιγο ακομα και σιγα σιγα θα ξεκινησω, νομιζω οι φακες ειναι καπως πιο ελαφριες ε;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τι ωραίο τριήμερο ήταν αυτό! Πραγματικά το ευχαριστήθηκα!!!

Σοφία έγινε 1 μήνα;;; Ποποποπο..... να'ναι πάντα καλά ο μικρούλης!!!

Olive τέλεια τα ρυζόγαλα και οι κρεμούλες οι σπιτικές! Τα λατρεύω και τα δύο και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έτρωγα συνέχεια. Ήταν και τα μόνα που δεν με πείραζαν...

Σπυράκια έχει βγάλει κι εμένα η μικρή μου. Ξεκίνησαν από τη μυτούλα της και αφού έφυγαν από εκεί εμφανίστηκαν λίγα στο μέτωπο και στα μαγουλάκια της. Ο παιδίτρος συνέστησε να της βάζουμε χαμομηλάκι με γαζούλα ή με βαμβάκι μετά το μπάνιο της και το πρωί. Έχω δει μεγάλη διαφορά και είναι απόλυτα φυσικός τρόπος αντιμετώπισης.

Απο φαγητά, αποφεύγω γενικά τα όσπρια μήπως και την πειράξουν περισσότερο οι κολικοί της, λαδερά τρώω κανονικά και φυσικά κρεατάκι 2-3 φορές την εβδομάδα. Την περασμένη εβδομάδα έφτιαξα και παστίτσιο.

Όσο για τα κιλά, έχασα τα 6 από τα 12 που πήρα (δηλ. τα μισά), αλλά δεν ανησυχώ θα φύγουν και τα υπόλοιπα σιγά σιγά....:rolleyes::D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Aristea κι εγω φακες λιγουρευτηκα σημερα αλλα δεν τολμαω ακομη γιατι και σε μενα την ιδια μου επεφταν βαριες προ εγκυμοσυνης.

Σοφια ιδεες για φαγητα:

Μοσχαρι φιλετο με καροτα και πουρε πατατας

Παχυ ψαρι με σαλατα κολοκυθακια ψητα.

Σπιτικα μπεργκερ με ντοματα και πατατες φουρνου σαν τηγανητες.

Σουβλακι στα καρβιυνα με πιτουλες

Φυσικα παστιτσιο και

Σπαγγετι με κιμα

Ενδιαμεσα μηλα, μπανανες, ζελε, τις κρεμες που προανεφερα και για πρωινο κουακερ με κατσικισιο γαλα.

Γενικα ολα τα στουμπωτικα (που λεω εγω) φαγητα.

Πινω και κανενα ντεκαφεϊνε αλλα αποφευγω τα γλυκα.

Πειτε κι εσεις καμια ιδεα, τι τρωτε;


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αριστέα και Smurfita σας ευχαριστώ!! Άντε κ τα δικά σας ζουζουνάκια πλησιάζουν να γίνουν ενός μηνών!! Olive σε ευχαριστώ για τα φαγητά!! Εγώ τρώω φιλέτο κοτόπουλο, μοσχαρίσιες μπριζόλες, ψαρόσουπα, μακαρόνια με κιμά, μοσχάρι κοκκινιστό και αύριο θα φάω γεμιστά για αλλαγή!! Ελπίζω να μην το πειράξουν!! Α, τα φαγητά τα συνοδεύω με πουρέ κ ντοματοσαλάτα. Αποφεύγω τα τηγανητά!! Φασολάκια θα τρώγατε??


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αριστέα και Smurfita σας ευχαριστώ!! Άντε κ τα δικά σας ζουζουνάκια πλησιάζουν να γίνουν ενός μηνών!! Olive σε ευχαριστώ για τα φαγητά!! Εγώ τρώω φιλέτο κοτόπουλο, μοσχαρίσιες μπριζόλες, ψαρόσουπα, μακαρόνια με κιμά, μοσχάρι κοκκινιστό και αύριο θα φάω γεμιστά για αλλαγή!! Ελπίζω να μην το πειράξουν!! Α, τα φαγητά τα συνοδεύω με πουρέ κ ντοματοσαλάτα. Αποφεύγω τα τηγανητά!! Φασολάκια θα τρώγατε??

Ψαροσουπα ωραια ιδεα, την ειχα αποκλισει λογω ζεστης.

Εγω εφαγα γεμιστα και μαλιστα πιπερια...ολα οκ!

Φασολακια κα λαδερα δεν θα τα τολμησω ακονη, μετα το διμηνο.

Ισως ειναι ανοησια που αποκλειουμε φαγητα αλλα κι εγω φοβαμαι για κολικιυς, στομαχακι κλπ.

Αν θυμασαι Σοφια αυτη στο σεμιναριο θηλασμου ειχε πει να τρωμε τα παντα....εμεις τα δικα μας ομως, χαχα!!!!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια.Τι κανετε?

Αριστεα τα κακακια του ειναι ακομα ετσι , μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικα κ οτι δεν θα εχει κολικους πολλους κ πραγματι μεχρι στιγμης μονο δυο μερες ειχε εντονους κολικους.

Εγω ευτυχως δεν εχω την πεινα που ειχα στην εγκυμοσυνη κ εχω χασει 13 κιλα κ συνεχιζω γιατι ειχα παρει 25.Απο φαγητα χτες εβαλα φακες μισο πιατο κ δεν τον πειραξανε βεβαια παγωτο τρωω καθε μερα κ ειναι παρφε με ξηρους καρπους κ μεχρι στιγμης δεν εχουμε εμφανισει αλλεργια...Τα πρασινα μου ειπε να τα αποφευγω η παιδιατρος.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χάθηκα,αλλά νομίζω ότι δεν προλαβαίνω τίποτα πια!!Με τη δουλειά,τα πλυντήρια , τον μπέμπη καρφιτσωμένο πάνω μου όλη μέρα...

Mama και μαριακου να σας ζήσουν,και μαριακου ελπίζω να ήταν η τελευταία σας περιπέτεια αυτή.Ελπίζω να έχω ευχηθεί σε όλες για τα μωράκια!!

Κολικούς κι εμείς,καθώς επίσης και συγκαμένο πωπουδάκι το οποίο κι εγώ δεν μπορώ να συνεφέρω με τίποτα (maraki 83 ομοιοπαθούσα),παρόλο που δεν χρησιμοποίησα καθόλου μωρομάντηλα από την αρχή και τον πλένω συνέχεια,αλλά κάνει κακά του 100 φορές την ημέρα από τότε που γυρίσαμε στο σπίτι!!! Η κόρη μου με τον αποκλειστικό έκανε 1 φορά στις 3 μέρες,αυτός εδώ δεν έχει σταματημό!! Κάπως είδα βελτίωση με την Purelan(αυτή που έχουμε για τις θηλές),αλλά όχι να γίνει τελείως καλά.Και σπαθόλαδο του βάζω,και λίγο ανοιχτό τον αφήνω με κίνδυνο να με καταβρέξει ή να πιει τα κατουρλιά του(τι γίνεται με τα τσουτσουνάκια ρε παιδιά!!),αλλά δεν λέει να εξαφανιστεί το πρόβλημα.

Σε εμάς ο παιδίατρος ήρθε 1 όταν ήταν 5 ημερών,και ξαναπήγαμε εμείς για ζύγισμα όταν 'ηταν 17,και είχαμε πάρει 700 γραμμ σε 12 μέρες! Τώρα θα ξαναπάμε στις 40.

Για μισο σαραντισμο δεν πήγα,βγήκαμε πάντως 2 φορές.

Σπυριά κι εμείς γεμίσαμε στο προσωπάκι,αλλά νομίζω είναι επειδή κοιμάται πολύ επάνω μου και ιδρωνει.

Κατα τ'άλλα,όλη μέρα θηλάζουμε!!!Ευτυχώς το βράδυ είναι σχετικά καλός.Είμαι σαν την τρελλή στο σπίτι,μαλλιά όπως να ναι,πόδι αρκούδας απο τρίχα,με το ζόρι κι ενα ντουζάκι βρε παιδί μου,κιλά -11,έχω άλλα 12 να χάσω.Γενικά κι εγώ δεν έχω πολλή όρεξη,από τη ζέστη;;από την εξάντληση;; δεν ξέρω..


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μωράκια Μαΐου 2014

Mummy_cool ~ 2/5 - κορίτσι ~~~~~~~ 22/4 - κτ - 2810γρ.

anna84 ~ 3/5 - αγόρι - Ρέα ~~~~~~~~ 24/4 - φτ - 3520γρ. - 51εκ.

olive ~ 10/5 - κορίτσι - Ιασώ ~~~~~~~ 06/5 - φτ - 3300γρ.

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Ιασώ ~~~~~ 07/5 - φτ - 3140γρ. - 52εκ.

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ ~~~~~~~ 9/5 - κτ - 3370γρ. - 51εκ.

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία ~~~~~~~ 11/5 - 2900γρ. - 50εκ.

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ ~~~~~~ 14/5 - φτ - 3580γρ. - 52εκ.

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ ~~~~~ 17/5 - κτ - 2680γρ.

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία ~~~~~~ 17/5 - 3040γρ. - 51εκ.

babyofmine ~ 23/5 - αγόρι - Γένεσις ~~~ 18/5 - φτ - 3140γρ. -50εκ.

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν.Ρόδου ~ 19/5 - κτ - 2800γρ. - 51εκ.

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου ~ 21/5 - κτ - 2350γρ.

------------------------------------------------------------------------------

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...